شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
۱۵:۲۷ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۵۴۹
لیگ برتر و جام حذفی

گل‌محمدی: از بازیکنان پیکان می‌خواهم با همه توان مقابل ما بازی کنند/ تارتار: پرسپولیسی ها اعضای تیم پیکان را به شُل گرفتن بازی ترغیب می کنند

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از همه بازیکنان از جمله بازیکنان استقلال و پیکان خواست در هفته پایانی لیگ با همه توان به میدان بروند.

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان اظهار کرد: برای تمام مردم عزیز کشورم آروزی سلامتی دارم و در این روزهای سخت که شاهد از دست دادن عزیزان هستیم رعایت نکات بهداشتی باید در اولویت ما باشد. با رعایت و واکسیناسیون می‌توانیم جلوی ویروس کرونا را بگیریم که متاسفانه در کشور ما بحث واکسیناسیون ضعیف انجام می‌شود. از همه مسئولان می‌خواهیم نسبت به این موضوع واکنش و توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: فردا آخرین بازی فصل برای ماست و سه امتیاز این بازی می‌تواند ما را به قهرمانی برساند. قطعا انگیزه زیادی داریم برای اینکه بتوانیم در بازی فردا سه امتیاز را کسب کنیم. باید خیلی باهوش عمل کنیم و با تمرکز بالا کار کنیم. مقابل تیم خوبی بازی داریم که  نشان داده خیلی راحت نمی‌بازد. در ۹ بازی آخر هم باخت نداشته است. پیکان تیم جوانی است و به آقای تارتار به خاطر چنین تیمی تبریک می‌گویم. آنها با انگیزه کار می‌کنند و سبک خاصی از فوتبال را نشان می‌دهند که قابل احترام  است اما ما هم فردا انگیزه‌های زیادی برای پیروزی داریم. چیزی که بخواهد ما را به قهرمانی برساند، کسب سه امتیاز است.

گل‌محمدی ادامه داد: روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و فصل فوتبالی مشکلی بود و الان ۱۵ ماه است که تمرین می‌کنیم و مسابقه داریم. فراز و نشیب‌های زیادی داشیتم اما خوشبختانه بازیکنان، با غیرت و شرفی که از خود نشان دادند توانستند شرایطی فراهم کنند که الان با کسب سه  امتیاز می‌توانیم قهرمان شویم. من به شرف و غیرت همه بازیکنان درود می‌فرستم و بارها گفته‌ام هر تیمی جای ما بود سر فرود می‌آورد و شکست می‌خورد و نمی‌توانست بلند شود اما بازیکنان ما نشان دادند که بزرگ هستند.

او ادامه داد: آنها بزرگی خود را نشان دادند و من از آنها تشکر می‌کنم. در کنار غیرتی که بازیکنان نشان دادند، حمایت هواداران و انگیزه‌ای که آنها از راه‌های مختلف به ما دادند، کمک کرد تا تیم را به اینجا برسانیم. از مدیران باشگاه هم تشکر می‌کنم که در هفته‌های اخیر تلاش زیادی انجام دادند تا انگیزه بیشتری به تیم داده شود. امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی باشیم و پنجمین قهرمانی پیاپی را جشن بگیریم که این هدف اصلی ما در بازی برابر پیکان است.

وی درباره انجام بازی جوانمردانه توسط همه تیم‌ها گفت: یک فوتبالیست وقتی شغل فوتبالیست بودن را انتخاب می کند اولین چیزی که باید داشته باشد، شرافت فوتبالی است. همه بازیکنان ایرانی این شرافت را دارند. من در زندگی فوتبالی خودم ندیدم که کسی بخواهد کم‌ کاری کند اما از همه بازیکنان و نه تنها از بازیکنان خودم بلکه از بازیکنان استقلال و پیکان می‌خواهم با همه توان خود بازی کنند. از همه می‌خواهم با تمام قدرت وارد شوند. در بازی فردا هم از بازیکنان پیکان می‌خواهم بهترین روز خود را داشته باشند و بیشترین تلاش را انجام دهند. امیدوارم هفته بدون حرف و حدیثی باشد. من ایمان دارم که لیگ ما بدون مشکل تمام می‌شود.

او در ادامه درباره شانس قهرمانی تیمش هم گفت: سرنوشت قهرمانی در اختیار خودمان است و این عملکرد ماست که قهرمان را تعیین می‌کند. تمرکز ما باید روی کار خودمان باشد و اگر این تمرکز را داشته باشیم قهرمان می‌شویم.

وی درباره مهدی تارتار و اینکه گفته می‌شود او پرسپولیسی است هم گفت: تارتار چندین سال است که مربیگری می کند و با این صحبت‌ها دنبال این هستند که برای پیکان انگیزه مضاعف ایجاد کنند. همه آقای تارتار را می‌شناسند و در چند سالی که مربی‌گری کرده همیشه با شرف بوده و همیشه بهترین کار خود را ارائه داده است. هیچکس نمی‌تواند درباره او حرف و حدیثی ایجاد کند. من اینجا از آقای تارتار می‌خواهم که در دیدار برابر ما بهترین ترکیب خود را به زمین بفرستند و بهترین کار را انجام دهد. این انتظار درباره همه بازیکنان و مربیان وجود دارد.

***

تارتار: پرسپولیسی ها اعضای تیم پیکان را به شُل گرفتن بازی ترغیب می کنند

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: برخی پرسپولیسی ما ما را به شُل گرفتن و اجازه دادن برای قهرمانی این تیم ترغیب می کنند اما من یاد گرفته ام جوانمردانه بازی و مربیگری کنم.

به گزارش فارس، مهدی تارتار در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس از هفته سی‌ام لیگ برتر اظهار داشت: ابتدا عید سعید غدیر را به تمام مسلمانان جهان به ویژه شیعیان تبریک می‌گویم. طبیعی است بازی سختی را پیش بینی کنیم زیرا پرسپولیس در پنج سال گذشته با احتساب امسال یکی از بهترین تیم های کشورمان بوده است. چهار سال قهرمان شده و در سال پنجم تا قبل از هفته آخر صدرنشین است. این کیفیت پرسپولیس را نشان می‌دهد.

وی افزود: واقعا بازی کردن مقابل این تیم می‌تواند برای ما سخت باشد. پرسپولیس کادر بسیار فنی و بااخلاقی دارد و این موضوع کار را برای ما سخت‌تر می‌کند. به جرات می‌گویم تیم یحیی گل‌محمدی از این کالدرون و حتی برانکو بهتر بازی می‌کند و این را آمار و ارقام نشان می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان تصریح کرد: این‌ها را برای فرار رو به جلو نگفتم بلکه برای بیان قدرت واقعی پرسپولیس گفتم. سپس باید به تیم باکیفیت خودمان برسم که جوانانی پر از انگیزه و باتجربه های باکیفیت دارد. همیشه از جوانان پیکان گفتم، امروز دوست دارم از باتجربه های تیم هم صحبت کنم زیرا واقعا نقش پررنگی در کسب این نتایج دارند و از آنها هم تشکر می‌کنم.

تارتار افزود: فردا روزی است که باید به خاطر شرافت فوتبال بازی کنیم. به بازیکنان در طول هفته این را تاکید کرده و امروز و فردا هم خواهم گفت. آنها هم شرایط را درک می کنند که ما نباید تاثیری در سرنوشت قهرمانی داشته باشیم. باید کار خودمان را انجام بدهیم و باید با همان توانی که مقابل تیم‌های دیگر بازی کردیم، مقابل پرسپولیس هم  بازی کنیم تا نتیجه آنی باشد که خدای بالای سر ما با توجه به تلاش و کیفیت تیم‌ها تعیین می‌کند. 

وی اضافه کرد: اطمینان دارم بازی خیلی خوبی می‌شود. شاید پرسپولیس مقداری استرس داشته باشد اما ما استرسی نداریم. البته پرسپولیس تیم باتجربه ای است اما ضمن احترام به این تیم خوب و بزرگ، فقط برای برد بازی می‌کنیم.

سرمربی تیم پیکان درمورد واکنش منفی هواداران فوتبال با هر نتیجه‌ای که پیکان در بازی فردا کسب کند، گفت: متاسفانه فضای مجازی در کشورمان مسموم شده و خیلی راحت در آن اهانت، توهین شده و تهمت زده می‌شود. نمی‌دانم باید چه کار کرد اما امیدوارم مسئولان راهکاری برای اصلاح این مسئله و سالم‌تر شدن فضا پیدا کنند.

تارتار خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر سه دسته از افراد برای من پیغام گذاشته و نظر دادند. می‌خواهم الان به آنها پاسخ بدهم. از افرادی که ما را به فوتبال جوانمردانه ترغیب کرده تشکر می‌کنم و خودمان هم طرفدار این مسئله هستیم. برخی پرسپولیسی‌ها ما را به شل گرفتن و اجازه دادن برای قهرمانی پرسپولیس  ترغیب می‌کنند  که در جواب آنها می‌گویم در مکتب پرسپولیس و حتی پاس که از جوانان آن وارد فوتبال بزرگسالان شدم، یاد گرفته‌ایم جوانمردانه بازی و مربیگری کنیم. می‌خواهم چنین چیزی از ما نخواهند.

وی افزود: دسته دیگری به تهمت زده و توهین کردند. از آنها نمی‌گذرم و به خدای بالاسری که ناظر بر اعمال ما است واگذار می‌کنم. فقط برای آنها یکی دو مثال می‌زنم. سال ۹۲ که در گسترش فولاد بودم، پرسپولیس با علی دایی صدرنشین بود. همه می‌دانند رابطه نزدیکی با وی دارم و از دوستان صمیمی‌ام‌ است. در تبریز یک بر صفر این تیم را بردیم و پرسپولیس همان سال قهرمان نشد و فولاد که گسترش فولاد را در تبریز  شکست داد، قهرمان شد‌. عزیزانی که تهمت می‌زنند به گذشته بازگشته و این مسائل را مرور کنند تا ما را بهتر بشناسند. سال قبل هم در ورزشگاه آزادی با تیم نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس را شکست دادیم که خیلی از آن زمان نگذشته است و می‌توانند آن را به یاد بیاورند.

سرمربی تیم پیکان توضیح داد: برای ما یک چیز مهم است. وقتی بچه‌های ما کوچک هستند سر سفره کنار ما می‌نشینند. مهم تر از همه این است لقمه‌ای که سر سفره دهان بچه‌ام می‌گذارم باید پاک و حلال باشد. به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم اما به همه مردم کشورمان و حتی به مردم اصفهان و هواداران پرسپولیس قول می‌دهم با تمام توان‌مان بازی می‌کنیم.

تارتار درباره اینکه اگر نتایج به شکلی رقم بخورد که برد و باخت تاثیری در سرنوشت پیکان نداشته باشد، ترجیح می دهد تیم خودش برنده باشد یا پرسپولیس، اظهار داشت: همیشه گفته‌ام تیمی که در آن فعالیت می کنم برای من بردش اهمیت بیشتری دارد. قطعا اولویت ما پیکان است و برد این تیم باارزش تر است اما اگر تیم نداشته باشم دوست دارم پرسپولیس برنده شود. سال گذشته به هواداران تیم های دیگر قول داده‌ام تا زمانی که تیم دارم درباره تیم خاصی صحبت نکنم.

وی در خصوص پاداش ویژه شرکت ایرانخودرو به بازیکنان پیکان در صورت برد مقابل پرسپولیس، گفت: بحث این بازی نیست. پس از دیدار با نساجی که ماندن ما در لیگ برتر تثبیت شد، باشگاه پیکان مصوبه‌ای را برای ایجاد انگیزه بین بازیکنان تصویب کرد که پاداش و جریمه داشت‌ باید از مدیریت باشگاه هم تشکر کنم. قرار شد در صورت برد پاداش بگیریم و در صورت باخت‌های متعدد  جریمه شویم. این موضوع همچنان اجرا می‌شود. این بازی هم مانند دیدارهای قبلی است و تفاوتی با آنها ندارد. در صورت برد پاداش می‌گیریم.

سرمربی تیم پیکان درمورد درخواست یحیی گل محمدی برای ارائه بهترین عملکرد پیکان برابر پرسپولیس گفت: کیفیت گل‌محمدی در سال های اخیر نیاز به تعریف من ندارد زیرا با نتایج و صحبت‌هایی که در نشست های خبری انجام می‌دهد کاملا مشخص است. گل‌محمدی با این درخواست یک بار دیگر شخصیت بالای خود را نشان داد و امیدوارم به جز بازی فردا همیشه موفق و سربلند باشد.

تارتار اضافه کرد: وقتی اخبار را نگاه کرده و می‌بینیم روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از  هم وطنان به دلیل کرونا جان خود را از دست می‌دهند خیلی ناراحت می‌شویم و از همه می‌خواهیم رعایت پروتکل ها بهداشتی را خیلی جدی بگیرند. از مسئولان هم ‌می‌خواهم در واکسیناسیون عمومی سرعت عمل بیشتری داشته باشند تا از سر این ویروس لعنتی خلاص شویم و شرایط عادی به جامعه بازگردد.

 • 10
 • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲ مهر
  هفته ۷ بوندسلیگا
  گریتر فورت - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • پریمیر لیگ پرتغال
  اسپورتینگ - ماریتیمو
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • شنبه ۳ مهر
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - استون ویلا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - برنلی
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  برنت‌فورد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - ویارئال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۴ مهر
  هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - لوانته
  ساعت: ۱۷:۴۵
 • هفته ۶ سری آ ایتالیا
  لاتزیو - آاس رم
  ساعت: ۱۹:۳۰
ویژه سرپوش