پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
۱۴:۰۸ - ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۲۳۷۲
لیگ برتر و جام حذفی

باقری: فکر همه بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس قهرمانی آسیاست /ترابی: دوست دارم گل قهرمانی آسیا را بزنم

کریم باقری و ترابی,پرسپولیس

کادر فنی پرسپولیس به گواه کارشناسان امر یکی از بهترین‌هاست و نقش غیر قابل انکاری در موفقیت‌های چند سال اخیر سرخ‌پوشان داشته است. یکی از تکه‌های پازل موفقیت سرخ‌پوشان در این راستا بدون شک کریم باقری بوده که البته موجب شد ایشان در تیم ملی هم به مدد کادر فنی تیم ملی برود. پس از موفقیت‌های اخیر تیم ملی و تیم پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان، گفت‌وگویی اختصاصی با کریم باقری داشتیم که می‌خوانید.

در رابطه با بردتان مقابل استقلال تاجیکستان چه صحبتی در ابتدای مصاحبه‌مان دارید؟

تیم خوب و با کیفیتی مقابل ما قرار گرفت ضمن اینکه دیدارمان هم در زمین چمن مصنوعی برگزار می‌شد و این موارد کار را برای ما با شرایطی که داشتیم کمی سخت کرده بود. با این وجود بازیکنان‌مان با ارائه یک بازی برتر در طول ۹۰ دقیقه از سد حریف گذشتند و موجب شدند تا پرسپولیس به مرحله بعدی صعود کند.

شرایط تیم‌تان بر خلاف تیم استقلال تاجیکستان بود و پرسپولیس ناآماده به مصاف میزبانش رفت این موارد شما را نگران نکرده بود؟

نه اینطور نبود که ما آماده نباشیم. بازیکنان‌مان شرایط بدی نداشتند اما به دلیل شرایط فوتبال کشورمان و تعطیلی لیگ طبیعی بود که خیلی در شرایط مسابقه نباشیم. با این وجود هراسی هم از حریف‌مان نداشتیم اما بالاخره فوتبال است و اتفاقات مختلفی ممکن است در آن رقم بخورد. البته تیم حریف یکی دو حمله خطرناک روی دروازه ما داشت که به هر ترتیب بی‌اثر ماند. خوشبختانه بازیکنان با کیفیت ما بهترین نمایش ممکن را با توجه به شرایط‌‌مان داشتند و از سد حریف در خانه‌اش و با حضور تماشاگرانش گذشتند. در این بین دیدید که خلاقیت بعضی از بازیکنان‌مان هم به کار تیم‌مان آمد و در کنار بازی خوب ما توانستیم با خلاقیت بازیکنان کلیدی‌مان به موفقیت برسیم و به مرحله بعد صعود کنیم که خیلی برای ما و فوتبال‌مان حائز اهمیت بود.

بعضی‌ها گفتند گل ترابی شانسی بوده و اتفاقی به ثمر رسیده!

در چنین بازی‌هایی که حالت خاصی دارد و نتیجه‌گیری کمی سخت می‌شود، مهم این است که پیروز و برنده از زمین خارج شوید و صعود کنید. مهدی هم یکی از بازیکنان کلیدی ما است که قصد سانتر داشت اما وقتی دید دروازه‌بان حریف جلو آمده، به آن شکل توپ را از بالای سرش به گل تبدیل کرد. واقعاً گل با ارزشی در دقیقه نود زد. گل دقیقه نود و برد در آخرین لحظات هم خیلی شیرین و دلچسب است و خدا را شکر که بردیم و هواداران‌مان را شاد کردیم.

در دقایق پایانی استرس نداشتید که بازی به وقت‌های اضافه یا ضربات پنالتی کشیده شود و کار به اما و اگر بکشد؟

نه، من استرس نداشتم اما بالاخره هر کسی می‌داند در چنین بازی‌هایی خصوصاً بازی‌های حذفی وقتی به وقت‌های اضافه کشیده شود، شرایط سخت و دشوار می‌شود اما با این وجود خدا را شکر با شایستگی بردیم و در وقت‌های قانونی کار حریف را یکسره کردیم.

کریم باقری و ترابی,پرسپولیس

دو بازیکن جدیدتان در خط میانی و حمله به صورت فیکس و بازیکن جایگزین به میدان رفتند. کیفیت کاری آنها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به طور مثال بازیکنی مانند اسدی در پست نوراللهی خوب بازی کرد و آیا بازیکن جدید خط میانی‌تان می‌تواند جای خالی نوراللهی را پر کند؟

بازیکنان جدید ما اولین بازی‌شان بود که برای پرسپولیس بازی می‌کردند و همه منتظرند تا بازیکنانی که جذب شده‌اند بهترین کیفیت فنی را از خودشان ارائه دهند. بازیکنانی هم که به تیم‌هایی مانند پرسپولیس و استقلال می‌آیند، همه چیز بستگی به خودشان دارد و اینکه چطور کار کنند و آداپته شوند و به قولی خودشان را نشان دهند.

منظور من بیشتر به کیفیت فوتبالی بازیکنان جدید خصوصاً جایگزین نوراللهی باز می‌گردد.

شما هر زمانی که بهترین بازیکن تیم‌تان را از دست بدهید، ممکن است در تیم‌تان خلأیی در آن پست به وجود آید. شاید بازیکن جدید جایگزین احمد مانند او در تیم جواب ندهد اما حتماً می‌توانیم با اسدی جای احمد را پر کنیم ضمن اینکه زمان لازم و خوبی را در اختیار داریم که کمک می‌کند بازیکنان جدید بیشتر با بقیه بازیکنان‌مان هماهنگ شوند.

در مرحله بعد لیگ قهرمانان هم با الهلال مواجه خواهید شد. به نظرتان بهتر نبود با حریفی مانند الوحده در دیدار بعدی‌تان مواجه می‌شدید؟

هر تیمی خوب می‌داند مرحله به مرحله کار سخت‌تر می‌شود به همین دلیل هم برای ما الهلال یا هر تیم دیگری فرقی نداشت چون می‌دانیم باید بازی به بازی فکر کنیم و جلو برویم و در همین راستا حتماً تمام تلاش‌مان را برای پیروزی مقابل الهلال انجام خواهیم داد.

بعد از دو بار صعود به فینال آسیا و درخشش در قاره کهن فکر شکستن طلسم قهرمانی آسیا را دارید؟

فکر پیروزی و بالا رفتن تا آخرین مرحله و قهرمانی در ذهن تک تک بازیکنان تیم و کادر فنی‌مان وجود دارد و امیدواریم که این بار قهرمانی آسیا هم برای تیم ما محقق شود.

یحیی گل‌محمدی قبل از اعزام تیم به تاجیکستان شدیداً از این مسأله ناراحت بود که چرا با کسب افتخارات زیاد پرسپولیس در چند سال اخیر خصوصاً در آسیا، فدراسیون فقط به پرسپولیس اجازه جذب بازیکن خارجی نمی‌دهد اما بقیه تیم‌ها از این مزیت استفاده می‌کنند و محدودیتی که برای پرسپولیس وجود دارد برای بقیه تیم‌ها به ویژه تیم‌های صنعتی وجود ندارد.

قبل از اینکه تیم ما به تاجیکستان برود، من در خصوص به خدمت گرفتن بازیکن خارجی با آقای عزیزی خادم صحبت کردم و ایشان هم گفتند کمک می‌کنیم.

اما فعلاً که خبری از مجوز حضور بازیکن خارجی در پرسپولیس نشده!

 به هر حال خیلی مهم است در تاریخی که می‌توانیم و فرصت رد کردن نام بازیکن را داریم، بازیکن خارجی جذب کنیم. امیدوارم فدراسیون در این رابطه راه‌حلی برای کمک به پرسپولیس پیدا کند چون فقط صحبت پرسپولیس نیست و نام ایران در میان است که باید به عنوان تنها نماینده کشورمان در آسیا بازی کنیم و از فوتبال باشگاهی کشورمان دفاع کنیم.

فعلاً که خبری نشده. مجدداً برای بازیکن خارجی با رئیس فدراسیون صحبت نکردید؟

نه، من دیگر صحبتی نکردم چون کلاً یک بار بیشتر حرف نمی‌زنم. 

در بازی تیم ملی مقابل سوریه همه نگاه‌ها در کوچینگ تیم در غیاب اسکوچیچ و هاشمیان روی شما معطوف بود.

(با خنده) ما را سرمربی تیم ملی هم کردید! در آن بازی مسئولیت اصلی تیم بر عهده دستیار کروات اسکوچیچ بود و من هم به تیم و ایشان کمک می‌کردم. در این بین مهم پیروزی تیم ملی بود که خوشبختانه در بازی مقابل سوریه و عراق دو برد خوب را به دست آورده و در صدر جدول قرار گرفته است. خدا را شکر تیم ملی‌مان پتانسیل خیلی بالایی دارد و از بازیکنان و کادر خوبی بهره می‌برد؛ که خوشبختانه امیدواری‌های زیادی را به وجود آورده است.

به نظرتان مقابل کره جنوبی پیروز می‌شویم؟ دیداری که احتمالاً با حضور تماشاگر از کره میزبانی خواهیم کرد؟

هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و ما می‌دانیم شرایط هر بازی با دیدار دیگر فرق دارد. ما هم نباید با دو برد تیم ملی مغرور شویم و با چهره‌ای متفاوت و با قدرت در خانه به مصاف کره برویم. حضور تماشاگر هم در بازی‌مان مقابل کره اتفاق بسیار خوبی است که قطعاً به بازیکنان تیم ملی روحیه مضاعفی خواهد داد. تماشاگران روح و هیجان بازی فوتبال هستند و بدون آنها بازی فوتبال جذابیت و روح لازم را ندارد . در بازی‌مان مقابل حریف تاجیک هم حضور تماشاگر انگیزه و شرایط خوبی را در تیم ما به وجود آورد چون بعد از مدت‌ها بازیکنان ما تماشاگر می‌دیدند و این برای همه‌شان جالب بود.

کریم باقری و ترابی,پرسپولیس

به نظر می‌رسد که با بازیکنان بسیار خوبی که تیم ملی دارد و نتایجی که به طور مثال مقابل عراق گرفتید و سه بر صفر برنده شدید، خیلی‌ها معتقدند تیم ملی‌مان به جام جهانی صعود می‌کند؟

نباید از حالا همه چیز را تمام شده بدانیم اما حقیقتاً تیم خیلی خوب و کادر قوی داریم و امیدواریم که آن اتفاق خوب برای تیم ملی‌مان برای رفتن به جام جهانی رقم بخورد.

مهدی مهدوی‌کیا به عنوان مشاور در بازی‌مان مقابل عراق حضور داشت در این رابطه و حضور کیا در رأس تیم ملی امید چه نظری دارید و به اعتقادتان با حضور کیا می‌توانیم به طلسم نزدیک نیم قرن عدم حضورمان در المپیک خاتمه دهیم؟

مهدی هم در زمان فوتبالش و هم مربیگری‌اش جزو بهترین‌ها بوده است و از حضورش در جمع اردوی تیم ملی خیلی خوشحال شدم. من همیشه دوست داشتم پیشکسوتان در کنار تیم ملی باشند چون حضور و تجربه‌شان خیلی به تیم ملی کمک خواهد کرد. در خصوص حضور مهدی در تیم امید هم باید بگویم خیلی به او و توانایی‌هایش امیدوارم و از انتخابش خیلی خوشحال شدم. در این بین با انجام بازی‌های تدارکاتی و بقیه موارد، همه ما باید به مهدی و تیم امیدمان کمک کنیم که برای این تیم هم اتفاقات خوبی رقم بخورد و طلسم تیم امید هم بشکند.

دوباره بحث را به سمت پرسپولیس ببریم، بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و رویارویی‌تان با الهلال، در صورت صعود با بازی‌های فصل تازه لیگ برتر همزمان خواهد شد، این تداخل برنامه و بدتر از آن، اینکه بدون بازی تدارکاتی در آسیا شرکت کنید، ناراحت و نگران نیستید؟!

فعلاً که این اتفاق افتاده و ما به فکر بازی‌مان در آسیا هستیم. بالاخره برنامه‌ریزی سازمان لیگ هم به گونه‌ای انجام شده که کار را برای تیم ما سخت کرده است. در همه جای دنیا چند هفته است که لیگ‌شان شروع شده اما لیگ ما یک ماه دیگر تازه قرار است شروع شود و آن هم بعد از یک لیگ طولانی و فرسایشی. به هر حال ما هم به خاطر برنامه‌ریزی سازمان لیگ باید با شرایط پیش آمده جلو برویم.

ترابی: دوست دارم گل قهرمانی آسیا را بزنم / اروپا نه از پرسپولیس بیشتر لذت می‌برم

مهدی ترابی ستاره اول پرسپولیس در لیگ قهرمانان می‌گوید از حضور در جمع سرخپوشان راضی است و دیگر به بازی در خارج از ایران فکر نمی‌کند؛ حتی به بازی در اروپا.

کریم باقری و ترابی,پرسپولیس

پرسپولیس در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان در حالی از سد استقلال تاجیکستان عبور کرد که خیلی‌ها تصور می‌کردند این تیم بازی راحتی در پیش خواهد داشت. اما بازی برای شاگردان یحیی گل‌محمدی گره خورده بود تا اینکه در نهایت مهدی ترابی در دقیقه ۹۰ با یک شوت فوق‌العاده دروازه حریف را باز کرد. ترابی که در این بازی نشان داد یکی از مؤثرترین بازیکنان پرسپولیس است، در گفت‌وگو با همشهری ورزشی درخصوص صعود سرخپوشان به مرحله بعد و مسائل مختلف دیگر به سؤالات پاسخ داده است. ترابی تأکید می‌کند کار پرسپولیس برابر الهلال آسان نیست ولی به این موضوع اشاره دارد که آنها انگیزه زیادی دارند تا تیم عربستانی را شکست داده و تا فینال جلو بروند.

*خیلی‌ها تصور می‌کردند شما بازی راحتی با استقلال تاجیکستان داشته باشید ولی به‌نظر می‌رسید که تیم شما را اذیت کردند؟

می‌دانستیم بازی راحتی نداریم. استقلال تاجیکستان در مرحله گروهی به‌عنوان تیم اول صعود کرد و به تیمی مثل الهلال ۴ گل زد. خوشبختانه کادرفنی ما به بهترین شکل آنها را آنالیز کردند و توانستیم از یک بازی سخت برنده بیرون بیاییم.

*قرارنگرفتن در شرایط مسابقات رسمی برای شما سخت بود، درست است؟

قطعا همینطور است و از طرفی بازی در زمین چمن مصنوعی هم کار را سخت‌تر کرد. البته کیفیت آن چمن از چمن‌های مصنوعی ایران بهتر بود ولی ما به بازی در آن ورزشگاه عادت نداشتیم و از طرفی استقلال تاجیکستان از حمایت هوادارانش بهره می‌برد.

*در مورد گلی که زدی صحبت کن. آیا واقعا قصد داشتی شوت بزنی یا هدف تو سانترکردن بود؟

وقتی رضا اسدی به من پاس داد در ابتدا می‌خواستم سانتر کنم ولی دیدم که گلر استقلال تاجیکستان جلو آمده و به همین دلیل ضربه‌ام را به قصد چارچوب زدم که گل شد. البته برد پرسپولیس مهم بود و واقعا مهم نیست که چه‌کسی گل بزند. امیدوارم گل قهرمانی آسیا را هم بزنم تا هواداران را خوشحال کنم.

*چرا زیاد خوشحالی نکردی؟

ما ۹۰ دقیقه دویده بودیم و واقعا خسته شده بودم. سعید آقایی نزدیک‌ترین بازیکن به من بود که خوشحالی‌ام را با او تقسیم کردم.

*در مرحله بعد باید با الهلال بازی کنید، این قرعه را چطور می‌بینی؟

فرقی نداشت با چه تیمی روبه‌رو می‌شدیم چون وقتی هدفمان قهرمانی است، باید همه تیم‌ها را ببریم. اگر در این مرحله با الهلال روبه‌رو نمی‌شدیم، ممکن بود در مرحله بعد روبه‌رو شویم. ما در عربستان بازی می‌کنیم و قطعا کارمان سخت است ولی انگیزه زیادی داریم تا بتوانیم برنده از زمین بیرون بیاییم. مشکل ما این است که همچنان در شرایط بازی‌های رسمی قرار نداریم ولی باید تلاش کنیم تا نتیجه بگیریم.

*بعد از بازی با استقلال تاجیکستان عکسی از یحیی گل‌محمدی و تو منتشر شد که سرمربی تیم با انگشت اشاره تو را نشان می‌داد. به‌نظر می‌رسد که گل‌محمدی بابت در اختیار داشتن فوتبالیستی مثل تو بسیار خوشحال است؟

ما بعد از بازی عکس گرفتیم ولی اینطور نیست که آقایحیی بابت حضور من در تیم خوشحال باشد. خوشحالی آقایحیی به‌خاطر اتحاد و همدلی در تیم است و اینکه همه ما با غیرت و تعصب می‌جنگیم تا نتیجه بگیریم.

*جدایی نوراللهی، کنعانی‌زادگان و مغانلو نمی‌تواند به پرسپولیس ضربه بزند؟

ما ۳ بازیکن خوب را از دست دادیم و برای آنها در تیم‌هایشان آرزوی موفقیت دارم. از طرفی بازیکنان خوبی به تیم اضافه شدند که کیفیت بالایی دارند و امیدوارم آنها خودشان را با شرایط پرسپولیس وفق داده و بدانند که در چه تیم بزرگی فوتبال بازی می‌کنند.

*مغانلو بعد از جدایی از پرسپولیس عکس‌های دوران حضورش در پرسپولیس را از اینستاگرام پاک کرد. نظر تو چیست؟

من نمی‌توانم مغانلو را قضاوت کنم و نظری بدهم. مطمئنا او در زمان مناسب در این زمینه توضیحات خودش را خواهد داد.

*فکر می‌کنی پرسپولیس ششمین قهرمانی پیاپی را کسب کند؟

تمام هدف ما همین است و می‌خواهیم هواداران را خوشحال کنیم. امیدوارم به‌زودی شرایط هم برای حضور هواداران در ورزشگاه فراهم شود.

*هواداران استقلال بر این عقیده هستند که پرسپولیس مشکلات استقلال را ندارد. تو با این موضوع موافقی؟

ما هم مشکل زیاد داریم ولی وقتی وارد زمین می‌شویم فقط روی موفقیت تیم تمرکز می‌کنیم. آقایان صدری و گل‌محمدی می‌توانند در مورد مسائل تیم صحبت کنند ولی اینطور نیست که پرسپولیس مشکلی نداشته باشد.

*تو در رده باشگاهی یکی از بهترین و مؤثرترین بازیکنان بودی اما در تیم ملی خیلی کم بازی کردی. بابت این موضوع ناراحت نیستی؟

من هم دوست دارم در ترکیب اصلی تیم ملی بازی کنم ولی به هر حال نظر سرمربی مهم است. فکر می‌کنم موفقیت تیم ملی از هر چیزی مهم‌تر است چون وقتی تیم ملی موفق می‌شود، میلیون‌ها ایرانی خوشحال می‌شوند.

*کار کردن با اسکوچیچ چطور است؟

دراگان مربی خوبی است و امیدوارم که با این مربی تیم ملی همیشه نتایج خوبی بگیرد.

*آیا به جام جهانی صعود می‌کنیم؟

حرف‌زدن در مورد صعود هنوز زود است و ما ۲ بازی کلیدی داریم. به‌نظر من بازی با امارات مهم‌تر از بازی با کره است و اگر ۳ امتیاز این بازی را بگیریم، یک قدم مهم را در راه صعود به جام جهانی برداشته‌ایم.

کریم باقری و ترابی,پرسپولیس

*تو به این فکر نمی‌کنی که در آینده راهی فوتبال اروپا شوی؟

واقعیت این است که زیاد به اروپا رفتن فکر نمی‌کنم و هم‌اکنون تمام تمرکزم روی بازی‌های پرسپولیس است. من در پرسپولیس خوشحال هستم و هدفم این است که جام‌های بیشتری بگیرم. هنوز به بحث حضور در اروپا فکر نمی‌کنم و دوست دارم از بازی در پرسپولیس لذت ببرم.

 • 18
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
عالی بود خیلی مطالب جالبی داشتی هرروز سایت شما رو بررسی میکنم
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
بیوگرافی تونی کروس,بهترین عکس های تونی کروس,زندگینامه تونی کروس بیوگرافی تونی کروس هافبک میانی فوتبال آلمان (+ تصاویر)

زاده:۴ ژانویه ۱۹۹۰

زادگاه:گریفس والد، آلمان

پست:بازیکن پست هافبک میانی فوتبال

ملیت:آلمانی

وضعیت تأهل:متاهل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۸ مهر
  لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - آتالانتا
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  چلسی - مالمو
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  زنیت - یوونتوس
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • پنجشنبه ۲۹ مهر
  لیگ اروپا
  لاتزیو - مارسی
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  ناپولی - لژیا
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • جمعه ۳۰ مهر
  هفته اول لیگ برتر ایران
  فولاد - پرسپولیس
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته ۹ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - استون ویلا
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش