شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
۱۱:۴۲ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۵۸
فوتبال ملی

 تغییرات احتمالی در تاکتیک تیم ملی ایران

ترکیب ایران برابر ولز در دومین دیدار جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ تغییر سیستم و تغییر ترکیب

ترکیب ایران برابرولز,ایران ولیز جام جهانی 2022
بعد از شکست تلخ و عجیب مقابل انگلیس، حالا تمام هم و غم بازیکنان و کادرفنی تیم ملی ایران این است که بتوانند در دو دیدار آینده نتیجه بگیرند و شانس خود را برای صعود از گروه آزمایش کنند. اتفاقی که با یک ریکاوری درست و درمان و البته تغییر ترکیب تیم ملی می‌توان به وقوع آن خوشبین و امیدوار بود.

بازی جمعه ایران و ولز برای هر دو تیم سرنوشت‌ساز است. اگر شاگردان کی‌روش بعد از شکست به انگلیس به‌دنبال جبران هستند، ولز هم برای صعود می‌خواهد هر سه امتیاز این بازی را بگیرد تا پیش از بازی با انگلیس چهار امتیازی باشد. روزنامه‌های ولز بعد از بازی با امریکا بیشتر به اتفاقات این بازی پرداختند، ولی به بازی جمعه با ایران و تغییرات احتمالی راب پیج هم اشاره کردند.

«ولز آنلاین» درباره بازی بعدی این تیم نوشت: «پیج برای بازی جمعه که نیاز به سه امتیاز دارد باید نقشه دقیقی داشته باشد. انگلیس روی توپ‌های بلند کاملاً ضعف دفاع ایران در این بخش را نمایان کرد؛ موردی که کیفر مور در روزهای آینده قطعاً بررسی خواهد کرد. پیج ممکن است برای این بازی تغییراتی داشته باشد، ولی درباره جو آلن که در بازی اول هم مصدوم بود ریسک نخواهد کرد.»

در ادامه این گزارش آمده است: «سرعت برنان جانسون و دانیل جیمز در این بازی می‌تواند برای ولز بسیار مفید باشد، بخصوص در برابر خط دفاع ایران که مقابل انگلیس متزلزل بود. همچنین ولز در بازی با ایران به بدی نیمه اول بازی با امریکا نخواهد بود و آنها به سرعت از اشتباه‌شان درس گرفتند.»

دین ساندرز، ملی‌پوش سابق ولز هم به تفاوت بین دو نیمه بازی این تیم اشاره کرد و گفت: «در نیمه اول ما نمی‌توانستیم پرس کنیم. حتی یک بار هم پرس نکردیم. من بازی‌های ولز را می‌بینم و این اولین بار بود که ما پرس نمی‌کردیم. من شوکه شده بودم. بازی ولز در نیمه اول مرا به یاد بازی‌های تاتنهام انداخت.»

ولز دو نیمه متفاوت داشت و آنها امیدوارند که تیم‌شان مقابل ایران شبیه نیمه دوم باشد. این شرایط درباره تیم ملی ایران هم حاکم است و این امیدواری وجود دارد که بازی ضعیف مقابل انگلیس بزودی فراموش شود. نمایش پراشتباه شاگردان کی‌روش ولزی‌ها را برای بردن بازی جمعه امیدوار کرده و تحلیل‌های‌شان مبتنی بر آن ۹۰ دقیقه است، در حالی که قابلیت تیم ملی بسیار بالاتر است و نمایش خوب آنها می‌تواند راب پیج را غافلگیر کند.

خانه‌تکانی مقابل ولز

ترکیب احتمالی ایران برابر ولز/کی‌روش ترکیب و تاکتیک را تغییر می‌دهد

تیم ملی فوتبال ایران درحالی در اولین دیدار خود از سری رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر عصر دوشنبه مقابل انگلیس قرار گرفت که تا پیش از این شاید خیلی امید زیادی به موفقیت شاگردان کی‌روش برای این دیدار وجود نداشت اما حداقل کارشناسان فوتبالی در ایران و علاقه‌مندان به تیم ملی به این موضوع دلخوش بودند که با استخدام تئوریسین سیستم و سبک دفاعی در فوتبال می‌توانیم شکست کم‌گل و آبرومندانه‌ای را در دوحه قطر تجربه کنیم؛ اتفاقی که رخ نداد تا تیم ملی سنگین‌ترین شکست خود در تاریخ رقابت‌های جام‌جهانی را در کارنامه‌اش به‌ثبت برساند.

ترکیب ایران برابرولز,ایران ولیز جام جهانی 2022

حالا اینکه در این بین چه اتفاقاتی افتاد تا این نتیجه سنگین و تلخ در کارنامه شاگردان کی‌روش به‌ثبت رسید یک‌طرفه قضیه است و اینکه هنوز ۶ امتیاز دیگر از این رقابت‌ها برای ایران در مرحله گروهی باقی مانده و حتی با ۴ امتیاز هم شانس‌های صعود برایمان زنده می‌ماند، یک‌ سوی دیگر قضیه است که این موضوع نشان می‌دهد باید برای دو دیدار باقی مانده برابر ولز و آمریکا امیدها را همچنان زنده نگه‌ داشت. 

تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیبی عجیب و تقریبا ناهمگون به میدان رفت. در این میان نکته قابل توجه اینکه تا یک روز قبل از بازی نیز کی‌روش طبق عادت همیشگی هرکاری کرد تا مشتش برای رقیب بسته بماند. در همین «فرهیختگان» به این موضوع اشاره کردیم که او از پیرامون تمرین تیم ملی چند جاسوس انگلیسی را اخراج کرد تا دستش برای ساوت‌گیت باز نشود. حتی در بازی تدارکاتی در برابر تونس که پشت درهای بسته برگزار شد نیز به انتشار نتیجه و چند عکس بسنده شد و هیچ خبر و حاشیه دیگری از این دیدار به بیرون درز پیدا نکرد.

نکته جالب اینکه در همین دیدار هم کی‌روش شماره پیراهن بازیکنان ایران را تغییر داد تا در صورت رصد احتمالی و پنهانی کادر رقبا، این ماجرا بتواند آنها را گمراه کند. درنهایت در لاین‌آپ ابتدایی و رسمی بازی نیز از پست جدیدی برای پورعلی‌گنجی به‌عنوان وینگر تیم ملی رونمایی شد تا شیوه‌های گمراه‌کننده کی‌روش تا لحظاتی پیش از سوت بازی نیز ادامه داشته باشد. با همه این تفاصیل ترکیب و چیدمان ابتدایی بازی نخست تیم ملی در برابر انگلیس به‌قدری عجیب بود که به نظر می‌رسد ابتدا خود کادر فنی ایران را سورپرایز و گمراه کرده تا جایی که آنها هرگز نتوانستند حتی با تعویض‌ها و تغییر تاکتیک نیز ورق را برگردانند. 

درباره ارنج اشتباه و ترکیب غریب تیم ملی برای دیدار با انگلیس در این چند روز اخیر تحلیل‌های بسیاری از کارشناسان فوتبال ایران منتشر شده است؛ اینکه چرا باید روزبه چشمی و علی کریمی در ترکیب اصلی تیم ملی بازی کنند یا اینکه چرا از زوج هماهنگ شجاع و کنعانی در ترکیب دفاعی استفاده نشد و حتی اینکه چرا میلاد محمدی در سمت چپ خط دفاعی تیم ملی به میدان رفت و اصولا اینکه تیم ملی در این دیدار با چه روش و ساختاری بازی کرد. همه اینها سوالات و ابهاماتی هستند که هنوز بعد از این شکست هضم نشده‌اند اما طبق شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» تقریبا چیزی شبیه به زلزله در بازی با ولز در ترکیب و ساختار ایران رخ خواهد داد تا جایی که این احتمال وجود دارد که چیزی در حدود ۵۰ درصد ترکیب اولیه تیم ملی و شاید هم بیشتر نسبت به بازی با انگلیس دگرگون شده و احتمالا شیوه‌ها و روش‌های بازی ایران نیز در این بازی بسیار متفاوت از آن چیزی خواهد بود که تیم ملی در برابر انگلیس به نمایش گذاشت. 

ترکیب ایران برابرولز,ایران ولیز جام جهانی 2022

 تغییرات احتمالی از دروازه تا نوک حمله!

تیم ملی در بازی برابر انگلیس با ترکیب بیرانوند، محرمی، حاج‌صفی، میلاد محمدی، جهانبخش، پورعلی‌گنجی، طارمی، چشمی، کریمی، حسینی و نورالهی به میدان رفت. این درحالی است که حالا طبق شنیده‌ها احتمالا این ترکیب برای دیدار با ولز تغییرات بسیاری خواهد کرد. البته در بازی برابر انگلیس به‌جز مهدی طارمی که همان همیشگی بود و باز هم درخشان ظاهر شد، حتی به صورت نسبی نیز هیچ بازیکن دیگری در حد و اندازه‌های خودش ظاهر نشد تا به صورت طبیعی این انتظار وجود داشته باشد که در مقابل ولز شاهد تغییرات زیادی باشیم. 

بر همین اساس و طبق شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» از حالا به بازیکنانی که در بازی با انگلیس نیمکت‌نشین بوده‌اند توسط کادرفنی آماده‌باش داده شده تا در صورت نیاز به آنها برای دیدار با ولز کاملا مهیای حضور در میدان باشند. 

در این میان و در خط دروازه در صورتی که بیرانوند به این دیدار نرسد که احتمالا هم نخواهد رسید ممکن است حتی به سیدحسین حسینی بازی نرسد و یکی از دو گلر ذخیره تیم ملی که اتفاقا هر دو نیز سابقه حضور در میادین بین‌المللی را دارند در این دیدار به میدان بروند. در این خصوص گفتنی است اتفاقا یکی از اشتباهاتی که کارشناسان نسبت به تصمیم کی‌روش در بازی با ولز به او گوشزد کرده‌اند به همین استفاده از گلر استقلال مربوط می‌شود چراکه این دسته از کارشناسان اعتقاد دارند ‌ای کاش بعد از تعویض اجباری بیرو، از بین عابدزاده و نیازمند که تجربه بین‌المللی دارند، یکی‌شان به جای حسینی که از پیش از حضور در زمین روحیه خود را باخته بود وارد زمین می‌شد. 

 حالا اما بیرانوند به‌دلیل آسیب‌دیدگی شدید و شکستگی بینی ادامه مسابقات را از دست داده و حسینی هم نتوانسته رضایت کی‌روش را جلب کند. گویا کی‌روش هم به امیر عابدزاده آماده‌باش داده تا مقابل ولز درون دروازه تیم ملی بایستد.

توضیحات منصور رشیدی  درباره اینکه حسینی چه اندازه در شکست تیم ملی نقش داشت سؤال کردیم که او این واکنش را نشان داد: «مقصر جلوه دادن سیدحسین حسینی که در یک سال و نیم گذشته بهترین دروازه‌بان لیگ بوده، ندیدن واقعیت‌های این بازی است. سؤال من این است که مدافعان‌مان در این بازی چند بار موقعیت‌های انگلیس را خنثی کردند؟ ضربات آخر انگلیس عموماً از چند قدمی دروازه به سمت حسینی شلیک شد که گرفتن چنین موقعیت‌هایی کار بسیار دشواری است. شما شک نکنید اگر بیرانوند هم مصدوم نمی‌شد و از زمین بیرون نمی‌رفت همین گل‌ها را می‌خورد. نمی‌خواهم تعصبی به ماجرا نگاه کنم چون خودم مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی بودم و نگاه ملی به همه گلرها دارم. شما شک نکنید اگر بیرانوند هم در دروازه باقی می‌ماند هیچ تغییری در این نتیجه به وجود نمی‌آمد. ما باید اشکال را در جای دیگر برطرف کنیم. باید خوب این بازی را نگاه کنیم و بعد درباره مقصر بودن دروازه‌بان نظر بدهیم.»

در خط دفاعی تیم ملی در برابر ولز هم به نظر می‌رسد بعد از نمایش ضعیف حسینی و پورعلی‌گنجی، این‌بار به زوج شجاع و کنعانی‌زادگان اطمینان شود؛ هرچند کنعانی نیز در نیمه دوم بازی با انگلیس به میدان آمد و او هم مانند سایر هم‌تیمی‌هایش خیلی مقتدر و مطمئن نشان نداد. با این‌حال زوجی که تیم ملی را با رکوردهایی ویژه به جام‌جهانی رساند، احتمالا در این دیدار در دستور کار کی‌روش برای ساختن زوج خط دفاعی تیم ملی قرار بگیرند. 

در سمت چپ و راست زمین با وجود آنکه محمدی و محرمی هم مانند سایرین نتوانستند توقعات را برآورده کنند به نظر می‌رسد شانس این دو نسبت به سایر نفرات برای آنکه همچنان در ترکیب اصلی قرار بگیرند بیشتر باشد. در این بین چه‌بسا فرصت بازی به جلالی یا رضاییان هم برسد، هرچند در سمت چپ امیری و حاج‌صفی هم شانس حضور در میدان را دارند. 

اما در مرکز زمین به نظر می‌رسد باید شاهد بیشترین تغییرات باشیم تا جایی که با نیمکت‌نشینی نفراتی مانند چشمی و علی کریمی و حتی نورالهی احتمالا این فرصت به بازیکنانی مانند عزت‌اللهی و قدوس برسد تا آنها از ابتدا در دیدار با ولز در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرند. 

در این بین و در خط حمله (فاز هجومی) احتمالا کمترین تغییرات رخ بدهد چراکه جهانبخش و به‌خصوص طارمی از شانس تقریبا قطعی برای همراهی تیم ملی برخوردار هستند با این‌حال این امکان هم وجود دارد که سردار آزمون هم در ترکیب اصلی تیم ملی برای این دیدار برای شاگردان کی‌روش به میدان برود تا تیم ملی هجومی‌تر از هر زمانی در دیدار ظهر جمعه برابر حریفش به میدان برود. هرچند این بازیکن در مصاحبه روز گذشته‌اش از حضور قطعی‌اش در این دیدار حساس خبر داده بود. 

 تغییرات احتمالی در تاکتیک تیم ملی

تیم ملی درحالی مقابل انگلیس به میدان رفت که اسما ۳-۴-۳ اما رسما ۱-۴-۵ این دیدار را آغاز کرد. کی‌روش با ترکیبی از بازیکنان دفاعی سعی کرد تا در زمین خودی و به‌خصوص در یک‌سوم دفاعی با ایجاد برتری عددی بتواند جلوی حملات سه‌شیرها را بگیرد، با این‌حال مصدومیت زودهنگام بیرو و گل‌های زودهنگامی که حریف مطرح اروپایی وارد دروازه ایران کرد، شاکله تیم را ازهم پاشیده و کار را برای تیم ملی در ادامه این بازی بسیار سخت کرد. 

در این بین و درخصوص روش و تاکتیک‌ها برای بازی با ولز نیز اخبار حکایت از آن دارند که علاوه‌بر دگرگونی در ترکیب، احتمالا ساختار تیم ملی و روش بازی این تیم نیز دچار تغییراتی شده و این شانس وجود دارد تا در صورتی که آزمون در ترکیب اصلی قرار بگیرد، برای این دیدار تیم ملی با روش ۲-۴-۴ یا ۱-۵-۴ مقابل ولز به میدان برود و این بدان معناست که تیم ملی برای این دیدار احتمالا با دفاع ۴ نفره خطی به مصاف حریف اروپایی می‌رود‌. 

نکته عجیب اینکه پیش از این و در بیشتر دیدارهای تیم ملی در حضور کی‌روش و چه‌بسا در زمان اسکوچیچ، این تیم با دفاع خطی و با ۴ دفاع به مصاف حریفان می‌رفت اما اینکه چطور به یک‌باره تیم ملی در این بازی دچار تغییرات ساختاری می‌شود خود محل پرسش بزرگی است که باید کادر فنی در فرصت مناسبی به آن پاسخ بدهند.  کی‌روش به‌خوبی می‌داند شانس‌های تیم ملی برای صعود و ادامه حضور توام با موفقیت در جام‌جهانی همچنان زنده است و اتفاقا بعد از دیدار با انگلیس به این موضوع اشاره کرده است. بنابراین به نظر می‌رسد با توجه به این امر این‌بار شاهد یک چیدمان، روش و ترکیبی متفاوت و هجومی از تیم ملی در این دیدار حساس و سرنوشت‌ساز برای فوتبال ایران باشیم. 

 • 14
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۷ مهر
  لیگ حرفه‌ای عربستان
  الفیحا - الاتحاد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - ام صلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الطائی - النصر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - اورال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  شباب الاهلی امارات - الوحده امارات
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الاهلی دوحه - معيذر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الشباب
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  هوفنهایم - دورتموند
  ۲۲:۰۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  شفیلد ونزدی - ساندرلند
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  استراسبورگ - لانس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - سویا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - پورتو
  ۲۲:۴۵
 • شنبه ۸ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  هلند - کانادا
  ۰۸:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (بسکتبال)
  ایران - قزاقستان
  ۰۹:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - مصر
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - بلژیک
  ۱۱:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - فنلاند
  ۱۳:۵۵
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - برایتون
  ۱۵:۰۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  ساوتهمپتون - لیدز
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  ختافه - ویارئال
  ۱۵:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  لچه - ناپولی
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  ماینتس - بایرلورکوزن
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - کریستال پالاس
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - آرسنال
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - شفیلد یونایتد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لوتون
  ۱۷:۳۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - ایگلز
  ۱۸:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - پاری سن ژرمن
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - لاتزیو
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آنکاراگوچو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - لیورپول
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - رئال مادرید
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  لایپزیش - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فارنسی - اسپورتینگ
  ۲۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - آلمان
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ مهر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نیویورک سیتی
  ۰۳:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - لیون
  ۱۴:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - فروزینونه
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۱ آبان
  اردیویسه هلند
  آژاکس - وولندام
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش