سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۲۳:۲۷ - ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۷۶۴
لیگ برتر و جام حذفی

سمیعی: مشکلات مالی قدیمی ما را آزار می‌دهد | انتقاد گل‌محمدی از شرایط قرنطینه پرسپولیس

سمیعی و گل محمدی,انتقاد از شرایط پرسپولیس در قرنطینه
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: طبق خواسته وزارت بهداشت پذیرفتیم که تیم را به قرنطینه ببریم اما مسائلی در این میان وجود دارد که باعث نارضایتی شدید من و ارکان تیم شده است.

به گزارش فارس،  جعفر سمیعی در گفت‌و‌گو با سایت باشگاه پرسپولیس در خصوص مسائل مختلف به گفت‌و‌گو پرداخت.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اظهار داشت:کسب پنج برد در شش بازی نشان از قدرت پرسپولیس دارد. بار دیگر ثابت کردیم نماینده شایسته‌ای برای وطن هستیم و موفق شدیم به عنوان پرچمدار فوتبال کشور از نام و نشان ایران دفاع کنیم. مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان این فصل، مانور قدرت پرسپولیس بود که به لطف تدابیر فنی مربیان و زحمات و نمایش غیرت بازیکنان کامل شد.

وی افزود: برخلاف تصور برخی، در گروه سختی قرار داشتیم. الریان قطر با یک سرمربی نامدار و باتجربه راهی میدان شده بود. الوحده امارات توانست ۱۳ امتیاز بگیرد و حتی ما را شکست دهد. عملکرد و میزان امتیازگیری تیم گوا که برای اولین بار در لیگ قهرمانان حضور داشت، از چند تیم مهم آسیایی بهتر بود. به هر حال از گروه‌مان با اقتدار گذشتیم و به مرحله حذفی رسیده‌ایم.

نایب رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: با یک تیم پرمهره و امیدوار وارد رقابت‌ها شدیم و مزد تلاش‌های کادر فنی و بازیکنان را در زمین و داخل جدول رده‌بندی دیدیم. باید بابت این اتفاقات شکرگزار باشیم. با این حال کارمان هنوز تمام نشده و دوست داریم اهدافمان را کامل کنیم. نگاهمان، صعود دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیاست و اگر همین روند را ادامه دهیم، قطعا به خواسته‌مان می‌رسیم.

سمیعی به بحث مدل هواداری از تیم اشاره داشت و گفت: طرفداران پرسپولیس به کادر فنی و بازیکنان انرژی دادند و مزد اتحاد و حمایت‌شان را گرفتند. آنها حامی و طرفدار قدرتمندترین تیم غرب آسیا هستند و انشالله بتوانیم با حفظ همین آرامشی که داخل باشگاه حکمفرما شده و شخصیت بزرگی که تیم‌مان دارد، این بار چراغ قهرمانی در آسیا را روشن کنیم. هواداران پرسپولیس آنقدر باهوش هستند که بدانند رمز همه موفقیت‌ها، فقط حفظ آرامش و دوری از شایعات است. ما می‌خواهیم طرفدار پرسپولیس همیشه مثل امروز، یک قدم جلوتر از حواشی باشد و در لحظات و روزهای حساس دست تیم را بگیرد.

او در مورد وضعیت پرسپولیس اضافه کرد: بدون تعارف می‌گویم مشکلات زیادی در باشگاه پرسپولیس داریم که ما را آزار می‌دهد. گاهی این مشکلات به بحران تبدیل می‌شود اما باید آن را مدیریت کنیم. خدا را شکر که هواداران باهوش پرسپولیس، مسائل و مشکلات را می‌دانند و این موضوع را درک می‌کنند که تقریبا تمام این معضلات مالی مربوط به گذشته است. ما همچنان مشغول از بین بردن مشکلات قدیمی هستیم و این کار، وقت و انرژی زیادی از بنده و همکارانم می‌گیرد. باید برای عبور از این مشکلات، برنامه‌محور باشیم و آرامشی که امروز در تیم و باشگاه حاکم شده را دنبال کنیم. من معتقدم حل مشکلات تنها از راه حفظ آرامش به دست می‌آید وگرنه تجربه مدیریتی در ادوار گذشته نشان می‌دهد با تصمیمات هیجانی و رفتارهای نامعقول، نه تنها مشکلی حل نشده بلکه باشگاه بیشتر به سمت بحران رفته است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص قرنطینه سرخپوشان ایران به محض بازگشت به تهران تصریح کرد: طبق خواسته وزارت بهداشت، این موضوع را پذیرفتیم که تیم را به قرنطینه ببریم اما مسائلی وجود دارد که باعث نارضایتی شدید بنده و همه ارکان تیم شده است. تیم در هتل آکادمی به سر می‌برد و بازیکنان علیرغم خستگی شدید و دلتنگی برای خانواده، مجبورند در قرنطینه بمانند ولی شرایط حرفه‌ای نیست. زمین تمرین داریم اما وسایل تمرینی در اختیارمان قرار نگرفته و با کمپ اصلی تمرینی‌مان فاصله داریم. از سوی دیگر، هنوز شاهد رفت و آمدهای زیادی در هتل آکادمی هستیم. چند نفر از بازیکنان ما که از سفر به گوا جا ماندند، می‌خواهند در تمرینات حاضر شوند ولی نمی‌دانیم آیا آنها می‌توانند به تمرینات بیایند یا خیر. اصلا چند روز باید در قرنطینه بمانیم و به ازای هر روز که در هتل آکادمی هستیم، آیا بازی‌های پرسپولیس در لیگ به تعویق می‌افتد؟ این سوالاتی است که نیازمند دریافت پاسخ در قبال آن هستیم.

سمیعی گفت: هواداران پرسپولیس به صورت مستمر اخبار مربوط به تیم محبوب‌شان را دنبال می‌کنند و می‌دانند در پنج، شش ماه گذشته چه کارهایی انجام شده و در ماه‌های آینده با چه سختی و بحران‌هایی مواجه هستیم اما تلاش‌ و برنامه‌مان این است که از دشواری‌ها به آسانی عبور کنیم. بعد از کسب موفقیت بزرگ در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا، حالا باید با دو فینال بزرگ و تقابل با سپاهان و استقلال به لیگ بازگردیم که نشان می‌دهد کارمان واقعا سخت و دشوار است. مشکلات مالی هم موضوعی نیست که بتوان آن را پنهان کرد اما در کنار تمام این سختی‌ها، دلگرم به مربیان و بازیکنان غیرتمند و پرتلاش پرسپولیس هستیم و هنوز پای وعده‌ها به هواداران ایستاده‌ایم؛ بیشتر از گذشته کار می‌کنیم تا پرسپولیس آسیب نبیند.

انتقاد گل‌محمدی از شرایط قرنطینه پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از شرایط قرنطینه تیمش در هتل آکادمی انتقاد کرد.

سمیعی و گل محمدی,انتقاد از شرایط پرسپولیس در قرنطینه

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی بعد از بازگشت تیمش از هند، اظهار کرد: ما مستقیم از پرواز به قرنطینه آمدیم و دوران قرنطینه را طی می‌کنیم. تست دادیم و قرار است جوابش بیاید. هنوز هیچ برنامه‌ای به ما ندادند و نه می‌توانیم تمرین کنیم و نه به خانواده سر بزنیم و شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم و مجبوریم در قرنطینه باشیم. ما از قرنطینه استقبال می‌کنیم تا مشخص شود سالم هستیم اما معلوم نیست برنامه چیست واقعا کار را سخت کرده است.

وی افزود: وقتی قرنطینه باشد باید پروتکل قرنطینه مو به مو اجرا شود و هیچ ارتباطی با افراد دیگر نباشد. وقتی از هواپیما با اتوبوس به هتل آمدیم الان راننده آن اتوبوس کجاست؟ کارکنان هتل در هتل حضور دارند و این هتل مسافر هم دارد. این با قرنطینه تفاوت دارد و اگر ما آلوده باشیم به بقیه سرایت می‌کند. آدم‌های متفرقه در هتل زیاد هستند. قرنطینه یعنی در اتاق باشید و غذا برایتان بیاورند و بدون هیچ ارتباطی با خارج دوران قرنطینه را طی کنید. اما اینجا از اسم پرسپولیس استفاده می‌کنند و شرایط قرنطینه وجود ندارد.

او همچنین گفت: مسئولان باید به این موضوع رسیدگی کنند. اگر ویروس وجود دارد پس باید قرنطینه به طور کامل اجرا شود. ما شرایط قرنطینه را نداریم و فقط در هتل هستیم و قرنطینه کامل نیست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در  پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس خواسته قبل از داربی تعداد بازی‌ها برابر شود، گفت: خواسته ما این است که تمام مسابقات با نظم و ترتیب برگزار شود. در نیم فصل نخست همین اتفاق برای ما رخ داد و استقلال گفت باید تعداد بازی‌ها برابر باشد و سازمان لیگ هم پذیرفت و سهیل مهدی گفت که نظم بازی‌ها را حفظ می‌کند تا با نظر آقای مظلومی هم‌خوانی داشته باشد. ما در آن شرایط آب و هوایی با نساجی بازی کردیم امتیاز از دست دادیم و بعد با سپاهان بازی کردیم. ما تمکین کردیم و بعد استقلالی‌ها گفتند برای ما بازی بگذارید و باز پذیرفتند. سازمان لیگ هر کاری برای استقلال کرد. الان که باید با استقلال و سپاهان بازی کنیم، خواسته ما این است که با تعداد بازی برابر مقابل استقلال بازی کنیم. چرا نباید ما با سپاهان و ذوب‌آهن بازی کنیم و بعد داربی انجام شود و آنها هم با صنعت نفت بازی بازی کنند و بعد با ما بازی کنند؟ حق ما را می‌خورند. شاید از قهرمانی پنجم پرسپولیس می‌ترسند. ما این را در رفتار مسئولان می‌بینیم. باید با شرایط برابر داربی برگزار شود و این خواسته معقول است و می‌خواهیم مسابقات با نظم و ترتیب برگزار شود. این خواسته معقول است و از باشگاه می‌خواهم روی این مساله پافشاری کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی از باشگاه‌های قطری برای بازیکنان این تیم رسیده است یا خیر، گفت: ما هم در رسانه‌ها این اخبار را دیدیم و هیچ پیشنهادی رسمی نیامده است. برخی از بازیکنان قرارداد ندارند و ممکن است پیشنهاد آمده باشد و خودشان تصمیم گیر هستند. هر بازیکنی ممکن است پیشنهاد داشته باشد. ما سه هفته سختی را پشت سر گذاشتیم و آب و هوایی سختی را داشتیم و استرس ویروس کرونا و استرس خود بازی و بازیکنان با شرایط سختی کار کردند و از تک تک آنها تشکر می‌کنم.

او همچنین گفت: وقتی در لیگ شرایط برابری برقرار نباشد شائبه ایجاد می‌شود. بعد از فینال آسیا ما با برنامه فشرده کار را پیش بردیم. این تیم چهار سال قهرمان شده و وقتی در جایگاه پایین جدول بودیم برایم سخت بود. جنگیدیم و مبارزه کردیم و تیم را به صدر جدول رساندیم. ما سختی های زیادی کشدیم. قهرمان لیگ در چند هفته آینده مشخص می‌شود و درخواست ما این است که مساوات برقرار باشد چون ما ضرر می‌دهیم. قبل از بازی با الوحده، گفتند باید به قرنطینه بروید و از نظر روحی شرایط ما را به هم زدند و بعد گفتند بعد از ٧ روز قرنطینه به اصفهان بروید و برگردید. فقط مانده بود ترکیب را بدهند و این روال طبیعی نیست.

 • 17
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۴ تیر
  جام ملت های اروپا
  آلبانی - اسپانیا
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۵ تیر
  کوپا آمریکا
  کلمبیا - پاراگوئه
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  برزیل - کاستاریکا
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش