شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۲۰ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۰۴۰
فوتبال ملی

قلعه نویی: شرایط تیم ملی خیلی بهتر از ۲۰۰۶ است/ کنایه عجیب سرمربی تیم ملی به فردوسی پور

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی تیم ملی در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه ایران تا فینال جام ملت‌های آسیا کار راحتی دارد، گفت: اگر فرد دیگری بود می‌گفتند چه گروه سختی است.

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی که در تمرین امروز (جمعه) تیم فوتبال امید حضور یافته بود، گفت: من و همکارانم وظیفه خودمان می‌دانیم که نه تنها در تمرین تیم امید حاضر شویم، بلکه در تمرین نوجوانان نیز شرکت کردیم. اینجا کلمه ایران و سرافرازی آن مهم است. هر کسی با هر عقیده‌ای چه در راه انتقاد باشد یا کمک، برای‌‌مان مهم است. از همه مربیان خواهش می‌کنم بیایند و نظری دارند بگویند و من و رضا عنایتی گوش خواهیم داد. همه اینها به خاطر این است که مردم ایران بزرگ هستند.

وی اضافه کرد: تیم امید ۵ دهه است که به المپیک صعود نکرده است. عنایتی کار سختی دارد چون دیر مسئولیت این کار را برعهده گرفت. رایزنی‌های زیادی انجام و با افراد زیادی صحبت شد ولی یقین دارم او یکی از بهترین مربیان ایران خواهد شد.

قلعه‌نویی اظهار داشت: عملکرد عنایتی را در تیم‌هایی مثل هوادار و حتی نفت مسجدسلیمان دیده‌اید. نوع بازی و نظم و انضباط تیم‌هایش خوب بوده است. عنایتی دیر انتخاب شد، اما ۱۰ روز است از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر لیست‌ها را نگاه کرده و پشتکار خوبی داشته است. عنایتی و همکارانش از لحاظ فنی خوب هستند. همه باید کمک کنند. اینجا ایران مهم است. از آقای عبدی سؤال بپرسید، هر زمان در پِک بودم به محل تمرینات تیم نوجوانان رفتم. وظیفه ما کمک کردن است. فوتبال وسیله شادی و لذت مردم است.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه باشگاه‌ها باید با تیم امید همکاری کنند، گفت: روزی که برنامه‌ریزی تقویم آینده را انجام می‌دادیم تکلیف سرمربی تیم امید مشخص نبود. برنامه تیم امید در فیفادی نیست و نمی‌دانم ضعف آنهاست یا ما. قرار شد روزی که با کشوری‌فرد (سرپرست سازمان لیگ) و نبی جلسه داشته باشیم و مصوبه‌ای در هیئت رئیسه تصویب شود که تحت هر شرایطی باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم امید قرار دهند. همه باید کمک کنند. چند بازیکن در لیست بزرگسالان بودند ولی برای ما اولویت تیم امید است. اگر می‌خواهید ساختمان بسازید، فونداسیون آن مهم است. اینها پایه فوتبال و ساختمان ما هستند. باید کمک کنیم نتایج خوبی بگیریم و هم پشتوانه خوبی بسازیم. کاری که در تیم ملی انجام می‌دهیم و باید کم کم بازیکنان جوان را جایگزین کرده تا تیم ملی جوان شود.

قلعه‌نویی در مورد اینکه لیست تیم ملی نشان دهنده توجه او به لیگ برتر است، خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم فوتبال ما نیروی انسانی خوبی دارد. از نظر استعداد، هوش، توانایی، فنی، تکنیک و ... نیروهای خوبی داریم. این نیروها از لیگ ما رشد می‌کنند. حتی لژیونرها نیز از لیگ ما لژیونر شده‌اند. این توجه را ما و عنایتی داشته باشیم که به لیگ بها دهیم. لیگ ایران  یکسری ضعف‌ها داشته که خوشبختانه پس از اردوی تیم ملی در بحث گل زده کیفیت بهتر شد. از باشگاه‌ها و مربیان‌شان خواهش می‌کنم بیایند و کمک کنند. وظیفه ما این است که به استعدادها توجه کنیم. خودم اینگونه هستم که بازیکنی در لیگ بوده و شرایط یکسانی داشته باشد به او توجه می‌کنم. پیراهن بزرگ تیم ملی را می‌گذارم و هر کسی لیاقت داشته باشد به او توجه می‌کنیم.

وی در رابطه با اینکه برخی باشگاه‌ها از جمله مس رفسنجان نماینده‌ای در تیم ملی نداشته‌اند، گفت: برای لیست کار جدیدی کرده‌ایم. لیگ‌های مختلف از قطر، امارات و اروپا با زمان‌های مختلف تعطیل شد. کار جدیدی کردیم، مثلاً لیگی تعطیل شده است، بازیکن را نمی‌توانستیم رها کنیم. صبح‌ها او را به پک می‌آوردیم تا زیر نظر مربیان تیم ملی تمرین کند. استقلال و پرسپولیس به فینال جام حذفی رفتند و پس از یک فصل طولانی نیاز بود بازیکنان ریکاوری ذهنی شوند. بازیکنی که لیاقت داشته باشد، در لیست نهایی برای مسابقات کافا قرار می‌گیرد. این کار پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان است. در مینی کمپ‌ها بهای بیشتری می‌دهیم و شاید بازیکنانی را اضافه کنیم. در مسابقات کافا فقط ۲۳ بازیکن حضور خواهند داشت.

بیشتر بخوانید

دعوت ۲۴ بازیکن برای حضور در مینی‌کمپ تیم ملی فوتبال

سرمربی تیم ملی درباره اینکه تکلیف دستیار خارجی‌اش به کجا رسید، یادآور شد: از شما خواهش می‌کنم نگویید دستیار خارجی و بگویید همکار. ما دو، سه نفر انتخاب کردیم که به هر علتی حضورشان امکان پذیر نشد. با یک مربی ایتالیایی صحبت کردیم و قرارداد برای مدیربرنامه‌هایش ارسال و بلیت او گرفته شده است.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که آیا قرارداد دستیار خارجی‌اش امضا شده است، گفت: توکل بر خدا.

وی در مورد اینکه شرایط کار کردن را چطور دیده است، تصریح کرد: شرایط نسبت به سال ۲۰۰۶ خیلی بهتر شده و قابل مقایسه نیست. زمین شماره یک، دو و ساختمان پک را داریم. در سال ۲۰۰۶ فوتبال تعلیق شد و دو گروه سیاسی به جان هم افتادند و تسویه حساب‌های شخصی‌شان را با من انجام دادند. آقای آخوندی یک جایی به این مسائل اشاره کرد. شرایط خیلی بهتر شده و خدا را شکر، هیئت رئیسه، فدراسیون و نبی همراه تیم هستند. کار داریم و نیاز است ارتقا پیدا کنیم.

قلعه‌نویی در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه ایران تا فینال جام ملت‌های آسیا کار راحتی در پیش دارد، گفت: اگر فرد دیگری بود می‌گفتند چه گروه سختی است. ما سعی می‌کنیم مثل ۲۰۰۶ تلاش کنیم. الان شرایط‌مان بهتر است. در سال ۲۰۰۶ حساب و کتاب‌ها شخصی بود و من قربانی شدم. به این حرف‌ها نباید توجه کنیم و تا لحظه‌ای که هستیم باید تلاش کنیم. نمی‌دانم این عزیزان نگاه‌شان چیست؛ حب و بغض را کنار بگذارند و به خاطر مردم کمک کنند. بخل و حسادت هم هست و حتی نظرات آنها را نیز توجه خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی هنگامی که با این سؤال روبه‌رو شد که نسل فعلی تیم ملی بهتر از دوره‌های قبلی هستند، گفت: تیم ۲۰۰۶ هم خوب بود ولی اتفاقات خوبی نیفتاد. از لحاظ فنی برابر کره‌جنوبی آمار خوبی داشتیم و در ضربات پنالتی باختیم. برزیل پیش از جام جهانی قطر شانس قهرمانی بود ولی در ضربات پنالتی حذف شد.

وی رابطه با اینکه تیم ملی قرار است با چه تیم‌هایی در فیفادی‌ بعدی بازی کند، گفت: چند تیم را در نظر گرفته‌ایم. در حال رایزنی هستیم و دبیرکل و دپارتمان بین‌الملل تلاش می‌کنند برای شهریور ماه حریف تدارکاتی را انتخاب کنند. در کل شهریور ماه مهمی برای ما است.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد اینکه لژیونرها عملکرد خوبی در تیم‌های‌شان داشته‌اند، گفت: اینها همه افتخار ایران هستند. اگر مهدی طارمی افتخاری کسب کرده، اول برای ایران است. امیدوارم لژیونرهای بیشتری داشته باشیم و افتخارات زیادی کسب کنند. در سال ۲۰۰۶ گفتم و ۱۰ سال با آقایان جنگیدم که ایرانی را باور کنید.  یک برنامه‌ای بود که ضد ایرانی و غرق در خارجی‌ها بود. شاید جاهایی بسترها مشکل دارد و شرایط خوب نیست ولی الان همه چیز خوب است.

قلعه‌نویی در واکنش به این سؤال که بحث حمایت از ایرانی را انجام دادید ولی فدراسیون فوتبال قانون جذب ۱+۶ بازیکن خارجی را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده است، گفت: هنوز قانون نقل‌وانتقالات را نخوانده‌ام چون درگیر انتخاب نفرات تیم ملی بودیم. درباره چیزی که مطالعه نکرده‌ام، صحبتی نمی‌کنم.

وی در خصوص اینکه شایعه شده سامان قدوس تمایلی برای حضور در تیم ملی ندارد، یادآور شد: قدوس به زعم خودش شرایط خوبی در تیم باشگاهی‌اش نداشته و دنبال تغییر تیم است. با خراطی و الهویی صحبت کنید و قرار نیست من فقط صحبت کنم. وظایف همکاران من هم هست که صحبت کنند.

سرمربی تیم ملی درباره فینال جام حذفی گفت: به نظرم، برنده بازی تماشاگران بودند که استقبال خوبی انجام دادند. دو تیمی که سرمایه ملی بودند به فینال رفتند. فوتبالی دیدیم که هیجان و گل داشت. لیگ هم تا هفته‌های آخر در بالا و پایین جدول رقابت خوبی داشت. خدا را شکر به خیر و خوشی تمام شد و بازیکنان به استراحت یکی دو هفته‌ای رفتند.

 • 16
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۲ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آلمانیا آخن - دورتموند
  ۱۳:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - مصر
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
ویژه سرپوش