سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۵:۴۹ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۶۸۶
فوتبال ملی

عذرخواهی سرمربی آمریکا برای تغییر پرچم ایران

کی‌روش: بازی با آمریکا روز خاصی است/ انصاریفرد: برای برد به زمین می‌رویم

کی روش و انصاری فرد,کنفرانس خبری
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن اشاره به اظهارات جنجالی «یورگن کلینزمن» در آستانه دیدار با آمریکا، گفت: فردا روز خیلی خاصی است و می‌خواهیم برابر آمریکا برنده بشویم.

به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران فردا سه شنبه در آخرین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آمریکا می‌رود. این مسابقه که برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد و معادلات صعود به مرحله حذفی را تعیین می‌کند، از ساعت ۲۲:۳۰ آغاز می‌شود.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران امروز دوشنبه با حضور در نشست خبری پیش از این مسابقه، ضمن تشریح آخرین وضعیت تیمش به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

آمریکا سازمان یافته است

کی روش گفت: ابتدا خدمت تمام کسانی که اینجا هستند سلام می‌کنم. ابتدا اظهار نظر کوتاهی داشته باشم چون فردا روز خیلی خاصی است و می‌خواهیم بازی خوبی انجام بدهیم. بک بازی ویژه برای ما خواهد بود. تیم ملی آمریکا در بازی‌های قبل مقابل انگلستان و ولز خیلی خوب بازی کرد. تیم‌های دیگر و به خصوص خودمان خیلی مستمر خوب کار نکردیم. می‌دانیم فردا چه کار می‌کنیم. یک تیم خوب مقابل ما است که سازمان یافته هستند.

بازی با آمریکا برای من ویژه است

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: ما همان هدف را در ذهن خودمان داریم. امیدوارم بازیکنان من خوب بازی کنند و به پیروزی برسیم. امیدوار هستم که بتوانیم به نتایجی برسیم که بهترین کار را برای ما برای رسیدن به مرحله دوم انجام دهد. برای من یک روز به خصوص خواهد بود چرا که قبلاً با لیگ باشگاهی آمریکا و ملی این کشور کار کرده‌ام و عضوی از خانواده بزرگ فوتبال بوده‌ام. برای من یک ام تیاز و افتخار بزرگ است. اگر فوتبال بهتری بازی کنیم شانس بیشتری خواهیم داشت.

واکنش به برد تاریخی برابر ولز

سرمربی تیم ملی ایران درباره برد تاریخی ایران برابر ولز تاکید کرد: این یک مسابقه کوتاه است. برای مسابقات فشرده‌ای که در مرحله اول داریم باید پلان‌های زیادی داشته باشیم و در مرحله دوم با شرایط متفاوت پنجاه - پنجاه بازی می‌کنیم. در حقیقت مرحله اول امتیاز می‌گیرید اما در مرحله دوم شانس برد - حذف دارید.

نتایج این جام جهانی غیر قابل پیش بینی است

کی روش یادآور شد: ما در این بازی‌ها نتایج غیر قابل پیش بینی را می‌بینیم. مثلاً امروز صربستان با کامرون سه - سه مساوی کرد. همه چیز به نظم و دیسیپلین یک تیم بستگی دارد. هیچ چیزی اتفاق نمی‌افتد اگر خوب بازی نکنید. فوتبال خوب یعنی فرصت خودت را بیشتر کنی و سازمان یافته باشی.

نتیجه به خدا بستگی دارد

وی گفت: سعی می‌کنیم از نقاط فنی در دفاع و حمله استفاده کنیم. آمریکا هم نکات فنی زیادی دارد. می‌خواهیم از بازی لذت ببریم. ما نمی‌خواهیم فقط به رفتن یا به صعود فکر کنیم بلکه می‌خواهیم تمرکز کنیم روی توانایی‌های خودمان و بقیه اش به خدا بستگی دارد. در بازی اول توانستیم چیزهایی یاد بگیریم و در بازی دوم سه امتیاز گرفتیم و حالا می‌خواهیم این دیدار را ببریم و به مرحله بعدی برسیم.

آمریکا مدرن بازی می‌کند

سرمربی ایران اظهار کرد: البته آمریکا خیلی خوب است. این تیم با تیمی که من در ایالت متحده دیدم خیلی فرق می‌کند. آنها فوتبال مدرنی بازی می‌کنند. هر روز تمرین می‌کنند و بازیکنانش بازی در اروپا را در کارنامه دارند. ما می‌خواهیم موفق شویم اما با احترام نسبت به آنها.

کلینزمن؟ به تیم بودن متعهد هستیم

کی روش در خصوص اظهارات کلینزمن قبل از این بازی که جنجالی شد و اینکه آیا ممکن است این مسائل تا قبل از بازی ادامه داشته باشد و همچنین ارتباط پدر و پسری او و بازیکنان تیم ملی، گفت: نظری ندارم. همیشه اعتقاد داشته‌ام یک تیم فوتبال به خاطر تیم بودنش باید مورد احترام قرار بگیرد. به اینکه تیم هستیم، متعهدیم. چیزی قوی‌تر از این نیست. در همه زندگی ام به این اعتقاد داشتم و در این مسیر حرکت می‌کنیم. با ارزش‌ها و اصولی حرکت می‌کنیم که بازیکنان هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند، چالشی داشته باشند تا بهتر بشوند تا اول با خودشان رقابت کنند. مهم است که خودشان را نسبت به چیزی که در روز قبل بوده‌اند، شکست بدهند. مهم خانواده بودن یک تیم است. وقتی با هارمونی حرکت می‌کنیم، این یک ذهنیت تیمی است. بازی اول ما خوب نبود ولی به مسیر برگشتیم تا از نظر تیمی استراتژی خود را تعیین کنیم و قوی‌تر ظاهر بشویم.

فردا بازی به شدت سختی داریم

سرمربی ایران در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است بازهم تیم ملی ایران مثل بازی با ولز شجاعانه بازی کند؟ اظهار کرد: نباید از لحاظ تئوری صحبت کنیم. باید درباره حقایق صحبت کنیم. دو حقیقت وجود دارد که شما سئوال نکردید. تیم اینجاست که بهترین عملکرد را داشته باشد. همینطور آمریکا که دو بازی عالی داشته است. می‌خواهم توجه همه را جلب کنم که بازی به شدت سختی داریم.

مهم است که چطور کار را تمام کنیم

کی روش افزود: بگذارید ساده بگویم. مهم نیست چطور شروع و چطور حرکت کردیم. مهم این است که چطور تمامش کنیم. در جام‌های جهانی قبل با تیم‌های دیگر گاهی خوب شروع می‌کردیم اما بعضی اوقات دود آنچنان سریع می‌گذرد که دیده نمی‌شد. پیروزی مقابل ولز خوب بود اما تمام شده است. آن نتیجه به ما کمک می‌کند اطمینان پیدا کنیم که کارهای خوب گذشته را تکرار کنیم. فقط یک چالش برابر خودمان داریم. باید قوی‌تر و تیم بهتری باشیم. باید بهترین تیم زمین باشیم تا صعود کنیم. این چالش ساده نیست. این‌طور نیست که سال قبل یک بازی خوب داشته باشیم و به ما پاسپورت بدهند و بگویند به فینال اروپا بروید. این مربوط به بازی فردا است. از ۶ جام جهانی، این اولین بار است که می‌توانیم صعود کنیم ولی آمریکا در سال ۱۹۹۴ این کار را کرده است. برای ما خاص است چون می‌توانیم برای اولین بار صعود کنیم.

دیگر درباره کلینزمن نظری ندارم

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به سئوال دیگری درباره اظهارات کلینزمن در خصوص فرهنگ ایران و اینکه کی روش پاسخش را داده بود، گفت: درباره صحبت‌های کلینزمن نظری ندارم.

اگر در این جنگ روانی پیروز نشوم کاری نکرده‌ام

کی روش درباره شکایت فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون آمریکا به خاطر تغییر در پرچم ایران و اینکه آیا می‌تواند از این اتفاق به عنوان عامل روانی برای ایران استفاده کند، تاکید کرد: در ۴۲ سالی که مربیگری کرده‌ام اگر در این جنگ روانی پیروز نشوم، عملاً کار خاصی انجام نداده‌ام. می‌دانیم که ماموریت ما اینجا این است که سرگرمی ایجاد کنیم. من در آفریقا متولد شده‌ام. تا امروز جاهای زیادی کار کرده‌ام. می‌دانید یک توپ ساده برای کسانی که دو روز غذا نخورده‌اند چه کار می‌کند؟ این لحظه جادویی است که -آن توپ- ناراحتی آن بچه‌ها به لبخند تبدیل می‌شود. این ماموریت ما در فوتبال است. پدرم به من یاد داد که به فوتبال دروغ نگویم. او این را هم گفت که "همه چیزت را برای بازی بده ولی خودت را برای بازی نکُش". من به این پایبندم. این ماموریت ما است و به آن احترام می‌گذارم. بقیه موارد برای همه جوامع می‌تواند مهم باشد. همانطور که کریم -انصاریفرد- گفت اگر درباره نژادپرستی و حقوق بشر صحبت کنیم ما اینجا هستیم برای اینکه حداقل ۹۰ دقیقه لبخند روی لب مردم بگذاریم.

بازیکنان آمریکا در اروپا بازی می‌کنند

وی ادامه داد: من با تیم ملی آمریکا بازی کرده‌ام. در فوتبال آمریکا کار کرده‌ام. وقتی به لیگ آمریکا رسیدم از تیم‌های سطح بالای اروپا آمده بودند. یک جعبه روبروی ما بود بازیکنانی مثل «دونادونی» سراغ آن می‌رفتند تا بهترین کفش و لباس را انتخاب کنند. بچه‌های امروز آمریکا چیزی درباره آن جعبه نمی‌دانند. همه آنها در آن جعبه بود. آنها این فرصت را داشتند که توانستند «ساکر» را به «فوتبال» تبدیل کنند. آنها بازیکنانی دارند که در اروپا بازی می‌کنند. حالا می‌خواهم به جواب شما برسم. باید بازیکنان را آماده کنم که بهترین فوتبالشان را به نمایش بگذارند. اگر کاری کنند که حواسشان پرت بشود، به فوتبال دروغ گفته‌ام و چیزی که پدرم گفت را عمل نکرده‌ام.

هدفمان صعود به مرحله بعد است

خبرنگاری از کی روش درباره سابقه تاریخی ۸ آذر و پیروزی ایران مقابل استرالیا و صعود به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه سئوال کرد و اینکه آیا بازی هجومی آمریکا به سود ما خواهد بود یا نه. سرمربی ایران در پاسخ گفت: چند سال است مربی کریم -انصاریفرد- هستم. وقتی در زمین هستید و پرده -نمایش- باز می‌شود، باید آماده باشید آواز بخوانید و برقصید و کسی نمی‌تواند کمکتان کند. خدای فوتبال هم شما را نمی بخشد. سئوال شما را می‌فهمم. اتفاقاتی که برابر آمریکا رخ داده است را می‌فهمم ولی باید در نظر داشته باشیم یک هدف داریم که باید برویم مرحله بعد. باید از نمایش لذت ببریم و اطمینان یابیم وقتی بازی تمام می‌شود مردم ایران و مردم آمریکا به ما افتخار می‌کنند همینطور فوتبال که به ما افتخار کند.

باید بهترین تیم زمین باشیم

کی روش گفت: در واقع این یک روز دیگر است که فوتبال پیروز می‌شود. هدفمان این است که بتوانیم بهترین تیم زمین باشیم با مهارت‌هایمان و گل بزنیم و برنده بشویم. این چیزی است که برای بازی فردا آماده می‌شویم.

انصاریفرد: آماده بازی با آمریکا هستیم/ برای برد به زمین می‌رویم

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران گفت: آماده بازی با آمریکا هستیم و نقاط ضعف و قوت این تیم را می‌شناسیم.

کی روش و انصاری فرد,کنفرانس خبری

کریم انصاری‌فرد، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: می‌دانیم بازی فردا چه اهمیتی دارد و می‌تواند یک روز تاریخی را در تاریخ کشورمان رقم بزند. آمریکا هم شانس صعود دارد. هر چهار تیم شانس صعود دارند. قطعا بازی حساسی است. این قول را می دهم که همه بازیکنان همراه و همدل هستند. با روحیه برد وارد بازی و زمین می‌شویم و قطعا دعای خیر مردم عزیزمان هم پشت ما است. مطمئنیم که یک روز تاریخی دیگر را رقم می‌زنیم. آمریکا هم تیم قابل احترامی است. دو بازی قبل آمریکا را آنالیز کردیم. همه جوره آماده بازی هستیم؛ مانند مردم ایران که ان‌شاء الله دل مردم ایران شاد شود.

او در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که کی‌روش بعد از باخت سنگین مقابل انگلستان هم حلقه اتحاد زد و این مساله چقدر به تیمش کمک کرد؟ گفت: دوست ندارم به بازی با انگلیس برگردم. نتیجه‌ای که مقابل انگلیس رقم خورد ما را هم قسم و همدل کرد. یکی از نقاط قوت تیم ملی همدل بودن و تیم بودن بود. الحمدالله با دعای خیر مردم و همدلی بازیکنان بازی با ولز را پشت سر گذاشتیم و با یک نتیجه تاریخی و خوب برای بازی با آمریکا گام بر می‌داریم و به هدف خودمان یعنی صعود به مرحله بعد نزدیک می‌شویم. قطعا پیروزی مقابل ولز انرژی و روحیه ما را بیش‌تر کرد و مصمم شدیم که فردا یک نتیجه خوب کسب کنیم و به مرحله بعد برویم.

انصاری‌فرد در واکنش به مشکلاتی که برای تیم ملی ایجاد شده و مشکلاتی که تیم ملی دارد، چقدر صعود به دور بعد برای تیم ملی مهم است؟ گفت: تمام تلاش‌مان این است که به مرحله بعد صعود کنیم. تمام تلاش‌مان شاد کردن دل مردم است. مثل همه ورزشکاران در ایران از این قاعده مستثنا نیستیم. در کنفرانس‌های خبری قبلی هم بازیکنان گفتند، قطعا تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که کشورمان سربلند باشد و دل مردم شاد باشد. از هیچ کاری دریغ نمی‌کنیم. قطعا تمام تلاش‌مان را می‌کنیم. بیش‌تر و بیش‌تر از همیشه تلاش می‌کنیم که این اتفاق بیفتد.

وی درباره حس و حال و عملکرد خودش در دقایق پایانی بازی قبل با ولز گفت: واقعا اگر بخواهم ثانیه‌ها و لحظه‌های پایانی بازی را توصیف کنم، واقعا در این چندین سال چنین چیزی را تجربه نکرده بودم. تک تک بازیکنان می‌دانستند چه مسئولیتی روی دوش آن‌هاست و می‌دانستند چطور باید از زمین خارج شوند. به حدی لحظات تاریخی رقم خورد که خیلی سخت است به زبان بیاوریم. تصاویر گویای همه چیز بود. مهم‌ترین مساله این بود که توانستیم بازی را خوب شروع کنیم، ادامه دهیم و تمام کنیم. لحظات شیرین و تاریخی برای ورزش و فوتبال کشورمان بود و مبارک همه مردم ایران، ورزشکاران و همه کسانی که در این برد سهمی بودند، باشد.

***

عذرخواهی سرمربی آمریکا برای تغییر پرچم ایران!

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا می‌گوید: بازی با ایران برای ما یک مسابقه فوتبال در برابر یک تیم دیگر است.

کی روش و انصاری فرد,کنفرانس خبری

گرگ برهالتر، سرمربی آمریکا در نشست خبری این مسابقه در پاسخ به سوال خبرنگار فاکس اسپورت درباره تاکتیک تیمش برای این دیدار گفت: بله من به تاکتیک فکر می‌کنم اما به خاطر داشته باشید که این بازی ماهیت حذفی دارد و تنش و شادی زیادی خواهد داشت. باید تعهد داشته باشیم و متقابلا حمله کنیم و این یک بازی بحث برانگیز خواهشد بود و ما برای این مساله آماده هستیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در واکنش به سوال خبرنگار ایرانی درباره حساس‌ترین بازی جام جهانی و این که فکر می‌کنید چند درصد از مردم دنیا از برد تیم ملی ایران خوشحال می‌شوند و اگر آمریکا پیروز شود چند درصد خوشحال می‌شوند؟ گفت: وقتی که درباره این مسابقه فکر می‌کنم، می‌بینم که بسیاری از افراد دیگر هستند که ملاحظات دیگری داشته باشند. برای ما یک مسابقه فوتبال در برابر یک تیم دیگر است و مسابقه شکل حذفی دارد و هر دو تیم دنبال صعود هستند و مساله همین است. ما می‌خواهیم روی تیم خودمان تمرکز کنیم و چیزی که هست یک مسابقه فوتبال است.

برهالتر در واکنش به سوال خبرنگار سوییسی درباره تغییر پرچم تیم ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی تیم ملی فوتبال مردان آمریکا گفت: ما هیچ ایده‌ای از این کار نداشتیم. تمرکز ما درباره مسابقه است. نمی‌خواهم بگویم برایم اهمیت ندارد اما ما واقعا چهار سال است که کار کردیم و بین ایران و نگلستان دیدیم که چه اتفاقی افتاد و بعد که مقابل انگلستان مساوی کردیم، به این فکر می‌کنیم چه کار کنیم ایران را ببریم. ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم اما دنبال برد هستیم.

او در پاسخ به سوالی درباره جنگ رسانه‌ای آمریکایی قبل از بازی با ایران و حرکت هوشمندانه کی‌روش به این مساله که به ضرر آمریکا می‌شود و این که کلمه الله از پرچم ایران حذف شده و به فرهنگ، دین و هویت ایران توهین شده و فدراسیون فوتبال آمریکا بیانیه داده که این حرکت برای حمایت از مردم بوده و این کشور سیاست را در ورزش دخالت داده و آیا این مساله به ضرر تیمش خواهد بود یا روحیه بخش خواهد بود؟ گفت: تکرار می‌کنم که بازیکنان و تیم ما چیزی درباره این مساله نمی‌دانستند. این چیزی است که از کنترل ما خارج بود. می‌دانیم این یک مسابقه است و نتیجه این‌طور به دست می‌آید که چه کسی خوب است. تنها چیزی که می‌گوییم معذرت می‌خواهیم از سمت بازیکنان و مربیان. تنها چیزی که هست همین است.

برهالتر گفت: ایران تیم خوبی است و تلفیقی از هشت سال کار کردن است. چیزی است که در جام جهانی قبلی شروع شده است. حمله متقابل ایران خوب است. طارمی را دارند. تیم محکمی هستند. مربی خوبی دارند. من کی‌روش را می‌شناسم و همانطور که گفتم بازی حذفی است.

سرمربی آمریکا در واکنش به این که چرا از ناوگان نظامی کشورش نمی‌خواهد از خلیج فارس خارج شوند؟ گفت: من با شما موافق هستم. ورزش باید کشورها را به همدیگر نزدیک کند. در همین حال هم که با هم رقابت می‌کنیم، با هم رفاقت داریم. باید در جام جهانی مانند برادر بازی کنیم و بنابراین این ورزش است.

وی درباره این که کی‌روش در انگلیس کار کرده و تجربه زیادی دارد و آیا از این مساله نمی‌ترسد؟ اظهار کرد: کی‌روش مربی مجربی است و مربی بسیار عالی است و مدت زمانی برای آمریکا کار کرده و کارش برای این که در فوتبال آمریکا تحول ایجاد کند، مفید بود. من شخصا برای او احترام قائلم.

برهالتر درباره حرف‌های غیرمحترمانه کلینزمن درباره ایران و مربی تیم ملی و این که آیا این یک جنگ روانی علیه ایران است؟ گفت: من اینجا آمده‌ام که درباره بازی ایران و آمریکا صحبت کنم و شما درباره کسی صحبت می‌کنید که در تلویزیون حرف زده است. این موضوع به این‌جا مربوط نمی‌شود.

او درباره تجربه چهار ساله‌اش در تیم ملی آمریکا و فرا رسیدن یک لحظه مهم و این که چه اتفاقی برایش رخ داد که به امروز رسید؟ اظهار کرد: بازی با انگلستان و ولز جزو همین مدت بود. ما به عقب نگاه نمی‌کنیم. ما بازی انگلستان و ولز را فراموش کردیم. چیزی که می‌بینم، این است که باید تمرکز زیادی داشته باشیم و هیچ گونه انحرافی نیست که تمرکز آمریکا را پرت کند. واقعا این چهارسالی که طی کردیم، منجر شده که فردا شانس بزرگی برای صعود داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در واکنش به این که آیا بین او و برخی از عوامل تیمش اختلاف وجود دارد؟ گفت: در ارتباط با سفر چهار ساله صحبت کردید. ما چهار سال تعامل داشتیم. این را به شما می‌سپارم که درباره آن قضاوتی داشته باشید. من آدمی نیستم که نمایندگی این مساله را داشته باشیم. آزاد هستید حرف‌هایم را در نظر بگیرم. جی او یکی از اعضای تیم ما است و فکر می‌کنیم می تواند به تیم ما کمک کند.

وی درباره این که بازی با ایران به معنی ماندن یا رفتن به خانه است گفت: ایران جلوی انگلیس خیلی غیرفعال بود اما جلوی ولز تهاجمی بود و روحیه تیمی خوبی داشت و چیزی جلودار ایران نبود و آن موقع بود که به ایران نشان دادند که می‌توانند یک تیم فیزیکی و قوی اروپایی را شکست دهند. ما کی‌روش را می‌شناسیم و او هم می‌داند که بازی برای ما حذفی است.

برهالتر درباره این که آیا در گذشته با کی‌روش کار کرده و آیا می‌تواند درباره نفوذ او در این مسیر حرکت با ایران بگوید؟ خاطرنشان کرد: او یک سال وقت گذاشت تا فوتبال آمریکا را تجزیه و تحلیل کند. او در آمریکا هم بازی می‌کرد. او نظارت زیادی روی آمریکا داشت و تجربه زیادی در ارتباط با مربیگری توسعه جوانان دارد. کار او نظارت بر کار ما بود و در پروژه سال ۲۰۱۰ گزارش می‌داد. او بینش خوبی داشت و این فرصت را داشت که به رئال مادرید و بقیه تیم‌ها برود. کی‌روش یک مربی با دانش و باتجربه است. ما چشم به راه مسابقه فردا هستیم. باید بگویم که هیچ وقت نمی‌توان قبل از بازی گفت چه اتفاقی رخ می‌دهد. باید بگوییم این تیم براساس عملکرد خود مورد قضاوت قرار می‌گیرد. ما با این بازی به این ترتیب نگاه می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی آمریکا درباره این که چه چیزی لازم است در تیمش بهبود بخشد و نگران گل‌ نزدن بازیکنانش نیست؟ اظهار کرد: صحبت کردیم که چقدر مشکل است تیمی در جام جهانی گل بزند. واقعا ایجاد فرصت گلزنی در جام جهانی سخت است. بحث ما این است که چطور فرصت گلزنی ایجاد کنیم. البته در این بازی مجبوریم گل بزنیم و باید آرام باشیم و برنامه‌ریزی کنیم و برنامه خودمان را اجرا کنیم.

وی درباره این که تا دو ماه پیش هیچ کس از تیم او حمایت نمی‌کرد و آیا مردم از تیم او حمایت می‌کنند یا این موضوع اهمیتی ندارد؟ اظهار کرد: نمی‌توانم برای همه آمریکایی‌ها صحبت کنم که چه می‌خواهند اما به نظر می‌رسد حمایت کافی را در کشور خودمان داریم. آمریکا کشوری است که رقابت‌های مختلفی برگزار می‌شود و فکر می کنم فردا هم حمایت کافی وجود خواهد داشت.

برهالتر در واکنش به این که ایرانی‌های دارای پاسپورت نمی‌توانند به آمریکا بروند و ویزا صادر نمی‌شود اما آمریکایی می‌توانند به راحتی به ایران بیایند گفت: من درباره سیاست اطلاع ندارم من یک مربی فوتبال هستم و در ارتباط با سیاست بین‌المللی هم نقطه نظری ندارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند فردا به نتیجه لازم می‌رسد یا خیر؟ گفت: با توجه به بازی آخر ایران، انتظار ندارم بازی را رها کنند. دیدید که هر کاری می‌خواستند انجام دادند و در هر لحظه از بازی بهترین اثر را به جا گذاشتند و می‌دانیم که فردا نباید منتظر حمله ایران باشیم. باید حمله کنیم و اگر نبریم، صعود نمی‌کنیم. انتظار دارم کی‌روش هر چیزی که لازم است، انجام دهد.

برهالتر درباره ارزیابی خود از بازیکنان تیم ملی کشورش در خط میانی گفت: فکر می‌کنم عملکرد و اجرای آمریکا در بازی اول به شکل خاصی بود و در بازی دوم حاجی رایت موثر بود و توانست بازی را زنده نگه دارد و کانال‌های خوبی را برای هدایت توپ به جلو نگه دارد. فکر می‌کنم بازی خوبی انجام دادند. بقیه اعضای تیم باید بتوانند این فرصت‌ها را تمام کنند. باید ببینیم در بازی با ایران چطور بازی را پیش می‌بریم و به نتیجه می‌رسیم. با توجه به جایگزین‌هایی که برای خط حمله داریم، فکر می‌کنم به اندازه کافی در خط حمله بازیکن داریم.

او درباره این که در سال ۹۸ بازی ایران و آمریکا را تفسیر می‌کرد و درباره خاطره خود از آن بازی گفت: آن بازی سوراخی در مغزم ایجاد کرده و یک تیمی بود که می‌خواست ببرد و یک تیم دیگر بود که اشتها نداشت. ایران متمرکز و متعهد برای برد بود و این که شانس این که داشته باشیم به پیش برویم باید ذهنیت پیروزی را داشته باشیم. می‌دانیم ایران تیم خوبی است و نمی‌خواهیم اشتباهات گذشته را انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی آمریکا درباره این که بازیکنانش برای احساس پیشرفت باید به پیروزی برسند، اظهار کرد: برد همیشه احساس پیشرفت ایجاد می‌کند. با توجه به تلاشی که در چهار سال گذشته داشتیم، خیلی مهم است که برد داشته باشیم و طی سال گذشته عملکرد منسجمی داشتیم که به جام جهانی برسیم و برای خیلی از ماها اولین فرصت برای حضور در جام جهانی است. فکر می‌کنم با توجه به این شرایط که یک گل را به امری ملموس تبدیل کردیم، امیدوار هستیم فردا گل‌های بیش‌تری بزنیم. برای پیش رفتن یک راه وجود دارد و آن هم موفقیت ماست.

در ادامه مایکل کمربک، مدیر رسانه‌ای این تیم درباره این که روز گذشته و در نشست خبری این تیم به خبرنگاران ایرانی فرصت پرسش سوال داده نشد و بعد هم برهالتر تیمش را پشت تابلوهای تبلیغاتی تمرین داد تا گزارشی از تمرینات درست نشود، گفت: این قوانین فیفا است. اولین باری بود که این مساله مطرح شد.

برهالتر در واکنش به این که آیا پیروزی و برد ایران در جام جهانی ۹۸ را به یاد دارد؟ گفت: همانگونه که در دو سوال قبلی گفتم، عملکرد ایران خوب بود و تیم محکمی بود و آن شب محکم و مستحکم بازی کرد و نشان می‌دهد یک تیم باید چه تعهدی داشته باشد.

تایلر آدامز: می‌دانیم بازی چقدر برای ایران و آمریکا مهم است

کاپیتان تیم ملی فوتبال آمریکا گفت: می‌دانیم بازی چقدر برای ایران و آمریکا مهم است.

کی روش و انصاری فرد,کنفرانس خبری

تایلر آدامز در نشست خبری پیش از بازی با ایران در واکنش سوال خبرنگار سوییسی درباره تغییر پرچم تیم ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی فدراسیون فوتبال آمریکا گفت: ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم اما کاری که می‌کنیم تمرکز بر این بازی است. می‌دانیم بازی چقدر برای هر دو تیم مهم است و می‌خواهیم کشورمان را پیش ببریم و مطمئنم آن‌ها هم همین هدف را دارند.

او در پاسخ به سوال خبرنگار ایرانی درباره تلفظ I ran به جای IRAN و این که برای او اشکالی ندارد که نماینده کشوری باشد که درباره سیاهان تبعیض قائل می‌شود در حالی که در ایران از سیاهان حمایت می‌شود، خاطرنشان کرد: ببخشید که اسم کشورتان را اشتباه تلفظ کردم. تبعیض همه جا وجود دارد. یک چیزی که یاد گرفتم این است که در آمریکا سعی می‌کنیم پیشرفت کنیم. وقتی که بزرگ می‌شدم، با یک خانواده سفید بزرگ شدم و میراث و فرهنگم هر دو را در بر دارد و بنابراین واضح است که طول می کشد که از طریق تحصیل و تعلیم تربیت است. الان به من یاد دادید چطور اسم کشورتان را تلفظ کنم. شما به من یاد دادید.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران درباره این که آیا بازی با ایران بیش از یک مسابقه است؟ گفت: همان‌طور که گرگ برهالتر گفت، ورزش یک فرصت عالی است که مردم را به هم نزدیک کنیم. ما می‌خواهیم به هم نزدیک شویم. چیزی که باید تمرکز کنیم بازی است و آن‌ها و ما می‌خواهیم به مرحله بعد برویم و این کاری است که می‌خواهیم انجام دهیم. باید اجرای کارمان خوب باشد. درباره جام جهانی بعدی، چیزی نیست که پیش‌بینی کنم.

وی درباره بازی ایران در دو بازی نخست گفت: ما دو عملکرد متفاوت را دیدیم. ایران باید جلوی انگلیس تلاش زیادی می کرد و دیدید که جلوی ولز هم عملکرد متفاوتی داشت و گل آفساید زد و گل دیرهنگامی زد. البته می‌توانست گل زودهنگامی بزند. باید روی این جزییات تمرکز کنیم. افرادی که در وسط زمین ایران بودند، تکنیکی بودند و بازی کردن مقابل این تیم خیلی سخت است. لازم است که خیلی روی موضوع تمرکز داشته باشید که در این وضعیت خوب بازی کنیم.

آدامز در واکنش به این که در بازی ایران و آمریکا در جام جهانی ۹۸ به دنیا نیامده بود، گفت: من در آن بازی متولد نشده بودم و انتظار ندارید نقطه نظری داشته باشم (می‌خندد).

 • 16
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۱۶ خرداد
  سوپرلیگ ترکیه
  سیواس اسپور - کایسری اسپور
  ۱۷:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کاراگومروک - کاسیم پاشا
  ۱۷:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  باشاک شهیر - ترابزون اسپور
  ۲۰:۳۰
 • چهارشنبه ۱۷ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - آرژانتین
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - کوبا
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - صربستان
  ۰۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - فرانسه
  ۱۲:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  بشیکتاش - قونیه اسپور
  ۲۰:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فیورنتینا - وستهم
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۸ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - هلند
  ۰۰:۰۰
 • فینال بسکتبال NBA
  میامی هیت - دنور ناگتس
  ۰۴:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - بلغارستان
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - چین
  ۰۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - ایران
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - کوبا
  ۱۸:۳۰
 • جمعه ۱۹ خرداد
  نیمه نهایی جام جهانی زیر ۲۰ سال
  ایتالیا - کره جنوبی
  ۰۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - برزیل
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  چین - فرانسه
  ۰۷:۴۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - بلغارستان
  ۱۰:۴۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - صربستان
  ۱۴:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - آلمان
  ۱۸:۳۰
 • شنبه ۲۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - کوبا
  ۰۰:۰۰
ویژه سرپوش