دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
۲۱:۱۳ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۳۰۷۰
فوتبال ملی

نشست خبری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر | ایران و انگلیس

ساوت گیت: ایران تیم‌ خوبی است/ کین: گل زدن به آنها راحت نخواهد بود

ساوت گیت و هری کیت,نشست خبری دیدار ایران و انگلیس
سرمربی تیم ملی انگلیس در نشست خبری پیش از دیدار با ایران با تاکید بر آمادگی تیمش گفت که ایران جزو تیم‌های خوب است و بسیاری از تیم‌های قدرتمند هم نتوانسته‌اند به آنها گل بزنند.

به گزارش ایسنا، گرت ساوت گیت، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس پیش از دیدار با ایران در نشست خبری درباره بستن بازوبند وان لاو درباره حمایت از همجنسگرایان گفت: چیزی نیست که به صحبت‌های هری اضافه کنم. یک سری صحبت‌ها شده و برخی تیم‌های اروپایی درباره این موضوع صحبت کرده‌اند. موضع ما مشخص است و امیدواریم موضوعات حل شود.

او درباره بازیکنانش در این دیدار گفت: همه بازیکنان حضور دارند. مدیسون هم حضور دارد. برای واکر زود است که بازی کند اما کنار تیم تمرین می‌کند. فکر می‌کنیم با توجه به روحیه خوبش می‌تواند تیم را همراهی کند. نسبت به شیوه بازیکنان برای تمرین ها راضی هستیم. انتقال خوبی برای ما بوده است. چرا که چند روز زودتر که تمرین کردیم، گرما را کنترل کردیم و بعد از ظهر ها هم خوب بود. این تمرین ها برای آمادگی فیزیکی خوب است. آماده هستیم به عنوان یک تیم با همدیگر صحبت کنیم و این کار را در مدت زمان اخیر کردیم. تیم ما تصمیم گرفته است که برای موارد بزرگ و خاص به چنین تمرین‌هایی بپردازد و این هم مورد مهمی است و فکر می‌کنیم برای افراد جوان و سراسر جهان مناسب خواهد بود که افراد را در گروه‌های مختلف همراه کردیم.

ساوت گیت درباره تصاویر این روزها از ایران و صحبت‌هایش درباره این اتفاقات و ژست انگلیسی‌ها درباره این وقایع گفت: احساس نمی‌کنم به اندازه کافی اطلاع ندارم که نقطه نظری را در این باره بگویم. در جایگاهی نیستم در این ارتباط صحبت کنم. بازیکنان ایران و مدیران آن‌ها درک مناسب‌تری دارند. آن‌هادر شرایط سختی هستند اما اطلاعات بهتری دارند تا اینکه درباره این موارد صحبت کنند. اگر از ما خواسته شود که از آن ها حمایت کنیم، می‌توانیم آن را در نظر بگیریم اما تا الان درخواستی نبوده است. امیدواریم روی فوتبال متمرکز باشیم. می‌دانیم که این موقعیت سختی بوده است تا به این مرحله برسیم، با توجه به مواردی که در دوازده ماه گذشته گفته شد که فراتر از حد ما بوده است. برای آمادگی تیم فعالیت می‌کنیم و تیم هیجان زده است. این بهترین و بزرگترین زمان برای آمادگی است. هیچ کس انتظار ندارد که نتیجه تیم تغییری در این زمینه کند آن هم به خاطر وضعیتی که در ایران است.

سپس یک خبرنگار ایرانی خطاب به ساوت گیت درباره پرسش‌های سیاسی صحبت کرد و گفت که ایرانی‌ها هم می‌توانستند درباره شرایط سخت انگلیس در زمستان و حمله به افغانستان بپرسند اما این سوال پرسیده نشد. این سرمربی درباره صحبت‌های کی‌روش مبنی بر اینکه هدف تیمش پیروزی در مسابقه مقابل انگلیس و صعود از گروه است و اینکه او ایران را چطور ارزیابی می‌کند، اظهار کرد: من متوجه هستم که تیم شما چرا نسبت به سوال‌های مطرح شده ناراحت است. شرایط سختی است و از من هم سوال های سیاسی زیادی درباره موضوعات مختلف رسیده می‌شود. هر دو در وضعیت مشابه هستیم و به خوبی درک می‌کنید که در چه موقعیتی هستم. مسئوولیت من این است که در هر شرایط جواب دهم. احترام زیادی برای تیم ایران قائلم. از کیفیت ایران با خبر هستیم. چند بازیکن خوب در تیم های انگلیسی دارند و می دانیم که تحت مربیگری کی‌روش در جام‌جهانی قبلی بازی رقبا سخت ظاهر شدند و این تیم ها را اذیت کردند. برای بازی با ایران اما آماده هستیم. باید حداقل تلاش خود را کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس درباره اینکه انگلستان با تیم‌های تدافعی مشکل داشته و چه رویکردی نسبت به این مساله دارد گفت: چالش ما این است که به طرفداران خودمان خاطره خوبی بدهیم. سفرهای عالی را در بازی های قبلی داشتیم و به این نقطه رسیدیم. به کشور خودمان کمک می‌کنیم که به هدف برسیم. ما در یک رکورد اقتصادی هستیم. زندگی برای ما مشکل بوده است. می‌خواهیم از فوتبال لذت ببرند و با ما همراه باشند و خوشی و شادی را برای‌شان ببریم. تیم ما تا حدی خلاق بوده و توانسته چالش ها را کنار بزند. باید صبور باشید و بدانید که احساس ناامیدی و یاس نمی‌کنیم و زمان می‌برد گل بزنیم. خیلی تیم‌های محکم هم نتوانستند به ایران گل بزنند.

ساوت گیت در واکنش به اینکه ایران را به عنوان اولین رقیب چطور می‌بییند؟ آیا رقیب خوبی است یا چالش سختی خواهد بود؟ گفت: ما کیفیت تیم مقابل را به رسمیت می‌شناسیم. از نقطه نظر رتبه‌بندی جهانی ایران جزو تیم‌های خوب است و گروه ما مشکل است. این خوشبینی وجود دارد در بازی‌های اول همیشه مشکل بالا و حاشیه‌ها پایین است و همه بازی‌های ما سخت است. همه می‌خواهند بازی اول را ببرند. هدف ما صعود از گروه است.

وی درباره شناخت زیاد کی‌روش از فوتبال انگلیس و عملکرد تحسین برانگیز ایران با این مربی و اینکه جنگ تاکتیکی را می برد یا می‌بازد؟ گفت: اطلاع داریم که کارلوس چطور با منچستر و رئال عمل کرد. آماده این دیدار خواهیم بود. با اینکه وقت زیادی نداشتیم. از الان می‌بینید که تاثیر این مساله روی سازمان‌دهی امور چه بوده است. احساس آمادگی خوبی داریم. لازم است که فردا نتیجه مناسبی را تحویل دهیم.

او درباره شناختش از بازیکنان ایران نیز گفت: دو مهاجم ایران را می شناسیم که در اروپا بازی می‌کنند. طارمی و جهانبخش را می‌شناسیم. یک سری بازیکنان خوب در این تیم هستند. برخی از آن‌ها در رقابت‌های اروپایی هم بازی کردند. می‌دانیم مشکل ما چیست و به بهترین شکل آماده شویم. بازی‌های قبلی را دیدیم و باید ببینیم چطور می ‌شود. به وین هم رفتیم و بازی ایران و سنگال را از نزدیک دیدیم. بازی‌های دیگر را هم دیدیم. نمی‌توانیم بازی دیگری ببینیم که آماده شویم. تا حدی که می‌توانستیم برای مسابقه فردا آماده شدیم.

سرمربی تیم ملی انگلیس درباره اینکه همیشه بازیکنان از یک لیگ فشرده با خستگی به جام جهانی می‌آمدند اما الان سرحال تر هستند و شنیده شده تیمش تمرین پنالتی هم کرده است و گفته می شود که هری کین هم پنالتی گیر خوبی است و آیا طارمی و هر کین در جنگ پنالتی گیرها هستند یا خیر؟ گفت: در ارتباط با آمادگی‌های فیزیکی تیم، هرگز موافق نبودم که در آخر فصل بازی کردن مشکلی دارد. فقط بهانه بود. در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ هم مشکلی نداشتیم. نقطه کلیدی این است که تیم را آماده کنیم و فکر می‌کنم سطح خوبی را فراهم می‌کنیم و فقط پنج روز فرصت داشتیم. در ریتم فیزیکی خوبی هستیم و به همین خاطر چالش‌ها مشابه است. به تمرین پنالتی می‌پردازیم. هری قبل از هر بازی تمرین پنالتی می‌کند و قبل از بازی‌ها همیشه پنالتی می‌زنیم. شاید ببینیم فردا چه اتفاقی می‌افتد. مطمئنم که هری کین و طارمی آماده این مساله خواهند بود.

او در پایان گفت: اولین چیزی که برای مربی تیم مهم است این است که تیم ببرد. بعد هم می‌خواهید فوتبالی بازی کنید که مردم را به هیجان بیاورد و بازیکنان از بازی کردن لذت ببرند. می‌توانید فلسفه خود را قوی‌تر کنید و کیفیت بازیکنان هم مشخص می‌کند بهترین روش چیست. در نهایت مربی بایستی با منابعی که دارد بهترین استفاده را کند که فوتبال بازی کند. همیشه سعی می‌کنیم توازن را به دست بیاوریم و البته و بازیکنان داشته باشیم که بتوانند خودشان را اظهار کنند. در شش سالی که بازی کردیم سعی کردیم این کار را برای کشور کنیم. این یک زمینه‌ای هست که فقط وقتی پیش می‌رویم به زبان فوتبال جواب می‌دهیم.

هری کین: ایران تیم سرسختی است/ گل زدن به آنها راحت نخواهد بود

کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلیس می‌گوید وقتی وارد بازی‌ها می‌شوند تشنه‌تر از گذشته هستند و برای کسب موفقیت تلاش خواهند کرد. او تیم ایران را سرسخت و دارای دفاع مستحکمی معرفی کرد.

هری کین، کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلیس پیش از دیدار با ایران در نشست خبری درباره استراتژی های متفاوت ساوت گیت اظهارکرد: فکر می‌کنم که به هر شکل و فرمی که باشیم، همیشه به مربی خودمان گرت، به عنوان هدایت کننده ما در میدان نگاه می‌کنیم. همیشه فکر می‌کنیم می‌توانیم بهتر شویم. در شش دیدار اخیر تلاش خودمان را کردیم. الان تشنه‌تر از گذشته هستیم وقتی وارد بازی‌ها می‌شویم.

وی افزود: گری به ما خیلی کمک کرده است. چند سال قبل توانستیم در اروپا موفق شویم. همیشه براساس مسابقات اصلی مورد قضاوت قرار می‌گیریم. دوره خوبی داشتیم و گام‌هایی به پیش برداشتیم و این هم یک فرصت دیگر برای همین است و چشم به آینده داریم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلیس درباره بستن بازوبند حمایت از همجنسگرایان گفت: به عنوان یک تیم این آمادگی را داریم و به عنوان کارکنان این سازمان همین الان بازوبند کاپیتانی را به بازو دارم ولی نمی‌دانیم تصمیم آنها (فیفا) چیست؟ اما آماده هستیم و کار خودمان را می‌کنیم.

هری کین درباره اینکه خیلی از ستاره‌ها در هنگام بازی با ایران داعیه آقای گلی را داشتند و آیا او هم با ایران گلزنی را شروع می‌کند و آیا می تواند گل‌های زیادی بزند؟ گفت: تیم ایران را سرسخت می‌دانیم. ایران تیم دفاعی و قوی است. به اعتقاد من این بازی راحت نخواهد بود که به ایران گل بزنیم و فکر نمی‌کنم فرصت زیادی برای گلزنی داشته باشیم. همیشه آماده هستم که استفاده کنم و امیدوارم شروع خوبی داشته باشیم.

کاپیتان تیم ملی انگلیس درباره اینکه تیمش در پنج بازی گذشته مشکل داشتند و آیا باز هم مشکل می‌خورند؟ اظهار کرد: هر وقت که شما به عنوان یک باشگاه یا کشور اقدامی می‌کنید همیشه تشنه هستید تا وضعیت را متحول کنید. ما بازی‌های سختی داشتیم و با تیم‌های خوبی حرف زدیم. یک سری مساوی‌ها هم به دور از خانه داشتیم و مایل هستیم همیشه بریم. احساس برد خیلی مهم است. در بازی‌های مهمی بازی کردیم و همواره این اشتیاق و تشنگی را داریم. می‌دانیم این بازی‌ها مشکل خواهد بود. ما علی‌رغم این مشکلات وارد این تیم می‌شویم و اگر فردا درست بازی کنیم شانس خوبی برای برد داریم. به نوبه خودمان آمادگی لازم را به دست آوردیم که تیم خودمان را متحول کنیم.

هری کین درباره اینکه مسی و رونالدو هنوز تلاش برای قهرمانی دارند و می‌فهمید که چقدر مشکل است که قهرمان شوند و اینکه آیا فکر می‌کند بهترین فرصت است که او به عنوان یک بازیکن جوان قهرمان جام جهانی شود؟ گفت: چیزی در فوتبال قطعی نیست. همین که در سال ۲۰۱۸ بازی کردم و تجربه خوبی به دست آوردم، برایم کافی است. در قوتبال امور به سرعت تغییر می‌کند باید از فوتبال لذت ببرید. تیم خوبی داریم و جوان‌ها را هم داریم. فکر می‌کنم در زندگی باید از فرصت‌ها حداکثر استفاده را بریم. این مساله را در همه کارم کردم. از ۲۱ سالگی که برای تیم ملی بازی کردم، سعی کردم خودم را به نمایش بگذارم و این هم یک گام دیگر در همان مسیر است. چه کسی می‌داند چهار سال بعد کجا هستیم. به هر حال الان در زمان حاضر هستیم و هیجان زده هستیم. چالش بزرگی است و برای این چالش آماده هستم.

او در واکنش به اینکه شما چهار سال قبل گفتید که می‌خواهید کفش طلا را ببرید و فکر می‌کنید می‌تواند این کار را بکنید؟ گفت: این یک هدف بزرگ است که به آن برسم. در ۲۰۱۸ آن کار را کردم و تیم را به نیمه نهایی بردم و اگر این کار را امسال انجام دهیم نشان می‌دهد که تیم ما کار خود را به خوبی انجام می دهد و من مهاجم هستم و قضاوتی که می‌کنند این است که چند گل زدم. من سعی می کنم بهترین کار را در دفاع و هر کاری انجام دهم که ببریم. باید گفت که بهترین برنامه وجود دارد و سعی می کنم که فکر نکنم که چگونه می توانم گل بزنم و هدفی که وجود دارد این است که جام جهانی را ببریم. می‌دانیم راهی که در پیش داریم مشکل است.

او درباره اینکه فقط دو گل تا شکستن رکورد بیشترین گل زده رونی در تیم ملی انگلیس دارد گفت: تا جایی که بتوانم این کار را به زودی انجام می‌دهم. کسانی را می شناسم که قبل از بازی صحبت می‌کنند اما می‌خواهم برکارم تمرکز کنم و بهترین کار را بکنم و از فرصت ها استفاده کنیم. البته برای انگلستان بردهای زیادی به دست آوردیم و همچنین من کار رونی را نگاه می‌کردم و امیدوارم به زودی رکورد او را بشکنم. اگر این مساله انجام نشود، ترس و خوفی نخواهم داشت.

 • 19
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
علی نصیریان بیوگرافی علی نصیریان؛ پیشکسوت صنعت بازیگری ایران

تاریخ تولد: ۱۵ بهمن ۱۳۱۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر، نویسنده و کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۲۹ تاکنون

تحصیلات: دانش آموخته مدرسه تئاتر در رشته هنرپیشگی

ادامه
هنری موزلی زندگینامه هنری موزلی دانشمند و شیمیدان تاثیرگذار جهان

تاریخ تولد: ۲۳ نوامبر ۱۸۸۷

محل تولد: ویموث، دورست، بریتانیا

ملیت: انگلیسی

زمینه فعالیت: فیزیک و شیمی

دلیل شهرت: کشف عدد اتمی برخی از اتم ها، رفع ابهامات جدل مندیلف، بیان قانون موزلی

درگذشت: ۱۰ اوت ۱۹۱۵

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۶ فروردين
  لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - نیژنی نووگورود
  ۱۲:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - فروزینونه
  ۱۴:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  لاس پالماس - سویا
  ۱۵:۳۰
 • اردیویسه هلند
  سیتارد - فاینورد
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - کریستال پالاس
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - آث میلان
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - فولام
  ۱۶:۳۰
 • لیگ آزادگان
  دریا بابل - شاهین بندر عامری
  ۱۶:۴۵
 • لیگ برتر روسیه
  فکل - روستوف
  ۱۷:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - استون ویلا
  ۱۹:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - وردربرمن
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - آاس رم
  ۱۹:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - ویارئال
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - کالیاری
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - آلمریا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۲۷ فروردين
  سری آ ایتالیا
  فیورنتینا - جنوا
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - الوحده امارات
  ۲۰:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آلانیااسپور - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - هلاس ورونا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - اورتون
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲۸ فروردين
  لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - الهلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  النصر دبی - شباب الاهلی امارات
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دورتموند - اتلتیکومادرید
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۲۹ فروردين
  لیگ قهرمانان آسیا
  اولسان اچ دی - یوکوهاما مارینوس
  ۱۲:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - ذوب آهن
  ۱۶:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الاهلی دوحه - السد
  ۲۱:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  پورتو - ویتوریا گیمارش
  ۲۲:۴۵
ویژه سرپوش