چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۹:۴۵ - ۱۶ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۱۸۸۳
لیگ برتر و جام حذفی

محمد نوری: خداحافظی وریا تاریخی شد/ حسن روشن: درباره غفوری به آجورلو تذکر دادم ولی او برعکس رفتار کرد

محمد نوری,صحبت های محمد نوری درباره وریا غفوری
پیشکسوت استقلال گفت: باشگاه استقلال و تمدید نکردن قرارداد وریا غفوری محبوبیت این بازیکن را نزد مردم ایران صد برابر بیشتر کرد.

محمد نوری بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره جدایی وریا غفوری از استقلال و آغاز دیرهنگام تمرینات این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

تبعات جدایی وریا غفوری برای باشگاه استقلال چیست؟

وریا غفوری از استقلال رفت درست، اما وریا غفوری یک اسم است که البته همه او را دوست دارند. ولی من می‌خواهم طور دیگری موضوع را بیان کنم. وریا غفوری فقط یک نفر نبود بلکه نماینده اعضای باشگاه استقلال بود که به شکل بدی جدا شد.

چطور؟

حرف ما این است که در گذشته هم بازیکنان بزرگ استقلال به همین شکل و روش و بدون کوچکترین توجهی از جمع هم‌تیمی‌هایشان جدا شدند. بدون هیچ مراسمی و یا بزرگداشتی برای این نفرات! برای همین شیوه جدایی وریا غفوری برای پیشکسوتان باشگاه استقلال مهمتر می‌شود.

این موضوع را چطور تحلیل می‌کنید؟

وریا غفوری از استقلال جدا شد پشت هواداران تیمش ایستاد به همین خاطر او را نخواستند. مدیران باشگاه استقلال باید پای وریا می‌ایستادند و از او حمایت می‌کردند. این بازیکن به لحاظ فنی در شرایطی بود که لااقل دو فصل دیگر می‌توانست به خوبی برای استقلال بازی کند و از طرفی او نه تنها مشکل اخلاقی نداشت بلکه می‌توانست در استقلال رابط خوبی بین ساپینتو و اعضای تیم باشد.

مثل زمان استراماچونی؟

بله مثل زمانی که استراماچونی آمد و وریا غفوری بین سرمربی و تیم رابط خوبی بود. الان هم وجود یک وریا غفوری در استقلال واجب بود تا ساپینتو خیلی سریع تر با تیم خو بگیرد.

انتظار چنین اتفاقی را داشتید؟

اصلاً! فکر می‌کردم تا لحظه آخر شرایط فرق می‌کند و مدیریت باشگاه قرارداد وریا را تمدید خواهد کرد! کسانی که این ظلم را به وریا کردند پاسخ بدی به خواسته هواداران استقلال دادند.

این وضعیت چه شرایطی را برای بازیکنان تیم استقلال ایجاد می‌کند؟

آنها هم می‌بیند که دیگر هیچ حاشیه امنیتی ندارند. بازیکنان استقلال به جای اینکه خیالشان بابت حضور در این تیم راحت باشد حالا متوجه می‌شوند که هیچ کس در باشگاه استقلال پشت پناه آنها نیست. هیچکس مراقب آنها نیست. کسی از آنها حمایت نمی‌کند و باشگاه خیلی راحت چشمش را روی زحماتی که برای استقلال کشیده‌اند می‌بندد و حتی بدون یک خداحافظی در را به روی شان قفل میکند!

تحلیل کلی شما از این اتفاق چیست؟

این موضوع در تاریخ فوتبال ایران و باشگاه استقلال ثبت شد. این تصمیم مدیران استقلال محبوبیت وریا را نه تنها کم نکرد بلکه صدها برابر بیشتر کرد. چون آنها باید پای وریا می‌ایستادند و کاری می‌کردند که بازیکنان دیگر تیم به حضورشان در استقلال امیدوار باشند.

شروع دیر هنگام تمرینات استقلال از روز شنبه و فرصت ۳۰ روزه این تیم برای ورود به مسابقات را چطور می‌بینید؟ به نظرتان استقلال به موقع برای لیگ آماده میشود؟

استقلال هم دیر مربی آورده، هم دیر یارگیری کرد، هم دیر به تمدید کردن قرارداد بازیکنانش پرداخت و به طور کلی شرایط بدی را برای خودش رقم زد! حالا هم که ۳۰ روز فرصت تمرین دارد و باید فشرده تمرین کند. تمرین فشرده هم باعث می‌شود ضریب آسیب دیدگی بازیکنان بالا برود.

به درخشش استقلال در فصل آینده امیدوار هستید؟

به طور کلی امیدوارم شرایط بد استقلال در فصل بدنسازی باعث نشود که در لیگ نتیجه نگیریم. ما طبق قولی که به خودمان داده ایم از سرمربی جدید استقلال حمایت می‌کنیم تا فرصت داشته باشد تفکراتش را در تیم پیاده کند اما اگر نتوانست، آن زمان در خدمتشان خواهیم بود.

***

حسن روشن: درباره وریا به آجورلو تذکر دادم ولی او برعکس رفتار کرد

حسن روشن بازیکن اسبق استقلال درباره خداحافظی وریا غفوری از استقلال و انتقال احتمالی امیرحسین حسین زاده به شارلوا بلژیک اظهاراتی را مطرح کرد:

محمد نوری,صحبت های محمد نوری درباره وریا غفوری

مطلع شدید که وریا غفوری از استقلال خداحافظی کرد؟

این اتفاق در کل برای استقلال خوب نبود. در واقع آقای آجورلو در این باره خوب عمل نکرد. اتفاقی که می‌توانست یک الگوسازی برای آینده استقلال باشد درست برعکس اتفاق افتاد و همه الگوها را از بین برد. وقتی بازیکنان جوان استقلال می‌بینند که چه رفتاری با قدیمی طرح‌های تیم می‌شود متوجه می‌شوند که این تیم ارزش ماندن ندارد.

ممکن است بیشتر در این باره توضیح دهید؟

زمانی که ما جوان بودیم به قدیمی‌ها نگاه می‌کردیم. می‌دیدیم که مدیران باشگاه چه رفتاری با آنها دارند و آنها چطور در قبال تیم تلاش می‌کنند. چشم جوان به کاپیتان تیم و بزرگترهاست. وقتی جوان امروز استقلال عاقبت کارش را وریا غفوری ببیند با دیدن گوشه اولین اسکناس قید استقلال را می‌زند و پیراهن را از تنش درمی‌آورد. در صورتی که نباید اینطور باشد. من این موضوع را به آجرلو گفته بودم.

چه زمانی این صحبت را کرده بودید؟

وقتی که جراحی کرده بودم آجورلو به دیدنم آمد. در همان ملاقات به او گفتم دو مسئله خیلی مهم در استقلال باید مورد نظرش باشد. اول این که آکادمی‌باشگاه را فعال کند تا تولید بازیکن در خود استقلال انجام شود و دلال‌ها همه کاره استقلال نباشد. دوم هم به او گفتم باید احترام به پیشکسوت‌ها را در مدیریتش رعایت کند. گفتم روزهایی که بازی استقلال برگزار می‌شود در همان هتلی که تیم ناهار می‌خورد در میز بغل دستی بازیکنان، تعدادی از قدیمی‌ها را دعوت کنید و به آنها هم یک ناهار بدهید. وقتی بازیکن از این میز نگاه می‌کند و می‌بیند باشگاه به پیشکسوتان چطور احترام می‌گذارد با خیال راحت قراردادش را تمدید می‌کند و عاقبتش را روشن می‌بیند ولی الان آجورلو کاملاً برعکس عمل کرد.

درباره وریا غفوری؟

بله! الان بازیکن تازه وارد استقلال به وریا غفوری نگاه می‌کند و پیش خودش می‌گوید روزی مثل لیمو هر وقت آبم تمام شد من را هم دور می‌اندازند. این کار خوبی نبود که آجورلو با کاپیتان استقلال کرد.

این روزها صحبت از انتقال احتمالی امیرحسین حسین زاده به شارلوا بلژیک مطرح است. قبل از این هم انتقال‌های ناموفقی به این باشگاه صورت گرفته بود مثل نورافکن. سال گذشته هم مهدی قائدی به الاهلی رفت ولی نتوانست به آنچه مدنظرش است دست پیدا کند. نظر شما در این باره چیست؟

من به اسامی‌که شما گفتید یعقوب کریمی‌را هم اضافه می‌کنم. ما زمان یعقوب کریمی‌همین بحث را داشتیم. چون این بازیکنان با دلال‌ها در ارتباط هستند، نمی‌دانند چه بلایی بر سرشان می‌آید.

این موضوع را بیشتر باز می‌کنید؟

در زمان قدیم، بازیکن جوان به استقلال می‌آمد و بعد از اینکه چند سال بازی می‌کرد مثل آندو و یا جباری با پول خوب به تیم‌های دیگر یا خارج از کشور منتقل می‌شد اما چند سال در همین تیم بازی می‌کرد. ولی الان این جدایی‌ها خیلی سریع اتفاق می‌افتد.

دلیلش چیست؟

دلیلش این است که آقای دلال می‌خواهد بلافاصله این جوان را رد کند تا یک جوان دیگر را به جایش به باشگاه استقلال بیاورد و دوباره از انتقال همان نفر به یک تیم دیگر سود ببرد. یادمان هست یعقوب کریمی‌را ۵۰ میلیون فروختیم؛ بعد با ۸۰۰ میلیون تومان کرایه اش کردیم! این قبیل اتفاقات را دلال‌ها، سرمربی و مدیرعامل برای باشگاه رقم می‌زنند. چند وقت پیش در ملاقات با آقای رئیسی به او گفتم که باید دست دلال‌ها را از فوتبال قطع کند.

اما ایجنت‌های فوتبالی در همه دنیا فعالیت می‌کنند؟

بله! آژانس دارند، شرکت دارند و خیلی‌ها در این زمینه در دنیا فعالیت می‌کنند اما با این نقل و انتقالات کاری می‌کنند که کشورشان سود ببرد نه اینکه جیب‌ خودشان پر شود. اینجا هر کاری می‌کنند تا فوتبال نابود شود ولی در عوض سپرده حسابشان بالاتر برود.

 • 15
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
عقیل بن ابی طالب زندگینامه عقیل بن ابی طالب؛ از صحابه پیامبر و امام علی (ع)

تاریخ تولد: ده سال بعد از عام الفیل

محل تولد: مکه

محل زندگی: مکه، مدینه

دلیل شهرت: صحابه و پسرعموی محمد

درکذشت: دوران حکومت معاویه، مدینه

مدفن: بقیع

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
حسن معجونی بیوگرافی حسن معجونی بازیگر کمدی سینمای و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حسن معجونی

نام کامل: محمد حسن معجونی

تاریخ تولد: ۲۸ دی ۱۳۴۷

محل تولد: زنجان، ایران

حرفه: بازیگر، کارگردان، طراح، مدرس دانشگاه

تحصیلات: رشتهٔ ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تاجیکستان - افغانستان
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ایران - قرقیزستان
  ۱۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  یوکوهاما مارینوس - اولسان اچ دی
  ۱۳:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - عراق
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر هندبال
  مس کرمان - پیکان سبزوار
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - دینامو مسکو
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - ویتنام
  ۱۷:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  لوریان - پاری سن ژرمن
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - بورنموث
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - نیوکسل
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لیورپول
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - شفیلد یونایتد
  ۲۲:۳۰
 • جام حذفی ایتالیا
  آتالانتا - فیورنتینا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۶ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - میامی هیت
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اوکلاهاما سیتی تاندر - نیو اورلینز پلیکانز
  ۰۵:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورال - روستوف
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا
  اميد قطر - امید ژاپن
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - پیکان
  ۱۷:۴۵
 • اردیویسه هلند
  هیرنفین - آیندهوون
  ۲۰:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - آاس رم
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - منچسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • اردیویسه هلند
  ایگلز - فاینورد
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۷ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اورلاندو مجیک - کلیولند کاوالیرز
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - دنور ناگتس
  ۰۵:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  النصر دبی - الاتحاد کلبا
  ۱۷:۳۵
 • جام حذفی ایران
  فجر سپاسی - گل گهرسیرجان
  ۱۸:۰۰
 • جام حذفی ایران
  هوادار - مس سونگون
  ۱۸:۱۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - پرسپولیس
  ۱۸:۱۵
 • جام حذفی ایران
  تراکتور - ذوب آهن
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی ایران
  ملوان - سایپا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الفتح
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی ایران
  استقلال آبی پوش ملاثانی - سپاهان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الوحده امارات
  ۲۰:۱۵
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الشباب
  ۲۱:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش