شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
۱۷:۱۵ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۹۳۰
لیگ برتر و جام حذفی

قلعه نویی: امیدوارم مسائل تاکتیکی تعیین کننده بازی فردا باشد/ مجیدی: امیدوارم استقلال به فینال برسد

امیرقلعه نویی, سرمربی گل گهرسیرجان
سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان خاطرنشان کرد:نزدیک به ۳ سال است که برای من تصمیم گیری می شود ولی جزء اینکه آن ها را به خدا واگذار کنم کاری از دستم بر نمی آید.

به گزارش فارس، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار استقلال و گل گهر سیرجان عنوان کرد :قبل از هر چیز یک خواهش از مردم دارم که مراقب سلامتی خود باشند. ما در این روزها اصلاً شرایط خوبی نداریم و همه باید از خودشان مواظبت کنند.

او ادامه داد:استقلال تیم بزرگی است و در بازی های گذشته عملکرد خوبی داشته است. گل گهر امسال با وجود مشکلات و همه فراز و نشیب هایی که داشت با و البته با ظلم هایی که به ما شد و بدشانسی آورد، جایگاه خوبی را در لیگ کسب کرد.

سرمربی گل گهر اعلام کرد :البته شرایط جام حذفی فرق می کند. خیلی مسائل در آن دخیل هستند و امیدواریم فقط و فقط مسائل تاکتیکی تعیین کننده این دیدار باشد. بازی های استقلال و گل گهر در این چند وقت خیلی خوب بوده و هر کسی بازی های گل گهر را دیده، جدای از نتیجه، لذت برده است. بردن و باختن یک بحث و کیفیت یک بحث دیگر است هر چند لیاقت ما بیشتر از این بود. آن هایی که به ما ظلم کردند و هدفشان امیر قلعه نویی بود، به یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری که در سال دوم حضور در لیگ برتر بود، ضربه زدند.

او گفت:راهی نداریم جز اینکه آن ها را به خدا واگذار کنیم. از همه عزیزانی که این لیگ فرسایشی را به آخر رساندند تشکر می کنیم. شاید بخشی از اتفاقات دست خودشان نبود ولی همه زحمت کشیدند. سازمان لیگ و رسانه ها خیلی اذیت شدند. وقتی چیزی فرسایشی می شود کیفیت و عشق و علاقه هم کم تر می شود. امیدواریم لیگ آینده با برنامه بهتر و منظم ترباشد و فرسایشی نشود. شرایط به گونه ای باشد که یکبار برای بازیکنان جشن تولد بگیریم. امسال بعضا برای یک بازیکن دوبار جشن تولد گرفتیم که بی سابقه بود!

قلعه نویی در خصوص اینکه با توجه به اتفاقاتی که برای این تیم افتاده، نگران داوری بازی فردا نیست، عنوان کرد :ما فقط حرفمان این است که در زمین عدالت باشد. فکر نمی کنم این توقع زیادی باشد. جایی هم که عدالت باشد متاسفانه صدای بعضی از دوستان در می آید. چون آنقدر شاهد بودند که در حق امیر قلعه نویی ناعدالتی و ظلم شده توقع ندارند جایی که صحنه ای اتفاق می افتد عدالت باشد. در بازی گذشته در زمان صفر- صفر پنالتی ما را نگرفتند، در یک برصفر هم نگرفتند، بعد صحنه ای که پنالتی نبوده را پنالتی گرفتند. اگر زمانی که بازی صفر- صفر بود پنالتی می گرفتند شاید شرایط عوض می شد و ما الان چهارم بودیم.

وی تأکید کرد:در بازی گذشته ۱۰ تعویض شده، وقت استراحت حدود ۳ دقیقه بوده، گلر حریف خودش را دو بار روی زمین انداخته اما راس ۶ دقیقه سوت زدند. چرا این کار در بازی با تراکتور و گل گهر که ۲۰ ثانیه وقت تلف شده داشت نیفتاد؟ این ها اتفاق نیست. وقتی اشتباهات تکرار شود تصمیم است. نزدیک به ۳ سال است که برای من تصمیم گیری می شود. نمی گویم عمدی بوده، سهوی و نگرشی بوده و سرچشمه آن را هم می دانم اما کاری از دستم بر نمی آید. زوری نداریم، مربی تا مرز سکته می رود و آخر هم می گویند سخت نگیرید! به من قلعه نویی نزدیک به ۳ سال است که ظلم می شود و جز اینکه آنها را به خدا واگذار و تلاشمان را بیشتر کنیم، کاری از دستمان بر نمی آید.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در خصوص داور بازی فردا گفت :داوران ما با این کمبودها ایثار می کنند. از نظر زیرساخت های داوری، رفت و آمدها و دستمزدها مشکل داریم. الان هم به گونه ای شده که دوست دارم لب خط بیایید و ببینید چه اتفاقاتی می افتد چون داوران ما آن قاطعیت لازم را ندارند. خواهشم از کمیته انضباطی این است که برخورد کند. همه می خواهند داد بزنند و این ظاهرا این موضوع یک پوئن شده است. داوران ما قشر زحمتکشی هستند. امیدواریم VAR بیاید و مشکلات داوران حل شود.

قلعه نویی افزود:منِ مربی قرارداد آنچنانی دارم ولی داور دستمزد آنچنانی ندارد. باید شغل داوری با آرامش باشد. خودش و خانواده اش آرامش داشته و داوران از نظر اقتصادی تامین باشند اما این اتفاق نیفتاده، من مربی قرارداد آنچنانی می بندم اما به داور که می رسند نمی دانم چرا کسی نمی تواند یک اسپانسر خوب برایشان پیدا کند. وقتی داور ماهی ۳۰- ۲۰ میلیون درآمد داشته باشد از نظر ذهنی و بدنی آماده تر است و اشتباهاتش هم کمتر می شود.

وی خطاب به شهاب عزیزی خادم اذعان کرد:شنیده ام برای مسابقات مقدماتی جام جهانی می خواهند از کمک داور ویدئویی استفاده کنند. آقای رئیس فدراسیون عزیز، همین جایی که تایید شده و می خواهید با آن شرکت قرارداد ببندید، به باشگاه ها هم بگویید با این شرکت می خواهیم قرارداد ببندیم و آن ها هم موظف شوند و بروند قرارداد ببندند، شاید بودجه داشته باشند. امیدوارم به سمتی برویم که لیگ ما حرفه ای و عدالت محور شود. حق و حق خوری نباشد اما فعلا نیست. شاید به خاطر زیرساخت ها، امکانات کم و فضای مجازی است.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر تأکید کرد:فضای مجازی کارشناسی ها را به سمت و سویی برده که کارشناس می ترسد حق را بگوید، تقصیر هم ندارد. ممکن است هزار داستان برای خودش و خانواده اش درست شود، می ترسد. این است که به سمتی می روند که عدالت انجام نمی شود.

سرمربی گل گهر در خصوص اینکه دوست دارد بازی فردا مقابل استقلال در ۹۰ دقیقه تمام شود یا ۱۲۰ دقیقه، گفت:فوتبال جاذبه های خاص خودش را دارد. ما استقلال را آنالیز می کنیم. یک واقعیت فوتبال این است که داور هم سوت می زند. یک سری شاخصه ها مانند اتفاقات وجود دارد. به عنوان مثال ده نفره می شوید، توپی که پنالتی نیست، پنالتی گرفته می شود، گلی که نباید می خورید که همه این مسائل در کسب نتیجه دخیل است ولی من مطمئنم بازی خیلی خوبی می شود. دو بازی گذشته ما یکی ۳ گل و دیگری ۲ گل داشت. به دنبال یک فوتبال زیبا هستیم که تماشاگر لذت ببرد اما اگر این ظلم ها در حق ما نمی شد شاید شرایط بهتری داشتیم. تیم مجیدی هم شرایط خوبی دارد، او زحمت می کشد ، امیدواریم استقلال به سمت آرامش برود و دغدغه ها و مشکلاتش برطرف شود.

قلعه نویی در خصوص اینکه با آغاز کار دولت جدید، چه انتظاری از وزیر ورزش آینده دارد، بیان کرد:در خصوص هرکسی باید آماری صحبت کنیم. مثلا بگوییم آمار دولت در ۸ سال گذشته چه بوده و الان کجا هستیم. این عملکرد است و باید کارشناسان در خصوص آن صحبت کنند. وزیری که می گذارند نباید حیات خلوت کابینه دولت باشد. قبلا اینطور بود که مثلا کسی که در انتخابات رئیس جمهوری نقش داشت و پستی نمی گرفت، یا رئیس سازمان ورزش یا وزیر ورزش می شد. امیدواریم نگاه ورزشی باشد.

وی اعلام کرد :قبل از اینکه وزارت ورزش به وجود بیاید، ۷ وزیر در شورای عالی ورزش بودند. یعنی ورزش اندازه ۷ وزارت خانه اهمیت دارد. پس آدمی که می آید باید چند شاخصه خوب مانند تجربه کاری و تخصص داشت باشد، مدیریتش خوب باشد. اگر از جنس ورزش است برنامه محور باشد. البته ما چیزی به نام برنامه نداریم و همه چیز قائم به شخص است. حرف آنرا می زنند اما برنامه ای نیست. برنامه راهی است که شما را به هدف می رساند اما چنین چیزی نیست.

سرمربی گل گهر خاطرنشان کرد:امیدواریم اینطور نباشد کسی که در ستاد انتخاباتی زحمت کشیده و جایی به او نرسیده، بگویند به ورزش برو! ما از نظر نیروی انسانی جزو بهترین کشورهای دنیا هستیم. اتفاقاتی در المپیک افتاد که متأثر شدیم.عده ای از ورزشکاران ما به جاهای دیگر رفته اند. این باید آسیب شناسی شود و مسئله مهمی است. کسی که مملکت خودش را رها می کند یعنی به گلویش رسیده و اشک آدم در می آید. من وقتی رقابت دو خانم را دیدم گریه کردم. چرا باید اینطور شود؟

او عنوان کرد :نخستین کار وزیر باید آسیب شناسی این مسائل باشد. آمار ورزش ما را هم می دانید. امیدواریم کسی که می آید به زیر ساخت ها که شرایط خوبی در این زمینه نداریم، توجه کند. ورزش به خصوص فوتبال جلوی خیلی از آسیب ها و مشکلات جامعه را می گیرد ولی متأسفانه در فوتبال و ورزش ما در ۸ سال گذشته این مسائل مهم نبود. امیدواریم به سمتی برویم که ایران و ایرانی به لیاقتشان برسند. ما کشور ثروتمند و با قدمتی هستیم. مردم شریف و نجیبی داریم که در همه شرایط پای مملکت چه داخل و چه خارج از کشور ایستادند. هرکس هر حرفی می زند، دلسوز مملکت است. ایران را دوست دارد و می خواهد ایرانی آباد و سربلند و سرفراز داشته باشد. اما نگاه ها اینطور نیست و جور دیگری برداشت می شود.

 مجیدی: امیدوارم استقلال به فینال برسد

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امیدوارم استقلال به فینال برسد.

امیرقلعه نویی, سرمربی گل گهرسیرجان

فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار استقلال و گل گهر سیرجان اظهار داشت: بازی فردا برای هر دو تیم  حساس است و با دو پیروزی می تواند به جام قهرمانی برسد.  من در این چند روز با بازیکنان تیمم صحبت کردم و آنها را آماده کرده‌ام. امیدوارم در نهایت فردا به فینال راه پیدا کنیم. من تیمم را از نظر روحی و روانی آماده بازی فردا کرده ام و امیدوارم در نهایت بتوانیم به فینال راه پیدا کنیم.

وی در خصوص اینکه استقلال با وی ۳ بار موفق به شکست تیم های امیر قلعه نویی شده و این موضوع در بازی فردا چقدر تاثیر دارد گفت: ۲ بار مربوط به فصل قبل بوده و یک بار در بازی گذشته این اتفاق افتاده است. فکر می کنم در هر ۳ بازی تیم برتر بودیم.البته دلیل این بردها نوعی عشق و صداقت مربیگری بوده که توانستم به پیروزی برسم.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه قلعه نویی اعلام کرده در طول فصل ظلم های زیادی از نظر داوری به تیمش شده و امیدوار است فردا فقط مسائل تاکتیکیی تعین کننده بازی باشد گفت: مطمئن هستید آقای قلعه نویی این حرف را زده است؟ ما آنالیز کرده ایم، پنالتی های بازی با آلومینیوم، سایپا و بازی با نساجی را  دیده ایم. من نمی خواستم حرفی بزنم ولی چون این سوال مطرح شده است باید بگویم دقیقا دغدغه ما هم همین است. من هم به شدت نگران داوری فردا هستم. حتما منظور آقای قلعه نویی صحنه پنالتی بازی گل گهر و نساجی فردا بوده که دیگر آن صحنه در بازی فردا تکرار نشود!

مجیدی در خصوص اینکه آیا به هواداران قولی برای قهرمانی م دهد یا خیر گفت: قول می دهم که همه تلاشمان را انجام بدهیم. فکر می کنم شایسته این هستیم که  فردا برنده شویم. در این ۱۰ هفته از همه بازیکنانم راضی هستم و شرایط تمرینی ما هم بسیار عالی است، فکر می کنم استحقاق قهرمانی جام حذفی را داریم.

وی در خصوص آخرین وضعیت دیاباته و میلیچ عنوان کرد: در مورد دیاباته هنوز تصمیمی نگرفته ایم چون با ما قرارداد دارد. در مصاحبه قبلی هم گفتم که تنها خواهشم این است که بازیکنانم حفظ شوند.اگر این تیم حفظ شود و تمام بازیکنانم برای فصل بعد حفظ شوند استقلال به طور حتم فصل آینده مدعی اصلی قهرمانی است.

سرمربی تیم استقلال در خصوص آخرین وضعیت قائدی و ترانسفر وی گفت:هنوز تصمیمی در مورد قائدی نگرفته ایم ولی به مدیریت باشگاه اعلام کردم اگر بتوانیم جایگزین خوب به جای این بازیکن پیدا کنیم به او اجازه جدایی می دهیم در غیر این صورت موافق ترانسفر قائدی نیستم.

مجیدی در پاسخ به این سوال که شایعه شده فراز کمالوند قرار است از طریق اپل واچ به وی برای بازی فردا کمک بدهد گفت:بعد از بازی های آسیایی که برگشتیم در فرودگاه با کمالوند خداحافظی کردم و فقط یک بار دیگر او را دیدم که در بازی با سایپا بود. بعد از آن هیچ تماسی هم با او نداشته ام. این صحبت ها از کجا در می آید را نمی دانم ولی هیچ تماسی با کمالوند نداشتم.

وی در خصوص اینکه فکر می کند بازی فردا در ۹۰ دقیقه تمام شود یا ۱۲۰ دقیقه گفت: برداشت خود من این است که بازی در ۹۰ دقیقه تمام می شود.

  • 16
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
حضرت یعقوب ع,زندگینامه یعقوب,نام همسر حضرت یعقوب بیوگرافی حضرت یعقوب (ع) و سرانجام زندگی او

لقب:اسرائیل

زادگاه:فلسطین

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:اسحاق، یوسف

آرامگاه: الخلیل

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • جمعه ۳۰ مهر
    هفته ۹ لیگ برتر انگلیس
    آرسنال - استون ویلا
    ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش