پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۳:۱۵ - ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۰۸۴۷
فوتبال ملی

درخواست فدراسیون فوتبال ایران برای تعویق دیدار با ژاپن

قلعه‌نویی: بازی با ژاپن می‌توانست فینال جام ملت‌ها باشد/ موریاسو: برای بازی با ایران آماده‌ایم

امیر قلعه نویی,نشست خبری دیدار ایران و ژاپن
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازی مقابل ژاپن را یک فینال زودرس برای دو تیم دانست.

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی برابر ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، اظهار داشت:  یک فینال در پیش داریم. ایران و ژاپن می‌توانستند در فینال جام ملت‌های آسیا با هم بازی کنند. ژاپن تیم بسیار بابرنامه‌ای است. بازی‌های قبل از شروع جام ملت‌های آسیا نشان می‌داد که ژاپن بابرنامه وارد مسابقات شده است. دیدارهای ژاپن در مرحله گروهی با حذفی‌شان فرق کرده است و در دیدار حذفی‌شان با مدل کامل‌تر بازی کردند. شاید انرژی‌شان را برای مراحل حذفی گذاشته بودند.

یکی از بهترین بازی‌های ۱۰ ماه گذشته‌مان را مقابل سوریه انجام دادیم

وی در ادامه افزود: ما ژاپن را آنالیز کرده‌ایم البته نه فقط الان، بلکه از قبل تیم‌هایی را که می‌دانستیم با آنها بازی خواهیم داشت، آنالیز کرده بودیم. جا دارد از بازیکنان‌مان به خاطر دیدار با سوریه تشکر کنیم، یکی از بهترین بازی‌هایی که در ۱۰ ماه گذشته انجام دادیم مقابل سوریه بود. سوریه در مرحله گروهی یک گل خورده بود و در سه بازی چهار توپ به سمت دروازه‌اش آمده بود، ولی ما در بازی قبلی ۱۱ شوت به سمت آنها زدیم و امید گل‌ و مالکیت‌مان بالا بود. بنابراین، ایران فوتبال بسیار خوبی انجام داد و امیدواریم با بازی خوب و منطقی نتیجه خوبی برابر ژاپن بگیریم، هر چند که واقعیت فوتبال زمانی خواهد بود که داور سوت بازی را به صدا در بیاورد. این تجزیه و تحلیل‌ها برای بیرون زمین است.

بازی با سوریه می‌توانست در دقیقه ۷۰ تمام شود

«بازیکنان را توجیه کرده‌ایم که چه مدلی بازی کنند.»، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان این جمله تصریح کرد: ما مقداری از بابت ساعت بازی ضرر کرده‌ایم و استراحت‌مان کمتر بود و بدشانسی آوردیم بازی قبلی در ۱۲۰ دقیقه برگزار شد. به بازیکنان تیم ملی گفتم بازی با سوریه می‌توانست دقیقه ۷۰ تمام شود و اگر موقعیت‌های‌مان را گل می‌کردیم سه، چهار بازیکن را بیرون می‌آوردیم و آماده بازی با ژاپن می‌کردیم. خدا را شکر می‌کنیم به این مرحله صعود کردیم و از تک تک بازیکنان به خاطر زحمات‌شان در این چند ماه تشکر می‌کنم. با نهایت آمادگی و امیدواری آماده بازی با ژاپن هستیم. امیدواریم هم بازی خوبی شود و هم آنچه در توانایی‌‌مان است، انجام بدهیم.

برای بازی با ژاپن ۲ نوع ریکاوری داشتیم که خیلی خوب انجام شد

قلعه‌نویی راجع به برنامه‌ریزی عجیب AFC برای فاصله کم برگزاری بازی‌های مرحله یک هشتم تا یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: سؤال فنی و خوبی پرسیدید. بعد از بازی با امارات حدود هشت روز استراحت کردیم و قانون می‌گوید برای هر بازی باید ۷۲ ساعت فرصت ریکاوری داشته باشیم، ولی ما این زمان را در اختیار نداشتیم. ما دو نوع ریکاوری داشتیم، یکی ریکاوری فیزیکی بود که گروه پزشکی و ماساژورها کارهای آب درمانی را انجام دادند و دومی بحث بازسازی بدن از طریق مکمل‌ها بود که به نحو احسن انجام دادیم. اعتقاد داشتیم برای این بازی چهار روز فرصت داده می‌شد، ولی برنامه‌ریزی شده است و باید طبق آن جلو برویم.

جوی را که الان تیم ملی دارد در هیچ‌کدام از تیم‌های قبلی‌ام ندیده بودم

اظهارات قلعه‌نویی بعد از دیدار برابر سوریه که گفته بود برخی از بازیکنان بزرگ تیم ملی بزرگی نکردند، سوژه پرسش دیگر خبرنگاران از سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بود که وی در این مورد یادآور شد: شما یکسری بازیکنان فنی دارید و همان بازیکنان فنی می‌توانند وزنه تیم باشند. این موضوع در تیم باشگاهی نیز دیده می‌شود. ما چند بازیکن این‌چنینی در تیم ملی داریم که از نظر فنی مقابل سوریه خوب بودند، ولی باید خودشان بازی را مدیریت می‌کردند تا دقیقه ۷۰ همه چیز تمام شود. من بحث فنی کردم و حالا اگر طور دیگری تجزیه و تحلیل می‌کنند دید خودشان است و باید از آن عزیزان بپرسید. من از همه بازیکنانی که مسئولیت دارند، تشکر می‌کنم. ما گروهی داریم که تا به امروز که مربیگری کرده‌ام، چنین جوی را در آن ندیده بودم. بازی با امارات را دیدید که بازیکنان بزرگ چطور رامین رضاییان را برای ورود به زمین آماده می‌کردند.

همه مردم با هر نظری تیم ملی را دوست دارند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: مربی باید صداقت داشته باشد و جایی که باید انتقاد باشد بگوید و جایی که نیاز باشد تعریف و تمجید کند. این موضوع نباید تک بعدی باشد. وقتی بازیکن در حد خودش نبوده است باید بداند و اگر نگوییم به خود بازیکن و مجموعه تیم لطمه می‌زنیم. توجه داشته باشید ۸۵ میلیون نفر دنبال نتیجه تیم ملی هستند، پس باید نوع نگاه‌، بازی و رفتارمان به خاطر دل ۸۵ میلیون نفر باشد، حالا چه داخل کشور با هر نظر و عقیده‌ای هستند و چه خارج از کشور. همه آدم‌ها تیم ملی را دوست دارند. کاری به مسائل دیگری نداریم و بازیکن باید بداند برای ۸۵ میلیون نفر بازی می‌کند.

قلعه‌نویی با بیان خاطره‌ای از دوران بازی علی دایی در تیم ملی یادآور شد: در دیدار مقابل بحرین در بازی‌های آسیایی هیروشیما اتفاقی برای دایی افتاد و اولین نفری که بالای سرش رسید، من بودم. ما بزرگانی مثل دایی داشتیم که ۷۰ دقیقه با لوله‌ای که در بدنش پاره شده بود، بازی کرد. این بازیکنان وارث بزرگان قبلی هستند. بازیکنانی داشتیم که با سر شکسته و زانوی بانداژشده بازی کرده‌اند. ما باید این عرق و تعصب را روی تیم ملی کشورمان و مردم داشته باشیم و با همه وجودمان بازی کنیم، الان هم پیراهن تیم ملی است. احسان حاج‌صفی در شب بازی با سوریه کتفش گرفته بود، ولی بازی کرد. رامین رضاییان نزدیک به ۱۶ کیلومتر دویده است. این پیراهن (پیراهن تیم ملی) برای ۸۵ میلیون نفر است و باید دل‌شان را شاد کنیم و برد و باخت مسئله‌ای دیگر. بزرگان تیم در بازی با سوریه می‌توانستند از دقیقه ۷۰ کار را تمام کنند، ولی در مجموع بازیکنان زحمت کشیدند و آمار دوندگی‌شان بالا بود. اگر درباره حاج‌صفی صحبت کردم به خاطر اینکه سنش بالاتر بود آمارش را گفتم، وگرنه بقیه بازیکنان نیز در همین سطح بودند.

---

بیرانوند: حیف است که بین ما و ژاپن یکی حذف می‌شود

علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم‌ملی در نشست خبری اظهار کرد: خوشحالم که خیلی از رسانه‌های کشورهای مختلف اینجا هستند که نشان دهنده بزرگی بازی فرداست. همانطور که آقای قلعه‌نویی گفتند، بازی می‌توانست در فینال باشد و حیف است که یکی از این دو تیم حذف شوند. ژاپن نشان داده که پیشرفت کرده و بازیکنان بزرگی دارد که در تمام تیم‌های مطرح دنیا بازی می‌کنند.

امیر قلعه نویی,نشست خبری دیدار ایران و ژاپن

او افزود: ما برای موفقیت به اینجا آمدیم و می‌خواهیم اتفاق مهمی برای مردممان رقم بزنیم. این برای دومین بار است که در مرحله حذفی به ژاپن برمی‌خوریم. در بازی قبلی باختیم و فردا بازی سختی مقابل آن‌ها داریم. ما زمان کمی برای ریکاوری داشتیم و به آن ۷۲ ساعت قانونی نرسیدیم ولی با کادر فنی و پزشکی خوبی که داریم به خوبی ریکاوری کردیم و آماده بازی فردا هستیم. فردا دعای ۸۰، ۹۰ میلیون ایرانی پشت سر ماست و می‌خواهیم کاری کنیم که دل مردم شاد شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا مانند بازی قبلی قول درخشش در ضربات پنالتی می‌دهد؟ گفت: گذشته‌ها گذشته است. ما فردا بازی مهمی داریم و این ریکاوری که باید انجام دهیم به بازیکنان ایران برمی‌گردد. ما باید ذهنمان را آماده کنیم. ما بازیکنان بزرگی داریم که ذهن قوی‌ای دارند و می‌توانیم با آمادگی در بازی فردا حاضر شویم. سخت است خصوصا اینکه بازی قبلی ۱۲۰ دقیقه بازی کردیم و شما این موضوع را در بدن بازیکنان دیدید. این موضوع سخت است اما ذهن ما می‌تواند کمک کند. من امروز زمانی که بازیکنان را دیدم، آماده بازی فردا بودند.

***

موریاسو: بازی برزگی با ایران داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن گفت: ما با اعتمادبه‌نفس آمده‌ایم و بازی بزرگی مقابل ایران پیش رو داریم.

امیر قلعه نویی,نشست خبری دیدار ایران و ژاپن

هاجیمه موریاسو در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ژاپن مقابل ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: دو روز است که دیدار با بحرین را پشت سر گذاشته‌ایم و تلاش کردیم تا جایی که می‌توانیم، آماده دیدار بعدی شویم. ما با اعتمادبه‌نفس آمده‌ایم و بازی بزرگی پیش رو داریم.

وی در مورد اینکه جونیا ایتو اردوی تیم ملی ژاپن را ترک کرد، گفت: بهتر بود او تا پایان حضور ژاپن در جام ملت‌های آسیا کنارمان باشد، اما باید به تصمیمی که گرفته شده است، احترام بگذاریم. ما تیمی داریم که هر کسی در حد توان خود به تیم ملی ژاپن کمک می‌کند و این مسئله (حاشیه‌ها و غیبت ایتو) تأثیری بر تیم نخواهد داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن با اشاره به قدرت ایران خاطر نشان کرد: این مسابقه از لحاظ فیزیکی بسیار بسیار دشوار بوده است و دو تیم، به‌خاطر برنامه بازی‌ها هم کار سختی دارند. باید بهترین بازی را ارائه کنیم و توانایی آن را داریم. ایران به تعداد روزهایی که ما استراحت داشتیم، استراحت کرده و شاید ما کمی زمان بیشتری برای استراحت داشتیم. با این حال یک بازی دیدنی بین دو تیم بزرگ آسیا خواهد بود.

موریاسو در ادامه عنوان کرد: تلاش کردیم از زمانی که در اختیار داشتیم، تا حد ممکن برای ریکاوری استفاده کنیم و برای انجام این کار به میزان کافی حرفه‌ای هستیم.

وی در این باره که بسیاری از رسانه‌های آسیا، ایران و ژاپن را مدعیان اصلی قهرمانی جام ملت‌ها می‌دانند، بیان کرد: همه رسانه‌ها می‌دانند که ایران و ژاپن مدعی قهرمانی هستند، اما باید بجنگیم تا قهرمان شویم. شما سطح فوتبال آسیا را در مرحله گروهی دیدید. تیم‌های مدعی خوبی در این جام به میدان می‌روند و تیم‌های دیگری هستند که توانایی قهرمانی دارند.

سرمربی ژاپن در پاسخ به این پرسش که آیا با ایتو صحبت کرده است یا خیر، تصریح کرد: او سالم است، اما از لحاظ ذهنی در شرایطی است که نمی‌تواند با تمام توان به میدان برود. رسانه‌ها بدانند که او تحت اتهام یک اتفاق است و فشار زیادی به او وارد می‌شود.

موریاسو با تمجید از ستاره فوتبال ژاپن که مجبور به ترک اردوی سامورایی آبی شد، اظهار داشت: ایتو یکی از بازیکنان بزرگ آسیاست و حضور او در این تورنمنت نشان می‌دهد فوتبال آسیا در حال پیشرفت است. دوست داشتم ایتو در دیدار مقابل ایران بازی کند و امیدوارم شرایط خوبی به دست بیاورد.

وی درباره خط دفاعی متزلزل ژاپن تصریح کرد: در هر مسابقه تلاش می‌کنیم که گلی دریافت نکنیم، اما در هر بازی گل خوردیم. هر مسابقه مواردی داریم که باید پیشرفت کنیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. در هر دیدار مرتکب اشتباهاتی مرتکب شدیم و گاهی خوش‌شانس نبودیم. ما برای دیدار فردا باید جزئیات کوچک را رعایت کنیم.

سرمربی ژاپن در مورد غیبت مهدی طارمی در دیدار با ژاپن به دلیل اخراج مقابل سوریه خاطرنشان کرد: می‌دانیم طارمی محروم است، اما ایران گزینه‌های هجومی عالی مانند آزمون را در اختیار دارد که می‌توانند برای ما مشکل‌ساز شوند. ما باید صد درصد روی دفاع خودمان تمرکز کنیم تا خط حمله ایران را متوقف کنیم. ما به‌خاطر غیبت طارمی، تاکتیک خودمان را کاملاً تغییر نمی‌دهیم.

***

درخواست فدراسیون فوتبال ایران برای تعویق دیدار با ژاپن

محمدنبی سرپرست تیم ملی گفت: فدراسیون فوتبال درخواست داد که بازی با ژاپن به تأخیر بیفتد آن هم به دلیل فاصله کم بازی سوریه تا ژاپن که تا این لحظه مورد قبول کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار نگرفته است و بازی طبق برنامه قبلی فردا ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.

 • 13
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - فرانسه
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - آلبانی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - طبیعت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - صربستان
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  آلمان - مجارستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - لهستان
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - سوئیس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - کلومبوس کرو
  ۰۳:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - کانادا
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش