دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۲۰ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۰۴۰
فوتبال ملی

قلعه نویی: شرایط تیم ملی خیلی بهتر از ۲۰۰۶ است/ کنایه عجیب سرمربی تیم ملی به فردوسی پور

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی تیم ملی در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه ایران تا فینال جام ملت‌های آسیا کار راحتی دارد، گفت: اگر فرد دیگری بود می‌گفتند چه گروه سختی است.

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی که در تمرین امروز (جمعه) تیم فوتبال امید حضور یافته بود، گفت: من و همکارانم وظیفه خودمان می‌دانیم که نه تنها در تمرین تیم امید حاضر شویم، بلکه در تمرین نوجوانان نیز شرکت کردیم. اینجا کلمه ایران و سرافرازی آن مهم است. هر کسی با هر عقیده‌ای چه در راه انتقاد باشد یا کمک، برای‌‌مان مهم است. از همه مربیان خواهش می‌کنم بیایند و نظری دارند بگویند و من و رضا عنایتی گوش خواهیم داد. همه اینها به خاطر این است که مردم ایران بزرگ هستند.

وی اضافه کرد: تیم امید ۵ دهه است که به المپیک صعود نکرده است. عنایتی کار سختی دارد چون دیر مسئولیت این کار را برعهده گرفت. رایزنی‌های زیادی انجام و با افراد زیادی صحبت شد ولی یقین دارم او یکی از بهترین مربیان ایران خواهد شد.

قلعه‌نویی اظهار داشت: عملکرد عنایتی را در تیم‌هایی مثل هوادار و حتی نفت مسجدسلیمان دیده‌اید. نوع بازی و نظم و انضباط تیم‌هایش خوب بوده است. عنایتی دیر انتخاب شد، اما ۱۰ روز است از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر لیست‌ها را نگاه کرده و پشتکار خوبی داشته است. عنایتی و همکارانش از لحاظ فنی خوب هستند. همه باید کمک کنند. اینجا ایران مهم است. از آقای عبدی سؤال بپرسید، هر زمان در پِک بودم به محل تمرینات تیم نوجوانان رفتم. وظیفه ما کمک کردن است. فوتبال وسیله شادی و لذت مردم است.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه باشگاه‌ها باید با تیم امید همکاری کنند، گفت: روزی که برنامه‌ریزی تقویم آینده را انجام می‌دادیم تکلیف سرمربی تیم امید مشخص نبود. برنامه تیم امید در فیفادی نیست و نمی‌دانم ضعف آنهاست یا ما. قرار شد روزی که با کشوری‌فرد (سرپرست سازمان لیگ) و نبی جلسه داشته باشیم و مصوبه‌ای در هیئت رئیسه تصویب شود که تحت هر شرایطی باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم امید قرار دهند. همه باید کمک کنند. چند بازیکن در لیست بزرگسالان بودند ولی برای ما اولویت تیم امید است. اگر می‌خواهید ساختمان بسازید، فونداسیون آن مهم است. اینها پایه فوتبال و ساختمان ما هستند. باید کمک کنیم نتایج خوبی بگیریم و هم پشتوانه خوبی بسازیم. کاری که در تیم ملی انجام می‌دهیم و باید کم کم بازیکنان جوان را جایگزین کرده تا تیم ملی جوان شود.

قلعه‌نویی در مورد اینکه لیست تیم ملی نشان دهنده توجه او به لیگ برتر است، خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم فوتبال ما نیروی انسانی خوبی دارد. از نظر استعداد، هوش، توانایی، فنی، تکنیک و ... نیروهای خوبی داریم. این نیروها از لیگ ما رشد می‌کنند. حتی لژیونرها نیز از لیگ ما لژیونر شده‌اند. این توجه را ما و عنایتی داشته باشیم که به لیگ بها دهیم. لیگ ایران  یکسری ضعف‌ها داشته که خوشبختانه پس از اردوی تیم ملی در بحث گل زده کیفیت بهتر شد. از باشگاه‌ها و مربیان‌شان خواهش می‌کنم بیایند و کمک کنند. وظیفه ما این است که به استعدادها توجه کنیم. خودم اینگونه هستم که بازیکنی در لیگ بوده و شرایط یکسانی داشته باشد به او توجه می‌کنم. پیراهن بزرگ تیم ملی را می‌گذارم و هر کسی لیاقت داشته باشد به او توجه می‌کنیم.

وی در رابطه با اینکه برخی باشگاه‌ها از جمله مس رفسنجان نماینده‌ای در تیم ملی نداشته‌اند، گفت: برای لیست کار جدیدی کرده‌ایم. لیگ‌های مختلف از قطر، امارات و اروپا با زمان‌های مختلف تعطیل شد. کار جدیدی کردیم، مثلاً لیگی تعطیل شده است، بازیکن را نمی‌توانستیم رها کنیم. صبح‌ها او را به پک می‌آوردیم تا زیر نظر مربیان تیم ملی تمرین کند. استقلال و پرسپولیس به فینال جام حذفی رفتند و پس از یک فصل طولانی نیاز بود بازیکنان ریکاوری ذهنی شوند. بازیکنی که لیاقت داشته باشد، در لیست نهایی برای مسابقات کافا قرار می‌گیرد. این کار پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان است. در مینی کمپ‌ها بهای بیشتری می‌دهیم و شاید بازیکنانی را اضافه کنیم. در مسابقات کافا فقط ۲۳ بازیکن حضور خواهند داشت.

بیشتر بخوانید

دعوت ۲۴ بازیکن برای حضور در مینی‌کمپ تیم ملی فوتبال

سرمربی تیم ملی درباره اینکه تکلیف دستیار خارجی‌اش به کجا رسید، یادآور شد: از شما خواهش می‌کنم نگویید دستیار خارجی و بگویید همکار. ما دو، سه نفر انتخاب کردیم که به هر علتی حضورشان امکان پذیر نشد. با یک مربی ایتالیایی صحبت کردیم و قرارداد برای مدیربرنامه‌هایش ارسال و بلیت او گرفته شده است.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که آیا قرارداد دستیار خارجی‌اش امضا شده است، گفت: توکل بر خدا.

وی در مورد اینکه شرایط کار کردن را چطور دیده است، تصریح کرد: شرایط نسبت به سال ۲۰۰۶ خیلی بهتر شده و قابل مقایسه نیست. زمین شماره یک، دو و ساختمان پک را داریم. در سال ۲۰۰۶ فوتبال تعلیق شد و دو گروه سیاسی به جان هم افتادند و تسویه حساب‌های شخصی‌شان را با من انجام دادند. آقای آخوندی یک جایی به این مسائل اشاره کرد. شرایط خیلی بهتر شده و خدا را شکر، هیئت رئیسه، فدراسیون و نبی همراه تیم هستند. کار داریم و نیاز است ارتقا پیدا کنیم.

قلعه‌نویی در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه ایران تا فینال جام ملت‌های آسیا کار راحتی در پیش دارد، گفت: اگر فرد دیگری بود می‌گفتند چه گروه سختی است. ما سعی می‌کنیم مثل ۲۰۰۶ تلاش کنیم. الان شرایط‌مان بهتر است. در سال ۲۰۰۶ حساب و کتاب‌ها شخصی بود و من قربانی شدم. به این حرف‌ها نباید توجه کنیم و تا لحظه‌ای که هستیم باید تلاش کنیم. نمی‌دانم این عزیزان نگاه‌شان چیست؛ حب و بغض را کنار بگذارند و به خاطر مردم کمک کنند. بخل و حسادت هم هست و حتی نظرات آنها را نیز توجه خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی هنگامی که با این سؤال روبه‌رو شد که نسل فعلی تیم ملی بهتر از دوره‌های قبلی هستند، گفت: تیم ۲۰۰۶ هم خوب بود ولی اتفاقات خوبی نیفتاد. از لحاظ فنی برابر کره‌جنوبی آمار خوبی داشتیم و در ضربات پنالتی باختیم. برزیل پیش از جام جهانی قطر شانس قهرمانی بود ولی در ضربات پنالتی حذف شد.

وی رابطه با اینکه تیم ملی قرار است با چه تیم‌هایی در فیفادی‌ بعدی بازی کند، گفت: چند تیم را در نظر گرفته‌ایم. در حال رایزنی هستیم و دبیرکل و دپارتمان بین‌الملل تلاش می‌کنند برای شهریور ماه حریف تدارکاتی را انتخاب کنند. در کل شهریور ماه مهمی برای ما است.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد اینکه لژیونرها عملکرد خوبی در تیم‌های‌شان داشته‌اند، گفت: اینها همه افتخار ایران هستند. اگر مهدی طارمی افتخاری کسب کرده، اول برای ایران است. امیدوارم لژیونرهای بیشتری داشته باشیم و افتخارات زیادی کسب کنند. در سال ۲۰۰۶ گفتم و ۱۰ سال با آقایان جنگیدم که ایرانی را باور کنید.  یک برنامه‌ای بود که ضد ایرانی و غرق در خارجی‌ها بود. شاید جاهایی بسترها مشکل دارد و شرایط خوب نیست ولی الان همه چیز خوب است.

قلعه‌نویی در واکنش به این سؤال که بحث حمایت از ایرانی را انجام دادید ولی فدراسیون فوتبال قانون جذب ۱+۶ بازیکن خارجی را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده است، گفت: هنوز قانون نقل‌وانتقالات را نخوانده‌ام چون درگیر انتخاب نفرات تیم ملی بودیم. درباره چیزی که مطالعه نکرده‌ام، صحبتی نمی‌کنم.

وی در خصوص اینکه شایعه شده سامان قدوس تمایلی برای حضور در تیم ملی ندارد، یادآور شد: قدوس به زعم خودش شرایط خوبی در تیم باشگاهی‌اش نداشته و دنبال تغییر تیم است. با خراطی و الهویی صحبت کنید و قرار نیست من فقط صحبت کنم. وظایف همکاران من هم هست که صحبت کنند.

سرمربی تیم ملی درباره فینال جام حذفی گفت: به نظرم، برنده بازی تماشاگران بودند که استقبال خوبی انجام دادند. دو تیمی که سرمایه ملی بودند به فینال رفتند. فوتبالی دیدیم که هیجان و گل داشت. لیگ هم تا هفته‌های آخر در بالا و پایین جدول رقابت خوبی داشت. خدا را شکر به خیر و خوشی تمام شد و بازیکنان به استراحت یکی دو هفته‌ای رفتند.

 • 16
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش