چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
۱۲:۴۲ - ۰۴ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۳۹۸
لیگ برتر و جام حذفی

سمیعی: استقلال به هیچ بازیکنی بند فسخ یکطرفه نمی‌دهد/ با نظر ساپینتو حداقل۴-۳بازیکن ممتاز جذب می‌کنیم

فرشید سمیعی,استقلال
معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: حداقل ۴-۳ بازیکن ممتاز بنا به تشخیص و تایید سرمربی به تیم اضافه خواهد شد.

به گزارش فارس، طی روزهای اخیر و با وجود معرفی سرمربی جدید استقلال، انتقاداتی درباره جذب بازیکنان جدید در فضای مجازی علیه این باشگاه مطرح شده است. بر این اساس گفته می‌شود، باشگاه استقلال حالا که درآمد خوبی از حضور در فرابورس به دست آورده باید هزینه‌های بیشتری برای جذب بازیکن داشته باشد و حتی ممکن است در این راه قید انجام امور زیربنایی را بزند.

وضعیت مالی خوبی داریم اما صحبت‌های من را تحریف می‌کنند

فرشد سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال در مورد طرح این موضوع، گفت: معتقدم در کنار بستن و آماده سازی یک تیم قوی با حفظ نفرات تیم قهرمان و اضافه شدن حداقل ۴-۳ بازیکن ممتاز برای قهرمانی که قطعا این کار را انجام خواهیم داد، باید کارهای زیر ساختی را هم انجام بدیم تا در آینده ایجاد منافع کنیم. متاسفانه صحبت‌های ساده و صریح من را تحریف می‌کنند. برخی به کارهای زیرساختی باشگاه اعتراض دارند و می‌گویند فقط خرید بازیکن انجام شود. همانطور که گفتم حتما این کار را با جذب حداقل ۴-۳ بازیکن ممتاز انجام می‌دهیم اما دیگر مثل گذشته نمی‌توانیم بدهی روی بدهی بگذاریم.

وی افزود: امروز نمی‌توان با بدهکاری تیم را بست. شرکت استقلال دیگر نمی‌تواند ضررده باشد. به خاطر همین کارهای اقتصادی الان از نظر مالی در وضعیت خوبی هستیم. زمانیکه ما در باشگاه مسئولیت گرفتیم، به آژانس، هتل، رستوران، پیشکسوت، بازیکنان و... بابت فصول قبل بدهکار بودیم. چه کسی این بدهی‌ها را پرداخت کرد؟

سمیعی در مورد اینکه گروهی به درآمد چشمگیر استقلال از فرابورس اشاره می‌کنند، گفت: از  ۳۵۰ میلیارد تومان سازمان خصوصی سازی، فقط مبلغ کمی برای گردش و امور جاری می‌توانیم هزینه کنیم. عمده این مبلغ باید برای سرمایه گذاری هزینه شود. هنر مدیریت این بود. علیرغم کارشکنی در انعقاد قرارداد با اسپانسرها و عدم امکان هزینه کردِ درآمد بورسی برای خرید بازیکن، الان از نظر مالی برای خرید در وضعیت خوبی هستیم. با اینکه تاکنون ریالی به استقلال کمک نشده است.

رضایت نامه ۳ میلیاردی دروغ محض است

معاون حقوقی باشگاه استقلال تصریح کرد: ما تنها هستیم. حرفم را روشن می‌گویم اما تحریف می‌کنند! ما استقلال هستیم و نمی‌توانیم تعهدی را برای بازیکن تضمین کنیم تا پیراهن تیم را بپوشد. به هیچ بازیکنی بند فسخ یکطرفه نمی‌دهیم. پس اینکه با تفسیر صحبت‌های من می‌گویند استقلال نمی‌خواهد برای خرید بازیکن هزینه کند کذب محض است. اتفاقا بودجه خوبی هم داریم.

سمیعی با اشاره به شایعاتی در مورد مذاکره برای برخی بازیکنان و عدم حضور آن‌ها در استقلال، عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود باشگاهی برای صدور رضایت نامه فلان بازیکن  ۳ میلیارد خواسته و ما ندادیم هم دروغ محض است. ریکاردو ساپینتو تازه به فوتبال ما آمده ودر حال بررسی همه جانبه مسائل فنی است.مطمئن باشید تمام خواسته‌های سرمربی اجابت خواهد شد. تیم ما، قهرمان لیگ است. با جذب حداقل ۴-۳ بازیکن بازهم مدعی درجه یک می‌شود. بازیکن‌هایی به استقلال اضافه می‌شوند که در پست خودشان جزو بهترین‌ها باشند. بازیکن معمولی جذب نمی‌کنیم.

وی افزود: بچه‌های ما قهرمان ایران شدند، پس اولین گام تثبیت حضورشان با تایید سرمربی است. تمدید قرارداد بازیکنانی که الان آزاد هستند در صورت تایید ساپینتو، اولویت کار ما است. این تیم نیاز به تغییرات عمده و ساختاری ندارد. نیاز به تقویت دارد. به همین خاطر قطعا یک عنصر تهاجمی خارجی جذب خواهد شد. بقیه هم بازیکنان ایرانی اعم از استقلالی‌های سابق، بازیکنان با کیفیت داخلی و یا شاغل در لیگ‌های خارجی خواهند بود.

این مدیریت حدود ۴۰درصد تیم قهرمان را میانه راه اضافه کرد

سمیعی تصریح کرد: قط بستن قرارداد مهم نیست. می‌توانیم قرارداد ببندیم و بدهی به جا بگذاریم اما باز هم تاکید می‌کنم دیگر مانند گذشته نیست که بدهی پشت سر بماند. علاوه بر مشکلات بورسی، کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این شرایط اجازه حضور در لیگ قهرمانان را نخواهد داد. آن دوران که یک باشگاه ضرر ده بتواند در مسابقات زیر مجموعه AFC شرکت کند، تمام شد.

معاون باشگاه استقلال گفت: وقتی در ماه مهر آمدیم شاکله تیم بسته شده بود اما مدیریت جدید روزبه چشمی که نیم فصل دوم از عوامل قهرمانی بود، به همراه ژستد، کوین یامگا، رشید مظاهری، صالح حردانی، آمانوف و سیلوا را به تیم اضافه کرد. یعنی با وجود زمان از دست رفته، تقریبا ۴۰ درصد ترکیب اصلی بازیکنانی بودند که مدیریت  جدید اضافه کرد. الان هم مذاکرات تمدیدی‌ها در حال انجام است. هیچگونه شرطی هم از سوی بازیکن‌ها مطرح نشده چون از ابتدا هم قراربود ۸۰ تا ۸۵درصد پرداخت شود. بقیه نیز پس از برگ مفاصاحساب مالیاتی پرداخت می‌شود. ضمنا طلب فصول قبل بازیکنان هم پرداخت شده است.

با نظر ساپینتو تمدید می‌کنیم و بازیکن می‌گیریم

سمیعی گفت: دادن توضیحات در خصوص تغییرات حقوقی ناشی از ورود استقلال به فرابورس به معنی ضعف باشگاه نیست. اتفاقا استقلال از نظر مالی در شرایط خوبی قرار دارد. قطعا حداقل ۴-۳ بازیکن بنا به تشخیص و تایید سرمربی به تیم اضافه خواهد شد. درواقع باشگاه برای برآورده کردن خواسته‌های سرمربی هیچگونه مشکل مالی ندارد. ساپینتو مرتب فیلم بازی‌ها و بازیکنان استقلال را آنالیز می‌کند و براساس نظراتش، برای تمدید و جذب بازیکن اقدام می‌کنیم. این مدیریت بعد از ۹ سال تیم را به قهرمانی رساند و درحال ساختن یک باشگاه حرفه‌ای است. افرادی که مدیریت را به چالش می‌کشند بدانند، امسال هم استقلال مدعی درجه یک قهرمانی خواهد بود.

فرشید سمیعی,استقلال

بین هوادار منتقد با هوادارنمای فحاش، فاصله بسیار است

معاون باشگاه استقلال در مورد آماده سازی تیم برای فصل جدید اظهار داشت: یک تیم تشنه قهرمانی به رهبری ساپینتو روانه مسابقات خواهد شد. فارغ از سمت اجرایی و صرفا به عنوان یک هوادار قدیمی از هواداران میلیونی استقلال استدعا دارم با تمام وجود کنار تیم باشند و اجازه ندهند بین ما تفرقه ایجاد شود. یکی از عوامل اصلی قهرمانی استقلال در سال گذشته اتحاد نسبی بین هواداران است. انشقاق، سال‌ها قهرمانی را از استقلال گرفت. بین نقد و انتقاد با تخریب و فحاشی و بین هوادار منتقد با هوادار نمای فحاش نفوذی، فاصله بسیار است. نباید اجازه نفوذ و سو استفاده داده شود.

وی افزود: با این فرصتی که تا شروع لیگ داریم مطمئنم می‌توانیم یک تیم رقابتی درجه یک روانه مسابقات کنیم. یقین داشته باشید این حجم از اخبار منفی و حاشیه ای، اتفاقی نیست. اتاق فکری پشت قضیه است که قصد دارد از هوادار استقلال سو استفاده کند. متاسفانه رفتن فرهاد مجیدی و تاخیر در انتخاب سرمربی که خود به خود موجب تاخیر در رونمایی از بازیکنان جدید و تمدید قرارداد‌ها شد، هواداران را دچار استرس و اضطراب کرد که به نوبه خودم بابت این تاخیر عذر خواهی می‌کنم اما از هواداران صدیق استدعا دارم در کنار مطالبه گری منطقی، همراه مدیریت باشگاه، تیم را به سوی قهرمانی مجدد هدایت کنند.

 • 11
 • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

ادامه
دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسون بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش