یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۵۹ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۲۱۹۴۵
لیگ برتر و جام حذفی

کنایه سنگین منصوریان به مجیدی: آقا پسر گل ما را بردی اما رفتارت درست نیست/ عذرخواهی فرهاد از علی منصوریان

کنایه سنگین منصوریان به مجیدی,اختلاف منصوریان و مجیدی
سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان گفت:بازی بسیار خوبی بود اما آنچه به بچه‌ها گفتیم و آنالیز کرده بودیم ۳۰ دقیقه از شروع مسابقه را از دست دادند.

به گزارش فارس، علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر نفت آبادان مقابل استقلال در نشست خبری اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود اما آنچه به بچه‌ها گفتیم و آنالیز کرده بودیم ۳۰ دقیقه از شروع مسابقه را از دست دادند. برای لحظه‌ای دچار غافلگیری شدند.در سمت راست دو تعویض تاکتیکی انجام دادم. دو جوان گذاشته بودم که دو جوان دیگر جای آنها آوردم تا روش بازی‌مان را عوض کنیم. بچه‌ها در آن لحظه خواب‌شان برد. 

وی ادامه داد: در نیمه دوم بازی مالکانه انجام دادیم و به نسبت به فشاری که مقابل پرسپولیس تحمل کردیم، کارمان بسیار سبک‌تر بود. در خیلی از لحظات بازی می‌توانستیم کاملا بر جریان بازی مسلط باشیم. با توجه به فشار فیزیکی صنعت نفت، استقلال را مجبور کردیم فقط به بازی مستقیم رو بیاورد.  با تمام احترام به استقلال و پرسپولیس نگاه می‌کنم. شاید اگر هفته قبل زود گل نمی‌زدیم، از تیم یحیی گل‌محمدی آسیب می‌خوردیم.

سرمربی نفت آبادان اضافه کرد: مقابل استقلال زود گل خوردیم و مجبور شدیم آسیب بخوریم. با توجه به اینکه بازی زیاد نگاه کردم، مثل داور چهارم برخی اتفاقات را متوجه می‌شوم. کار ما هر روز تاکتیکی است و داخل ۱۸ قدم را نگاه می‌کنیم. احساس من از راه دور این بود بازیکن حریف پس از ضربه رضا جبیره، پای او را شوت کرد. شاید هم اشکان خورشیدی این صحنه که سریع اتفاق افتاد را ندید.

منصوریان تصریح کرد: خیلی مالکانه فوتبال بازی کردیم اما به استقلال تبریک می‌گویم. سعی و تلاش ما بر این بود سه امتیاز را برای آبادانی‌های عزیز به ارمغان ببریم. این مسابقه یک نکته کاملا تاریک داشت که کادرفنی استقلالی مرا خیلی اذیت کرده است. همه می‌دانید پس از بازی استقلال و ذوب آهن در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی، کنفرانس ۸۸ دقیقه‌ای داشتم. همه نسل ۹۸ اخلاق مرا می‌دانند.

وی عنوان کرد: زیر و رو ندارم و اگر پشت کسی غیبت کنم، حتما شب به او زنگ زده و از وی عذرخواهی می‌کنم. تمام زندگی من محور احترام است. یک کلام حاج امیر قلعه‌نویی در بازی با گل‌گهر گفت یک پنالتی برای ما نگرفتند که من هم گفتم پنالتی بوده است. تمام زندگی ام روی این است که قدم را کوتاه کنم تا بتوانم با مردم انعطاف داشته باشم. مردم آبادان دیده‌اند. استنباطم بر این است خداوند به امثال من لطف و عنایتی کرده که نباید خودمان را  حتی در این شرایط کرونایی در خانه پنهان کنیم.

سرمربی نفت آبادان اضافه کرد: ما باید در اختیار مردم باشیم و به آنها و دوستان قدیمی خود احترام بگذاریم. این بازی نکته تاریکی دارد. از صمیم قلب برای هر دو تیم پرسپولیس و استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم. آبادان را کنار بگذاریم که فقط زرد طلایی است. اگر در ته لنجی آبی یا قرمز بپوشید جوری نگاه تان می‌کنند که دوان دوان می‌روید یک پیراهن زرد می‌خرید. از سال ۱۳۶۳ فوتبال بازی می‌کنم.  اینها را می‌گویم که به آن نقطه تاریک برسیم.

منصوریان تصریح کرد: از سال ۸۷ کار مربیگری‌ام را شروع کردم. امروز اتفاقی افتاد که نمی‌دانم قیمت فوتبال چه قدر است. دوست خوب ما یعنی فرهاد مجیدی خیلی ریلکس آمد و از کنارمان رد شد. نگاهی به محمد خرمگاه و حسین کاظمی کردم و یاد آن زمانی افتادم که مجیدی آمده بود استقلال فوتبال بازی کند و علی فتح‌الله زاده می‌گفت خیلی لاغر است. گفتم ۱۰ تومن بده و بگذار خانه بگیرد. گفت نمی‌دهم زیرا ۱۰ میلیون تومان به خودش دادم. گفتم از شما خواهش می‌کنم این پول را به فرهاد بده. او هم گفت چک شرکتت را بیاور و اینجا بگذار. آن چک من خانه فتح‌الله زاده است. قرار بود اگر مجیدی آسیب ببیند ، این پول از قرارداد من کم شود. امروز نکته تاریکی در فوتبال دیدم. فکر می کنید قیمت یک برد و قهرمانی چه قدر است؟

وی ادامه داد: نمی‌توانیم بگوییم برای استقلالی‌ها کسی بالاتر از امیرخان قلعه‌نویی نیست. اگر من ۱۵-۱۰ سال تلاش کنم و ۵-۴ قهرمانی بیاورم، یک روز به او نگاه می‌کنم و می‌گویم تا زمانی که پدرم زنده بود شما، عمو نصی، بهتاش فریبا و کاظم اولیایی را دعایتان کرد همانگونه که مادرم که در قید حیات است و خانواده‌ام دعایتان می‌کنند. می‌خواهم به عنوان برادر فرهاد مجیدی را نصیحت کنم. دوران فوتبال می‌گذرد و قهرمانی‌ها پشت سر هم می‌آید. بالاتر از منصور پورحیدری در دوره قبل از لیگ برتر نداشتیم.

کاپیتان اسبق استقلال خاطرنشان کرد: ناصر حجازی را داشتیم که خودش اسطوره اخلاق بود. آقا پسر گل هیچ مسئله‌ای نیست که ما را بردی. ما باختیم اما تلاش کردیم شما را ببریم ولی اینکه می‌آیی از  بغل محمد خرمگاه و حسین کاظمی با ژست همیشگی‌ات رد می‌شوی، یک دوربین هم با خودت می‌بری و در راه کتت را به کسی می‌دهی تا آن را نگه دارد تا به رختکن بروید و دست بزنید، درست نیست. به نظر من در آینده هیچکس از نسل سال ۹۰ و ۱۴۰۰ فوتبال ما یادش نمی‌آید.

منصوریان افزود: الان به یک بچه گفتم سال ۷۴ اولین مرد سال تاریخ باشگاه استقلال بودم، گفت عمو من شش ماه بعدش به دنیا آمدم. آن لحظه‌ای که مرا می‌بیند به یادش می‌ماند تا روزی که زنده است. امروز نکته تاریکی داشت. به استقلال تبریک می‌گویم و تازه فهمیدم چرا وقتی خیلی از مربیان استقلالی رو به روی فرهاد مجیدی بازی می‌کنند، به درجه انفجار می‌رسند. آقای فرهاد مجیدی عزیز، پسر خوش‌تیپ می‌خواهم یک رویکرد با خودت داشته باشی.

وی ادامه داد: می‌دانم یک زمینه قبلی دوستی داشتیم و قبل بازی هم برادرت پیش من بود. شاید هم ما را در آن قسمت هایلایت یا شطرنجی کرده بودند که به آن شکل از کنارمان رد شد. روزهای زیادی دیدم. استقلال و پرسپولیس را بردم و به آنها باختم. روزی که در ورزشگاه آزادی برانکو را بردم در برنامه زنده اعلام کردم وی را شانسی بردم. از من مربی‌تر است زیرا مربی خودم بوده است.

سرمربی صنعت نفت تصریح کرد: فنی نمی‌خواهم صحبت کنم اما اگر سوالی است بگویید. انگار بعد از ۲۵-۲۰ سال احساس می‌کنید فوتبال چه قدر مهم است که مجیدی با این ادبیات بیاید و از جلوی ما رد شود. روزی همین آقاپسر خو‌ش‌تیپ به من در اراک گفت هرچه ما فوتبال بازی می‌کردیم، سکوها مال شما بود. گفتم به این دلیل که من از خانه ام به خیابان می‌روم اما شما از پارکینگ خانه‌ات به سالن بدنسازی می‌روی و از آنجا برمی‌گردی. برای همین سکوها مال من بود.

منصوریان افزود: گفتم شاید بخش اعظمی از سکوهای پرسپولیس هم ناخواسته برای من باشد زیرا هر روزی که این تیم را بردم، نرفتم ادا و اطوار دربیاورم و هیچ وقت دستم را برای هوادارانش چنین حالتی نکردم. هیچ وقت در عکس‌هایم عدد چهار نمی‌بینید. اگر هم کسی بیاید جلوی من شش نشان بدهد می‌گویم می خواهد با ما کیف کند. اگر امروز مرا گیر نیاورد، چه وقت گیرم بیاورد. خدا پدر فرزاد مجیدی که دوست و برادر من است رحمت کند. او با پدر خدابیامرز من مکه بوده است. از فرزاد مجیدی و بیژن طاهری می‌خواهم فرهاد را کمک کنند. این ره که می‌رود به ترکستان است.

تکذیب عذرخواهی مجیدی از علی منصوریان

بعد از نشست خبری مفصل منصوریان، شایعه عذرخواهی مجیدی از او منتشر، اما خیلی زود تکذیب شد.

 • 20
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
فرهادمجیدی واستقلال تنهاتیم بدون شکست لیگ برترهستن طبیعیه بهش حمله میکنن
فرهادمجیدی واستقلال ...
این حمله نبود. نقد کار زشت بود
علی منصوریان حرفات دلنشین بود برد و باخت ها یک روزی تموم میشه و خیلیا فراموش میشن اما ادب و احترام تمومی نداره و به یادگار می مونه حرکات مجیدی منو یاد این شعر انداخت بسیار سفر باید تا پخته شود خامی صوفی نشود صافی تا در نکشد جامی
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۳۰ تیر
  کی لیگ کره جنوبی
  چونبوک موتورز - اولسان اچ دی
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
 • سری آ برزیل
  فلامینگو - کریسیوما
  ۲۲:۳۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  ریسينگ کلاب - گودوی کروز
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - شیکاگو فایر
  ۰۳:۰۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
ویژه سرپوش