شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۴۸ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۱۹۴
لیگ برتر و جام حذفی

مظاهری:خودم از مجيدی خواستم حسينی فيكس شود!/دوست دارم سپاهان قهرمان شود

رشید مظاهری,نیمکت نشینی رشید مظاهری
رشید مظاهری از دلایل نیمکت‌نشینی‌ و آینده خود در استقلال با همشهری به گفت‌وگو پرداخت.

رشید مظاهری مدتی است که جای خودش را درون دروازه استقلال به رقیبش یعنی حسین حسینی داده. از دور اینگونه به‌نظر می‌آید که دروازه‌بان سابق ذوب‌آهن و تراکتور از این موضوع ناراضی باشد، اما رشید در گفت‌وگو با همشهری دلایلی برای نیمکت‌نشینی‌اش و پشت سر رقیب ماندنش ارائه می‌دهد که می‌تواند هواداران این تیم را قانع کند. او درباره موضوعاتی جنجالی مثل توهین کنعانی‌زادگان به هواداران استقلال یا وزیر ورزش هم حرف زده است.

از بازی با نفت مسجدسلیمان شروع کنیم. شنیده می‌شد ممکن است در این بازی به ترکیب برگردی. کلا بازی چطور بود؟

مهم این است که خوشبختانه با تدابیری که کادرفنی داشت و تلاشی که بازیکنان انجام دادند، توانستیم برنده بازی شویم.

از نیمکت‌نشینی در بازی‌های اخیر برایمان بگو. چه شد که این همه طول کشید؟

بازی‌کردن یا ذخیره‌بودن یا اینکه اصلا چه بازیکنی فیکس بازی کند یا روی نیمکت باشد، ما این چیزها را در تیم‌مان نداریم. چیزی که امسال در استقلال تجربه کردم، این است که هر کس هر جا که می‌تواند باید کمک کند؛ حتی با نشستن روی نیمکت یا بازی‌کردن. در مقطعی که من بازی نکردم، فکر می‌کنم حسینی خیلی به تیم کمک کرد. ان‌شاءالله من هم در آینده بتوانم کمک بیشتری به تیم کنم.

انگار برخلاف شایعات از این موضوع شکایتی نداری. گفته شده بود که برای فصل آینده در حال سبک‌وسنگین‌کردن پیشنهادهای دیگر هستی.

شایعه است دیگر. این همه گفتند رشید تمرین نمی‌کند، رشید این‌طوری است و... من ۲ هفته مصدوم بودم، به‌خودم رسیدم، برگشتم و تمریناتم را تشدید کردم یعنی محکم تمرین کردم. هیچ‌کس در این مدت هیچ حرکت حاشیه‌ای از من ندید. گفته بودند اگر رشید بازی نکند، تیم را به‌هم می‌ریزد اما دیدید که من چنین شخصیتی ندارم. شرایط طوری بود که سیدداشت خوب بازی می‌کرد. من هم باید یک‌طور دیگر به تیم کمک می‌کردم و منتظر می‌ماندم تا به شکل‌های دیگر به تیم کمک کنم.

منظورت چطور کمک کردنی است؟

یا بیرون بنشینم به تیم روحیه بدهم یا بازی کنم.

شرایطی که الان داری شبیه شرایط حسینی در نیم‌فصل اول است. حسینی صبر و تلاش کرد تا به ترکیب برسد. ممکن است دوباره ورق برگردد؟

اینجا استقلال است. یک بازی‌اش با خیلی از بازی‌های تیم‌هایی دیگر فرق دارد. در جام حذفی مقابل ذوب‌آهن نمی‌دانستم که در ترکیب نیستم ولی رفتم به سرمربی گفتم که فکر می‌کنم در این مقطع حسینی بهتر می‌تواند به شما کمک کند. این وسط در تمرینات هم مصدوم شدم و ۲ هفته طول کشید تا به شرایط مسابقه برگردم. با آقای غلامپور هم صحبت کردم و فکر می‌کنم با این کارم توانستم به تیمم کمک کنم.

شاید تا حالا نمونه این موضوع را نداشته‌ایم که یک دروازه‌بان درحالی‌که ملی‌پوش است و از آمادگی هم برخوردار است، به مربی بگوید از دروازه‌بان ذخیره استفاده کند. اما از این بحث بگذریم در مورد شرایط کلی تیم استقلال برایمان بگو.

من فکر می‌کنم اگر آقا فرهاد زودتر بالای سر تیم می‌آمد ما نتایج بهتری را می‌گرفتیم؛ هرچند در این مدت آقافرهاد و کادرفنی‌اش و کل تیم خیلی تحت فشار بودیم. به‌نوعی می‌توان گفت تنها بودیم. آقافرهاد همه‌جوره تیم را جمع کرد. با همه احترامی که به بقیه مربیانی که با آنها کار کردم، باید بگویم این حسی که الان دارم برای نخستین‌بار است تجربه می‌کنم. قبلا هم بوده اما نه به این شدت که یک مربی تا این حد با بازیکنانش ارتباط عاطفی برقرار کند. این باعث شد بازیکن هر کاری که او بگوید با جان‌ودل برایش انجام دهد. الان آقافرهاد به من بگوید بازی کن، من با تمام وجود برایش بازی می‌کنم و اگر بگوید بیرون بنشین، با تمام وجود روی نیمکت به تیمم انرژی می‌دهم. از هواداران هم می‌خواهم که همه‌جوره پشت سرمربی باشند چون آقا فرهاد تنهاست.

بعد از اعتراض بازیکنان به شرایط مالی قرار بود درصدی به‌حساب بازیکنان واریز شود که در نهایت این کار انجام شد. درباره مدیریت باشگاه چه نظری داری؟

من نخستین سالی است که در استقلال هستم و نخستین سالی است که من اعضای هیأت مدیره یک باشگاهی که در آن عضو هستم را می‌شناسم. بازیکن نباید هیأت‌مدیره را بشناسد یا اینکه هیأت‌مدیره با بازیکن در ارتباط باشد. اما مدیریت فعلی کارش خیلی ضعیف است و اصلا در حد استقلال نیست. یک جورهایی شخصیت استقلال را آقافرهاد دارد جورش را می‌کشد. با محبوبیتی که دارد و تلاشی که می‌کند جورش را می‌کشد. در این مدت ما مدیریتی دیدیم که فقط آمدند و قول دادند و رفتند، خیلی دلم برای بچه‌ها می‌سوزد. نمی‌دانم کی می‌خواهند تصمیم بگیرند یک مدیر خوب بگذارند؛ یک مدیری که فوتبالی باشد و کارش را بلد باشد. امیدوارم این اتفاق بیفتد. در این دوره که فکر می‌کنم نمی‌شود، امیدوارم با تغییر وزیر ورزش اتفاقات خوب برای استقلال بیفتد. امیدوارم آقای سلطانی‌فر هر چه زودتر از ورزش برود.

استقلالی‌ها با برد در داربی حذفی خیلی خوشحال شدند چون این بازی از جام مهم‌تر است. درباره واکنش‌ها و حساسیت‌ها توضیح می‌دهی؟

محکوم به برد بودیم. به‌خاطر یک‌سری نتایج که قبلا در داربی گرفته بودیم، به‌خصوص باخت آخری که مقابل این تیم داشتیم و خود من درون دروازه بودم. ولی بیشتر از آنکه فکرش را بکنید برای این برد در این بازی خوشحالم اما از آقای کنعانی‌زادگان گلایه دارم. اینکه همه ما ناموس داریم، این هواداران استقلال حقشان نیست این فحاشی‌ها. اگر این بازیکن شخصیتش را حفظ کند، بهتر است. خیلی کار زشتی بود، خیلی کار چیپی بود. البته حسین هم پسر خوبی است ولی بعضی مواقع یک مقدار خودش را نگه‌ دارد، بهتر است. همین.

امروز مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی قرعه‌کشی خواهد شد. دوست دارید با چه تیمی‌ روبه‌رو شوید؟

ما دیگر به قرعه‌کشی فکر نمی‌کنیم ما فقط باید جام بیاوریم.

فکر نمی‌کنی با نیمکت‌نشینی در استقلال جایگاهت را در تیم ملی از دست بدهی؟

نزدیک به ۶ سال در تیم ملی بودم اما شرایط طوری بود که علی بیرانوند داشت خیلی خوب کار می‌کرد و آنطور که باید به من فرصت بازی نرسید. خیلی دوست داشتم درون دروازه تیم ملی قرار بگیرم و دل مردم را شاد کنم ولی این شرایط پیش نیامد. با این حال، الان فکر می‌کنم آقای اسکوچیچ تصمیم منطقی را گرفتند که گلرهای جوان‌تر را به تیم ملی دعوت کردند چراکه من ۳۲ سالم است. البته این باعث نمی‌شود تلاش نکنم تا دوباره به تیم ملی برنگردم بلکه تمام تلاشم را می‌کنم اما بازهم تأکید کنم تصمیم اسکوچیچ منطقی بود. امیدوارم شرایطی پیش بیاید من هم درون دروازه تیم ملی بایستم.

نظرت در مورد بازی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟

برای بازی الهلال شرایط خیلی فرق می‌کند چراکه در فصل آینده خواهد بود و معلوم نیست تا آن موقع چه شرایطی برای باشگاه می‌افتد. معلوم نیست بازیکنان تمدیدی چه کسانی هستند. معلوم نیست بازیکنان را می‌توانند حفظ کنند یا نه. خیلی از تیم‌ها الان دارند بازیکنانشان را جذب می‌کنند اما در تیم ما هنوز تکلیف تمدیدی‌ها مشخص نیست. فرشید اسماعیلی، سیاوش یزدانی، حسینی و خیلی‌های دیگر قراردادشان تمام می‌شود.

شرایط خودت چگونه است؟

من قرارداد دارم.

می‌مانی؟

باید ببینم شرایط چطور می‌شود. برای اینکه سال قبل از جام جهانی است باید شرایطم را دقیق بررسی کنم. اما امسال حضور در تیم استقلال اتفاق کاملا بزرگی در زندگی من بود حالا تا پایان فصل باید ببینیم چه اتفاقی برایم می‌افتد. امیدوارم یک شرایطی پیش بیاید که به نفع همه ما باشد.

به‌عنوان سؤال آخر استقلال شانسی برای قهرمانی در لیگ ندارد. از بین تیم‌های پرسپولیس و سپاهان دوست داری کدام تیم به‌عنوان قهرمانی برسد؟

خب مسلما سپاهان.

 • 18
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش