سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۴۶ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۲۲۲
فوتبال ملی

قلعه‌نویی: از مردم ایران معذرت‌خواهی می‌کنم/ شانس با ما یار نبود

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره شکست تیم‌ملی در دیدار مقابل قطر گفت: از بازیکنانم ممنونم. شاید یکی از بهترین بازی‌هایشان را انجام دادند. فوتبال همین است. اگر از موقعیت‌هایتان استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید.

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی پس از شکست تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی مقابل تیم ملی فوتبال قطر اظهار داشت: ابتدا از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم. ما باید آنها را خوشحال می‌کردیم و به فینال می‌رسیدیم، اما شانس با ما یار نبود.

از فرصت‌ها استفاده نکردیم و تنبیه شدیم

وی با بیان اینکه ایران یکی از بازی‌های خوب خود را در نیمه دوم ارائه کرد، گفت: فرصت‌ها و کرنرهای زیادی داشتیم که از آن استفاده نکردیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که یکی از بهترین بازی‌های خود را ارائه کردند. اگر از موقعیت‌ها استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید و امشب تنبیه شدیم. پس از اینکه بازی ۲-۲ شد، بازی به جز پنج دقیقه در اختیار ما بود که از فرصت‌ها استفاده نکردیم.

هم بدشانس بودیم و هم از فرصت‌ها استفاده نکردیم

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به گل سوم قطر خاطر نشان کرد: شوت قطر تبدیل به پاس گل شد و بازیکن ما، آفساید را به‌صورت میلیمتری پُر کرد که توپ تبدیل به گل شد. به قطر تبریک می‌گویم و به نظرم این اتفاق، بخشی از فوتبال است. نمی‌توانم از بازیکنان تیمم ایراد فنی بگیرم. تنها ایرادمان این بود که هم بدشانس بودیم و هم از فرصت‌ها استفاده نکردیم.

اگر کسی مقصر باشد، من مقصر هستم؛ نه فدراسیون

قلعه‌نویی در مورد ناکامی‌های متوالی تیم ملی ایران در راه قهرمانی آسیا تصریح کرد: نمی‌توانم از این بازی ایراد فنی بگیریم. موقعیت‌های زیادی داشتیم که توپ‌ها تبدیل به گل نشد. فوتبال همین است و دیدیم تیم‌هایی چون ژاپن، کره جنوبی و عربستان در مراحل قبلی حذف شدند. اگر کسی مقصر باشد، من مقصر هستم؛ نه فدراسیون. آنها در این یک ماه وظایف خود را انجام دادند. از لحاظ فنی باید با اختلاف چهار یا پنج گل پیروز می‌شدیم. اینکه شوت آنها به پاس گل تبدیل شده، بدشانسی ماست. درباره ضعف ساختارها بعداً صحبت می‌کنیم. امشب یکی از شب‌های بد زندگی من است، اما بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتیم.

از نیمه دوم نمی‌توانم ایراد فنی بگیرم

وی در پاسخ به این پرسش که چرا مهدی طارمی را در این مسابقه زودتر از زمین خارج نکرد، بیان کرد: تعویض زمانی انجام می‌شود که تیم روند خوبی ندارد یا بازیکن بد بازی می‌کند. قبل از گل باید سه یا چهار گل پیش می‌افتادیم. طارمی بد بازی نمی‌کرد و به همراه آزمون، موقعیت‌هایی به وجود می‌آورد. اگر بازیکن بزرگ شما خوب نباشد، باید او را تعویض کنید. با این حال تیم ملی آهنگ خوبی داشت و اگر پس از تعویض گل می‌خوردیم، می‌گفتند کادر فنی روند تیم را به هم زد. از نیمه دوم نمی‌توانم ایراد فنی بگیرم. بعد از اینکه به پنالتی رسیدیم، چندین موقعیت در شش قدم و سه قدم داشتیم. دروازه‌بان قطر روز خیلی خوبی داشت و باید بهترین بازیکن زمین می‌شد. زمانی باید تعویض کنید که روند تیم شما خوب نباشد؛ مانند نیمه اول که با شروع نیمه دوم، روند بازی تغییر کرد. طارمی وظیفه خود را به نحو احسان انجام می‌داد.

قلعه‌نویی در مورد عملکرد خط دفاعی ایران و ضعف مدافعان تیم کشورمان عنوان کرد: شما مقابل ژاپن از همه چیز تعریف کردید؛ در مسابقه‌ای که کوچک‌ترین فرصتی به حریف ندادیم. گل اول کمانه کرد و وارد دروازه شد. در گل سوم هم رامین رضاییان به اندازه یک سانتیمتر، آفساید را پُر کرد که ارتباطی به خط دفاعی ندارد. تغییرات نیازمند گذشت زمان است. اگر با ترکیب جوان شکست می‌خوردیم، تیم از لحاظ روانی به هم می‌ریخت. جوانگرایی باید در زمان مناسب انجام شود. از خط دفاعی و ساختار دفاعی تیم ملی راضی هستم و به نظرم در این بازی گل‌هایی استثنائی دریافت کردیم.

وی درباره اینکه کارش برای ساختن تیم ملی از امروز آغاز شده، اظهار داشت: باید از این بازیکنان تشکر کنم که تورنمنت بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند، اما شانس با ما یار نبود. بیشتر گل‌هایی که خوردیم، از روی بدشانسی بود. از الان باید به فکر تغییرات باشیم و نیروهای جوان‌تری را وارد چرخه تیم ملی کنیم تا برای جام جهانی، تغییرات بالای ۵۰ یا ۶۰ درصد داشته باشیم که تیم جوان‌تر شود و از لحاظ نتیجه عقب نیفتد. بازیکنان ما زحمت خودشان را کشیدند.

سرمربی تیم ملی ایران با تمجید از لژیونرهای این تیم تصریح کرد: بیشتر لژیونرها می‌توانستند دو بازی در تیم‌های باشگاهی انجام بدهند و دیدارهای مهمی در باشگاه‌های خود داشتند، اما از روز اول به اردو اضافه شدند و نشان دادند مردم ایران را دوست دارند. یک ماه است تمام فکر و ذکر آنها معطوف مردم بود.

قلعه‌نویی در ادامه خاطرنشان کرد: بازیکنان می‌خواستند یادگاری خوبی بر جای بگذارند و اگر ایراد فنی وجود داشته باشد، بر عهده من است. اگر توپ‌ها وارد دروازه می‌شد، مدل سوالات فرق می‌کرد. از شما خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم و می‌دانم ناراحت هستید. شما تعصب کشور را می‌کشید و دوست داشتید ایران قهرمان شود. اگر قرار است کسی معذرت‌خواهی کند، آن فرد من هستم. همکاران تمام تلاش خود را کردند.

آنالیز بسیار خوبی از قطر داشتیم!
وی درباره تغییراتی که در ترکیب تیم ملی ایران نسبت به دیدار با ژاپن به وجود آورد، بیان کرد: نسبت به بازی قبلی فقط حاج‌صفی و طارمی را در ترکیب داشتیم. اتفاقاً آنالیز بسیار خوبی از قطر داشتیم و بین دفاع راست و یارگیر سمت راست حریف، موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم. طارمی می‌توانست با دروازه‌بان حریف تک به تک شود. با همین شیوه طارمی روی ارسال جهانبخش فرصت گلزنی داشت که به توپ نرسید.

اگر گل دوم را می‌زدیم، شاید شرایط متفاوت می‌شد
سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه تیمش همانند دیدار با ژاپن بازی کرد، گفت: میلاد محمدی و محمد محبی در میان بهترین‌های دیدار با ژاپن بودند، اما به‌خاطر فاصله کم میان دیدارها تغییراتی ایجاد کردیم. آنالیز خوبی داشتیم و به گل هم رسیدیم. اگر گل دوم را می‌زدیم، شاید شرایط متفاوت می‌شد. هنگامی که در نیمه دوم عقب افتادیم، ترکیب را هجومی‌تر کرده و طارمی را به سردار نزدیک کردیم. فکر نمی‌کنم در همه این بازی‌هایی که پشت سر گذاشتیم، به اندازه این مسابقه فرصت داشته باشیم.

قلعه‌نویی در پایان اظهاراتش عنوان کرد: از همکارانم و نیز تیم  پشتیبانی و پزشکی که در این ۱۱ ماه تلاش زیادی کردند، تشکر می‌کنم. مسئولان، رسانه‌ها و رسانه ملی به‌ویژه پس از دیدار با ژاپن، خیلی نسبت به تیم ملی محبت داشتند و از تیم حمایت کردند. من شرمنده همه آنها شدم.

 • 14
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش