جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰
۰۸:۳۰ - ۱۱ آبان ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۸۰۸۳۹
لیگ برتر و جام حذفی

شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم محصول روز بد ۱۴ بازیکن!

پرسپولیس,لیگ برتر

فوتبالی ها می گویند اینکه در یک بازی چند بازیکن روز بدشان باشد و تیم به همین خاطر زمینگیر شود شدنی است و این اتفاق درواقع در دنیای فوتبال می افتد، ولی تعداد بازیکنان بد پرسپولیس آنقدر زیاد بود که این شکست را باید غیرطبیعی و خارج از عرف نامید.

شکست مقابل آلومینیوم اراک و تکرار باخت فصل گذشته بیش از آنکه محصول درایت رسول خطیبی و توانمندی بازیکنانش باشد ناشی از افت عجیب و نمایش ضعیف بیشتر بازیکنان پرسپولیس در این مسابقه بود. هرچند از هوشمندی خطیبی برای از کار انداختن پرسپولیس در فاز حمله و اجرای درست بازیکنانش نمی توان به سادگی عبور کرد ولی ریشه های این شکست و مهمتر از آن نمایش ضعیف و دور از تصور قهرمان فصل قبل را باید در تیم پرسپولیس پیدا کرد.

گاهی وقت ها شکست طبق رقم خوردن اتفاقات مسابقه علیه یک تیم حادث می شود و نتیجه بیانگر کیفیت بازی و شرایط مسابقه نیست، ولی پرسپولیس سزاوار این باخت بود و به تبع آن آلومینیوم با لیاقت و شایستگی پیروز شد.

حتماً در حین بازی بد پرسپولیس و پس از آن، انواع و اقسام نکات و مباحث فنی در مورد ضعف قهرمان پنج فصل اخیر لیگ برتر را در محافل فوتبالی و فضای اجتماعی شنیده و دیده ایم ولی واقعیت اینکه بیش از اینکه بتوان روی ترکیب نخست و تغییرات کادر فنی اشاره کنیم باید در مورد افت فاحش و هماهنگ(!) تمام بازیکنان تیم حرف بزنیم.

پرسپولیس در هر دو مسابقه قبلی مقابل فولاد و نساجی نیمه اول خوبی نداشت اما با تغییرات و صحبت های کادر فنی در نیمه دوم شرایط بهتری پیدا کرد و برنده بیرون آمد ولی این بار نه تغییرات جواب داد نه توصیه های فنی، چراکه تیم در اجرا بشدت ضعف داشت و هیچ بازیکنی حتی نزدیک به سایه خودش هم نبود.

ترکیب نخست پرسپولیس ایرادی نداشت. طبیعی بود پس از نمایش نه چندان جالب شیری مقابل نساجی و حضور مؤثر نعمتی در نیمه دوم آن بازی تغییر در دفاع راست صورت بگیرد. همچنین با مصدومیت عالیشاه نخستین گزینه احسان پهلوان بود که در پست هافبک راست بازی کرد ولی هم پهلوان بشدت ضعیف بود و تعویض شد هم نعمتی کاری از پیش نبرد و در نهایت با عصبی بازی کردن ناشی از دریافت کارت زرد، با اشتباهی مهلک پایه گذار گل سه امتیازی حریف شد.

ولی بازیکنان بد پرسپولیس محدود به این دو چهره نبود. رضا اسدی در قلب خط میانی تا توانست پاس اشتباه داد و هرگز نتوانست با سرلک و هافبک های کناری اش بازی کند و ارتباط بین خطوط را برقرار سازد. این مسئله در خصوص سرلک هم مصداق داشت و تعداد اشتباهات او نیز خارج از عرف استاندارد بود و او هم روز بدی را پشت سر گذاشت.

مهدی ترابی و وحید امیری که در دو بازی قبلی گل ساز های تیم بودند کم اشتباه نکردند و غیر از اینکه جرقه ای نزدند و کار خلاقانه ای انجام ندادند، هربار که حرکت می کردند در بند مدافعان حریف گرفتار می شدند و قادر به خارج کردن تیم از آن شرایط نبودند.

عبدی و آل کثیر در نیمه نخست تحت تأثیر بازی حریف موقعیتی نصیب شان نشد اما خودشان هم در توپ گیری و تحت فشار قرار دادن دفاع حریف ناکام بودند تا تعویض شوند اما حامد پاکدل هم بهتر از آنها نبود. پاکدل هم پاس اشتباه زیادی داد اما خطا نکرد هم نتوانست توپ را پیش ببرد و ضربه ای به توپ بزند.

سعید آقایی دیگر بازیکن تعویضی تیم بود که در صحنه دریافت گل کند نشان داد ضمن اینکه در یکی از ضدحملات سریعی که از سمت او شکل گرفت نشان داد چقدر از نظر بدنی ناآماده است، آن هم در شرایطی که از شروع نیمه دوم به زمین آمده بود.

زوج میانه دفاع پرسپولیس و حامد لک هم از این بازی نمره مردودی گرفتند. سیدجلال و فرجی هر دو مقابل مانور بازیکن حریف که پایه گذار گل شد کوتاهی کردند، ضمن اینکه چند موقعیت دیگر هم به حریف دادند و متزلزل بودند.

حامد لک هم نشان داد هم چنان در بازی با پا ضعف دارد و با همین ارورهایی که می دهد میتواند برای تیمش مشکل ایجاد کند. او در این بازی بیش از همیشه پاس اشتباه داد و نشان داد باید هم چنان روی این نقیصه اش کار کند.

رضا دهقانی وینگر تازه وارد پرسپولیس در این مسابقه جمعه چیزی حدود ۲۵ دقیقه فرصت داشت تا در نخستین بازی با پیراهن شماره ۲۰ توانایی هایش را نشان دهد اما او که تازه از مصدومیت رها شده برای تغییر دادن شرایط بازی فرم مناسبی نداشت و بعنوان تنها گزینه تعویض در فاز حمله بعد از دو تغییر شروع این نیمه چیزی برای ارائه نداشت و این تغییر هم جواب نداد.

با توجه به اینکه شیری و ابراهیمی دقایق کوتاهی در میدان بودند قضاوتی در مورد کیفیت شان نمی توان داشت، اما هر چهار بازیکن تعویضی مثل ۱۱ بازیکن اصلی فرم خوبی نداشتند و با این حساب میتوان به صراحت گفت پرسپولیس در شرایطی به آلومینیوم و تیم خطیبی باخت که ۱۴ بازیکن یکجا و یکباره بد بودند؛ با این تعداد بازیکن و روز بدی که داشتند، نمی شد از تیم باانگیزه و یکدست خطیبی امتیاز گرفت و اینچنین شد که نخستین باخت فصل از راه رسید؛ شکستی که میتواند درس های بزرگی برای یحیی و تیمش داشته باشد و در زمان خوبی از راه رسید.

newspaper.inn.ir
 • 15
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۳۰ دی
  جام حذفی اسپانیا
  الچه - رئال مادرید
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  آرسنال - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • جام حذفی ایتالیا
  رم - لچه
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جام حذفی اسپانیا
  بیلبائو - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۵۹
 • جمعه ۱ بهمن
  لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA
  گلدن استیت واریرز - ایندیانا پیسرز
  ساعت: ۰۶:۳۰
 • فوتسال قهرمانی اروپا
  روسیه - اسلواکی
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • فوتسال
  لهستان - کرواسی
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش