دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۷:۱۸ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۵۱۹
فوتبال ملی

قائدی تلاش بیشتری کند در اردوهای بعدی خواهد بود

قلعه‌نویی: از کی‌روش و اسکوچیچ تشکر ویژه می‌کنم/ بازیکن سالار هستم اما بازیکن محور هرگز!

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی جدید تیم‌ ملی فوتبال ایران گفت به عنوان سرباز در این تیم حضور دارد.

به گزارش ورزش سه، امیر قلعه‌نویی سرمربی جدید تیم ملی ایران در اولین گفت و گوی خود با خبرنگاران در جایگاه جدیدش به نکات مهم و جالبی اشاره داشت. او در همان ابتدا از دو سرمربی سابق و قبلی تیم ملی تشکر کرد و سپس برنامه‌هایش برای ایران را شرح داد.

*از کی‌روش و اسکوچیچ تشکر می‌کنم

پیشاپیش عید نوروز باستانی را خدمت مردم داخل و خارج از ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم زندگی سبزی داشته باشند. باید از جامعه مردم، باشگاه‌ها و ... تشکر کنم که پس از محول شدن این وظیفه به منِ سرباز، حمایت کردند، حالا چه آنهایی که موافق بودند و چه آنهایی که مخالف. باید تشکر ویژه از کی‌روش و اسکوچیچ داشته باشم که برای تیم ملی زحمت کشیدند و باید قدردان این عزیزان باشیم. باید قدردان مربیانی باشیم که بازیکنان خوبی که در خارج از کشور و داخل بازی می‌کنند را پرورش دادند، چرا که آنها ماحصل زحمات این مربیان هستند.

*تیم ملی من هجومی خواهد بود

برنامه ما این است که تلاش کنیم نوعی از فوتبال را ارائه دهیم که مردم از تماشای آن لذت ببرند. لذت فوتبال به نوع بازی و گل‌های رد و بدل شده و اخلاقی است که در زمین پیاده می‌شود. همین الان با بازیکنان صحبت کردم که حتما این مسائل رعایت شود. من فوتبال هجومی را دوست دارم و در همین گل‌گهر ۳۵ گل زده داشتیم و تیم دوم از این نظر هستیم. مردم فوتبال هجومی اما با برنامه در ساختار دفاعی و حمله را دوست دارند، با این حال در مجموع فوتبال باید هجومی باشد.

*حرف و حدیث همیشه وجود دارد

هنوز کادر فنی ما تکمیل نشده است. ما درگیر دو بازی با نفت مسجدسلیمان و بازی حذفی بودیم که مهم بود. پس از آن لیستی تهیه کردیم و هر انتخابی هم حرف‌ و حدیث‌هایی دارد. کسانی بودند که شایستگی حضور در این لیست را داشتند اما در آن پست‌ها شاید انتخاب ما نفرات دیگری بود. این بدان معنا نیست که بازیکن دیگری قابلیت نداشته است.

*حب و بغض با انتقاد فرق دارد

باید قدردان شما (رسانه و خبرنگاران) باشیم و باید بازوی ما باشید، حتی انتقادهای شما باید به خاطر مردم باشد. اگر انتقادی نباشد، پیشرفتی به وجود نمی‌آید. حب و بغض یک بحث است و انتقاد بحث دیگر. هر انتقادی باشد، تمام و کمال می‌پذیریم.

*در بازی با روسیه و کنیا بازیکنان تفکرات جدیدی می‌بینند

شرایط سخت بود و زمان از دست رفته بود. همین که هیمن دو بازی هم جور شد خیلی خوب است و می‌تواند محک خوبی برای من و بایکنان که با ایده و افکار جدید بازی کنند، باشد.

*بازیکن سالار هستم اما بازیکن محور هرگز!

برخی مواقع کلمه‌ای به کار می‌رود که باید با بازیکن‌سالاری مبارزه شود، من این را قبول ندارم. کلمه سالار تعریفش چیست. بازیکن سالاری را باید داشته باشیم، بازیکن باید سالار باشد که شما (سرمربی) روی نیمکت راحت بنشینید اما باید با بازیکن‌محوری مبارزه کنید. هر چقدر کاربلد باشید تا لب خط است. یک روزی مهدی مهدوی‌کیا اولین پنالتی‌اش را خراب می‌کند و اگر گل می‌شد، شاید شرایط عوض می‌شد. خوشبختانه در هر تیمی بودم با رفتارم و صداقتم چارچوب را مشخص کردم. همه باید به خاطر مردم و ایران عزیز یک تیم شویم. یقینا باید تلاش کنیم با یک هدفی جلو برویم. باید بازیکن‌سالاری را تقویت کرده و به آن قوت ببخشیم اما بازیکن‌محوری نداشته باشیم. برای بازیکنان نیز صحبت کردم و برای‌شان مشخص شد. انشاء‌الله این مسائل نباشد. کاری به گذشته ندارم و از این به بعد را صحبت می‌کنم. آنهایی که با من کار کرده‌اند، می‌دانند که هم رفیق‌شان هستم و هم روی اصول خودم می‌مانم.

*برای مدت قراردادم حتما با تاج صحبت می‌کنم

قلعه‌نویی در واکنش به اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند قرارداد او باید ۴ ساله امضا می‌شد، گفت: عرف مربیگری را درست می‌گویید؛ از یک جام جهانی تا جام جهانی دیگر است. ما برای مسابقات دی‌، هشت ماه وقت داریم و تغییرات رفتاری و نگرشی نیاز به زمان دارد. پشتوانه‌سازی و جوانگرایی نیاز به زمان دارد. حتما با مهدی تاج و هیئت رئیسه صحبت خواهیم کرد.

*نگران بازیکن نباشید، دو تیم ملی خوب داریم!

ما تیمی داریم به اسم ایران. لژیونرها و بازیکنان لیگ، یکی هستند. هر کسی بهتر باشد و به افکار تاکتیکی ما بخورد، حقش را می‌دهیم. لژیونرها بازیکنان بزرگی هستند و تجارب خوبی دارند اما لیگ را هم باید ببینیم. لژیونرها از کجا لژیونر شدند؟ از همین لیگ لژیونر شدند. علاوه بر اینکه لیگ را باید ببینیم، لژیونرها مدنظر ما قرار دارند. سامان قدوس گفت دوست دارم بیشتر کنار باشگاهم باشم و چیزی نگفتیم. سردار آزمون گفت که زمانی برای همسرش خواسته است. آزمون با من صحبت نکرد اما حتما ارتباط‌هایی داشته است. خدا را شکر آنقدر بازیکنان خوبی داریم که همزمان دو تیم ملی خوب با ۵ درصد بالا و پایین داشته باشیم. هر کسی با تمام وجودش در خدمت تیم ملی باشد، استقبال می‌کنیم. شرایط را درک می‌کنیم، مثل شرایط قدوس و آزمون که دوست داریم کمک کنیم.

*قائدی تلاش بیشتری کند در اردوهای بعدی خواهد بود

اول صحبت‌هایم گفتم هر لیستی صحبت‌های خاص خودش را دارد. قایدی در ۶،۷ بازی گذشته استقلال کیفیت خوبی داشت. اگر تلاش بیشتری کند در اردوهای بعدی حضور خواهد داشت. شاید بازیکنانی بودند که لیاقت بیشتری داشتند اما در افکار تاکتیکی ما نبودند. شاید در لیست بعدی جابجایی صورت بگیرد و نفرات شایسته‌تر دعوت شوند. در فیفادی بعدی زمان بیشتری در اختیار داریم. برای حضور در تیم ملی ۴۰۰ فوتبالیست داخلی و خارجی دارید و باید ۲۰ نفر دعوت کنید. آن ۲۰ نفر بر اساس اولویت تاکتیکی دعوت می‌شوند.

*پتانسیل قهرمانی داریم، اما…

تیم ملی پتانسیل خوبی دارد و نسل طلایی هم داریم اما فوتبال شرایط خودش را دارد. مثلا چه کسی فکر می‌کرد برزیل در جام جهانی ۷ گل از آلمان بخورد یا  لیورپول ۷ گل به منچستریونایتد بزند و در لیگ قهرمانان اروپا نتیجه نمی‌گیرد. ما بازیکنان خوبی داریم اما اتفاقات فوتبال هم جای خود را دارد. روی نیمکت نشسته‌ای اما تیمت ۱۰ نفره می‌شود. براساس آن برنامه‌ای که تدوین کرده‌ایم قول می‌دهیم فوتبال خوب و هجومی داشته باشیم.

*انصراف آن موقع من از هدایت تیم ملی دلیل خاصی نداشت

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این سؤال که در بازه زمانی کوتاه پس از اینکه انصراف داده بود، هدایت تیم ملی را پذیرفت، گفت: ناراحت نبودم و دلیل خاصی نداشت. در آن زمان احساس کردم آن کار را بکنم. سایر عزیزانی که در بین گزینه‌ها بودند، مربیان خوبی هستند. دو مطلب را بگویم، یک زمانی در کمیته فنی فدراسیون فوتبال بودم و تیم ملی یک بازی با روسیه داشت. علی کفاشیان از من که سرمربی سپاهان بودم، درخواست کرد که روی نیمکت تیم ملی بنشینم اما نرفتم. در بازه دیگری بهاروند و کشور‌ی‌فرد با من صحبت کردند اما حضورم در تیم ملی اتفاق نیفتاد. در کل باید سرباز مردم باشیم و تا آنجایی که می‌توانیم در خدمت‌شان باشیم. الان این وظیفه در اختیار ما است و هیچ ادعایی نداریم. همه کمک کنند تا با این نسل خوب، فوتبالی خوب توأم با نتیجه بگیریم.

*یقینا نسبت به ۱۶ سال قبل پخته‌تر شده‌ام

موی سپیدم را فلک رایگان نداد؛ این رشته به نقد جوانی خریده‌ام. بالاخره تجارب ما بیشتر شده است. شاید یکسری اشتباهات در گذشته داشتیم. یقینا من تغییر کرده‌ام و پخته‌تر شده‌ام.

*بعد از من هیچ کس را دادگاهی نکردند!

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا گفته بود که کارش با تیم ملی ناتمام ماند، گفت: من نگفتم ناتمام. تیم ملی در ۲۰۰۶ شرایط خودش را داشت و سپس اختلاف‌هایی پیش آمد و محمد دادکان رفت. اوایل مسئولیتی که دادند را قبول نکردم. ما با یک برنامه‌ریزی خوب از هر بازی ۲.۱۱ امتیاز گرفتیم. در ۱۷ مسابقه، ۱۰ برد، ۶ مساوی و تنها یک باخت آوردیم. اما آن موقع به ما ظلم شد. پس از آن هیچ کسی را دادگاهی نکردند. اگر اجازه می‌دادند برنامه‌مان جلو می‌رفت، آن برنامه خوب بود.

 • 13
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۷ خرداد
  لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - منچسترسیتی
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ساوتهمپتون - لیورپول
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - فولام
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیدز - تاتنهام
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نیوکسل
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - بورنموث
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - برایتون
  ۱۹:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - مایورکا
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - رئال سوسیداد
  ۲۰:۳۰
 • جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  تونس - اروگوئه
  ۲۱:۳۰
 • جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  عراق - انگلیس
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - آث میلان
  ۲۲:۱۵
 • دوشنبه ۸ خرداد
  جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  کره جنوبی - گامبیا
  ۰۰:۳۰
 • جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  هندوراس - فرانسه
  ۰۰:۳۰
 • سه شنبه ۹ خرداد
  فینال کنفرانس شرق بسکتبال NBA
  بوستون سلتیکس - میامی هیت
  ۰۴:۱۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آنکاراگوچو - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنتالیااسپور
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کاراگومروک - کایسری اسپور
  ۲۰:۳۰
 • چهارشنبه ۱۰ خرداد
  جام حذفی ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش