سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
۰۸:۲۱ - ۰۶ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۶۳۴
لیگ برتر و جام حذفی

منیعی: ۳ بازیکن ضعیف در ازای یک ستاره به استقلال انداختند

میثم منیعی,مشاورمصطفی آجرلو
به‌هرحال مردم و هواداران نگران هستند و این نگرانی‌ها به‌حدی است که طی چند روز گذشته شاهد فحاشی‌هایی بودیم که همه را آزرده‌خاطر کرده است. این مدیریت و تمامی ارکان باشگاه یک‌سال بی‌ریا برای موفقیت این تیم زحمت کشیدند و درنهایت هم یک قهرمانی به دست آوردیم که درطول تاریخ باشگاه استقلال بی‌سابقه بود.

 هواداران تیم استقلال اعتقاد دارند تیم‌شان در پیش‌فصل رقابت‌های لیگ برتر برای فصل جدید عقب مانده و همین موضوع نگرانی آنها را در پی داشته است. با این حال برخی مدیران استقلالی معتقدند این تیم درصورت حفظ شاکله اصلی می‌تواند عنوان قهرمانی را تکرار کرده و از آن دفاع کند. در همین راستا سراغ مدیر کمپ حجازی و مشاور مصطفی آجرلو که روز گذشته با چند استوری خبرساز شده بود، رفتیم تا ابتدا درباره این استوری‌ها بگوید و سپس درباره اوضاع و احوال استقلال و اینکه می‌گویند برای پیش‌فصل عقب افتاده است نظراتش را جویا شویم.

گفت‌وگوی «فرهیختگان» با میثم منیعی را در ادامه می‌خوانید.

روز گذشته در چند استوری از دلالی در دوران مدیریت‌های قبلی باشگاه استقلال صحبت کرده بودی. منظورت چه بود؟

به‌هرحال مردم و هواداران نگران هستند و این نگرانی‌ها به‌حدی است که طی چند روز گذشته شاهد فحاشی‌هایی بودیم که همه را آزرده‌خاطر کرده است. این مدیریت و تمامی ارکان باشگاه یک‌سال بی‌ریا برای موفقیت این تیم زحمت کشیدند و درنهایت هم یک قهرمانی به دست آوردیم که درطول تاریخ باشگاه استقلال بی‌سابقه بود. بنابراین حقیقت امر این است که در روزهای اخیر مقداری دلم شکست. در این چند روز اخیر به من و همسرم فحاشی‌های وحشتناکی کردند به همین دلیل این استوری‌ها را گذاشتم تا یک شفاف‌سازی شده باشد. در این وسط ردپای برخی مدیران سابق بابت خیلی از کارهایی که کردند هنوز وجود دارد. بازیکنانی که با دلالی به تیم آوردند و حالا می‌بینیم همان دلالی که تا این اندازه بزرگش کردند، سبب شد یکی از بازیکنان خوب نقل‌وانتقالات از دست ما بپرد و باعث خیلی از مسائل دیگر شد. خیلی از بازیکنانی که می‌خواستیم جذب کنیم همین دلال ضمن بازی با اسم استقلال باعث شد تا این اتفاقات نیفتد و تا جایی هم که توانست رقم را بالا برد تا از جای دیگر بیشتر سود کند.

به‌قول خودت هواداران استقلال نگران هستند و آینده خوبی را متصور نیستند.

من یک بحث دیگری دارم. خود من از ۱۵سالگی در ورزشگاه‌ها به‌عنوان هوادار بودم و در همین تیم بازی کردم و دو جام قهرمانی با لباس استقلال در کارنامه‌ام دارم و امسال هم به‌عنوان مدیر با این تیم باز هم قهرمان شدم. من با این رفتارها بیگانه نیستم اما اعتقاد دارم مدیری که آمده و پس از ۹ سال برای این باشگاه قهرمانی آورده این حقش نیست که امروز با وی این‌طور برخورد شود. نمی‌گویم سهم مدیرعامل در این قهرمانی صددرصد است اما بالاخره مدیریت نقش بسزایی داشته، این درحالی است که در این چند سال اخیر در استقلال اگر قهرمانی‌ها یکی‌یکی پرید ما چوب مدیریت‌مان را خوردیم. مگر در همین دو سال اخیر دوبار به فینال جام‌حذفی نرفتیم؟ مگر با بهترین و پرمهره‌ترین تیم‌های تاریخ استقلال کم در کورس قهرمانی در این ۹ سال قرار گرفتیم؟ چرا پس در این سال‌ها قهرمان نشدیم؟ اگر هوادار به سال گذشته به همین روزها فکر کند یادش می‌آید که همه اذعان داشتند که در مدیریت مشکل داشتیم اما ما انسان‌ها یک زمان‌هایی فراموش‌کار می‌شویم و خیلی مسائل را یادمان می‌رود.

در هر صورت تیم در بحث نقل‌وانتقالات ضعیف عمل کرده است.

من مسئول نقل‌وانتقالات نیستم و فوتبالیست هستم و این ورزش هم قوانین خاص خودش را دارد. استقلال در حالی پارسال با اقتدار قهرمان شده که شایستگی آن را داشته است. بازیکنانی که پارسال در تیم‌مان بودند همه قرارداد دارند یا اینکه قراردادشان تمدید شده یا به‌زودی تمدید می‌شود. اگر ما شاکله تیم را حفظ کنیم و یکی، دو مهره خوب هم جذب کنیم، این تیم از لحاظ ظرفیت فوتبالی باز هم نمی‌تواند در بین مدعیان باشد؟ اگر هوادار این بازیکنان و این تیم و قهرمانی بی‌سابقه پارسال را قبول دارد پس این انتقادها از سر چیست و نگران چه چیزی هستند؟ هوادار نباید نگران مسائل حاشیه‌ای باشد. متاسفانه فضای مجازی فوتبال ایران را در برگرفته و این فضا را هم چند دلال می‌گردانند. این پروسه هم برای الان نیست و برای هفت، هشت سال پیش است.

این موضوع را بیشتر توضیح می‌دهی؟

یک دلالی که شناخته‌شده و معرف حضور همه اهالی فوتبال است به استقلال آمد و به‌ازای یک بازیکن، ۳ بازیکن ضعیف را به تیم انداخت و در ادامه در این تیم ریشه دواند و تنه‌اش سال به سال کلفت‌تر شد. همین دلال سایت‌های زیادی دارد که فالوورهای زیادی دارند و به همین واسطه مردم را تحریک کرده و به جان باشگاه می‌اندازد. اما خواهش من این است که مردم و هواداران این را بدانند که باشگاه استقلال در کمال آرامش بازیکنی که نیاز دارد را جذب می‌کند و تمدید‌ها نیز انجام می‌شود و مطمئن باشید در آینده نزدیک بازهم استقلال مدعی قهرمانی می‌شود. اما اگر این اتفاق افتاد آن زمان چه؟ آن زمان کسانی که امروز آلت دست همین دلال‌ها هستند که در این چند سال به استقلال ضربه زده‌اند و فالوورهای زیادی دارند با چه رویی می‌خواهند از تیم حمایت کنند؟ فردا اگر دوباره استقلال قهرمان شد چه صحبتی خواهند داشت؟ همین هواداران کدام‌شان پارسال این موقع فکر می‌کردند که استقلال قهرمان شود؟ اما با اقتدار و عزت قهرمان شد. با کمک خداوند، تلاش بازیکنان و کادرفنی و در راس آن مدیریتی که امروز مورد هجمه قرار گرفته، این اتفاق افتاد. اگر فردا تیم قهرمان شد، با این فحش‌های رکیکی که به من و خانواده من و ارکان باشگاه می‌دهید آن روز چطور می‌خواهید به صورت من و امثال من نگاه کنید؟ چه چیزی می‌خواهید بگویید که این حرف‌ها و دشنام‌ها پاک شود؟

پس عقیده داری استقلال اسیر دست دلال‌ها شده است؟

به نظرم فوتبال اسیر دلالیسم شده است. زمانی دلال‌ها را جمع کردند و بردند و دلالی از فوتبال تا حدودی محو شد اما در ادامه به همین‌ها به اسم ایجنت مدرک دادند و دوباره جمع‌شان جمع شد و همان‌هایی که با پرونده‌های آنچنانی، تخلفات زیادی کرده بودند، امروز با یک اسم شیک و تروتمیز به نام ایجنت همان کارها را می‌کنند و امروز دارند فوتبال را به بیراهه می‌برند. الان هم از هواداران استقلال به‌عنوان خواهران و برادرانم عاجزانه درخواست می‌کنم که اسیر این پیج‌ها نشوید. خیلی از این پیج‌ها با دلالی برای استقلال تیم می‌بندند. اگر خود مردم بخواهند برای استقلال یارگیری کنند شاید هزارنفر مورد‌نظر قرار بگیرند اما مگر استقلال چند بازیکن می‌تواند جذب کند؟ امسال چند جای خالی داریم؟ می‌گویند صادقی چرا نیامد، ولی مگر سال گذشته گل سرسبد نقل‌وانتقالات رضا اسدی نبود و همین‌ها نمی‌گفتند چرا این بازیکن را جذب نکردیم و از آن طرف نمی‌گفتند که با این بازیکن ما نقل‌وانتقالات را از استقلال بردیم؟ چه شد پس؟ این بازیکن چه گلی به سرشان زد؟

دوباره به استوری‌هایی که زدی برسیم. درواقع اعتقاد داری مدیران قبلی هم همدست دلال‌ها بوده‌اند.

بله چراکه نه؛ در این وسط پول‌هایی گم شده که شما نمی‌توانید تصورش را بکنید. حالا من اجازه ندارم و در سمتی هم نیستم که خیلی از موارد را عنوان کنم اما مدیران گذشته یا مدیران ضعیفی بودند که به اینها راه دادند یا سفره‌ای پهن بوده و با هم سر این سفره بوده‌اند. الان این بند فسخ‌ها را چه کسی در قرارداد بازیکنان جوان تیم گذاشته است؟ چرا مدیریت فعلی بند فسخ را قبول نمی‌کند؟ در هر صورت بازیکن هم به فکر منفعت خودش است. شاید اگر مدیر دیگری باشد با هر شرایطی قبول کند قرارداد ببندد اما قسم می‌خورم آقای آجرلو در بستن قراردادها هم خدا را در نظر می‌گیرد، هم هواداران و هم می‌خواهد تیمی ببندد که سال‌ها قهرمان شود؛ حالا چه خودش باشد چه نباشد. این خیانت به استقلال است که به هر طریقی یک بازیکن جذب شود. نباید این‌طور باشد که به هر طریقی بازیکن جذب شود. آقای هوادار! اینجا استقلال است. یک زمانی این پیراهن بر تن خیلی از بزرگان بوده است و برای بازی در این تیم پول هم می‌دادند. مقداری که جلوتر آمدیم پیراهن هنوز ملاک بود اما پول هم به میان آمد ولی الان به لطف فضای مجازی آنقدر استقلال را کوچک کرده‌اند که طرف برای قرارداد بستن با این تیم هزار شرط می‌گذارد و مدیریت هم باید این شرط‌ها را قبول کند و اگر قبول نکند منفور می‌شود. این رفتارها یعنی چه؟ تیم ما اسم و گذشته بزرگی نه در ایران بلکه در آسیا دارد. وقتی می‌گوییم دو ستاره داریم یعنی از سابقه و قدمت و افتخار صحبت می‌کنیم. امسال سال جام جهانی است و مگر کسی از استقلال و پرسپولیس می‌گذرد؟

اما جذب مهره‌های مطرح توسط حریف، خون هواداران استقلال را به جوش آورده است.

ما خودمان از لحاظ مهره در فصل گذشته تیم خوبی داشتیم یا نداشتیم؟ مگر همین‌هایی که در استقلال هستند خودشان بازیکنان مطرحی نیستند؟ ما چیزی را از دست ندادیم. شاید هوادار تحت‌تاثیر قرار گرفته باشد. در هر صورت هوادار تشنه موفقیت دوباره است و یک‌سری‌ها هم هستند که خط الکی می‌دهند. همین آدم‌ها از تشنگی هوادار سوءاستفاده می‌کنند. اگر آجرلو می‌گوید کارها در سکوت پیش رفته و هرکسی کار خودش را انجام بدهد دلیلی نمی‌شود که به فکر نیست. مگر می‌شود مدیریت به فکر خودش نباشد؟ فردا هر نتیجه‌ای به دست بیاید که من نباید جواب بدهم، بلکه مدیرعامل باید جواب بدهد. پس مطمئن باشید بهترین‌ها جذب می‌شوند، اما بهترین‌هایی که به دردمان بخورد. اگر همین بهترین جذب شود و روی نیمکت بنشیند خود هوادار فردا ما را به هزار چیز متهم نمی‌کند و صدایش بلند نمی‌شود؟

فکر می‌کنی در آینده نزدیک در همین پنجره تابستانی چه اتفاقاتی پیرامون استقلال رخ بدهد؟

قطعا همین است. مگر می‌شود غیر از این باشد. استقلال از این لحاظ مشکلی ندارد و بازهم از هواداران استقلال خواهش و تمنا می‌کنم که به حرف‌ها و اخباری که در مجازی منتشر می‌شود دقت نکنند، چون این فضا سرتاسر دروغ است و دلال‌هایی که می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند شما را روبه‌روی باشگاه قرار می‌دهند. آن دلال تنه‌اش در باشگاه کلفت شده است. آقای هوادار! اگر من دهانم را باز کنم در صورت خیلی‌ها تف خواهید کرد. اجازه بدهید باشگاه کارش را انجام بدهد که خروجی آن می‌شود مسابقه اول. اگر کیفیت تیم در بازی اول خوب نبود شما حق اعتراض دارید اما اگر خوب بود کنار تیم باشید و اتحاد خود را حفظ کنید. الان است که باید اتحاد داشته باشید و کمک‌حال مدیریت باشید، در غیر این صورت در آینده حمایت هوادار وقتی تیم دارد نتیجه می‌گیرد به چه دردمان می‌خورد؟ الان است که باید دشمن را دور کرده و اسیر فضای مجازی نشویم.

محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق

 • 13
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

ادامه
دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسون بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش