جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۳۷ - ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۱۳۹۲
فوتبال ملی

قلعه‌نویی: برای زدن من به مملکت‌تان ضربه نزنید/ به تیم ملی کمک کنید

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان مدعی شد فوتبال ایران می‌تواند به‌صورت همزمان دو تا سه تیم ملی داشته باشد.

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: می‌دانید که بلغارستان قدرت نزول کرده فوتبال اروپاست با اینکه در گذشته ستاره‌های بزرگی داشته. چیزی که دیدیدم آنها مترصد این هستند که با برنامه‌ریزی و جوانگرایی به گذشته‌شان برگردند.

مهمترین نکته ندادن موقعیت آنچنانی به بلغارستان بود

وی با تشکر از میزبانی بلغارستانی‌ها افزود: بازی خوبی با بلغارستان انجام دادیم که دستاوردهای خوبی برای ما داشت. کاری به نتیجه بازی ندارم؛ نوع بازی هجومی، پرس، ساختار دفاعی، نخوردن گل و مهمترین نکته ندادن موقعیت آنچنانی به بلغارستان بود. تنها ایرادی که من از بازیکنان گرفتم و امروز در جلسه به آنها گفتم این است که باید نگرش‌مان را نسبت به موقعیت‌هایی که به دست می‌آوریم تغییر دهیم و باید بدانیم اولین موقعیت ما شاید آخرین موقعیت‌مان باشد و نهایت استفاده را ببریم. در کل به بازیکنان تیم ملی خسته نباشید می‌گویم. خیلی از آنها ۲۴ ساعت قبل از بازی رسیدند و خسته بودند، ولی داخل زمین رفتند و توان‌شان را گذاشتند.

برای زدن قلعه‌نویی به مملکت‌تان ضربه نزنید، به تیم ملی کمک کنید

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: اولین بازی که در فیفادی انجام دادیم بازی با روسیه و کنیا بود و خیلی‌ها انتقاد کردند که این چه بازی است؟! باید بگویم در دنیا بازی آسان نداریم. شب گذشته نتایج بازی‌های تدارکاتی و رسمی را دیدید که ایتالیا به تساوی رسید، آلمان مقابل ژاپن شکست خورد و انگلیس برابر اوکراین متوقف می‌شود. چرا دوستانی که انتقاد می‌کردند و آن حرف‌ها را می‌زدند سکوت کرده‌اند؟! البته آنها از روی دشمنی حرف زدند. قطر را ببینید که با همه امکانات و ارتباطات با کنیا و روسیه بازی می‌کند. چرا آقایان سکوت کرده‌اند؟ پس بدانید برای زدن قلعه‌نویی به مملکت‌تان ضربه نزنید، دنبال این باشید به تیم ملی کمک کنید. دنبال بهانه نباشید که چرا کنیا اینجای جدول است و باید با آن تیم بازی می‌کردیم.

بردن بلغارستان در زمین خودش کار سختی بود و آسان نبود

قلعه‌نویی در واکنش به این سؤال که آیا برتری ژاپن برابر آلمان باعث نگرانی او در جام ملت‌های آسیا نمی‌شود، گفت: بخشی از این اتفاق خوشحال‌مان می‌کند که تیم‌های آسیایی به برتری دست می‌یابند، ولی از بخش دیگر ما را هوشیار می‌کند. این کشورها از ۲۰، ۲۵ سال گذشته برنامه‌ریزی کرده‌اند. آنها فقط برای تیم‌های بزرگسال برنامه‌ریزی نمی‌کنند و حتی ازبکستان نیز در رده‌های پایه برنامه‌ریزی می‌کند. با این حال من قبلاً حرفی زدم و الان هم می‌گویم؛ اگر عربستان کریم بنزما را می‌آورد ما هم این بازیکنان را داریم. من از نظر سطح کیفی بازیکنان صحبت کردم، ولی نمی‌دانم چرا دوستان حرف‌های دیگری مطرح کردند. اگر عربستان برای لیگ کشورش این بازیکنان را می‌آورد، برای ساختارسازی و پیشرفت فوتبالش است. ما این بازیکنان را در لیگ داریم و فقط باید به پایه‌ها توجه کنیم تا عقب نمانیم. فوتبال است و ببینیم خدا چه می‌خواهد. ما بازیکنان بزرگی داریم و تیم ملی در حال پیشرفت است. بردن بلغارستان در زمین خودش کار سختی بود و آسان نبود، ولی باید قبول کنیم ژاپن در پیشرفت از ما جلوتر است.

دنبال تغییرات در تیم ملی هستیم اما با شیبی ملایم

وی درباره اینکه وعده جوانگرایی در تیم ملی داده بود، ولی در حال حاضر نفراتی مثل احسان حاج‌صفی و میلاد محمدی همچنان بازی می‌کنند، تصریح کرد: من می‌دانستم این سؤال را می‌پرسید. تغییرات باید شیب ملایم داشته باشد. دو هافبک جوان‌مان مصدوم شدند و چند بازیکن را نیز در اختیار تیم امید قرار دادیم. این بازیکنان می‌توانند در آینده نزدیک به تیم ملی بزرگسالان کمک کنند. حتماً دنبال تغییرات هستیم، ولی تا زمانی که بازیکنان بزرگ به تیم ملی بتوانند کمک کنند، از آنها استفاده می‌کنیم. رونالدو در تیم ملی پرتغال چند ساله است؟ آیا او بازی نمی‌کند؟! باید به فکر جایگزین باشیم و از اردوهای گذشته شروع کرده‌ایم. باز هم تأکید می‌کنم ما در سال ۲۰۰۶ نیز این کار را کردیم و خیلی‌ها جایگزین بازیکنان تیم ملی بزرگسال شدند.

از زمانی که مسئولیت تیم ملی را قبول کردم دنبال پلن دوم با سامان قدوس بودم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان راجع به درخشش سامان قدوس در پستی که برای تیم ملی به میدان رفت، یادآور شد: من باید به افکار گذشته‌ام برگردم. برخی از دوستان با دشمنی و عنادی که داشتند می‌گفتند قلعه‌نویی دنبال بازی مستقیم است و الان باید جواب‌شان را بدهم. من هر تیمی که می‌گرفتم به جای یک هافبک بازیساز با دو هافبک بازیساز، بازی می‌کردم. با مجتبی جباری و جان‌واریو چطور می‌توانید بازی مستقیم انجام دهید یا با محرم نویدکیا و جان‌واریو یا کرار جاسم و سروش رفیعی؟! از زمانی که مسئولیت تیم ملی را قبول کردم دنبال پلن دوم با سامان قدوس بودم. قدوس ۳۰، ۴۰ درصد توانایی‌اش را به نمایش گذاشت، چون مدتی از تمرینات گروهی دور و همچنین از نظر روحی و روانی عقب بود، وگرنه توانایی‌هایش بیشتر است.

ما هم می‌توانیم همزمان ۲ تا ۳ تیم ملی داشته باشیم

وی در مورد زمان رسیدن کادر فنی تیم ملی ایران به شاکله اصلی این تیم تأکید کرد: مربی ژاپن شب گذشته گفت این کشور می‌تواند به‌صورت همزمان، سه تیم ملی داشته باشد. ما هم می‌توانیم به‌صورت همزمان دو تا سه تیم ملی داشته باشیم. نفراتی داریم که با تغییرات صورت گرفته، می‌توانند کیفیت موردنظر ما را داشته باشند. با ۲۴ تا ۲۵ بازیکن به شاکله خودمان رسیده‌ایم و تغییر آنها در زمین، تأثیر چندانی ندارد.

بازیکنان خوبی در لیگ‌های خارجی و داخلی داریم و لیگ برتر قوی شده است

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه کشورمان شرایط بسیار خوبی از لحاظ نیروی انسانی دارد، یادآور شد: بازیکنان خوبی در لیگ‌های خارجی و داخلی داریم و لیگ برتر قوی شده است. با وجود ناراحتی که از حذف استقلال داریم، امیدوارم باشگاه‌های ایرانی نتایج خوبی در لیگ قهرمانان آسیا بگیرند و رضاییان و بیرانوند نیز سلامتی خود را کسب کنند. کادر فنی در اردوها توجه بیشتری به لیگ داشته و لژیونرهای زیادی به لیگ برتر بازگشتند. (به همین خاطر) اعتبار لیگ ما بیشتر شد.

برنامه ما پُر است و از روز ۱۸ دی باید در قطر باشیم

قلعه‌نویی درباره برنامه تیم ملی کشورمان پس از تورنمنت اردن که مهر ماه میان تیم‌های ملی ایران، اردن، عراق و قطر برگزار می‌شود، اظهار داشت: ابتدا تورنمنت اردن و سپس مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ را پیش رو داریم. برنامه ما پُر است و از روز ۱۸ دی (برای شرکت در جام ملت‌های آسیا) باید در قطر باشیم.

بزرگ‌تری به این است که بازیکنان بیشتر تلاش و با کیفیت بیشتری بازی کنند

وی راجع به نقش بازیکنان باتجربه تیم ملی مانند طارمی و جهانبخش در موفقیت تیم کشورمان بیان کرد: برخی بازیکنان هم فنی هستند و هم وزنی و نفراتی که از آنها اسم بردید، همین شرایط را دارند. بزرگ‌تری به این است که بازیکنان بیشتر تلاش و با کیفیت بیشتری بازی کنند. در تیم‌های باشگاهی هم بزرگ‌ترها در چارچوب تیم، عصای دست‌مان بوده‌اند و کمکی که از بزرگ‌ترها می‌خواهیم، این است که در شرایط خوب خودشان باشند.

بعد از آنگولا دیگر بازی دوستانه نداریم

سرمربی تیم ملی ایران درباره دیدار دوستانه روز سه‌شنبه مقابل آنگولا گفت: تیم آسانی در فوتبال نداریم و آنگولا دو شب پیش با یک تساوی، به جام ملت‌های آفریقا صعود کرد. ۲۵ بازیکن تقریباً در یک سطح داریم و شاید جابجایی کمی داشته باشیم، اما دیگر بازی دوستانه نداریم. به بازی با آنگولا به‌عنوان دیداری فکر می‌کنیم که وارد قطر شده‌ایم و با این انگیزه بازی می‌کنیم.

سلامتی بازیکنان برای کادر فنی تیم ملی خیلی مهم است

قلعه‌نویی در مورد مصدومیت علیرضا بیرانوند عنوان کرد: برای او و رامین رضاییان آرزوی سلامتی می‌کنم. بدشانسی ماست که در زمانی که در تیم ملی بودیم، بیرانوند دو مرحله مصدوم شد. تا درباره مصدومیت بیرانوند به من گفتند، گفتم او را تعویض کنید. سلامتی بازیکنان برای کادر فنی تیم ملی خیلی مهم است و درمان بیرانوند را از همان زمان شروع کردیم. حدود ۳۰ دقیقه پیش با او صحبت کردم و مراحل درمانی این بازیکن به‌خوبی پیش می‌رود. بیرانوند خیلی امیدوار بود.

توقع ما بیشتر است اما زمان کمی داریم

وی در این باره که به نظر می‌رسد از عملکرد تیم ملی ایران در بازی‌های دوستانه رضایت دارد، اظهار داشت: توقع ما بیشتر است، اما زمان کمی داریم. یک مربی بین دو جام جهانی زمان می‌خواهد تا افکار تاکتیکی خودش را پیاده کند. هنوز شش ماه هم نشده است که آمدیم، اما نسبت به زمانی که مسئولیت تیم ملی را پذیرفتیم، پیشرفتِ حاصل شده قابل قبول است. با این حال از ایده‌آل‌ها و مسائل تاکتیکی مد نظر خودمان فاصله داریم.

 • 10
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۲ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آلمانیا آخن - دورتموند
  ۱۳:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - مصر
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
ویژه سرپوش