جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
۱۷:۱۶ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۱۹۷۵
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: با قدرت مقابل سپاهان ظاهر می‌شویم/ مورایس: بازی فردا کلاسیک است و نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابراز رضایت از روند آماده‌سازی این تیم گفت، با حضور در جمع آبی‌پوشان انتظاراتش به خوبی برآورده شده است.

به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل سپاهان اصفهان در هفته اول لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: خیلی خوشحالم که به ایران آمدم و سرمربی تیم بزرگی به نام استقلال شدم. فردا بازی اول‌مان خواهد بود و مقابل یک تیم خیلی قوی به میدان می‌رویم. آشنایی کامل با مورایس دارم و قبلا هم با او بودم. باید بگویم بازی سختی است و ان‌شاءالله با قدرت ظاهر شویم.

سپاهان رقیب خوبی است

وی ادامه داد: دوست دارم که فقط برای ما کار خوب پیش برود و برای آنها هم آرزوی موفقیت دارم. تیم سپاهان رقیب خوبی است و دوست داریم فردا مقابل آنها به خوبی ظاهر شویم و بازی را ببریم.

متأسفم که بازی فردا بدون تماشاگر است

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که می‌داند بازی با سپاهان ال‌کلاسیکو ایران است، تصریح کرد: باعث تأسف است که این بازی بدون تماشاگر است. تماشاگران یار دوازدهم هر تیمی هستند و دوست داشتیم در بازی فردا حضور داشتند و به ما روحیه و انرژی می‌دادند. ما این شرایط را قبول می‌کنیم و امیدواریم که بازی برگشت ما با سپاهان هم بدون تماشاگر برگزار شود.

سپاهان هم مثل ما هنوز به سطح عالی آماده‌سازی نرسیده است

ساپینتو در پاسخ به این سؤال که «با توجه به شناخت و آنالیزی که از سپاهان دارید قول پیروزی در بازی فردا را می‌دهید؟»، گفت: درست است نقاط قوت و ضعف سپاهان را آنالیز کردیم و این تیم هم مثل ما هنوز به سطح عالی آماده‌سازی نرسیده است. ما قطعاً تمام تمرکزمان را روی بازی می‌گذاریم تا ببریم و ان‌شاءالله گام به گام و بعد از اینکه شناخت بیشتری از سایر تیم‌ها پیدا کردیم، بازی‌های خوبی از ما خواهید دید. مطمئناً بازی برگشت ما با سپاهان بهتر از بازی اول خواهد بود و از این بابت ناراحتیم که فردا تماشاگران را کنارمان نداریم.

بعد از حضور در استقلال انتظاراتم به خوبی برآورده شد

وی در پاسخ به این سؤال که حضور در استقلال توقعاتش را برآورده کرده است، تصریح کرد: من به باشگاه بزرگی آمدم که فصل گذشته قهرمان شده است. درست است که با لیگ برتر ایران خیلی آشنایی نداشتم، اما امیدوارم که در لیگ برتر هم خوب ظاهر شویم. رزومه من بالا بود و بعد از حضور در استقلال هم انتظارات من به خوبی برآورده شده است و با یک محیطی روبه‌رو هستم که همه اعضای تیم تمرکز بالایی دارند و حمایت می‌کنند و همه در کنار هم متعهد هستیم.

بهترین اردوی تدارکاتی را در ترکیه داشتیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد برپایی اردوی تیمش در ترکیه هم گفت: بهترین اردوی تدارکاتی را با استقلال در ترکیه برگزار و با تیم‌های خوبی بازی کردیم. ۱۰ روز خیلی پرفشار را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان هنوز خیلی خوب ریکاوری نشده‌اند، ولی برای بازی فردا آماده هستند و تمرکز بالایی دارند.

به محبی گفتم تیمی بزرگ‌تر از استقلال نمی‌تواند پیدا کند

ساپینتو در واکنش به جذب محمد محبی و همچنین دیر اضافه شدن بازیکنان جدید به تمرینات، عنوان کرد: از آن هفته که به تهران آمدیم من به دنبال این بازیکن بودم و به طور موازی با باشگاه استقلال، خودمان هم با باشگاه سانتاکلارا در تماس بودیم. محبی بازیکن آزاد نبود و پروسه سختی بود. من هم با این بازیکن صحبت کردم. در جریان مذاکرات، به یکباره مدیریت باشگاه پرتغالی تغییر کرد و این اتفاق منتفی شد. محبی رؤیای حضور در اروپا را داشت و من هم با او خیلی صحبت کردم و گفتم تیمی بزرگ‌تر از استقلال نمی‌تواند پیدا کند و با حضور در استقلال به تیم ملی می‌رسد و آینده بهتری برایش رقم خواهد خورد. بعد از تلاش زیاد توانستیم این بازیکن را جذب کنیم و او می‌تواند توقعات ما را در زمین برآورده کند.

شاید بعضی از بازیکنان بروند و بازیکنان دیگری جذب شوند

وی درباره تعداد زیاد مهاجم در ترکیب تیمش خاطر نشان کرد: زمانی که به استقلال آمدم بازی‌های زیادی از این تیم دیدم و دفاع خیلی خوبی داشتیم و فصل خیلی خوبی را سال گذشته پشت سر گذاشته بودند، ولی در خط حمله خیلی خوب نبودیم و اولویت من این بود که بازیکنان را نگه دارم. رفتن دانشگر هم تصمیم خودش بود و من نقشی در این موضوع نداشتم. ان‌شاءالله تا پایان فصل نقل‌وانتقالات هم زمان زیادی داریم و شاید بعضی از بازیکنان بروند و بازیکنان دیگری جذب شوند. بابت حضور تعداد زیاد مهاجم هم باید بگویم که من دوست دارم همیشه راه‌حل‌های زیادی برای گل زدن داشته باشم، قبلاً هم که گفته‌ام باید چهار قهرمانی بیاوریم. برای رسیدن به اهداف‌مان باید همیشه قوی ظاهر شویم.

اعتمادبه‌نفس زیادی نسبت به خودم و کادر فنی‌ام دارم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در ابتدا مخالف حضور او به‌عنوان سرمربی استقلال بوده، ولی اخبار خوبی از اردوی ترکیه شنیده مبنی بر اینکه استقلال اردوی خوبی در ترکیه برگزار کرده است، گفت: ابتدا باید بگویم من از صداقت شما ممنونم. من آدم مثبتی هستم و اعتمادبه‌نفس زیادی نسبت به خودم و کادر فنی‌ام دارم و البته احساسات خوبی نسبت به استقلال. لیگ برتر ایران مثل یک ماراتن می‌ماند و چون بازیکنان خوبی دارم ان‌شاءالله بتوانیم به آن چیزهایی که می‌خواهیم در طول لیگ به آن برسیم.

به نظر من VAR نقشی مهم و اساسی را در مسابقات دارد

ساپینتو در مورد اینکه در فوتبال ایران سیستم کمک داور ویدئویی VAR وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به نظر من VAR نقشی مهم و اساسی را در مسابقات دارد و ای‌کاش از این سیستم بهره‌مند بودیم و می‌توانستیم از آن استفاده کنیم، چون در نتایجی که ما به دست می‌آوریم خیلی تأثیرگذار است. امیدوارم در آینده، در لیگ برتر ایران هم از آن استفاده کنیم.

در زندگی‌ فوتبالی‌ام زیاد با شایعات مواجه شدم

وی درباره شایعاتی که برای تغییر پست برخی بازیکنان مطرح شده است، تصریح کرد: شایعات همیشه است، من هم در زندگی‌ فوتبالی‌ام زیاد با این شایعات مواجه شدم و این‌طور مسائل تاثیر مثبتی ندارند چه روی بازیکن و چه روی سرمربی. دوست داشته‌ام همیشه یک رابطه صادقانه و محترمانه با رسانه‌ها داشته باشم. بعضی وقت‌ها رسانه‌ها می‌توانند اخبار نادرستی بدهند، بیشتر اخباری هم که رسانه‌های مجازی می‌نویسند، غلط است و هواداران هم قبول ندارند. اگر چیزی یا شک و شبهه‌ای دارید از من بپرسید. هیچ وقت من ۱۱ بازیکن اصلی بازی را نمی‌گویم ولی درباره شایعات می‌توانیم صحبت کنیم و من دوست دارم با شما صحبت کنم و س

***

مورایس: بازی سپاهان و استقلال تقابل ۲ باشگاه بلندپرواز است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان بازی فردای تیمش مقابل استقلال را یک مسابقه کلاسیک دانست که پیش‎بینی نتیجه آن امکان‌پذیر نیست.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار سپاهان مقابل استقلال اظهار داشت: ما هنوز همدیگر را خوب نشناختیم و به شناخت کافی نرسیدیم و امیدواریم در آینده بتوانیم اسم هم را بشناسیم. من شناخت کافی دارم که بیزینس رسانه چقدر در فوتبال حائز اهمیت است و علاقه‌ای در بین شما (خبرنگاران) دیده می‌شود و من به آن احترام می‌گذارم. تا امروز حضور در کنار خبرنگاران برای ما ممکن نبود، ولی از الان با هماهنگی و به خاطر شروع لیگ می‌توانیم از هم بخواهیم تا کارمان را انجام دهیم. تا علاقه و اشتیاق را در بین هواداران و مشتاقان فوتبال به شکل مثبت بالا ببریم.

قطعاً از بازی فردای‌مان مقابل استقلال لذت می‌برم

وی احساس خود از بازی فردای تیمش مقابل قهرمان فصل گذشته لیگ برتر را اینطور بیان کرد: اگر سؤال شما فقط درباره احساسی است که درباره بازی فردا دارم، این است که فکر می‌کنم یک بازی بزرگ در لیگ است بین دو باشگاه بلندپرواز با بازیکنان باکیفیت که می‌تواند یک بازی زیبا را خلق کند، این حس من نسبت به بازی فرداست. از نظر من بازی فردا یک بازی کلاسیک است و نمی‌توانیم پیش‌بینی درباره نتیجه آن داشته باشیم. حس و حال این بازی نسبت به سایر بازی‌ها متفاوت است و قطعاً از بازی فردا لذت می‌برم و اینکه کیفیت بازیکنان تیمم و همین‌طور بازیکنان حریف را می‌ببینم.

مدت‌هاست ساپینتو را می‌شناسم و ارتباط خیلی خوبی با هم داریم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره تقابلش با ساپینتو هم تصریح کرد: ساپینتو دوست من است که مدت‌هاست او را می‌شناسم و ارتباط خیلی خوبی با هم داریم. ما مربی حرفه‌ای هستیم و دلیل اینکه اینجا هستیم را شما خوب می‌دانید. الان ما تمام دانش‌مان را در اختیار تیم‌مان قرار می‌دهیم تا به بهبود کیفیت فوتبال ایران کمک کرده باشیم، اما این فقط قصد و نیت من و ساپینتو نیست، چون فکر می‌کنم این تصمیم تمام مربیان لیگ است تا به ارتقای فوتبال ایران کمک کنند.

بازیکنان باکیفیتی داریم و می‌خواهیم آینده‌مان را با آنها بسازیم

مورایس در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه «حضور شما در سپاهان و همین‌طور جذب بازیکنان خوب خارجی، یک تیم کهکشانی از سپاهان ساخته است. این مسائل فشار مضاعفی به تیم شما وارد نمی‌کند؟»، گفت: تشکر می‌کنم از این سؤال. درست است که من با کوله‌باری از تجربیات متفاوت وارد فوتبال ایران شدم و از این سطح انتظارات احساس غرور و افتخار می‌کنم که توانستم محیطی را که در آن هستم، خلق کنم. ما بازیکنان باکیفیتی داریم و من به آنها ایمان دارم. ما اینجا هستیم تا کارمان با بازیکنان را به نحو احسن جلو ببریم و هدف‌مان هم همین است که برنده بازی باشیم. هرچند نمی‌توانم بگویم که قهرمان لیگ می‌شویم و نمی‌توانم پیش‌بینی داشته باشم، اما به درک هواداران نسبت به احتمال قهرمانی ما در آینده احترام می‌گذارم. من احساس می‌کنم که هرکس می‌تواند به این فکر کند که می‌تواند قهرمان باشد. شاید به شکلی درست بگویند و من هم می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم تا با بازیکنانم کار کنم و این امر را به واقعیت تبدیل کنم و آینده‌مان را با آنها بسازیم تا به ارتقای فوتبال ایران کمک کنیم.

ما وقتی به خانه دوست می‌رویم به قوانین آن احترام می‌گذاریم

وی در پاسخ به این سؤال که «برگزاری بدون تماشاگر بازی فردا به نفع سپاهان خواهد بود؟»، تصریح کرد: من قدرت نظر دادن درباره این مسائل را ندارم. همانطور که قبلاً گفتم ما وقتی به خانه دوست می‌رویم به قوانین آن احترام می‌گذاریم و به تصمیم‌‌هایی هم که اتخاذ می‌شود، احترام می‌گذاریم. در خانه‌ام حرفی برای گفتن دارم، اگر میزبان باشم، ولی اینجا فقط می‌پذیرم و نظری نمی‌دهم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در واکنش به طرح این موضوع که پس از اینکه در اردوی ترکیه با سرمربی استقلال روبه‌رو شده است، ساپینتو یک دستمال کاغذی را سوراخ کرده و گفته است که پس از بازی استقلال و سپاهان، این سرنوشت سپاهان خواهد بود، گفت: در حقیقت من اطلاعی از این موضوع ندارم، جنبه شوخی این موضوع را باید در نظر بگیرید. موضوع فقط درباره بازی ما نیست و بازی هواداران هم هست، اینکه بخواهیم یک داستانی را خلق کنیم و بخواهیم در آینده‌ به آن هم فکر کنیم، ولی من چیزی درباره این داستان یادم نمی‌آید و من خبری از آن ندارم!

فقط می‌خواهم درباره موفقیت تیمم بشنوم نه خودم

مورایس در پاسخ به این سؤال که اگر یک سال از حضور او در سپاهان بگذرد او را یک مربی موفق می‌بینیم یا خیر، چون در گذشته مربیان پرتغالی مثل مانوئل ژوزه در پرسپولیس حضور داشتند که موفق نبودند، خاطرنشان کرد: من درباره خودم فکر نمی‌کنم و حرف نمی‌زنم. من به تیم و بازیکنانم فکر می‌کنم، اینجا فقط به موفقیت باشگاه و تیمم فکر می‌کنم. خیلی نمی‌خواهم درباره خودم فکر کنم که آینده‌ام چه خواهد شد، فقط می‌خواهم درباره موفقیت تیمم بشنوم. خوشحالی من درباره تیمم است و نه اینکه در آینده ببینم چه اسمی از من می‌ماند.

کیفیت خاص هر نفر را نگاه می‌کنم تا آنها را به یک تیم بزرگ و قوی تبدیل کنم

«در سپاهان بازیکنی بوده است که در نگاه اول شما را جذب خودش کرده باشد؟»، این مربی پرتغالی در پاسخ به این سؤال هم گفت: وقتی ارزش ما بزرگ می‌شود که ما خودمان را یک واحد و سازمان ببینیم. من وقتی به اینجا آمدم کیفیت هر کس را طوری سنجیدم که یک تیم را تشکیل دهیم. من دنبال کیفیت انفرادی می‌گردم و می‌خواهم آن را به یک تیم تبدیل کنم و نگاه انفرادی نداشتم. من شخص خاصی را مدنظر نداشتم و کیفیت خاص هر نفر را نگاه می‌کنم تا آنها را به یک تیم بزرگ و قوی تبدیل کنم.

فکر می‌کنم در فصل نقل‌وانتقالات موفق بودیم 

مورایس راجع به عملکرد باشگاه سپاهان در فصل نقل‌وانتقالات هم گفت: وقتی به سپاهان آمدم، اولین چیزی که گفتم این بود که ما اینجا هستیم تا با هم کار کنیم. من توقع نداشتم که تنها کار کنم، اما از باشگاه توقع داشتم که یک سازماندهی داشته باشد تا به‌عنوان یک تیم با هم کار کنیم تا یک موفقیتی را خلق کنیم. این شرایط هر چیزی را که در حول محور فوتبال می‌چرخد، دربرمی‌گیرد. من با باشگاه این سازماندهی را پیدا کردم و با اطلاعاتی که ما داشتیم بهترین تصمیمات را گرفتیم. موضوع ما فردی نیست و به‌عنوان یک مربی، فقط یک یا دو بازیکن را نمی‌خواهم که در زمین باشند، من باید این حس را در حول محور خودم ایجاد کنم و نمی‌توانم تنها کار کنم. در کل فکر می‌کنم در فصل نقل‌وانتقالات موفق بودیم.

در لیگ ایران حتی بدون بازیکن خارجی هم می‌توان قهرمان شد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این سؤال که می‌تواند به تیمش برای قهرمانی در آسیا کمک کند، خاطرنشان کرد: سپاهان را به‌عنوان تیمی که به سمت آسیا رفته است می‌شناسم و از کیفیت بازیکنان ایرانی شناخت دارم. پس از حضور در کره جنوبی متوجه شدم که در ایران سطح کیفی بازیکنان به اندازه کافی هست تا بخواهیم بدون اینکه فکر کنیم نیاز به بازیکن خارجی داریم یا نه، فقط با بازیکنان ملی این احتمال هست که بتوانیم قهرمان شویم. وقتی در ایران در یک لیگ معتبر بازی می‌کنید، بهترین تیم‌ها فوتبالیست‌های لازم را دارند تا بتوانند در کشور و لیگ‌های معتبر دیگر تیم برتر باشند. من فکر می‌کنم این احتمال (قهرمانی آسیا) وجود دارد.

دوست ندارم با کسی دعوا کنم و فقط می‌خواهم به همه لذت و آرامش بدهم

مورایس راجع به خونریزی مغزی‌اش در گذشته و اینکه آیا این مشکل برطرف شده است، تصریح کرد: بله، من خونریزی مغزی داشتم و ۱۲ روز هم در بیمارستان بودم. من اصلاً نمی‌دانستم زنده خواهم ماند یا نه. از آن لحظه من فکر می‌کنم زندگی من وارد یک بُعد و درک جدید شد. دلیل و هدف اینکه چرا ما انسان هستیم و به آن رسیدم. من فکر می‌کنم که زندگی فوق‌العاده است. اگر فقط به این فکر کنیم که به دیگران کمک کنیم فوق‌العاده است و چیزی که قبلاً نداشته‌ام را الان دارم و کامل شدم. فکر می‌کنم نسبت به قبل حس بهتری پیدا کردم. من می‌خواهم با هیچ‌کس به دعوا نپردازم و فقط لذت و آرامش را برای همه به ارمغان بیاورم.

بازی استقلال - سپاهان کلاسیک است و نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد

مورایس در واکنش به طرح این موضوع که در آمار، او در تقابل با سرمربیان پرتغالی یک برد، سه تساوی و سه باخت داشته است، عنوان کرد: این موضوع خیلی کنجکاوانه بود. من اصلاً یادم نبود و این آمار برایم جالب بود. این بازی را نمی‌توان خیلی پیش‌بینی کرد چون یک بازی کلاسیک است و احساسات زیادی در آن دخیل است. بازی فردا مسابقه‌ای است که می‌توانید نتیجه آن را پس از بازی بفهمید. من واقعاً نمی‌دانم چه تقابلی در پیش داریم. توقع من این است که بازی فردا، قطعاً بازی خوبی خواهد بود.

مورینیو یک مربی متعادل و بسیار واقع‌گراست

مورایس  درباره همکاری با مورینیو هم تصریح کرد: یک سابقه کاری طولانی‌مدت است و هر کاری که مورینیو به‌عنوان یکی از بهترین مربیان دنیا انجام داد من مهم در نظر می‌گیرم. به اشکال متفاوت از مورینیو از من می‌پرسند. او یک مربی کامل است. او مربی است که به نتیجه نگاه می‌کند و اینکه چگونه بتواند نتیجه را تغییر دهد. او یکسری اولویت‌ها برای خودش دارد و اولویت او تغییر نتیجه است. او یک مربی تهاجمی است و وقتی نیازمند به بازی تدافعی باشد، آن را اجرا می‌کند. مربی متعادلی است و بسیار واقع‌گرا. آدمی نیست که یک تیم را ببیند، فانتزی از آن نسازد و واقعیت را نگوید. من قبلاً گفتم که چیزی نیست که بخواهیم آن را در فوتبال بسازیم. برخی از مربیان می‌خواهند چیز جدیدی در فوتبال ایجاد کنند، اما مورینیو این شکلی نیست. او می‌داند فلسفه فوتبال چه چیزی است و هواداران، بازیکنان و باشگاه چه می‌خواهند و آن را انجام می‌دهد.

مورینیو دوست صمیمی من است

وی در پایان در واکنش به این موضوع که همچنان با مورینیو در ارتباط است، گفت: البته، او دوست صمیمی من است.

 • 9
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۸ مهر
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  کره جنوبی - ژاپن
  ۱۱:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عربستان - ویتنام
  ۱۴:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  اندونزی - لبنان
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  چین تایپه - ایران
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  اسپورتینگ - ژیل ویسنته
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - بایرلورکوزن
  ۲۲:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  آنژه - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  پورتو - براگا
  ۲۳:۴۵
 • شنبه ۹ مهر
  لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - استقلال
  ۱۸:۳۰
 • یکشنبه ۱۰ مهر
  لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - تراکتور
  ۱۸:۳۰
ویژه سرپوش