سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۷:۱۸ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۵۱۹
فوتبال ملی

قائدی تلاش بیشتری کند در اردوهای بعدی خواهد بود

قلعه‌نویی: از کی‌روش و اسکوچیچ تشکر ویژه می‌کنم/ بازیکن سالار هستم اما بازیکن محور هرگز!

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی جدید تیم‌ ملی فوتبال ایران گفت به عنوان سرباز در این تیم حضور دارد.

به گزارش ورزش سه، امیر قلعه‌نویی سرمربی جدید تیم ملی ایران در اولین گفت و گوی خود با خبرنگاران در جایگاه جدیدش به نکات مهم و جالبی اشاره داشت. او در همان ابتدا از دو سرمربی سابق و قبلی تیم ملی تشکر کرد و سپس برنامه‌هایش برای ایران را شرح داد.

*از کی‌روش و اسکوچیچ تشکر می‌کنم

پیشاپیش عید نوروز باستانی را خدمت مردم داخل و خارج از ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم زندگی سبزی داشته باشند. باید از جامعه مردم، باشگاه‌ها و ... تشکر کنم که پس از محول شدن این وظیفه به منِ سرباز، حمایت کردند، حالا چه آنهایی که موافق بودند و چه آنهایی که مخالف. باید تشکر ویژه از کی‌روش و اسکوچیچ داشته باشم که برای تیم ملی زحمت کشیدند و باید قدردان این عزیزان باشیم. باید قدردان مربیانی باشیم که بازیکنان خوبی که در خارج از کشور و داخل بازی می‌کنند را پرورش دادند، چرا که آنها ماحصل زحمات این مربیان هستند.

*تیم ملی من هجومی خواهد بود

برنامه ما این است که تلاش کنیم نوعی از فوتبال را ارائه دهیم که مردم از تماشای آن لذت ببرند. لذت فوتبال به نوع بازی و گل‌های رد و بدل شده و اخلاقی است که در زمین پیاده می‌شود. همین الان با بازیکنان صحبت کردم که حتما این مسائل رعایت شود. من فوتبال هجومی را دوست دارم و در همین گل‌گهر ۳۵ گل زده داشتیم و تیم دوم از این نظر هستیم. مردم فوتبال هجومی اما با برنامه در ساختار دفاعی و حمله را دوست دارند، با این حال در مجموع فوتبال باید هجومی باشد.

*حرف و حدیث همیشه وجود دارد

هنوز کادر فنی ما تکمیل نشده است. ما درگیر دو بازی با نفت مسجدسلیمان و بازی حذفی بودیم که مهم بود. پس از آن لیستی تهیه کردیم و هر انتخابی هم حرف‌ و حدیث‌هایی دارد. کسانی بودند که شایستگی حضور در این لیست را داشتند اما در آن پست‌ها شاید انتخاب ما نفرات دیگری بود. این بدان معنا نیست که بازیکن دیگری قابلیت نداشته است.

*حب و بغض با انتقاد فرق دارد

باید قدردان شما (رسانه و خبرنگاران) باشیم و باید بازوی ما باشید، حتی انتقادهای شما باید به خاطر مردم باشد. اگر انتقادی نباشد، پیشرفتی به وجود نمی‌آید. حب و بغض یک بحث است و انتقاد بحث دیگر. هر انتقادی باشد، تمام و کمال می‌پذیریم.

*در بازی با روسیه و کنیا بازیکنان تفکرات جدیدی می‌بینند

شرایط سخت بود و زمان از دست رفته بود. همین که هیمن دو بازی هم جور شد خیلی خوب است و می‌تواند محک خوبی برای من و بایکنان که با ایده و افکار جدید بازی کنند، باشد.

*بازیکن سالار هستم اما بازیکن محور هرگز!

برخی مواقع کلمه‌ای به کار می‌رود که باید با بازیکن‌سالاری مبارزه شود، من این را قبول ندارم. کلمه سالار تعریفش چیست. بازیکن سالاری را باید داشته باشیم، بازیکن باید سالار باشد که شما (سرمربی) روی نیمکت راحت بنشینید اما باید با بازیکن‌محوری مبارزه کنید. هر چقدر کاربلد باشید تا لب خط است. یک روزی مهدی مهدوی‌کیا اولین پنالتی‌اش را خراب می‌کند و اگر گل می‌شد، شاید شرایط عوض می‌شد. خوشبختانه در هر تیمی بودم با رفتارم و صداقتم چارچوب را مشخص کردم. همه باید به خاطر مردم و ایران عزیز یک تیم شویم. یقینا باید تلاش کنیم با یک هدفی جلو برویم. باید بازیکن‌سالاری را تقویت کرده و به آن قوت ببخشیم اما بازیکن‌محوری نداشته باشیم. برای بازیکنان نیز صحبت کردم و برای‌شان مشخص شد. انشاء‌الله این مسائل نباشد. کاری به گذشته ندارم و از این به بعد را صحبت می‌کنم. آنهایی که با من کار کرده‌اند، می‌دانند که هم رفیق‌شان هستم و هم روی اصول خودم می‌مانم.

*برای مدت قراردادم حتما با تاج صحبت می‌کنم

قلعه‌نویی در واکنش به اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند قرارداد او باید ۴ ساله امضا می‌شد، گفت: عرف مربیگری را درست می‌گویید؛ از یک جام جهانی تا جام جهانی دیگر است. ما برای مسابقات دی‌، هشت ماه وقت داریم و تغییرات رفتاری و نگرشی نیاز به زمان دارد. پشتوانه‌سازی و جوانگرایی نیاز به زمان دارد. حتما با مهدی تاج و هیئت رئیسه صحبت خواهیم کرد.

*نگران بازیکن نباشید، دو تیم ملی خوب داریم!

ما تیمی داریم به اسم ایران. لژیونرها و بازیکنان لیگ، یکی هستند. هر کسی بهتر باشد و به افکار تاکتیکی ما بخورد، حقش را می‌دهیم. لژیونرها بازیکنان بزرگی هستند و تجارب خوبی دارند اما لیگ را هم باید ببینیم. لژیونرها از کجا لژیونر شدند؟ از همین لیگ لژیونر شدند. علاوه بر اینکه لیگ را باید ببینیم، لژیونرها مدنظر ما قرار دارند. سامان قدوس گفت دوست دارم بیشتر کنار باشگاهم باشم و چیزی نگفتیم. سردار آزمون گفت که زمانی برای همسرش خواسته است. آزمون با من صحبت نکرد اما حتما ارتباط‌هایی داشته است. خدا را شکر آنقدر بازیکنان خوبی داریم که همزمان دو تیم ملی خوب با ۵ درصد بالا و پایین داشته باشیم. هر کسی با تمام وجودش در خدمت تیم ملی باشد، استقبال می‌کنیم. شرایط را درک می‌کنیم، مثل شرایط قدوس و آزمون که دوست داریم کمک کنیم.

*قائدی تلاش بیشتری کند در اردوهای بعدی خواهد بود

اول صحبت‌هایم گفتم هر لیستی صحبت‌های خاص خودش را دارد. قایدی در ۶،۷ بازی گذشته استقلال کیفیت خوبی داشت. اگر تلاش بیشتری کند در اردوهای بعدی حضور خواهد داشت. شاید بازیکنانی بودند که لیاقت بیشتری داشتند اما در افکار تاکتیکی ما نبودند. شاید در لیست بعدی جابجایی صورت بگیرد و نفرات شایسته‌تر دعوت شوند. در فیفادی بعدی زمان بیشتری در اختیار داریم. برای حضور در تیم ملی ۴۰۰ فوتبالیست داخلی و خارجی دارید و باید ۲۰ نفر دعوت کنید. آن ۲۰ نفر بر اساس اولویت تاکتیکی دعوت می‌شوند.

*پتانسیل قهرمانی داریم، اما…

تیم ملی پتانسیل خوبی دارد و نسل طلایی هم داریم اما فوتبال شرایط خودش را دارد. مثلا چه کسی فکر می‌کرد برزیل در جام جهانی ۷ گل از آلمان بخورد یا  لیورپول ۷ گل به منچستریونایتد بزند و در لیگ قهرمانان اروپا نتیجه نمی‌گیرد. ما بازیکنان خوبی داریم اما اتفاقات فوتبال هم جای خود را دارد. روی نیمکت نشسته‌ای اما تیمت ۱۰ نفره می‌شود. براساس آن برنامه‌ای که تدوین کرده‌ایم قول می‌دهیم فوتبال خوب و هجومی داشته باشیم.

*انصراف آن موقع من از هدایت تیم ملی دلیل خاصی نداشت

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این سؤال که در بازه زمانی کوتاه پس از اینکه انصراف داده بود، هدایت تیم ملی را پذیرفت، گفت: ناراحت نبودم و دلیل خاصی نداشت. در آن زمان احساس کردم آن کار را بکنم. سایر عزیزانی که در بین گزینه‌ها بودند، مربیان خوبی هستند. دو مطلب را بگویم، یک زمانی در کمیته فنی فدراسیون فوتبال بودم و تیم ملی یک بازی با روسیه داشت. علی کفاشیان از من که سرمربی سپاهان بودم، درخواست کرد که روی نیمکت تیم ملی بنشینم اما نرفتم. در بازه دیگری بهاروند و کشور‌ی‌فرد با من صحبت کردند اما حضورم در تیم ملی اتفاق نیفتاد. در کل باید سرباز مردم باشیم و تا آنجایی که می‌توانیم در خدمت‌شان باشیم. الان این وظیفه در اختیار ما است و هیچ ادعایی نداریم. همه کمک کنند تا با این نسل خوب، فوتبالی خوب توأم با نتیجه بگیریم.

*یقینا نسبت به ۱۶ سال قبل پخته‌تر شده‌ام

موی سپیدم را فلک رایگان نداد؛ این رشته به نقد جوانی خریده‌ام. بالاخره تجارب ما بیشتر شده است. شاید یکسری اشتباهات در گذشته داشتیم. یقینا من تغییر کرده‌ام و پخته‌تر شده‌ام.

*بعد از من هیچ کس را دادگاهی نکردند!

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا گفته بود که کارش با تیم ملی ناتمام ماند، گفت: من نگفتم ناتمام. تیم ملی در ۲۰۰۶ شرایط خودش را داشت و سپس اختلاف‌هایی پیش آمد و محمد دادکان رفت. اوایل مسئولیتی که دادند را قبول نکردم. ما با یک برنامه‌ریزی خوب از هر بازی ۲.۱۱ امتیاز گرفتیم. در ۱۷ مسابقه، ۱۰ برد، ۶ مساوی و تنها یک باخت آوردیم. اما آن موقع به ما ظلم شد. پس از آن هیچ کسی را دادگاهی نکردند. اگر اجازه می‌دادند برنامه‌مان جلو می‌رفت، آن برنامه خوب بود.

 • 13
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۷ خرداد
  لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الوحده - الهلال
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الفیحا
  ۲۱:۳۰
 • سه شنبه ۸ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ایندیانا پیسرز - بوستون سلتیکس
  ۰۳:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - پیکان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - نساجی مازندران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - گل گهرسیرجان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - سپاهان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - پرسپولیس
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - استقلال خوزستان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  تراکتور - ملوان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - صنعت نفت آبادان
  ۲۰:۰۰
 • چهارشنبه ۹ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۴:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - البطائح
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر امارات
  حتا - شباب الاهلی امارات
  ۲۰:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  المپیاکوس - فیورنتینا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش