یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۳۸ - ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۰۱۶۶
لیگ برتر و جام حذفی

لوکادیا: علیه من شعار نژادپرستانه می‌دهند! /  «دیاباته» چقدر به درد پرسپولیس می‌خورد؟

لوکادیا و دیاباته,اخبار پرسپولیس
بیشتر از یک هفته از حضور یورگن لوکادیا در پرسپولیس می‌گذرد و به نظر می‌رسد بالاخره او را با پیراهن شماره ۴ این تیم در اراک خواهیم دید. طی روزهای اخیر تقریباً هر روز درباره این بازیکن چیزهایی خوانده و شنیده‌ایم چراکه به هر حال بازیکنی است که از بوندس لیگا و لیگ برتر انگلیس آمده و سابقه بازی در اردی‌ویژه هلند را به‌عنوان یک بازیکن شناخته شده دارد. لوکادیای ۲۸ ساله قبل‌تر به‌عنوان مدل لباس و عطر فعالیت‌هایی داشته و برخی کلیپ‌های او در رابطه با تبلیغات این محصولات در فضای مجازی یافت می‌شود. از این‌رو او بخوبی نت و شبکه‌های اجتماعی را می‌شناسد و در آن فعالیت دارد.

چند روز قبل پاسخ‌های او به کامنت‌هایی که برخی هواداران داده بودند سر و صدا کرد. شاید برای خیلی از هواداران پرسپولیس و علاقه‌مندان به  فوتبال عجیب بود که لوکادیا با برخی هواداران کانت‌گذار یکی به دو کرده و پاسخ آنها را با ادبیاتی تند داده است اما این مسأله واقعیت داشت. با این حال بعد از این اتفاق و پرداختن رسانه‌ها به آن در حاشیه تمرین تیم یکی از اعضای کادر فنی پرسپولیس به لوکادیا پیغام داد که واقعاً نیازی نیست جواب این کامنت‌ها را بدهد و بهتر است روی کار فنی خودش متمرکز باشد. البته لوکادیا هم همین مسأله را در کامنت‌هایش مطرح کرده بود اما باز هم به او گفتند بهتر است جواب ندهد و تحت تأثیر این نظرات قرار نگیرد.

جالب اینکه لوکادیا در واکنش به این مسأله نکته دیگری را مطرح کرد و گفت طی این مدت در همین فضای اینستاگرام به خاطر رنگین پوست بودنش علیه او شعارهای نژادپرستانه‌ای مطرح کرده‌اند که بشدت باعث ناراحتی‌اش شده است. البته از تیم مدیریتی و کادر فنی پرسپولیس به او گفتند این افراد هوادار پرسپولیس نیستند چراکه طرفداران پرسپولیس که این همه او را تحویل گرفته‌اند و از آمدنش خوشحال شده‌اند هیچ وقت چنین کاری نمی‌کنند. ایشان به لوکادیا گفتند تو از وقتی به پرسپولیس آمده‌ای فالوئرهایت ۵ برابر شده و هواداران پرسپولیس از او استقبال گرمی داشته‌اند پس آنهایی که علیه او شعار نژادپرستانه می‌دهند قطعاً پرسپولیسی نیستند.

لوکادیا طی روزهای اخیر بیشتر با مربیان خارجی پرسپولیس مثل لوسادا و ویرا صحبت کرده و کمتر دیده شده که با یحیی به‌صورت اختصاصی صحبت کند. او به همراه این مربیان خارجی در هتل پارسیان آزادی اقامت دارد و قرار است برایش خانه‌ای اجاره شود.

او بازیکن خوش‌اخلاقی است ضمن اینکه در بخش فنی بسیار چهارچوب‌شناس و توانمند به نظر می‌رسد. لوکادیا در تمرینات هم با پای راست هم با پای چپ ضربات خوبی به توپ می‌زند تا جایی که به نظر می‌رسد دوپاست.

نکته ویژه در مورد او این است که به ۳ زبان آشناست و حرف می‌زند؛ هم هلندی هم اسپانیایی هم انگلیسی. او حتی خانه‌ای هم در اسپانیا دارد و به همین خاطر بود که در اسپانیا بدنسازی می‌کرد.

خبر اشتباه در مورد میزان چربی؛ یورگن در اراک هم فیکس نیست

اخیراً خبری در مورد میزان چربی لوکادیا بعد از تست‌های آمادگی جسمانی اخیر منتشر شد که یکی از اعضای باشگاه پرسپولیس می‌گوید درست نبوده است. در این گزارش آمده بود عدد تست چربی این بازیکن ۷ عنوان شده که آمار فوق‌العاده‌ای برای یک خرید جدید و بازیکنی که بیش از ۱۰۰ روز به میدان نرفته، محسوب می‌شود اما به نظر می‌رسد گزارش تست پزشکی در ایران چربی لوکادیا را بیش از دو برابر این رقم نشان داده. همچنین تست آمادگی جسمانی او، شرایط این بازیکن را «ناآماده» نشان می‌داد و اساساً اگر میزان چربی او کمتر از ۱۰ بود، می‌توانست حداقل برای دقایقی در بازی حضور پیدا کند.

یکی از اعضای کادر فنی پرسپولیس گفت اگر میزان چربی این بازیکن آنقدر پایین بود او را برای تمرین اختصاصی همراه مربی بدنساز به ورزشگاه شهید کاظمی نمی‌فرستادیم.در واقع به نظر می‌رسد این خبر از آن جهت منتشر شده بود که نشان دهد این مهاجم هلندی آماده است اما یحیی او را بازی نمی‌دهد اما واقعیت این است که او هنوز کار دارد و در بازی با آلومینیوم هم فیکس نخواهد بود و شاید دقایقی به میدان برود.

گفتنی است لوکادیا در اسپانیا زیر نظر همان مربی کار می‌کرد که مربی بدنساز ایسکو هافبک سابق رئال مادرید هم هست.

 «دیاباته» چقدر به درد قرمز‌ها می‌خورد؟

کل زمان حضور این مهاجم بلند قد آفریقایی در جمع آبی‌های تهرانی از یک سال و اندی فراتر نرفت اما او در همین فرصت اندک آقای گل لیگ بیستم شد. آن دوره لیگ به خاطر حضور موفق اما نافرجام آندره آ استراماچونی مربی ایتالیایی همیشه در یاد هواداران این تیم خواهد ماند و با اینکه استقلال تا زمان قطع امید استراماچونی از این باشگاه و جدایی‌اش از آبی‌ها در فاصله دو هفته تا پایان نیم فصل اول در صدر جدول جای داشت اما فرهاد مجیدی که جای این مربی را گرفت، نتوانست این جایگاه را برای آنان حفظ کند و استقلال یک بار دیگر پس از پرسپولیس به مقام دوم لیگ رسید.

لوکادیا و دیاباته,اخبار پرسپولیس

شاید شیخ دیاباته از بیان دلایل تردید در پیوستنش به پرسپولیس ابا داشته باشد اما بدون گفتن او هم مشخص است که وی به‌عنوان یک استقلالی سابق از بازخوردهای الحاق به دشمن (!) اول تیم پیشین خود هراس دارد و گفته می‌شود که همسر دیاباته نیز او را از این کار بر حذر داشته و آن را خطرناک خوانده است.

کل زمان حضور این مهاجم بلند قد آفریقایی در جمع آبی‌های تهرانی از یک سال و اندی فراتر نرفت اما او در همین فرصت اندک آقای گل لیگ بیستم شد.

آن دوره لیگ به خاطر حضور موفق اما نافرجام آندره آ استراماچونی مربی ایتالیایی همیشه در یاد هواداران این تیم خواهد ماند و با اینکه استقلال تا زمان قطع امید استراماچونی از این باشگاه و جدایی‌اش از آبی‌ها در فاصله دو هفته تا پایان نیم فصل اول در صدر جدول جای داشت اما فرهاد مجیدی که جای این مربی را گرفت، نتوانست این جایگاه را برای آنان حفظ کند و استقلال یک بار دیگر پس از پرسپولیس به مقام دوم لیگ رسید.

مسیرهای متفاوت محمود فکری و دیاباته

مقام آقای گلی شیخ دیاباته در پایان آن دوره لیگ فقط مرهمی کوچک بر موقعیت از دست رفته آبی‌ها در جدول رده‌بندی بود اما زوج موفقی که بین دیاباته و مهدی قایدی در خط حمله این تیم برقرار شد، در نیم فصل دوم توسط مجیدی هم حفظ و به میدان گسیل شد و فقط زمانی از هم گسست و دیاباته از استقلال رفتنی شد که در فصل بعدی هدایت این تیم به محمود فکری واگذار و قایدی هم مسافر لیگ امارات شد و البته آب فکری و دیاباته هرگز در یک جوی نرفت.

«او» هم عیب‌هایی دارد

۱۵ گل زده دیاباته در آن دوره لیگ که وی را بهترین گلزن فصل معرفی کرد، اگر چه سه گل بیشتر از نزدیک‌ترین فرد به او در جدول گلزنان بود اما فقط معدل ضعیف نیم گل در هر بازی را به دست می‌داد که به هیچ روی رقم امیدسازی نبود.

این مهاجم نیرومند البته در برخی بازی‌ها به‌دلیل مصدومیت غایب بود و اگر شرایط اجازه حضور وسیع‌تری را به او در لیگ بیستم می‌داد و استراماچونی با رفتنش به تیم شوک وارد نمی‌کرد، شاید دیاباته می‌توانست به رقم ۱۸ یا ۲۰ گل زده هم برسد. با این حال قرمزهای پایتخت که در روزهای اخیر مشغول نهایی کردن قرارداد دیاباته بوده‌اند باید به طور جدی از خود بپرسند که او چقدر به دردشان می‌خورد و استمرار وی در قیاس با گذشته بیشتر شده یا کمتر. شاید توان و مهارت دیاباته از مهدی عبدی و حامد پاکدل که مهاجمان بسیار ضعیفی هستند و اصلاً در‌ اندازه‌های حضور در پرسپولیس نیستند کمتر نباشد اما او هم ایراداتی دارد که یکی از آنها استعداد زیادش در مصدوم شدن و دیگری نداشتن استمرار لازم در کارش است.

یک واقعه زمان‌بر

یحیی گل محمدی باید این را هم در نظر بگیرد که دیاباته به سبب عدم حضور در تمرینات «پیش فصل» و الحاق به پرسپولیس در پایان هفته دوم فصل تازه نمی‌تواند بسرعت با یاران جدیدش هماهنگ شود و به زمان بسیار بیشتری در این خصوص نیاز دارد و به این سبب باید پرسید آیا این زمان را می‌توان به او ارزانی داشت یا خیر و اگر این میزان مهلت به او تقدیم شد، آیا تضمینی وجود دارد که وی پس از اتمام این زمان همان مزایا و سرویس را به سرخ‌ها ارائه خواهد کرد که آنها محتاج آن هستند. اینها سؤال‌های بی‌پاسخی است که چون تکلیف آن بسیار دیر مشخص خواهد شد، شاید دیاباته را به مسیر و نتیجه‌ای کاملاً متفاوت با رزومه زمان حضورش در استقلال سوق بدهد.

newspaper.inn.ir
 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۳۰ تیر
  کی لیگ کره جنوبی
  چونبوک موتورز - اولسان اچ دی
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
 • سری آ برزیل
  فلامینگو - کریسیوما
  ۲۲:۳۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  ریسينگ کلاب - گودوی کروز
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - شیکاگو فایر
  ۰۳:۰۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
ویژه سرپوش