یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۰۸ - ۰۷ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۴۸۸
فوتبال ملی

قلعه نویی: در تیم ملی فوتبال سیاست «فرگوسن» را دنبال می‌کنیم

عنایتی: به حدی هماهنگ هستیم که اتاق قلعه‌نویی را هم گرفتم/ تاج: استقلال و سپاهان با تیم امید همکاری می‌کنند

نشست سرمربی تیم ملی امید و تاج,رضا عنایتی و مهدی تاج
سرمربی تیم ملی امید به تشریح آخرین شرایط تیمش پرداخت.

به گزارش فارس، رضا عنایتی در نشست امروز رئیس و نائب رئیس فدراسیون فوتبال با سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسالان و امید، در مورد اظهارات اخیز جواد نکونام، اظهار داشت: در ابتدا از تاج، نبی و قلعه‌نویی تشکر می‌کنم. بیشتر محور جلسه امروز حول محور تیم امید بود. جلسه خیلی خوبی هم برگزار شد. دوستان هم خیلی کمک کردند تا موانع رفع شود‌. از ۲ روز دیگر با جمع شدن کل تیم کار خود را آغاز خواهیم کرد تا به بازی‌های حساسی برسیم که در ازبکستان داریم. 

وی افزود: تمام تمرکز ما، فدراسیون و همه مردم روی بازی های انتخابی المپیک است. فقط کلی باید بگویم و زیاد صحبت نمی‌کنم. همه تلاش می‌کنیم باشگاه‌ها و تیم ملی ضربه نخورند. در جلسه امروز همه موانع را به صورت کلی از سد راه برداشتیم. بیشتر دغدغه باشگاه‌ها را باید مرتفع کرده و از همه ظرفیت خود استفاده کنیم زیرا اتفاقی که در دوره‌های قبل برای تیم ملی افتاد در شرایطی که در تورنمنت‌های خیلی خوب می‌توانست نتیجه بگیرد اما به دلیل بازیکن نداشتن، متاسفانه نتایج خوبی نگرفت.

سرمربی تیم ملی امید تاکید کرد: بزرگ‌ترین حسن این دوره این بود که هماهنگی خیلی خوبی ایجاد شد. واقعا باید از سرمربی تیم ملی بزرگسالان تشکر کنم که هر چه خواستیم در اختیارمان گذاشت. حتی برخی مواقع زیاده روی می‌کنم. حتی یک اتاق قلعه‌نویی در مجموعه پک داشت که آن را هم گرفتیم. جدی می‌گویم حتی زمین تمرینی که خودشان در آن تمرین  می‌کنند، واقعا خواهش  کردیم در اختیار ما بگذارند.

عنایتی تاکید کرد: برخی بازیکنان تیم ملی امید می‌توانند در اردوی بزرگسالان شرکت کنند. حضور در این تیم نیز انگیزه مضاعفی برای ما ایجاد می‌کند. خواهش کردیم ۴_۳ بازیکن را به ما بدهند. این هماهنگی است. باید از نبی و تاج به این خاطر که هرآنچه خواستیم، رقم زدند تشکر کنیم. امیدوارم با یک هماهنگی بهتر به ازبکستان برویم زیرا  اولویت ما این مسابقات است. این مرحله بسیار سخت است. اگر از این مرحله انتخابی المپیک عبور کنیم، شرایط خیلی بهتر می‌شود. امیدوارم با کمک همه دوستان این اتفاقات بیفتد و بتوانیم سربلند بازگردیم.

***

تاج: استقلال و سپاهان با تیم امید همکاری می‌کنند

مهدی تاج پس از نشست مشترک سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسالان و امید با مسئولان فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: این جلسه برای برنامه ریزی تیم ملی بزرگسالان بود. امسال شرایط خاصی داریم. هم لیگ قهرمانان آسیا و هم تیم امیدمان باید در ۲ رویداد مهم شرکت کند. تیم ملی بزرگسال ما هم فیفا دی و آماده سازی را برای جام ملت‌های آسیا پیش رو دارد. اتمام لیگ هم مهم است. امروز در مورد همین مسائل بحث شد. جلسه خوبی بود.

* استقلال و سپاهان با تیم امید همکاری می‌کنند

وی در مورد همکاری سپاهان و استقلال با تیم امید، گفت: امروز هم این بحث را با دوستان داشتیم. ان‌شاالله سپاهان هم همکاری می‌کند و مشکلی در این زمینه نیست. دوستان دغدغه‌های خاص خودشان را دارند. شرایط مالی خوبی را در سال‌های گذشته نداشتیم استنباط مجموعه ما این بود که ممکن است لیگ با ورشکستگی جدی روبروو از گردونه فیفا و AFC به خاطر زیاندهی کامل خارج شود. به همین دلیل سقف بودجه‌ای به عنوان با فیرپلی مالی گذاشتند. عددی را منظور کردند که رعایت می‌شود.

* باید محدودیت باشگاه‌ها را در نظر بگیریم

تاج افزود: تیم‌های لیگ چون نمی‌توانند با این شرایط ۳ بازیکن زیر ۲۳ سال به تیم ملی امید بدهند، همه به سمت جوانان و نوجوانان و امید آمدند. ظرفیت باشگاه‌ها هم فرق کرد. ممکن بود محدودیت‌هایی داشته باشند ولی هم سپاهان و هم استقلال ان‌شاالله همکاری می‌کنند. ارزیابی خودم این است که باید محدودیت‌های‌شان را در نظر بگیریم. امروز در جلسه همین کار را کردیم ولی همکاری‌های باشگاه‌ها را هم ان‌شاالله داریم.

* برنامه فوتبال برتر غرض و مرض دارد!

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص بحث VAR در یک برنامه، گفت: برنامه فوتبال برتر چون غرض و مرض دارد، برای من قابل اعتبار نیست. در مورد VAR توضیحات کافی را داده‌ایم و پیگیری‌های جدی هم کرده‌ایم. مشکل این برنامه ندانستن نیست. نخواستن در دانستن است. همه می‌دانند محدودیت‌ها و تحریم‌ها کجاست. خود صداوسیما با تحریم‌های جدی روبروست. خودش با هماهنگی ما جام ملت‌ها را به خاطر تحریم‌ها پیگیری می‌کند. ما و صداوسیما، تنگاتنگ برای پخش مسابقات لیگ قهرمانان و جام ملت‌های آسیا، کار می‌کنیم.

* دنبال این هستیم که مشکل تحریم را به کمک فیفا برطرف و ۷ دستگاه VAR وارد کنیم

وی افزود: جلسات متعددی داریم با مدیران این سازمان، آن برنامه از نظر من فاقد اعتبار است و پاسخگویی برای من عملی نیست. ولی هر برنامه دیگری در صداوسیما یا دیگر رسانه‌ها هر سوالی داشته باشند چون غرضی در آن نمی‌بینیم، هم پاسخگوییم و هم مکلف به پاسخگویی هستیم. برای VAR تلاش لازم را کردیم. همه قراردادهای لازم را انجام دادیم، اما به لحاظ آوردن و انتقال پول مشکلاتی داریم که مشکل من نیست. وزیر خارجه برای ما تلاش می‌کند که بتوانیم این کار را انجام بدهیم. این‌ بحث‌ها به دلایلی نیازی به توضیح زیاد هم ندارد. واقعاً دنبال این هستیم که مشکل تحریم را به کمک فیفا برطرف کنیم و ۷ دستگاه VAR را وارد کشور کنیم. این اتفاق ان‌شالله خواهد افتاد.

*قلعه‌نویی برای آبیاری چمن ورزشگاه آزادی کمک کرد

تاج در خصوص بازدید سرپرست وزارت ورزش و جوانان از ورزشگاه آزادی، گفت: برخی‌ انتقاد کردند که چرا هفته گذشته در کنگره فیفا در استرالیا شرکت کردیم. کنگره‌ای که ۲۷۵ مدیر فدراسیون کشورهای دنیا به همراه مدیران و دبیرکل فدراسیون‌ها شرکت کرده بودند. می‌خواهیم چمن ورزشگاه آزادی را آبیاری کنیم ولی آب نیست. قلعه‌نویی کمک کرده و از آتش نشانی خواستیم آب بیاورد! ۳۰۰ هزار لیتر آب برای چمن دو زمین آزادی می‌خریم. شهرداری مناطق ۲۰، ۲۲ و ۵ و همچنین شهردار تهران کمک می‌کنند. ورزشگاه آزادی از این قاعده مستثنی نیست. فکر کنم تا هفته آینده مشکل آب حل خواهد شد. در رابطه با کیفیت چمن ورزشگاه آزادی همانطور که سرپرست وزارت ورزش بررسی کرد و دغدغه‌‌اش بود، تا ۲۰ روز آینده بازسازی خواهد شد. برخی باید بدانند مجموعه اداری کشور برای برداشتن موانع تلاش می‌کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به مشکلات موجود، اظهار داشت: در جلسه با سازمان لیگ متوجه شدیم بلیت هواپیما به مساله اصلی برای باشگاه‌ها تبدیل شده است. برخی پروازها به گونه‌ای است که نمی‌توانیم ۵-۴ روز یکبار لیگ را پیگیری کنیم. این مشکلی است که من، قلعه‌نویی، نبی یا عنایتی درست نکرده‌ایم. باید با این مشکلات بسازیم. با این مشکلات است که لیگ را عالی برگزار می‌کنیم و ۴-۳ روز از اروپا عقب هستیم. همه ماموریت‌های‌ ما از جمله اردوهای تیم ملی و امید انجام می‌شود. تیم ملی فوتسال به برزیل خواهد رفت و چند روز دیگر نیز هتل کوثر را افتتاح می‌کنیم. مشکل چمن ورزشگاه آزادی نیز با پیگیری سرپرست وزارت ورزش و دستور او حل می‌شود.

نشست سرمربی تیم ملی امید و تاج,رضا عنایتی و مهدی تاج

* در ورزشگاه آزادی بخش ویژه بانوان خواهیم داشت

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد بحث حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی، عنوان کرد: از نظر فدراسیون فوتبال، ورزشگاه آزادی هم برای تیم ملی و هم بازی‌های آینده، آماده پذیرایی از ۵۰ هزار تماشاگر است. وزیر را بردیم و از نزدیک نشان دادیم. یکی از منابع درآمدی استقلال و پرسپولیس بحث حضور تماشاگران‌ است. آن‌ها باید بلیت بفروشند و هزینه‌ها را بدهند. به خود فدراسیون نتوانستند ورودی بدهند. گفتن بعضی از مشکلات باعث ناامیدی در جامعه می‌شود ولی الان واقعیت فوتبال این است. اجاره زمین را بدون تماشاچی می‌دهند که این نمی‌شود. فکر می‌کنم هاشمی هم پذیرفت. ان‌شاالله در آینده با همین شرایط، تخریب و بازسازی که می‌شود بتوانیم ۵۰هزار تماشاگر را داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد مساله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، گفت: کار خوب پیش می‌رود. برای ملوان هیچ محدودیتی نبود. هرمقداری بلیت خواستند، فروختیم. امروز هم بانوان در چند ورزشگاه حضور دارند. شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که در چند هفته آینده لیگ بتوانیم اعلام کنیم همه ورزشگاه‌ها پذیرای بانوان باشند. در استادیوم آزادی هم قسمتی را ویژه بانوان درنظر می‌گیرند که همه سرویس‌های بهداشتی، ورودی و خروجی‌شان مجزا باشد. روی این کار می‌شود. انشالله به زودی این اتفاق بیفتد.

* گاهی یک اردوی تیم ملی ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد

تاج در خصوص جذب اسپانسر برای فدراسیون و تامین هزینه‌های تیم‌های ملی، اظهار داشت: خوشبختانه بعضی اوقات اسپانسرهای محدودی داشتیم و هزینه‌هایمان را تامین می‌کنیم. بحث اسپانسر در حال انجام است. به زودی اعلام خواهد شد. هم برای تیم‌های ملی، هم برای کمپ تیم ملی و هم برای مجموعه‌ای که داریم. کار به سرعت در حال انجام است. امروز برنامه‌ریزی کردیم دیدیم یک اردوی تیم ملی بعضی اوقات نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد. این‌ها عدد کمی نیست که بدون اسپانسر تامین شود. خوشبختانه هم مساله حق پخش به شکلی در حال حل شدن است هم مسائل دیگر، با تدبیر خیلی از کارها در حال انجام هستند.

* ما و عربستان به دنبال برطرف کردن محدودیت‌های ایجاد شده در سال ۲۰۱۶ هستیم

تاج در خصوص جلسه با رئیس فدراسیون عربستان، عنوان کرد: روابط بسیار خوبی داریم. با عربستان خیلی هماهنگ هستیم. نشستی در استرالیا داشتیم. ۱۲ داورمان را فرستادیم آنجا آموزش ببینند. اگر VAR بیاوریم باید داوران‌مان آموزش دیده باشند. یک نفر و خود دستگاه کافی نیست. داور بازی ایران-آنگولا هم عربستانی است. یاسر دیروز مشابه مصاحبه‌ای که کردیم، مصاحبه کرد. هر دو دنبال این هستیم که محدودیت ایجاد شده در سال ۲۰۱۶ برطرف شود.

وی افزود: هنوز توسط هیات رئیسه AFC لغو نشده است. چون به کمیته انضباطی رفته باید از طریق این کمیته به هیات رئیسه بیاید. اینطور نیست که هیات رئیسه مذاکره و این مساله را حل کند. آن هم مولفه‌هایی دارد. یاسر اعلام کرد ۵ سپتامبر درموردش تصمیم گرفته می‌شود. نظر ما هم از اول این بود که یک هفته دیگر این کار انجام شود. یا معلوم می‌شود که این محدودیت شکسته می‌شود یا اگر بر قوت خودش باقی باشد باید ما رفت و برگشت برویم.

* دنبال تصمیم AFC هستیم

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ارزیابی من از رفتار طرف عربستانی، فدراسیون فوتبال این کشور و مذاکره وزیر خارجه خودمان با طرف عربستانی، مثبت است. می‌دانم مذاکراتی در همین ۳-۲ روز داشتند. حالا دنبال تصمیم AFC هستیم. یک مقدمات و موخراتی دارد. باید کمیته انضباطی نظر بدهد. بعد به هیات رئیسه بیاید و مصوبه ۲۰۱۶ شکسته شود اما اگر از من بپرسید همچنان این مصوبه پابرجاست.

* درمورد صورت‌های مالی زیاد توضیح نمی‌دهم، چون ممکن است مورد سوال AFC قرار بگیریم

وی در خصوص اینکه نامه‌ای به فدراسیون مبنی بر عبور یک تیم از سقف بودجه ارسال شده و قنبرزاده هم این را تایید کرد، گفت: تیم‌های باشگاهی ما باید داده‌ها و ستاده‌هایشان طبق مصوبه صدور مجوز حرفه‌ای ارزش اضافی مثبت داشته باشند. همگان می‌دانند صورت‌های مالی که ما در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای بررسی کردیم، تماماً منفی است. یعنی باشگاه مثبتی نداریم. نمی‌خواهم در این مورد زیاد توضیح بدهم چون ممکن است مورد سوال AFC هم قرار بگیریم که چرا تایید کردید!

* فکر می‌کنم ۸ تیم توانستند مجوز حرفه‌ای بگیرند

تاج گفت: تاییدی که کردیم بر اساس قانون بود. ۶-۵ باشگاه ما توانستند صورت‌های مالی‌شان را مثبت نشان بدهند و مجوز حرفه‌ای بگیرند. یک باشگاه بانوان و یک باشگاه لیگ یکی توانستند مجوز حرفه‌ای بگیرند. فکر می‌کنم ۸ تیم توانستند مجوز حرفه‌ای بگیرند. این قانونی است و باید انجام شود. سال بعد اگر نتوانند حداقل مجوز ملی بگیرند، نمی‌توانند حتی در لیگ‌ها شرکت کنند. این حلقه تنگ تر می‌شود.

* می‌توانستیم راه عافیت را در پیش بگیریم

وی افزود: می‌توانستیم راه عافیت را در پیش بگیریم. بگوییم ما هم مثل بقیه طی می‌کنیم و خودمان را از دردسرهای قرارداد، اینکه یک بگوید چرا سقف من را بستید، بازیکن نمی‌توانم بگیرم و... این گرفتاری‌ها را می‌توانستیم نداشته باشیم ولی مطمئن بودیم نفرات بعدی که می‌آمدند، می‌گفتند این‌ها راه عافیت را در پیش گرفتند و زمان را مدیریت نکردند. الان این کار انجام می‌شود. تمام باشگاه‌ها همکاری کردند. از همه سرمربیان و مدیرعاملان لیگ برتر تشکر می‌کنم.

* رفاقتی پیش می‌رویم، اما پای حرف‌مان ایستاده‌ایم

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: قلعه نویی حرفی زد که خیلی من پسندیدم. یک راه این است که مثل سابق با دعوا از باشگاه‌ها بازیکن بگیریم و اگر ندادند محروم کنیم. یک راه این است که رفاقت و مذاکره کنیم. این مدل خیلی خوبی است. با همه باشگاه‌ها داریم رفاقتی این را حل می‌کنیم اما پای حرف‌مان محکم ایستاده‌ایم.

* اگر امسال قانون سقف بودجه را نمی‌گذاشتیم عدد تیم‌ها به هزار میلیارد می‌رسید

وی افزود: همه باشگاه‌ها باید ضوابط را رعایت کنند. خوشبختانه تا به حال رعایت کرده‌اند. نامه‌ای آمده و باید به کمیته انضباطی بدهیم که راستی آزمایی کند. اگر راستی آزمایی به جایی برسد و این کمیته رای بدهد، برای ما فصل الخطاب است. اینکه بتوانیم همه باشگاه‌ها را به نوعی راضی نگه داریم، ممکن است اتفاق نیفتد. باید مسائل انضباطی را رعایت کنیم و کاری بسیار عالی است. این نقل قول را از درویش، خطیر و باشگاه تراکتور می‌کنم. به خود من گفتند اگر امسال این قانون را نمی‌گذاشتید عدد ما به هزار میلیارد می‌رسید. یعنی یک ورشکستی قطعی برای ما بود ولی بازیکنان فهمیدند توان مالی ما بیش از این نیست.

*بازیکن مگر چندسال می‌تواند بازی کند؟ مفت خوری نیست!

تاج گفت: ضمن اینکه باید جامعه را هم در نظر بگیرید. بعضی از پرداخت‌های فوتبال با پرداخت‌های داخل کشور قابل مقایسه نیست. این‌ها بالاخره دیده می‌شوند. البته باید از حوزه فوتبال دفاع کنم. بازیکن مگر چندسال می‌تواند بازی کند؟ مفت خوری نیست. این‌ها هم مثل بقیه مشاغل زحمت می‌کشند. صبح تا شام کار و تمرین می‌کنند. الان یک مینیسک و رباط که پاره می‌شود کاملا از گردونه خارج می‌شوند و هیچ کاری نمی‌توانند کنند. این یک شغل، مدیریت، برنامه ریزی و زحمت در دنیا است. کاری شرافتمندانه است که بازیکنان و مربیان انجام می‌دهند. باید ادبیات‌مان را در مورد این قشر تغییر بدهیم. حالا اگر یکی دونفر کاری را انجام می‌دهند که مورد پسند جامعه نیست، مربوط به همه حوزه فوتبال نیست. این دفاع قانونی را هم از مجمعه فوتبال داریم.

*وقتی کاندید شدم دلم می‌خواست چندکار باقی مانده را انجام بدهم

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مساله حق پخش، عنوان کرد: وقتی کاندید شدم دلم می‌خواست چندکار باقی مانده را انجام بدهم. نه مثل تیمی که به فدراسیون آمد. یکی مساله VAR بود که اگر مانع تحریم نبود، الان این سیستم را داشتیم. پول داشتیم و آن را در فیفا به خرید VAR برای همه ورزشگاه‌ها اختصاص دادیم ولی یک نامه از ایران به بخش حقوقی EBS رفت که تعدادی از این دستگاه‌ها و بیش از ۱۰ درصد تجهیزات آمریکایی است. درحال پیگیری هستیم که این نامه از کجا رفت. این شرکت به بخش حقوقی دستور داد که به ایران نیاید. کار بدی بود که از طرف مجموعه‌ای انجام شد ولی فیفا را درگیر کردیم و ان‌شاءالله می‌آورد.

* بحث ورود زنان یک الزام برای فدراسیون فوتبال بود

وی افزود: بحث ورود زنان یک الزام برای فدراسیون فوتبال بود. با مراوداتی که داشتیم اجازه ندادیم فیفا با ما برخوردی انجام بدهد. خود کشور به این جمع بندی رسید. الزام صرف فیفا نبود. این مهم هم خداراشکر در لیگ ما انجام شد. در دوره قبلی که ما بودیم برای تیم ملی انجام شده بود. یکی هم بحث حیاتی حق پخش بود. باید از صداوسیما تشکر کنم که کم شده این کار را انجام بدهم! صداوسیما و مجلس در مساله حق پخش همکاری کردند. باید چیزی بگویم که تلویزیون یکبار هم من را نشان بدهد!

* با حق پخشی که مجلس به رسمیت می‌شناسد هیچ مشکلی نداریم

تاج گفت: مجلس در کمیسیون‌ها خیلی کمک کرد. به کمیسیون تلفیق رفت و تصویب شد. اگر این کار نمی‌شد و حق پخش در برنامه هفتم قرار نمی‌گرفت، مطمئن بودم وسط کار بحث مجوز حرفه‌ای با تغییراتی که درحال انجام است و به زودی ابلاغ می‌شود باید همه باشگاه‌ها نشان می‌دادند که از حقوق شناخته شده فوتبال درآمدهایی دارند. یکی قرارداد صداوسیما بود. این را قبل از اینکه اتفاقی بیفتد انجام دادیم. مثل ورود بانوان، قبل از اینکه در استرالیا تصمیم گرفته شود که یکی از موضوعات ما بودیم. قبلش بانوان آمدند و خطر کاملا رفع شد. الان هم با حق پخشی که مجلس به رسمیت می‌شناسد هیچ مشکلی را حس نمی‌کنیم. حالا مقدار و چگونگی پرداخت، بحث دیگری است.

*خداراشکر الان فصل آشتی کنان است

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ارزیابی من مثبت است. مطمئنم باشگاه‌ها نافذ خواهند شد و این مساله موجب می‌شود که بحث‌های مالی باشگاه‌ها و اینکه نمی‌توانیم بعضی ماموریت ها را به خوبی انجام بدهیم، برطرف می‌شوند. اتفاقا مورد انتقاد صداوسیما قرار می‌گیریم که چرا این ماموریت را انجام نمی‌دهید. ولی هیچ وقت گفته نمی‌شود چه کسی نمی‌گذارد این ماموریت را انجام بدهیم و فوتبال از کجا درآمد ندارد. خداراشکر الان فصل آشتی کنان است و کارها خوب انجام می‌شود.

***

قلعه نویی: در تیم ملی فوتبال سیاست «فرگوسن» را دنبال می‌کنیم

امیر قلعه نویی اظهار داشت: امروز جلسه خیلی خوبی در خصوص کلیت فوتبال ایران، لیگ، منافع باشگاه ها و هماهنکی با تیم ملی امید و بزرگسالان بود. سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی امید دغدغه های خود را گرفتند و ما هم بیشتر شنونده بودیم. خودم سالها آن طرف میز و مربی باشگاه بودم، می‌دانم باشگاه ها دغدغه خود رادارند. توقع هیات مدیره، رسانه و تماشاگر وجود دارد. با توجه به تقویم فشرده ای که فکر می کنم در این چند ساله تاکنون نبوده است، سهیل مهدی و کشوری هم در تلاش هستند که هم منافع باشگاه ها را در نظر بگیرند و هم تیم ملی.

نشست سرمربی تیم ملی امید و تاج,رضا عنایتی و مهدی تاج

*باید از عنایتی تشکر کنیم که در این شرایط سخت هدایت تیم امید را پذیرفت

وی افزود: همانطور که می دانید تیم امید ما تقریبا چند دهه است که به المپیک صعود نکرده است و باید از رضا عنایتی تشکر کنیم که در این شرایط سخت آمد و این مسئولیت را قبول کرد. با فشارهایی هم که بوده خیلی خوب کار را جلو می برد. 

*لیگ را کاملا رصد کرده‌ایم

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه هدف ما این است که لیگ مان اعتبار پیدا کند، گفت: در فهرست گذشته ۱۳ نفر از لیگ و ۱۱ نفر دعوت شده به تیم ملی لژیونر بودند و این باعث شد که خیلی از لژیونرها مانند شجاع خلیل زاده، کنعانی زادگان و حسین زاده و چند نفر دیگر به لیگ خودمان بازگردند. این نشان می دهد که کادرفنی تیم ملی، لیگ برایش مهم است. لیگ را رصد کردیم و در این ۳، ۴ هفته هیچ مجموعه ای از تیم ملی نبوده که آنقدر لیگ را رصد کند. سعی کردیم عدالت را انجام دهیم، نه به فضای مجازی به هیچ چیز دیگر کار نداریم.

*شاید یکسری از بازیکنان به خاطر مسائل انضباطی در تیم ملی نباشند

سرمربی تیم ملی ادامه داد: شاید در اردوی جدید یک سری نفراتی باشند که در اردوی قبلی نبودند. یک سری هم شایستگی داشتند در اردوی قبلی باشند اما به خاطر یک سری مسائل نبودند. در مرحله جدید هم شاید یک سری به خاطر مسائل انضباطی نباشند. ما علاوه بر مسائل فنی به مسائل اخلاقی و انضباطی در داخل زمین هم خیلی توجه داریم. در بازی با ژاپن در جام ملت ها ۳ بر صفر باختیم در صورتی که بازی نزدیک بود. به جای اینکه به بازی فکر کنند به سمت داور رفتند و همین باعث شد گل بخوریم. 

*باید کاری کنیم که مردم از فوتبال لذت ببرند

قلعه نویی تاکید کرد: وظیفه ما این است که هم با باشگاه ها تعامل کنیم و هم نتیجه خوبی بگیریم. باید کاری کنیم که مردم از این فوتبال لذت ببرند. شما رسانه ها هم خیلی تاثیرگذار هستید و انتقاد سازنده کنید. ما هم معصوم نیستیم و کلی اشتباه داریم. امیدوارم دست به دست هم بدهیم و تعامل خوبی داشته باشیم و نتیجه خوبی بگیریم. نتیجه فقط برد و باخت نیست و باید رو به جلو هم حرکت کنیم. فکر می کنم این کار را در تیم ملی انجام دادیم.

* این چیزها درباره سردار را شنیدیم؛ اما فکر نمی‌کنم

سرمربی تیم ملی در مورد وضعیت سردار آزمون و آیا برای جام ملت های آسیا با ما صحبت کرده است یا خیر، گفت: همه بازیکنان برای ما عزیز هستند و همه هم وطن و مردم عزیز را دوست دارند. سردار بازیکن خود من بوده و در ۱۵ سالگی در سپاهان کنار من بود و حتی اردو هم بردیم. این چیزهایی است که ما هم شنیدیم، اما یقینا همه ما عاشق ایران عزیز و مردم هستیم. شرایط سختی در مملکت و فوتبال داریم. اما جایی که ما مسئولیت داریم باید وظیفه مان را انجام دهیم. ما مامور به تکلیف هستیم و باید تا جایی که می توانیم مردم را خوشحال کنیم. خراطی هماهنگی ها را انجام می دهد و الهویی هم یکی از وظایفش این است که با لژیونرها صحبت کند. این چیزی که شما می گویید (در مورد سردار) را ما هم شنیدیم، اما فکر نمی‌کنم. 

*ما همان سیاست و روش فرگوسن را داریم

وی با اشاره به اینکه ۲ اتفاق خوب افتاده است، عنوان کرد: یک اینکه تیم ملی اتحاد و وحدت دارد البته در گذشته هم بود. قبل از بازی‌های کافا می‌خواستیم به یک سری از بازیکنان استراحت بدهیم اما خودشان داوطلبانه آمدند و این مسئله خیلی مهمی بود. برای همین بازی با بلغارستان هم می خواستیم به یکی دو بازیکن استراحت بدهیم اما آنها هم راغب بودند بیایند. اینها موفقیت هایی است که ما بدست آوردیم. در تیم ملی علاوه بر نتیجه گیرایی با یک شیب ملایم جوانگرایی هم انجام دهیم. اگر اشتباه نکنم در جام جهانی یکی از تیم های پیر مسابقات بودیم. فرگوسن در منچستر تغییرات داشت و نتیجه هم می گرفت و لطمه هم نمی خورد. ما هم همان سیاست و روش را داریم. کما اینکه در سال ۲۰۰۷ هم همین کار را کردیم. در کنار تیم اصلی تیم ب را هم درست کردیم و که در بازی های اردن قهرمان شد، اما با وجود تیم امید و تقویم فشرده نمی توانیم تیم ب را تشکیل دهیم. همه بازیکنان عاشقان ایران هستند و خالصانه به دنبال خوشحالی مردم هستند و سردار هم از این قضیه مستثنی نیست.

*افاضلی هم به روز و کاربلد است؛ خداداد می توانست مربی بزرگی شود

قلعه نویی در مورد حضور خداداد عزیزی و هومن افاضلی در تیم ملی گفت: هر انتخابی یک انتقاد هم دارد. هومن افاضلی تجربه های بسیاری دارد و بسیار به روز و کاربلد است. خداداد هم یک وزنه فوتبالی است. او را خیلی دوست دارم و گلی که مقابل اسیترالیا زد و زحماتی کشید را نمی توانیم فراموش کنیم. خداداد یک ایرادی در مربیگری اش داشت. او می توانست بسیار مربی بزرگی شود چون بازی هایی که از تیم های او می دیدم متوجه فلسفه مربیگری اش او می شدم. به نظرم انتخاب هایش خوب نبود و تیم هایی بودند که مشکلات مالی داشتند. به هرحال این افراد بر اساس قابلیت و توانایی انتخاب شدند و  می‌توانند به ما کمک کنند.

  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • شنبه ۲۳ تیر
    بازی دوستانه باشگاهی
    آژاکس - رنجرز
    ۱۷:۳۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    اسلوونی - مصر
    ۲۰:۰۰
  • بازی دوستانه باشگاهی
    بنفیکا - سلتاویگو
    ۲۱:۳۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    لهستان - آلمان
    ۲۲:۰۰
  • یکشنبه ۲۴ تیر
    کوپا آمریکا
    کانادا - اروگوئه
    ۰۳:۳۰
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    چین تایپه - کره جنوبی
    ۱۲:۳۰
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    قطر - ژاپن
    ۱۴:۱۵
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    هنگ کنگ - بحرین
    ۱۶:۰۰
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    چین - کویت
    ۱۷:۴۵
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    هند - عمان
    ۱۹:۳۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    لهستان - اسلوونی
    ۲۰:۰۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    آلمان - مصر
    ۲۲:۰۰
  • جام ملت های اروپا
    اسپانیا - انگلیس
    ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش