جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
۱۸:۲۱ - ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۵۹۰
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: می‌توانیم قهرمان شویم و تا آخر می‌جنگیم/ زارع: از مردم گیلان عذرخواهی می‌کنم

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی استقلال از حضور تماشاگران در بازی با ملوان ابراز خرسندی کرد.

به گزارش ایسنا، استقلال امروز (پنجشنبه) در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال با نتیجه ۴ بر صفر ملوان را شکست داد. ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی اظهار کرد: این برد خیلی بزرگ را به تیمم و هواداران تقدیم کنم. هواداران در نهایت به استادیوم بازگشتند. امیدوارم تعداد تماشاگران از بازی بعدی بیشتر شود. انگیزه‌ای که آنها به ما می‌دهند خیلی خوب است و امروز هم ۹۰ دقیقه تشویق کردند. مهم‌ترین قسمت بازی حضور هواداران بود. باید به هواداران تبریک بگویم و این برد را به آن‌ها تقدیم کنم؛ چه آن‌هایی که آمده بودند و چه آن‌هایی که خانه بودند چون محدودیت‌هایی برای آمدن داشتند.

سرمربی استقلال ادامه داد: یک تیم که خوب بازی می‌کند، موقعیت خوب ایجاد می‌کند. قضاوت‌های داوری در چند صحنه خوب نبود. قابل باور نبود که کارت قرمز به مدافع حریف داده نشد چون ارسلان را در موقعیت تک به تک زد. به تیمم گفتم که عصبی نشوید و با تمرکز ادامه دهید. آن‌ها خوب بازی کردند، گل زدند و از بازی لذت بردند. بازیکنانمان لایق این برد بودند.

ساپینتو درباره کاهش فاصله امتیازی با صدر جدول رده‌بندی بیان کرد: ما سخت کار می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. ما تمام بازی‌ها را می‌خواهیم ببریم. همانطور که قبلا گفتم، به نظرم تا الان ۱۰، ۱۱ امتیاز به خاطر اشتباهات داوری از ما گرفته شده که اگر گرفته نمی‌شد، الان صدر جدول بودیم. ما همیشه نشان می‌دهیم که تیم خوبی داریم اما وقتی کسی ما را اینطور می‌کشد، نمی‌توانیم تنهایی ببریم. ما در بازی قبلی لایق باخت نبودیم. ما مقابل همه جنگیدیم و به این باور رسیدیم که می‌توانیم قهرمان شویم و تا آخر می‌جنگیم.

او در ادامه درباره عملکرد زوج چشمی و سیلوا توضیح داد: مرادمند مصدوم است. عارف هم در حال بازگشت است. امیدوارم سریع برگردند چون لازمشان دارم. من به همه نیاز دارم. همانطور که قبلا گفتم همه شانس بازی دارند. تا الان فکر کنم فقط سینا بازی نکرده است. امیدوارم در زمان مناسب بتوانم به او بازی دهم. من دوست دارم ۱۰۰ درصد ۲۷ بازیکنم را داشته باشم. اگر حق انتخاب داشته باشم، کارم راحت است. باید خودمان را اصلاح کنیم. روزبه می‌تواند در دو پست بازی کند که بیشتر اوقات در پست ۶ بازی کرده است.

سرمربی استقلال درباره شرایط شهباززاده برای ادامه حضور در این تیم بیان کرد: نمی‌توان به همه بازیکنان بازی داد. او بازیکن فوق‌العاده‌ای است. هر بازی تاریخ و مشخصات خودش را دارد. بعضی اوقات بازی نیاز به پیمان دارد و بعضی اوقات به سجاد. همیشه به دنبال این هستم که در بهترین زمان بازیکن‌ها را اضافه کنم تا بهترین بازی‌شان را انجام دهند. همیشه سعی کردم که با بازیکنان منصف باشند. از همه بازیکنانم راضی هستم و همه آن‌ها حرفه‌ای هستند. خیلی خوشحالم و باید با این نتایج ادامه دهیم.

ساپینتو درباره عملکرد درخشان سعید مهری مقابل ملوان گفت: شاهد بازی عالی‌ای از او بودیم. او خیلی بازی نکرده و شانس زیادی تا الان نداشته است. شاید بعضی از هواداران آنطور که باید و شاید به سعید ارزش نداده‌اند و با او منصف نبوده‌اند؛ همان اتفاقی که برای آرش افتاد. البته این از سوی برخی افراد هستند. من مربی هستم و تصمیم می‌گیرم و هیچ مشکلی ندارم که مسئولیت تصمیمم را بر عهده بگیرم. من تا الان تصمیم گرفته‌ام که چه کسی بازی کند و چه کسی نکند. این دو بازیکن برای من خیلی مهم هستند و اگر همینطور ادامه دهند، همینطور بازی خواهند کرد.

او در پاسخ به این سوال که عملکرد مهری او را سورپرایز نکرده است؟ تصریح کرد: نه! چون وقتی به آن‌ها اعتماد دارم به این دلیل است که آن‌ها را می‌شناسم. من هافبک‌های خیلی خوبی دارم. مهدی‌پور، امید و زواری که با زمان بهتر خواهد شد. ما هافبک‌های خوبی داریم که می‌توانند به تیم کمک کنند. من می‌خواهم به همه آن‌ها در همه اوقات انگیزه بدهم.

سرمربی استقلال درباره وضعیت مصدومیت محمد محبی اظهار کرد: او یک مشکلی از ناحیه کمر دارد. ماه آخر برای ما از نظر مصدومیت خیلی سخت بود چرا که وضعیت چمن خوب نبود. سعی کردیم این مشکل را حل کنیم و گام به گام حل خواهیم کرد. هفته آینده مهدی‌پور و عارف به ۱۰۰ درصد خودشان می‌رسند. شاید مرادمند هفته بعد نرسد اما برای هفته بعدش می‌رسد. کاپیتان سید هم مشکلی از ناحیه پاشنه دارد که سعی می‌کنیم سریعا تا هفته بعد او را برسانیم. گام به گام تیم را می‌رسانیم.

***

زارع: نتوانستم اشتباهاتمان را اصلاح کنم/ از مردم گیلان عذرخواهی می‌کنم

سرمربی ملوان می‌گوید که سه گل اول استقلال شبیه به هم به ثمر رسیده و وظیفه او بوده که این مشکل را حل کند تا یک گل، دو بار دیگر تکرار نشود.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

مازیار زارع،‌ سرمربی ملوان در نشست خبری پس از بازی اظهار کرد: از مردم انزلی و استان گیلان بابت این باخت عذرخواهی می‌کنم. فکر می‌کنم استقلال در نیمه اول دو موقعیت روی ضد حمله داشت و همان دو موقعیت را به یک شکل گل کرد. در نیمه دوم سعی کردیم آن قسمت را قوی‌تر کنیم. می‌دانستیم که مهدی قایدی از آن قسمت فشار می‌آورد اما متاسفانه گل سوم را هم مثل دو گل اول دریافت کردیم.

او افزود: جلوی استقلال با این همه بازیکن اگر اشتباه کنی و اشتباهت را درست نکنی، گل‌های بیشتری دریافت می‌کنی. البته این وظیفه من بود که اشتباهات را درست کنم. با این حال فوتبال اینجا تمام نمی‌شود و در بازی‌های بعدی ادامه می‌دهیم.

سرمربی ملوان درباره قضاوت سید علی در این دیدار گفت: در بازی به خاطر فشار به داور اعتراض می‌کنیم. آقای سید علی اواخر دوران داوری‌اش را سپری می‌کند و به او احترام می‌گذاریم. اگر به داوری او ایراد نگیریم بهتر است. بازی‌های استقلال و پرسپولیس در تهران را به آقای سید علی که ساکن کرج هست می‌دهند که زیاد اذیت نشود. یکسری صحنه‌های ریز میانه زمین بود که برای هر مربی‌ای پیش می‌آید اعتراض کند.

زارع در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنی داشته که ضعف دفاعی ملوان در این بازی را حل کند؟ گفت: ما تعویض داشتیم و تغییر سیستم دادیم اما باز از همان سمت گل خوردیم. همه بازیکنانی که در اختیار داریم، بازیکنان لیگ برتری هستند. مقابل استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی باید اشتباهات را به حداقل رساند تا گل‌های ساده نخورد. ما تغییر سیستم دادیم ولی افاقه نکرد و دوباره به همان شکل گل خوردیم.

او درباره موقعیت نیمه نخست ملوان که روزبه چشمی از روی خط دروازه توپ را دور کرد، تصریح کرد: من آن توپ را ندیدم. در جریان بازی احساسات بر آدم غالب است و احساس کردم گل شده ولی هنوز آن صحنه را ندیده‌ام. قضاوت درباره آن را به کارشناسان می‌سپارم.

سرمربی ملوان در پاسخ به این سوال که آیا قصد ندارد سبک بازی هجومی تیمش را تغییر بدهد، بیان کرد: در پنج بازی گذشته مدل متفاوتی داشتیم. تقریبا ۸۰ درصد بازیکنان ما استادیوم آزادی را ندیده بودند. اعتقاد دارم، باید فوتبال بازی کرد. من می‌توانستم بازی را ببندم و شکل بازی را خراب کنم اما دوست ندارم و می‌خواهم بازیکنانم از بازی کردن لذت ببرند. این اتفاق تاوان هم دارد ولی نگران نیستم. بالاخره یک طرف کسانی که بازی را می‌بینند باید از نتیجه راضی باشند. باید علاوه بر این که فوتبال بازی می‌کنیم و ضد فوتبال بازی نمی‌کنیم، نتیجه هم بگیریم.

زارع در واکنش به خبر ناراحتی پژمان نوری از حمایت مسئولان به ملوان گفت: من فکر می‌کنم تنها کسی که حمایت می‌کند اشکان پوررشید است و باقی حمایت نمی‌کنند. خیلی نیاز نمی‌بینم راجع به این موضوع صحبت کنم و بهتر است خود آقا پژمان راجع به آن توضیح دهد.

او درباره غیبت چند وقت اخیر پژمان نوری توضیح داد: باید مسئولان بیایند و صحبت کنند. شرایط سخت است. من آدمی نیستم که صحبتی کنم که ضعف خودم و تیمم را نشان دهد ولی امروز تفاوت قیمتی دو تیم قابل قیاس نبود. البته بازیکنان استقلال می‌توانند و می‌گیرند پس نوش جانشان. خدا کند طوری شود که برای تیم‌های ریشه‌دار شهرستانی مانند ملوان هم بودجه‌ای در نظر گرفته شود. من به هیچ وجه برای باختم بهانه نمی‌آورم که پول نیست. آقا پژمان یکسری خواسته‌ها داشته و تحت فشار هستند.

سرمربی ملوان در پایان درباره بازگشت به استادیوم آزادی اظهار کرد: حس اول بازی خوب بود اما آخر بازی باتوجه به نتیجه خوب نبود. من فکر می‌کنم اگر گل‌ها را کنار بگذارید، ملوان خوب بازی کرد اما کم‌تجربه بودیم و استقلال از تجربه‌اش استفاده کرد. بازی کردن در آزادی حال و هوای خودش را دارد. امیدوارم مردم در حال و هوایی که دارند به ورزشگاه بیایند. امیدوارم خانم‌های محترم هم به ورزشگاه بیایند تا از فوتبال لذت ببرند و فقط مختص به ما آقایان نباشد.

 • 11
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۴ فروردين
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - هلند
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  سوئد - بلژیک
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - لهستان
  ۲۳:۱۵
 • شنبه ۵ فروردين
  جام ملت های اروپا
  اسپانیا - نروژ
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ولز
  ۲۳:۱۵
 • یکشنبه ۶ فروردين
  دوستانه
  مراکش - برزیل
  ۰۱:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اوکراین
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  لوکزامبورگ - پرتغال
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  مالت - ایتالیا
  ۲۲:۱۵
 • دوشنبه ۷ فروردين
  جام ملت های اروپا
  جمهوری ایرلند - فرانسه
  ۲۲:۱۵
 • پنج شنبه ۱۰ فروردين
  لیگ برتر ایران
  نفت مسجدسلیمان - تراکتور
  ۱۹:۱۵
 • جمعه ۱۱ فروردين
  لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - صنعت نفت آبادان
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - پرسپولیس
  ۲۱:۱۵
ویژه سرپوش