دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
۱۵:۴۹ - ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۰۹۷۱
ایران

پنجره نقل و انتقالاتی برای استقلال و ۴ تیم لیگ برتری بسته است! / پرسپولیس هنوز قراردادهای جدید را ثبت نکرده

محمودزاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نقل و انتقالات فوتبال
رییس کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ می‌گوید باشگاه‌ها باید بحث بدهی‌های خود را هر چه زودتر حل کنند.

به گزارش ایسنا، فریبرز محمود زاده درباره نقل و انتقالات فوتبال ایران اظهار کرد:  بنا به دستور العمل فیفا بازده زمانی نقل و انتقالات فوتبال ایران نباید بیشتر از ۸۴ روز باشد بنابراین  در ۲۸ آبان ماه نقل و انتقالات به پایان می‌رسد و باتوجه به این که مبنای شروع نقل وانتقالات را طوری طراحی کردیم که ۴ نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بتواند بازیکنان جدید را جذب کنند و بعد اسامی را ارسال کنند.

او در ادامه درباره تعداد بازیکنانی که تیم‌ها می‌تواند جذب کنند هم گفت:  با توجه به تغییراتی که مصوبه جدید هیات رییسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است اسامی بازیکنان از ۱۸ سهمیه بزرگسال به ۲۰ بازیکن تغییر کرد و تیم‌ها می‌تواند ۴ بازیکن زیر ۲۵ سال هم جذب کنند و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال نیز داشته باشند. هر تیم می‌تواند ۱۵ بازیکن امید و ۱۵ بازیکن جوانان هم در لیست خود داشته باشد. یعنی در مجموع هر باشگاه می‌تواند ۶۳ بازیکن داشته باشد.

محمودزاده درباره وضعیت باشگاه پرسپولیس و این که اگر توسط فیفا از نقل و انتقالات محروم شود آیا می‌تواند از بازیکنانی که تا به حال جذب کرده استفاده کنند یا خیر؟ گفت: با توجه به مکاتباتی که  با فیفا داشته‌ایم باشگاه‌های استقلال تهران، صنعت نفت آبادان، ماشین سازی تبریز، شهر خودروی مشهد، پنجره نقل و انتقالاتی آنها بسته است و نمی‌تواند بازیکن جدید جذب کنند اما در باره  پرسپولیس  تا زمانی که مکاتبه جدید فیفا به دست ما نرسد آنها می‌تواند بازیکن خود را به ثبت برساندند هر لحظه ممکن است نامه‌ای به  دست ما برسد که براساس آن پنجره نقل وانتقالی پرسپولیس هم بسته شود.  قبلا وقتی پنجره نقل و انتقالی بسته می‌شد با پرداخت بدهی هم پنجره باز نمی‌شد اما الان هر لحظه بدهی را پرداخت می‌کنند پنجره نقل و انتقالی باز می‌شود. اما در مورد باشگاه فولاد هم باید بگویم این باشگاه با توجه به رای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران از دو پنجره نقل و انتقالی محروم شده است. بنابراین تا حل مشکل این باشگاه ما از ثبت قرارداد بازیکنانشان ممانعت به عمل می‌آوریم. نکته دیگری که درباره باشگاه پرسپولیس بگویم این است که تا این لحظه باشگاه پرسپولیس اقدامی برای ثبت قرارداد بازیکنانش در سازمان لیگ نکرده است. اگر هر لحظه این قراردادها به ثبت برسد و کارهای قانونی آن انجام شود پرسپولیس مشکلی نخواهد داشت اما هر لحظه‌ای مکاتبه‌ای از سوی فیفا انجام شود و TMS آن‌ها بسته شود دیگر نمی‌توانند بازیکنی به ثبت برسانند.

رییس کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ درباره بالا رفتن قیمت بازیکنان ایرانی در پی ممنوعیت حضور بازیکنان خارجی هم  گفت: منبای قوانین برای ایجاد مساوات برای همه تیم‌ها است در این زمینه جلسه‌ای برگزار کردیم و قرار است باز هم صحبت کنیم. متاسفانه باشگاه‌های ما اراده‌ای برای حل مشکلاتشان ندارند. سال‌های قبل قانون سقف قرارداد مطرح شد که منجر به پرداختی‌های زیر میزی شد یعنی این قانون نتوانست قراردادها را کنترل کند. درباره افزایش قیمت بازیکنان هم باید با کمک خود باشگاه‌ها بحث‌های کارشناسی انجام شود چرا واقعا وحدت رویه‌ای در بین باشگاه‌های ما وجود ندارد؟ وقتی بازیکنی بر مبنای N ریال مذاکره می‌کند چطور باشگاه‌های دیگر مبالغ سنگین‌تر پرداخت می‌کنند؟ ما هم درباره قوانین مربیان و بازیکنان خارجی منافع ملی را دیده‌ایم. شما ببنید الان چه پرونده‌های در عرصه بین‌المللی داریم. ما در حال حاضر دو مصوبه که یکی مربوط به سازمان لیگ و دیگری مربوط به فدراسیون فوتبال است را در اختیار داریم. مطمئنا مربیان و بازیکنان جدید اجازه ورود نخواهند داشت این موضوع را معاونت وزارت ورزش و خود آقای وزیر هم تایید کردند. چون پای منافع ملی در میان است. به خاطر مشکلات ارزی خیلی از مربیان خارجی ایران را ترک کردند چون برای پرداخت پولشان مشکل وجود داشت.

وی درباره این که آیا سازمان لیگ قرار است درباره انعقاد قراردادهای دلاری میان بازیکنان ومربیان ایرانی هم  تصمیمی خواهد گرفت یا خیر؟ گفت: بازیکنان و مربیان حق ندارند غیر از واحد پول ملی ایران قرارداد ببند قبلا چنین موضوعی نبود اما از الان به بعد فقط قراردادهای که به ریال یا تومان بسته شده باشد را به ثبت می‌رسانیم.

محمودزاده درباره بحث جدای مربیان و بازیکنان خارجی از تیم‌ها هم گفت: در این زمینه ما دو نوع جدایی داریم یکی توافقی است یعنی دو طرف توافق کرده‌اند و مشکلی وجود ندارد اما در فسخ یکطرفه دو حالت وجود دارد که یعنی یا مربی قراردادش را فسخ کرده یا باشگاه قرارداد را فسخ کرده است که در هر دو حالت عمل قطع همکاری صورت می‌گیرد. حالا اگر باشگاهی قرارداد مربی را فسخ کرده باشد اما جایگزینی برای او انتخاب نکرده باشد آن دیگر بحث دیگری است چون پرونده دیگر مقطوع می‌شود یعنی در بحث جذب مجدد این فرد مساله‌ دیگری مطرح می‌شود. اما درباره باشگاه استقلال  و بحث استراماچونی باید بگویم  او در بهمن ماه سال گذشته باشگاه استقلال را ترک کرد و در مصاحبه‌های مختلف اعلام کرد که باشگاه استقلال را ترک کرده است این یک عمل فسخ است. یک مربی حتی می‌تواند از طریق یک پیامک هم قرارداد خود را فسخ کند و یا با یک سایت مصاحبه کند و بگوید قراردادش فسخ شده است اما نکته مهمتر در این میان این است که  بعد از جدای استراماچونی فرهاد مجیدی به استقلال آمده است یک باشگاه نمی‌تواند بیشتر از یک سرمربی داشته باشد.  سرمربی استقلال اقای استرماچونی بود اما بعد از جدایش فرهاد مجیدی سرمربی این تیم شد.  یعنی ما برای مجیدی کارت سرمربی گری صادر کردیم.یعنی اگر استراماچونی دوباره بخواهد بیاید باید قرارداد جدید امضا کنند و قرارداد قبلی او در باشگاه استقلال مورد قبول نیست چون هم عمل فسخ صورت گرفته و هم سرمربی جدید به جای او آمده است. در این زمینه آقای نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان ومربیان فدراسیون فوتبال هم صراحتا گفتند که عمل فسخ قرارداد در مورد آقای استراماچونی انجام شده است.  بنابراین استراماچونی اگر بخواهند بیاید ملزم به امضای قرارداد جدید است که براساس مصوبات ما امکان پذیر نیست.

 رییس کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ در این پاسخ به این سوال که آیا قوانین ممنوعیت حضور مربیان و بازیکنان خارجی مورد تایید فیفا است یا خیر؟ گفت:  تا زمانی که قوانین داخلی با قوانین فیفا مغایرت نداشته باشد  فیفا به آن ورود نمی‌کند  به طور مثال ما نمی‌توانیم تعداد تعویض‌های بازی را تغییر دهیم تا تغییراتی در دقایق بازی انجام دهیم. چون این قوانین با اصل فوتبال مغایرت دارد اما در بحث تعداد بازیکن فیفا دخالتی ندارد.  در حال حاضر قوانینی که ما تصویب کردیم مغایرتی با قوانین فیفا ندارد.

وی همچنین اضافه کرد: من خواهش می‌کنم همه به این موضوع توجه کنند خیلی از باشگاه‌ها پرونده خارجی و داخلی دارند. همه باشگاه‌ها باید مشکلات خودشان را درباره بدهی‌های مالی برطرف کنند. از مدیران باشگاه استقلال خواهش می‌کنم که سریعا مشکل را حل کند چون پنجره نقل و انتقالی آنها بسته است و نمی‌تواند بازیکنان جدید را به ثبت برساندند. پنجره نقل و انتقالی استقلال هنوز باز نشده است و TMS  این باشگاه بسته است چون اگر تا چند ساعت دیگر نتواند بازیکنانشان را به ثبت برساندند نمی‌تواند از آنها در آسیا استفاده کنند.

 • 12
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش