جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۲۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۰۹۵
ایران

قائدی: در حال حاضر بازیکن شباب الاهلی هستم/ قلم قرمز نکونام روی نام مهدی‌پور و غلامی

مهدی قائدی,لیست خروجی استقلال
مهاجم تیم فوتبال استقلال گفت: در حال حاضر بازیکن شباب الاهلی هستم و با استقلال قرارداد ندارم.

به گزارش فارس، مهدی قائدی درخصوص اینکه ظاهرا طبق پیگیری‌های حجت کریمی جریمه یک میلیون درهمی استقلال به خاطر بدهی به الاهلی امارات بخشیده شده و آیا با توجه این روابط می‌توانند باقی مانده پول را هم جور کنند تا در جمع آبی‌پوشان بماند، گفت: دیروز با آقای کریمی سرپرست باشگاه صحبت کردم و در حال حاضر بازیکن شباب الاهلی هستم و قراردادم با استقلال به پایان رسیده است. از امروز مذاکراتمان با باشگاه شباب الاهلی آغاز شده است و باید ببینیم توافق می‌کنند یا خیر.

*امیدوارم آخر صحبت‌هایی که انجام می‌شود به سود من و استقلال باشد

وی ادامه داد: من در اردوی تیم ملی بودم و احتمال دارد در ۳_۲ روز آینده به دبی بروم تا ببینم‌ شرایط چگونه است. حجت کریمی خیلی پیگیر بود. از مدیر برنامه‌هایم نیز ممنون هستم که خیلی زحمت کشید. نمی‌دانید مرا با چه وضعیتی به استقلال آورد و خودش هم از هواداران ۲ آتشه این تیم است. رابطه خیلی خوبی هم با کریمی دارد. امیدوارم آخر صحبت‌هایی که انجام می‌شود به سود من و استقلال باشد‌. 

*از بچگی عاشق استقلال بودم

بازیکن الاهلی امارات درخصوص درخشش خود در ترکیب استقلال در فصل گذشته با وجود اینکه شروع خیلی خوبی در این تیم نداشت، توضیح داد: وقتی استقلال برای بازگشت به من پیشنهاد داد، حس و حال خیلی عجیبی داشتم.  اولین پیشنهادی که به من رسید از این تیم بود. از بچگی عاشق استقلال بودم و همان حس و حالی که در سال ۹۷_۹۶ داشتم بار دیگر به من دست داد اما با تجربه بیشتر. روزی که بار دیگر با استقلال قرارداد بستم خیلی برای من خوب بود و به خودم ایمان داشتم که امسال اتفاقات خیلی خوبی برای من افتاد.

*مقابل سپاهان دقیقه ۸۵ به زمین رفتم که خیلی عجیب بود

قائدی خاطرنشان کرد: مصطفی آجورلو و سعید فتاحی خیلی برای آوردن من به استقلال  زحمت کشیدند. در شرایطی که پیش فصل با الاهلی تمرین نکرده بودم و بدن من زیاد آماده نبود تا در اول فصل ثابت بازی کنم اما در اولین بازی برای استقلال عملکرد خیلی خوبی داشتم. چند هفته گذشت و سایپنتو گفت بدنت عقب‌تر از سایر بازیکنان است. من هم این موضوع را قبول داشتم اما با بدنسازی توانستم بدنم را به سایر بازیکنان برسانم.

وی افزود: هفته ششم یا هفتم بود که واقعا دوست داشتم بازی کنم زیرا بدنم را می‌شناختم. آماده بازی کردن بودم اما نظر سرمربی هم بود‌‌. تا هفته هفدهم در ۵_۴ بازی بیشتر فیکس بازی نکردم و اگر ثابت هم بازی می‌کردم، دقیقه ۵۰ بیرون می‌آمدم اما در بازی با تراکتور که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمدم، ۲ پنالتی گرفتم. مقابل سپاهان در دقیقه ۸۵ به زمین رفتم که خیلی عجیب بود. با توجه به درخشش مقابل تراکتور توقع داشتم به ترکیب اصلی بیایم اما مقداری طول کشید تا به بازیکن ثابت تبدیل شوم.

بازیکن فصل قبل استقلال تاکید کرد: شاید یکی از دلایلی که امتیاز از دست دادیم یا سایر اتفاقات به این دلیل بود.

*ذهنیت ما در دربی برگشت و حذفی خوب نبود

قائدی درمورد اینکه چرا امسال بازی‌های دربی برای استقلال درنیامد، عنوان کرد: قبل از دربی برگشت لیگ در بهترین شرایط و فرم ایده‌آل بازی خود بودیم. خیلی خوب و باکیفیت بازی می‌کردیم اما اگر در دقیقه ۴ برای ما پنالتی  صد در صد را می‌گرفتند، شرایط خیلی متفاوت می‌شد. این امکان هم وجود داشت پنالتی را گل نزنیم. کل دربی‌ها روی تک موقعیت است. در آن بازی هم نه ما حمله می‌‌کردیم و نه پرسپولیس. دقیقه ۶۰_۵۰ روی یک اتفاق و نیم موقعیت گل خوردیم. در دربی اگر مقداری ذهنیت‌تان بالاتر از تیم مقابل باشد، برنده می‌شوید. نمی‌خواهد ذهنیت صد در صدی داشته باشید.  اگر همه نیم باشند و شما یک، برنده خواهید شد. فکر می‌کنم ذهنیت ما در دربی برگشت و حذفی خوب نبود.

*در وقت‌های اضافی دربی حذفی هر کسی برای خودش بازی می‌کرد

وی تصریح کرد: پس از گلزنی استقلال در دربی حذفی از خوشحالی به حدی گریه کردم که می‌توانم بگویم جزء ۱۵ دقیقه‌هایی بود که در زندگی‌ام بیشتر از همیشه خوشحال بودم. وقتی بازی در ۹۰ دقیقه تمام شد به سمت نیمکت آمدیم اما هیچکس را ندیدم که بالای سر تیم باشد تا ما را جمع کند. خود من آن پرستیژ را ندارم که بخواهم همه بازیکنان را جمع کنم. فقط دیدم ساپینتو نیست و همه می‌گفتند بردیم. روزبه چشمی و سید حسین صحبت می‌کردند‌‌. از بیرون هیجان به تیم وارد می‌شد اما می‌گفتند نتیجه یک بر یک است و وقت‌های اضافی مانده است‌. الان کار ما سخت‌تر شده زیرا تعویض کرده بودیم و ۵ مهاجم در زمین داشتیم. خیلی کار برای ما سخت شد. ۹۰ دقیقه گذشته بود و خستگی جای خودش را دارد. در وقت‌های اضافی بد بازی کرده و هرکسی برای خودش بازی کرد. فقط هیجان داشتیم که آن هم به خاطر تشویق هواداران بود. در این چند سالی که در استقلال هستم اولین بار بود که دیدم تا این اندازه هواداران فوق‌العاده تشویق می‌کنند.

*هیچکس نمی‌داند چرا ساپینتو در دربی اخراج شد

مهاجم فصل قبل استقلال خاطرنشان کرد: خیلی برنامه ها را دنبال کردم تا بدانم چرا ساپینتو اخراج شد. همه می گفتند که فحش داده است اما هیچ کس نمی‌دانست واقعا به چه دلیل اخراج شد. هنوز نتوانستم با ساپینتو صحبت کنم. او مربی بسیار خوبی بود و کادر بسیار خوبی داشت اما اشتباهاتی هم داشت و در ۲ بازی لیگ می توانست با بودنش در کنار زمین به تیم کمک بسیار زیادی کند. اخراج او در فینال جام حذفی ناحق بود. دربی همیشه با سایر بازی های لیگ متفاوت بوده است.

*نمی‌دانم در دربی چه اتفاقی برایم افتاد

قائدی در خصوص دربی ۱۰۱ و هدر رفتن موقعیت های بازیکنان استقلال هم عنوان کرد: دربی همیشه با سایر بازی های لیگ متفاوت بوده و برای دربی باید خوب استراحت و تمرین کنید تا بتوانید نتیجه خوبی را کسب کنید. تمام بازیکنان قبل از فینال جام حذفی همه یک دل شده بودیم تا این بازی را پیروز شویم. نمی‌دانم در دربی برایم چه اتفاق افتاد که نمی‌توانستم ضربات درستی بزنم. فوتبال به نوعی است که حریف هم شما را آنالیز می‌کند و دربی آخر را به نظرم خیلی بد شروع کردیم و در واقع یک گل زود هنگام خوردیم. می‌توانستیم به بازی برگردیم و فرصت های خوبی را هم داشتیم اما توپ ها به گل تبدیل نمی‌شد در این میان هم خودم یک تک به تک را گل نکردم.

قائدی ادامه داد: برای دربی باید خوب استراحت و تمرین کنید تا بتوانید نتیجه خوبی کسب کنید. تمام بازیکنان قبل از فینال جام حذفی یکدل شدیم تا این بازی را پیروز شویم. نمی‌دانم در دربی برایم چه اتفاق افتاد که نمی‌توانستم ضربات درستی بزنم. در فوتبال حریف هم شما را آنالیز می‌کند و دربی آخر را به نظرم خیلی بد شروع کردیم. در واقع یک گل زود هنگام خوردیم.  می‌توانستیم به بازی برگردیم و فرصت های خوبی را هم داشتیم اما توپ ها به گل تبدیل نمی شد.

وی افزود: در این میان هم خودم یک تک به تک را گل نکردم.  لحظه‌ای احساس کردم حالم بد شده یا اتفاقی افتاده اما ناگهان دیدم یک چیز سیاه جلوی من است و دروازه را خالی دیدم. متاسفانه نشد آن توپ گل شود.

*کُری از جایی به بعد توهین حساب می شود

مهاجم فصل گذشته استقلال درخصوص اینکه آیا با توجه به کری‌خوانی علیرضا بیرانوند برای بازیکنان استقلال، آیا در اردوی تیم ملی برای او چایی بردید، گفت: کری جزئی از فوتبال است و اگر نباشد، لذتی هم نیست. تا جایی مردم می‌پذیرند و از جایی به بعد توهین حساب می‌شود اما تا جایی که شده این موضوع را نه تنها من بلکه همه بازیکنان استقلال حفظ کردند. بیرانوند یکی از بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال کشور است که می‌تواند در سال‌های آینده به تیم ملی خیلی کمک کند. هرکسی ممکن است وقتی در آن فضا و جو قرار بگیرد، آن حرکت را انجام بدهد. عذرخواهی هم کرد‌. در بازی با ازبکستان هم آسیب خیلی بدی دید. من نزدیکش بودم و آن مصدومیت خیلی وحشتناک بود.

قائدی درخصوص اینکه چرا وقتی از استقلال رفت این تیم قهرمان لیگ برتر شد و زمانی که از امارات بازگشت شباب الاهلی قهرمان شد، عنوان کرد: این موضوع در فضای مجازی پخش شده بود و خودم هم خیلی خنده‌ام گرفت. گفتم از این به بعد هر تیمی بروم قرارداد یک ساله ببندم به این شرط که سال بعد قهرمان شویم(باخنده) نمی‌دانم چه حکمتی است و مشکل از کجا است‌ اما هرجا رفته‌ام، تمام وجود خود را گذاشته‌ام.

*به جز اتحاد کلبا از تیم های دیگر اماراتی هم پیشنهاد دارم

وی درمورد اینکه آیا پیشنهاد باشگاه اتحاد کلبا جدی است، گفت: به جز این تیم از چند تیم اماراتی دیگر هم پیشنهاد دارم‌. از قطر، عربستان هم پیشنهاد دارم.

بازیکن شباب الاهلی قطر درخصوص اینکه آیا فرهاد مجیدی با او تماس گرفته است، توضیح داد: با فرهاد خیلی در ارتباط هستم. هر ۳_۲ هفته یک بار با او تماس می‌گیرم. چه در ایران باشم یا در امارات باشم با او صحبت می‌کنیم. خیلی جویای حال من است‌. سال گذشته هم که استقلال قهرمان شد، به او تبریک گفتم. عملکردش خیلی خوب بود اما امسال مقداری در اتحاد کلبا بدشانس بود. امیدوارم امسال موفق‌تر باشد.

*ماجرای شکسته شدن مچ پای قائدی

قائدی درمورد اینکه پیش از حضورش در استقلال این صحبت مطرح شد که یک باشگاه هلندی به شاهین بوشهر پیشنهاد داده اما مصاحبه کرد و گفت این موضوع را از رادیو شنیدم و به خود من نگفتند و می‌خواهم روزی به اروپا بروم اما این ذهنیت اروپایی چرا به امارات ختم شد زیرا واقعیت باز‌ی‌اش در اشل جهانی است و دنیا به بازیکنانی که نفر مقابل را مانند نبات از سد راه برمی‌دارند احترام می‌گذارد، گفت: وقتی ۱۴ سالم بود، پای چپ خود را در یک مسابقه لیگ ۳ کشور که در شاهین بوشهر بودیم، محمد محبی به من پاس داد و با دروازه‌بان حریف تک به تک شدم. او را دریبل زدم.  در شرایطی که حدود ۴۰ کیلو بودم اما دروازه‌بان با ۱۲۰ کیلو‌ وزن روی مچ پایم افتاد. همان جا پایم به شکل وحشتناکی شکست.

وی افزود: متین کریم‌زاده اولین نفری بود که بالای سر من آمد اما وقتی مرا دید، گریه‌اش گرفت. مچ پایم لق شده و کل غضروف پایم خرد شده بود. دقیق یادم نیست اما فکر بازی در کرمان بود یا کرمانشاه. مرا به بیمارستان منتقل کرده و گفتند باید بمانی یا عمل کنی. مسئولان باشگاه شاهین بوشهر نگذاشتند عمل کنم و گفتند خودمان پزشک داریم. مرا با ماشین به بوشهر فرستادند که فکر کنم ۱۳ ساعت در راه بودیم. وقتی به بوشهر رسیدیم، یک دکتر خیلی خوب از شیراز آمد و مرا عمل کرد. آن موضوع را هم یکی از فامیل‌های ما از رادیو شنیده بود‌. منزل ما آمد و گفت از هلند پیشنهاد داری اما مدیران شاهین گفته‌اند مهدی سرمایه ما است و حاضر نیستیم او را به راحتی از دست بدهیم.

*همسرم ایران را دوست دارد وعلاقه دارد در استقلال بمانم

بازیکن تیم ملی کشورمان درخصوص اینکه آیا تفکر درآمدزایی سبب شد به امارات برود، همسرش چنین درخواستی داشت یا اینکه تصور کرد با توجه به شرایطش حضور در اروپا خیلی سخت باشد، گفت: اول از همه باید یک موضوعی را به شما بگویم. هیچگاه همسرم در کار های من دخالت نمی‌کند. با همسرم مشورت می‌کنم و نظر او را می پرسم اما در پایان تصمیم نهایی را خودم می‌گیرم. هر موقع به او بگویم استقلال یا هر تیمی که پیشنهاد داشته باشم او استقلال را انتخاب می کند چرا که استقلال را بسیار دوست دارد. با جو ایران راحت تر است. همیشه این شایعات وجود داشته که همسر قائدی نمی‌گذارد به تیم دیگری برود و یا کاری که می خواهد انجام دهد در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست.

*نمی دانم یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو چه شد؟

قائدی افزود: این حواشی‌ای است که رسانه‌ها ایجاد می‌کنند. همسرم جزئی از خانواده من است و من هم باید آرامش او را تأمین کنم. پیشنهاد امارات که آمد با توجه به قراردادی که داشتم، نمی‌توانستم به هیچ وجه راهی لیگ امارات شوم اما با رفتن من به این کشور هم پول بسیار خوبی به باشگاه استقلال می‌رسید. مبلغی که از انتقال من به باشگاه می رسید می توانستند بدهی استراماچونی و خیلی از بدهی‌های باشگاه را بپردازند. این پیشنهاد را قبول نکردم اما مجبور هم بودم. همه مبلغی را می‌گویند اما پول انتقال من به الاهلی یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو بود. نمی‌دانم آن پول چه شد اما هم می‌توانستند کل بدهی‌های باشگاه را پرداخت کرده و  هم می توانستند بازیکنان خوبی را هم جذب کنند اما نمی‌دانم آن پول به چه کسی رسید. آن پول ناپدید و هیچکس هم پیگیرش نشد. سر رشته ای هم از کارهای مدیریتی ندارم و واقعا نمی‌دانم چه شد که آن پول ناپدید شد.

وی درخصوص اینکه در نهایت هم آن پول پرداخت نشده و استقلال از آسیا حذف شد، گفت: واقعا دوست دارم امسال در آسیا بازی کنم زیرا هدف‌های خیلی بزرگی در زندگی دارم. با این تیمی که ما داشتیم، امسال اتفاقات خوبی در آسیا برای ما می‌توانست بیفتد.

*امسال بدترین سال پرداختی استقلال بود

بازیکن الاهلی درمورد اینکه اگر دست خودش باشد دوست دارد در این تیم بازی کند، در استقلال می‌ماند یا به یک تیم اروپایی می‌رود، اظهار داشت: استقلال را خیلی دوست دارم و همیشه گفته‌ام این تیم و پرسپولیس باید از همه لحاظ خوب باشند اما وقتی باشگاه هیچ امکاناتی ندارد.به خاطر هواداران و قدمتش جانمان را گذاشتیم. امسال بدترین سال پرداختی استقلال بود. اگر پرداختی یا برخی امکانات جزئی خیلی خوب داشتیم، شاید خیلی شرایط برای ما فرق می‌کرد. به حدی بازیکنان از لحاظ ذهنی به هم ریخته بودند که یک بازیکن ماشین و دیگری خانه‌اش را می‌فروخت. یک بازیکن خانه اجاره کرده بود، پول اجاره را با ضرر دادن می‌گرفت و می‌رفت جای دیگری اجاره می‌کرد.

قائدی تصریح کرد: برای من خنده دار است که بازیکن استقلال با موتور سر تمرین می‌آمد یا اسنپ می‌گرفت. از قرارداد این فصل خودم خیلی مانده و شاید دریافتی‌ام به ۲۰ درصد هم نرسد. این موضوع با حساب آپشن‌های و کلی است. آجورلو و فتح‌الله زاده قرارداد مرا در یک برنامه رو کردند و حرف‌هایی زدند لما شاید آن مبلغ نبوده باشد. قول‌هایی به من دادند اما یک بار هم صحبت نکردم که امسال پولم را نگرفته‌ام یا پول مرا نمی‌دهند. خیلی از بازیکنان شاید ۶۰ یا ۷۰ درصد گرفته باشند. نوش جانشان و من مشکلی ندارم‌. یک سالی که در امارات بازی کردم، همه چیز روی حساب و کتاب بود. روزی که با استقلال صحبت کردم، همه گفتند قرار است در این تاریخ فلان قدر می‌گیری تا آخر فصل.

*مگر می‌شود در تمرین استقلال آب نباشد؟

وی افزود: اگر شرایط مهیا باشد، قطعا همیشه استقلال را انتخاب می‌کنم. شاید از بیرون بگویند مشکل زیاد است اما وقتی کریمی آمد،  شرایط افتضاح بود. مگر می‌شود در تمرین استقلال آب نباشد؟ این برای یک باشگاه بزرگ خیلی بد است.

*۲ بازی مانده بود که لیگ برای استقلال تمام شود تازه سالن بدنسازی ما را تمام کردند

بازیکن شباب الاهلی امارات در خصوص اینکه می گفتند بازیکنان استقلال ۶۰ درصد قرارداد خود را گرفته اند درست است یا خیر گفت: دقیقا زمانی که فتح الله زاده در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد بازیکنان ۶۰ درصد از مطالبات خود را گرفته اند و نام بعضی از بازیکنان را بردند و اعلام کردند که گفتند تا پول نگیریم بازی نخواهیم کرد. اصلا چنین چیزی نبود و من بعد از آن اعلام کردم که هنوز زیر ۱۰ درصد از قراردادم را گرفتم و نمی‌دانستم چرا چنین موضوعاتی را مطرح کردند. بازیکنان یک سری خواسته هایی داشتند که لازمه هر باشگاهی است داشتن یک سالن غذا خوری و داشتن یک سالن بدنسازی از ملزومات یک باشگاه است. ۲ بازی مانده بودم که لیگ برای استقلال تمام شود تازه سالن بدنسازی ما را تمام کردند و تا به امروزم فکر کنم هنوز دستگاهی را وارد نکردند. در حال حاضر هم سالن بدنسازی باشگاه آن قدر کوتاه است که من اگر بپرم سرم به سقف می خورد و نمی‌دانم بازیکنان قد بلد چه کار می خواهند بکنند. 

قائدی درباره ماندن در استقلال یا رفتنش به تیم امارات با توجه به حجم بالای طلبی که از استقلال دارد تصریح کرد:  بحث مالی را اگر نادیده بگیریم من خودم به شخصه خیلی مسئله مالی را خیلی دغدغه مند نمی‌دانم و بیشتر آرامش و راحتی خانواده ام برایم مهم است. من این موضوع را جدی می گویم خیلی استقلال را دوست دارم و نمی‌دانم چطور این را بیان کنم. در حال حاضر من به فکر خانواده خودم هم هستم و تنها نیستم. هواداران استقلال همیشه به من لطف داشتند. کریمی از زمانی که آمده است قول های زیادی داده است و نگاه مثبتی دارد و می‌خواهد تجهیزات جدیدی را وارد باشگاه کند. از زمانی که آمده همه تلاش او را دیده اند و می دانند چه زحماتی را برای استقلال کشیده است.

*خیلی با نکونام ارتباطی نداشته ام

قائدی درخصوص میزان شناختش از تفکرات جواد نکونام و اینکه آیا تاکنون با سرمربی جدید استقلال ارتباط داشته است، پاسخ داد: خیر ارتباطی نداشته‌ایم اما برای نکونام و تمام مربیان دیگر احترام قائل هستم در حال حاضر بهترین گزینه برای استقلال بود. هم هواداران دوستش دارند و هم خودش در این تیم بوده و استقلال را می‌شناسد. خیلی می‌تواند به تیم کمک کند. مربی‌ای که در استقلال بوده و این تیم را می‌شناسد خیلی بیشتر از مربی‌ای که جدید به این تیم آمده می‌‌تواند موفق باشد زیرا حواشی زیادی در استقلال و پرسپولیس است که یک مربی جدید تا بخواهد با آن کنار بیاید، شاید زمان ببرد. مربیانی که شناخت دارند، خیلی راحت‌تر می‌‌توانند این کار را انجام بدهند.

*طارمی از من پنالتی گیر تر است

وی درخصوص اینکه آیا او پنالتی‌گیر بهتری است یا مهدی طارمی گفت: صد در صد مهدی طارمی. 

این بازیکن فوتبال درخصوص اینکه چند درصد از پنالتی‌های فصل قبل را خودش گرفت تا اینکه مدافع بزند، پاسخ داد: همه پنالتی‌ها را خودم گرفتم. همیشه مدافعان را خسته می‌کنم  و در این حالت حسی یا به هر دلیل دیگری،تصمیم می‌گیرم که چه کار کنم.

قائدی درمورد اینکه منتقدان می‌گویند او دوست دارد در دربی‌ها بیشتر از اینکه به فکر تیم باشد، دوست دارد پنالتی بگیرد تا سر زبان‌ها بیفتد، گفت: واقعا این موضوع را قبول ندارم. همیشه می‌ گویم همه کار می‌کنم تا تیم بازی را ببرد و مهم نیست چه کسی گل می‌زند یا پنالتی می‌گیرد. برای برد دربی به زمین می‌‌رویم. تک روی یا هر چیزی اسمش را بگذارید، مربی به من دستور داده که باید به این شکل بازی کنم. سلیقه‌ مربی است و من نمی‌توانم هرکاری دلم می‌خواهد انجام بدهم.

*همیشه دوست داشتم با قلعه نویی کار کنم

وی درمورد کار کردن با امیر قلعه‌نویی در تیم ملی فوتبال کشورمان، گفت: قهرمانی کافا را به همه مردم ایران و امیر قلعه‌نویی تبریک می‌گویم. خیلی‌ها می‌گویند این قهرمانی مهم نبود اما من می‌گویم مهم بود. قلعه‌نویی، یک مربی خیلی بزرگ است و همیشه دوست داشتم با او کار کنم. وقتی در ایرانجوان بودم و به اردوی تیم ملی جوانان آمدم، با او صحبت می‌کردم. خیلی از دوستان خوبش را به من معرفی کرد. امیرخان مرد بزرگی است که پیش از این با او کار نکرده بودم اما خیلی تعریفش را شنیدم. 

*جذبه قلعه نویی از کی روش بیشتر است

بازیکن تیم ملی درمورد مهم‌ترین شاخصه اخلاقی قلعه‌نویی، توضیح داد: جذبه‌اش خیلی می‌تواند کمک کند. در این چند سال گفته‌اند جذبه کی‌روش سبب موفقیت کی‌ر‌وش شده اما من می‌گویم جذبه او خیلی بیشتر از هرکس دیگری و حتی کی‌روش است. این می‌تواند خیلی به تیم ملی کمک کند و امیدوارم در مراحل بعدی، موفقیت‌های بیشتری ببینیم و هدف‌مان خیلی بزرگ است. فقط به قهرمانی جام ملت‌ها فکر می‌کنیم.

*کسب قهرمانی برای تیم ملی خیلی سخت است

قائدی درمورد اینکه آیا وعده قهرمانی جام ملت‌ها را می‌دهد، عنوان کرد: کسب قهرمانی خیلی سخت است اما با تیم و کادرفنی فعلی که خیلی جوان، سرحال و باکیفیت است می‌توانیم کارهای زیادی انجام بدهیم. امیدوارم در فیفادی‌های بعدی یا تورنمنت‌های دیگر بیشتر تیمی که مردم دوست دارند، نشان بدهیم. برخی بازی‌ها خیلی می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

بازیکن تیم ملی درمورد زوج بوشهری خودش، مهدی طارمی و محمد محبی در این تیم، خاطرنشان کرد: خیلی به این تیم ملی دلم روشن است و قرار است اتفاق خیلی خوبی بیفتد. فرقی ندارد من، مهدی یا محمد بازی کنیم بلکه دوست دارم فقط موفقیت تیم ملی را ببینم. اگر بازی کنم، با تمام وجود بازی خواهم کرد و ان‌شاءالله هرچه خیر است اتقاق بیفتد.

* محبی زوج مورد علاقه من در استقلال است

قائدی درمورد اینکه زوج مورد علاقه‌اش در استقلال اللهیار صیادمنش بود یا شیخ دیاباته و محمد محبی، پاسخ داد: قطعا محبی زیرا ۱۱ سال است با هم بازی می‌کنیم. واقعا چشم‌‌بسته همدیگر را پیدا می‌کنیم و حس ۲ طرفه‌ای  بین ما وجود وارد. بیرون از زمین هم خیلی رفاقت داریم. 

وی در مورد مهم‌ترین ویژگی اخلاقی محبی، گفت: هزار درجه با هم متفاوت هستیم. او بچه خیلی خوبی است و دل پاکی دارد. واقعا خیلی محمد را اذیت می‌کنم. همیشه هم می‌گوید تنها کسی که وقتی اذیتش می‌کند و خوشش می‌آید، من هستم.

بازیکن سال‌های اخیر استقلال درمورد دلیل با آرامش حرف زدنش، اظهار داشت: مدیون همسرم هستم که همیشه به من آرامش و اعتماد به نفس داده و به من خیلی کمک کرده است.

قائدی درمورد طرح قلبی که روی موهایش زده بود، گفت: آن طرح را دوست داشتم برای خود نگه دارم اما خوب پیش نرفت و به این دلیل که خرافاتی هستم و بازخورد خوبی از این طرح نداشتم، پاکش کردم. خیلی‌ها از آن طرح خوششان آمد و خیلی ‌‌ها هم انتقاد کردند اما همیشه برای دل خود کار می‌کنم.

وی درمورد سقف آرزوهایش در فوتبال، تصریح کرد: از بچگی دوست داشتم به استقلال و تیم ملی برسم و شماره ۱۰ این ۲ تیم را بپوشم. می‌خواستم به اروپا برسم. جام جهانی بازی کنم. دوست دارم در ۳_۲ سال آینده حتما در یک تیم خوب اروپایی بازی کنم. شاید مقداری دیر شده باشد اما برایش برنامه‌ریزی کرده‌ام.

قائدی درمورد اینکه آیا محمد محبی به سانتاکلارا بازمی‌گردد یا در استقلال می‌ماند، پاسخ داد: وضعیت من مشخص است. باید مبلغی را به باشگاهش بدهند تا آزاد شوم. در جریان نیستم که استقلال با او صحبت کرده یا خیر و هیچ وقت خود را در این کارها دخالت نداده‌ام که به محبی یا هر بازیکن دیگری بگویم تو را به خدا قسمت می‌دهم که با من به فلان تیم بیا. دوست ندارم جای دیگری تصمیم بگیرم.

وی درمورد انتقادات مطرح شده به سید حسین حسینی ، گفت: او از بهترین دروازه‌بان‌های ایران است. دروازه‌بانی که در جام جهانی بازی می‌کند، چندین سال در استقلال است و ۲ سال کاپیتان این تیم بوده تجربه خیلی خوبی دارد. سید هر زمان از لحاظ ذهنی آماده بوده همه بازی‌ها را درآورده و خیلی سخت کار می‌کند.

قائدی عنوان کرد: در استقلال باشم یا نباشم برای نکونام و استقلال آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم تیم خیلی خوبی ببندند و در نهایت به قهرمانی برسند.

***

لیست خروجی‌های استقلال/ قلم قرمز نکونام روی نام مهدی‌پور و غلامی

سرمربی جدید استقلال به زودی لیست بازیکنانی را که به آنها برای فصل آینده نیاز ندارد به باشگاه ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، جواد نکونام، سرمربی جدید استقلال در نشست خبری بعد از امضای قرارداد خود گفت که با تمام توان برای این تیم کار می‌کند. وی برای اجرای برنامه‌های خود در استقلال ناچار به خط کشیدن روی نام بعضی بازیکنان فصل گذشته است.

سجاد شهباززاده: او فصل گذشته با وجود اینکه با سر و صدای زیادی به جمع آبی پوشان بازگشت نتوانست در پازل تاکتیکی ساپینتو جا بگیرد. در فصلی که تنها یک گل به ثمر رساند در بازی نساجی موقعیت سوزی بد موقعی داشت تا از همانجا رویای قهرمانی استقلال رو به زوال برود.

زبیر نیک نفس: نیک نفس با نکونام رابطه بسیار خوبی دارد و در گذشته در فوتبال با هم همکاری داشتند اما بعد از جذب ریگی و حضور چشمی و مهدی‌زاده فرصت زیادی به این بازیکن نمی‌رسد. او از لیست خارج می‌شود تا یک جای خالی باز شود.

امید حامدی‌فر: این بازیکن که فصل گذشته از صنعت نفت آبادان جذب شده بود به دلیل تراکم بازیکنان در پست هافبک دفاعی فرصت چندانی برای بازی نداشت. او این فصل در لیست خروج قرار گرفته است.

عارف غلامی: این مدافع در چند فصل اخیر با مدیران استقلال، اختلاف نظر جدی داشته است. علاوه بر این موضوع سبک کاری وی با خواسته‌های تاکتیکی نکونام همخوانی ندارد. در صورت جذب عارف آقاسی، غلامی به درب خروجی باشگاه استقلال نزدیک‌تر می‌شود.

آرمان رمضانی: این بازیکن که سابقه بازی در پرسپولیس را هم داشته، هیچگاه کیفیتی در حد این دو تیم نداشته است. این بازیکن همانند شهباززاده در لیست نکونام جایی ندارد و باید به دنبال تیم جدیدی باشد.

جعفر سلمانی: از آنجایی که در لیست ورودی نکونام دو مدافع برای سمت چپ دیده می‌شد، مشخص بود که او قصد ندارد با یکی از مدافعان چپ سابق کار کند؛ قرعه به نام سلمانی نوشته شده است. اگر چه او بازیکن کم حاشیه‌ای است ولی مراتب از نظر کیفیت مورد تایید سرمربی تازه وارد استقلال نیست.

مهدی مهدی‌پور: یکی از بازیکنان بزرگی که در لیست خروج نکونام قرار گرفته مهدی مهدی‌پور است. او فصل گذشته هفته‌های زیادی را با مصدومیت پشت سر گذاشت. به نظر می‌رسد نکونام بیشتر به هافبک‌های تخریبی معتقد است تا بازیکنانی مانند مهدی‌پور که در امر بازی‌سازی و شدت بخشیدن به روند هجومی تیم فعال هستند.

***

مقصد کنعانی زادگان و شجاع خلیل‌زاده مشخص شد

یک روزنامه قطری مقصد بعدی محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده دو مدافع تیم ملی ایران را فاش کرد.

مهدی قائدی,لیست خروجی استقلال

روزنامه «الرایه» قطر در گزارشی به تحلیل آخرین وضعیت تیم الاهلی پرداخت و اسامی بازیکنانی که برای فصل بعد در این تیم نخواهند بود را اعلام کرد.

در این گزارش به نام محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده هم اشاره شده است؛ دو مدافعی که زوج خط دفاعی الاهلی را تشکیل می‌دادند و در لیست بازیکنان تمدیدی این تیم جایی ندارند.

الرایه درباره ابتدا در خصوص شجاع خلیل زاده نوشت: «مدیران باشگاه تصمیم گرفتند از شجاع خلیل زاده که پس از پایان قراردادش با الاهلی در آستانه بازگشت به باشگاه سابقش پرسپولیس ایران بود صرف نظر کنند.»

در ادامه این مطلب آمده است: «حسین کنعانی مدافع ایرانی در حال بررسی پیشنهاداتی است که از قطر و امارات دریافت کرده است و به بازگشت به ایران فکر نمی‌کند.»

این در شرایطی است که کنعانی زادگان و شجاع در لیست پیشنهادی یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس به این باشگاه حضور داشتند. در صورتی که ادعای روزنامه الرایه صحت داشته باشد، حضور کنعانی زادگان که در بازی اخیر تیم ملی ایران مقابل ازبکستان در فینال کافا جنجالی هم شد در پرسپولیس منتفی است.

 • 9
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۹ آذر
  لیگ اروپا
  باکا توپولا - وستهم
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - برایتون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - اسپورتینگ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بشیکتاش - کلوب بروژ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الخلیج
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - آژاکس
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۰ آذر
  هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - سپاهان اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - پیکان تهران
  ۱۴:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - گهر زمین سیرجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۱۵
 • لیگ ستارگان قطر
  السد - شمال
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - النصر
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  مونزا - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - استراسبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  لاس پالماس - ختافه
  ۲۳:۳۰
 • شنبه ۱۱ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - فیلادلفیا
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فنیکس سانز - دنور ناگتس
  ۰۶:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آلمان - نوجوانان فرانسه
  ۱۵:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - یونیون برلین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - گرانادا
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - فروزینونه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش