چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۶:۱۰ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۰۷۳۵
فوتبال ملی

عزیزی‌خادم:جادوگری شرک است!

رئیس فدراسیون فوتبال,اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فعلی یک فدراسیون علمی است و توکل در این فدراسیون وجود دارداما ما را به جادوگری متهم کردند. جادوگری شرک است. ما مسلمان و شیعه هستیم، توکل و دعای خیر مردم و آبرومندان مگر با این موضوع منافات دارد؟

به گزارش خبرآنلاین؛ شهاب عزیزی‌خادم درباره صعود تیم ملی فوتبال به جام‌جهانی۲۰۲۰ قطر اظهار داشت:‌ این پیروزی بزرگ ارزشمند و تاریخی تیم ملی را تبریک می‌گویم‌. سریع ترین صعود تاریخ را به ملت بزرگ ایران، خانواده فوتبال و مجموعه فدراسیون فوتبال تبریک می‌گویم. همچنین به خانواده معظم شهدا که اسطوره های واقعی هستند تبریک ویژه می‌گویم. به تیم ملی و ملت بزرگ ایران افتخار می‌کنیم. 

*خداوند عالم عنایتی خاصی به تیم ملی ایران داشت

وی درباره سختی‌های کار در زمان آغاز فعالیتش در فدراسیون فوتبال که خیلی از بزرگان فوتبال هم حضور در آن را قبول نمی کردند، توضیح داد: به نکته درستی اشاره کردید. کار بسیار سختی بود و شکرگزار پروردگار عالم هستیم. به عنوان عضو کوچک خانواده فوتبال که کمترین نقش را در این صعود داشتم و به ویژه از پروردگار عالم تشکر می‌کنم.خداوند عالم عنایت خاصی به این تیم داشت و این مساله را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. در فرا تلاطم بحرین که واقعا هیچ امیدی نبود و خوشبین‌ترین افراد هم شاید ۵ درصد به برد در ۴ بازی امید داشتند و در حالی که اعتبار تیم ملی کمرنگ شده بود، با توجه به شرایط سرمربی قبلی حتی میزبانی را هم از ما گرفته بودند، به موفقیت رسیدیم.

* وزیر ورزش یکس از کشورهای منطقه گفت دوست دارم ایران به جام جهانی  صعود کند

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: خداوند عالم کمک کرد و عنایت ویژه‌ای داشت تا تیم ملی ایران در آن مسابقات نتیجه بگیرد.کادر فنی و بازیکنان خوب ما هم زحمت کشیدند همه با همدلی و همراهی به لطف الهی از آن مرحله سربلند بیرون آمدیم. باید خاطره‌ای را بگویم، وزیر ورزش یکی از کشورهای منطقه که شاید فوتبالش جایگاه بالایی هم ندارد همراه با سفیر این کشور قبل از بازی ما با بحرین نزد ما آمد و گفت دوست داریم ایران در این مسابقات برنده شود و تیم شما را در قطر ببینیم.او در آن زمان خیلی ابراز ناراحتی می‌کرد و  می‌گفت ایران در مرحله اصلی مقدماتی نباشد. آنها با یک برد به مرحله اصلی می‌آمدند اما ما باید هر ۴ بازی خود را می‌بردیم. هیچگاه فراموش نمی‌کنیم کشورهایی که نسبت به ما جایگاهی در فوتبال نداشتند می‌توانستند با یک برد به مرحله اصلی بیایند و حتی برای جام ملت‌های آسیا انتخاب شوند اما اگر ما یک مساوی هم در این ۴ بازی می‌دادیم جام ملت‌های آسیا هم از دست‌مان می‌رفت. همه چیز در آن مسابقات تغییر کرد امروز اگر شاهد فصل نوینی در فوتبال هستیم به این دلیل است که عملکرد و کارنامه تیم ملی و فدراسیون فوتبال کاملا مبین این فصل نوین است و مردم خوشحال هستند.

*فضایی که برای تیم ملی ایجاد شد غیر قابل باور بود

وی خاطرنشان کرد: باید به این نکته هم اشاره کنم شوقی که امروز در دل مردم افتاده و شور و نشاطی که در کشور عزیزمان حاکم شده مثال‌زدنی است. شاید فضایی که برای تیم ملی ایران ایجاد شد غیرقابل باور بود. از رؤسای قبلی فدراسیون فوتبال هم تشکر می‌کنم که همه پس از این پیروزی به من پیام دادند و صعود به جام جهانی را تبریک گفتند. از آنها سپاسگزار هستم. 

*برخی  به دنبال چاه کندن برای فدراسیون بودند

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا مهدی تاج هم پیام تبریک داده توضیح داد:‌بله، همه عزیزان پیام دادند و باید از آنها تشکر کنم اما گلایه‌ای هم دارم. فدراسیون فوتبال در این مدت جریانی وحدت‌زا وجود آورد اما افرادی خیلی قوی دنبال چاه کندن برای فدراسیون بودند و می‌خواستند فضا را مسموم کنند. آنها می‌خواستند جلوی رضایتمندی را بگیرند. به خاطر آرامش تیم ملی در مقابل آنها سکوت کردیم اما از این وضعیت رضایت نداشتیم.واقعا این شرایط مورد رضایت ما نبود اما به خاطر تیم ملی سکوت کردیم.فدراسیون فوتبال مبتنی بر برنامه‌ریزی است اما برخی بدون دلیل و آگاهانه دنبال این بودند جلوی آرزوی یک ملت و خاطرات خوش را بگیرند.

*ما را  به جادوگری متهم کردند اما جادوگری شرک است

عزیزی خادم خاطرنشان کرد: فدراسیون فعلی یک فدراسیون علمی است و توکل در این فدراسیون وجود دارداما ما را به جادوگری متهم کردند. جادوگری شرک است. ما مسلمان و شیعه هستیم، توکل و دعای خیر مردم و آبرومندان مگر با این موضوع منافات دارد؟ برخی رسانه‌ها فوتبال را به مبحث جادوگری متهم کردند اما ما سکوت کردیم و در این مدت حرفی نزدیم اما بابت آن گلایه داریم.

*خیلی‌ها به دنبال گرفتن پست در فدراسیون فوتبال بودند

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه چرا این صحبت ها مطرح شده است گفت: به دلیل اینکه خیلی‌ها دنبال پست‌ها در فدراسیون فوتبال بودند اما ما  راهمان را می‌رویم چون فدراسیون متعلق به مردم است. برخی از همین رسانه‌ها علیه فدراسیون مطالبی را مطرح می‌کردند و حتی اجازه پاسخگویی را به همکاران ما نمی‌دادند. همانطور که گفتم برخی‌ آگاهانه دنبال این بودند که جلوی آرزوی خوب مردم را بگیرند.

*خوبان عالم شهدا و ائمه هستند، بگویم بدان عالم خوب است؟

عزیزی‌خادم در واکنش به اظهارنظر مجری برنامه ورزش و مردم مبنی بر اینکه دیگی که برای من نجوشد می‌خواهم صد سال سیاه نجوشد و مباحث جادوگری ارتباطش با خوبان عالم توضیح داد: خوبان عالم شهدا و ائمه اطهار هستند، آبرومندان عالم و مؤمنان واقعی آنها هستند. اهل بیت پیغمبر خوبان عالم هستند بگویم بدان عالم؟ خیلی بد است که ما با ادعای بچه مسلمان و بچه شیعه بودن امروز دنبال چنین مسائلی باشیم. امروز ما به شهدا افتخار کرده و این پیروزی بزرگ را به شهدا تقدیم می‌کنیم. وجب به وجب این کشور به برکت قطره قطره خون شهدا حفظ شده و به برکت آنها نفس می‌کشیم و تمام وجود ما از شهدا است. امروز به این افتخار می‌کنیم در شرایط سخت معیشتی ملت ایران که با تحریم‌های ظالمانه مواجه هستیم برد تیم ملی را به مردم تقدیم می‌کنیم.

*رئیس جمهور همه جوره به ما کمک کرد

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: مردم همه جوره کنار ما بودند. ما کارهای مهم و برنامه‌ریزی داریم، با شعار دانشگاهی نگاه و برنامه‌ریزی به فوتبال آمدیم  و فوتبال بانون و آقایان را می‌بینیم. رده‌های مختلف ملی را می‌بینیم از قبل مشکلات و مسائلی بوده اما هیچ جای دنیا اینگونه برخورد نمی‌کنند. امروز فوتبال کشورمان در رنکینگ اول آسیا است و تیم ملی سریع‌ترین صعود تیم ملی را داشت  و امروز باید همه در کنار یکدیگر قرار بگیریم. فدراسیون فوتبال گفتمان و درایت جدیدی را در حوزه اجرایی به منصه ظهور گذاشته است. امروز فدراسیون فوتبال با شعار توسعه آمده و باید از رئیس‌جمهور محترم تشکر کنم که ویژه به فوتبال ملی کمک کرد. معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر ورزش خالصانه کنار فوتبال قرار گرفتند.

*پاداش اعضای تیم ملی فردا واریز می شود

عزیزی‌خادم ادامه داد: روز گذشته مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در وسط جمعیت تماشاگران آمد و یک ساعت هم پس از بازی در رختکن تیم ملی حضور داشت. دولت برای اولین بار پرداخت پاداش بازیکنان تیم ملی را در سریع‌ترین زمان انجام داد و ان‌شاءالله این مبلغ فردا به حساب اعضای تیم واریز می‌شود این کار مهم است. معاون اول رئیس‌جمهور و سجادی به بچه‌های تیم ملی و همه ما قول دادند با یک برنامه‌ریزی اساسی به تورنمنت‌های اساسی و روزهای فیفادی پیش‌رو به ما کمک کنند. دولت عملاً نشان داد کنار تیم ملی است.

*نشانه‌های خوبی از همکاری دولت دریافت کردیم

وی در مورد اینکه آیا قول‌هایی برای حمایت از تیم ملی گرفته است توضیح داد: مخبر در این مورد صحبت کرد و باید از وی تشکر کنم. رئیس‌جمهور هم دو سه روز قبل در وقت اضافی به ما اعلام کرد می‌خواهد سر تمرین بیاید اما طبق مشاوره کمیته پزشکی به خاطر بحث پروتکل‌ها از این امر منصرف شد. این خبرها خوب است و ما را به هم نزدیک می‌کند. همکاری جدیدی شکل گرفته، اینجا دیگر گروکشی نیست بلکه فوتبال است. خبرها و نشانه‌های خوبی است که ما را به هم نزدیک می‌کند.

 • 12
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش