پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۲۱:۴۵ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۶۵۰
لیگ برتر و جام حذفی

شکایت باشگاه پرسپولیس از داور دیدار با فولاد؛ اعضای تیم‌های پایه و لیدرهای فولاد فحاشی می‌کردند

توفان یحیی: اسم این شیوه فوتبال لجن است و درمورد لجن‌بازی حرفی ندارم/ پاسخ هاشمی نسب به اظهارات تند گل محمدی

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
در پی شکست مقابل فولاد خوزستان، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از سبک بازی این تیم و البته داور مسابقه انتقاد کرد.

به گزارش تسنیم، یحیی گل‌محمدی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: خیلی دوست دارم درباره بازی و مسائل فنی صحبت کنم، اما اتفاقاتی که در طول ۹۰ دقیقه افتاد، حال آدم را از فوتبال و بازی کردن بد می‌کند. نمی‌دانم اسم این بازی را بگذاریم فوتبال یا غیرفوتبال.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از برگزاری مسابقه، بدون حضور تماشاگران گفت: از مسئولان می‌پرسم چرا این بازی بدون تماشاگر شد؟ تنها دلیل این مسئله این است که اجازه بدهند صدای مربیان حریف و افرادی که در جایگاه و جاهای دیگر نشستند، به داور برسد تا آنها داد بزنند و بازی را خراب کنند. هیچ دلیلی وجود نداشت که همه دیدارها با تماشاگر باشد، اما این ورزشگاه که همه چیز آن عالی است، تماشاگر نداشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از کیفیت مسابقه بیان کرد: آنها فوتبال بازی نمی‌کردند و با توجه به شرایطی که وجود داشت، ما هم تلاش می‌کردیم بازی بلند انجام بدهیم. این اصلاً فوتبال نبود و نمی‌دانم آیا فوتبال خوزستان این شکلی بود یا خیر. من سه سال در فولاد بازی کردم و به نظرم خوزستان اینقدر استعداد دارد که نیازی به این کارها و حاشیه‌ها ندارد. اتفاقاتی افتاد که داور هم تحت تأثیر آن قرار گرفته بود و هنگامی که به او نزدیک شدم، دیدم بدنش می‌لرزد.

گل‌محمدی در ادامه تصریح کرد: یک خطای پنالتی به سود پرسپولیس اتفاق افتاد، اما از آن گذشتند و داور ترسید سوت بزند. نه عُرضه داریم بازی‌ها را با تماشاگر برگزار کنیم؛ نه بدون تماشاگر. اگر داود رفعتی ناظر بازی نبود، مشخص نبود چه اتفاقاتی می‌افتاد و قطعاً جنگ می‌شد. باز صد رحمت به وجود رفعتی که حضور داشت و اجازه نداد اتفاقات غیرفوتبالی و بدتر از این بیفتد.

وی با بیان اینکه صحبتی درباره بازی ندارد، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم این لجن‌بازی و بازی کثیف، آخر و عاقبتی برای این تیم دارد یا خیر. فقط می‌توانم به حال این مجموعه تأسف بخورم. از اسپانیا مربی آورده‌اند، اما از بالا فقط داد می‌زد. فکر می‌کنم معیار حضور در این تیم (فولاد) فقط تُن صدا باشد. نکونام از مربیان جوان، خوب و فنی است که نیازی به این نوع بازی ندارد.

سرمربی پرسپولیس در ادامه انتقاداتش نسبت به عوامل تیم فولاد خوزستان عنوان کرد: سه امتیاز را از دست دادیم و نوش جان حریف که به آن دست یافت. ای کاش به گونه‌ای بازی کنیم که فنی امتیاز بگیریم. اگر ۱۰ بازی را به‌خاطر مسائل فنی ببازیم، برای برطرف کردن نقاط ضعف تیم تلاش می‌کنیم. با این حال اگر بازی‌ها اینگونه باشد، می‌توانیم به حال برگزارکنندگان و افراد مسئول نظم داخل ورزشگاه تأسف بخوریم.

گل‌محمدی با بیان اینکه صدای پرسپولیسی‌ها در بازی‌های اخیر در نیامد، اظهار داشت: ما نجابت به خرج می‌دهیم و به داور احترام می‌گذاریم، اما خیزش بدی برای داوری و برنامه بازی‌های پرسپولیس به وجود می‌آید. سهیل مهدی و خداداد افشاریان باید حواس‌شان را جمع کنند. خیلی چیزها را می‌بینیم و درک می‌کنیم. ما امتیازات بازی قبل را گرفتیم، اما این دلیل نمی‌شود درباره داوری صحبت نکنیم. با این حال چنین کاری انجام ندادیم.

وی با بیان اینکه کسب سه امتیاز با هر شیوه‌ای ارزش ندارد و باید برای تماشاگران احترام قائل شد، تصریح کرد: بنیادی‌فر از داوران خوب و باشخصیت ماست، اما تحت تأثیر فضای ناامن ورزشگاه قرار گرفته بود و می‌ترسید. اگر داور آن صحنه را پنالتی می‌گرفت، اتفاقات بدی برای او می‌افتاد و خوشحالم که از اینجا جان سالم به در برد.

سرمربی پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: این شیوه‌ای نادرست در فوتبال است که اگر باب شود، اتفاقات خوبی برای فوتبال ما نمی‌افتد و در عرصه میزبانی پیشرفت نخواهیم کرد. در ایران به این مسائل اهمیت نمی‌دهند. ما دور هم می‌خواهیم یک لیگ برگزار کنیم و همه چیز تمام شود، اما این مشکلات قطعاً در سطح آسیا دیده می‌شود. فکر نکنیم این اتفاقات به پایان می‌رسد، چون آن را قطعاً رصد می‌کنند و چیزی جز آبروریزی برای فوتبال ما به وجود نمی‌آورد.

هاشمی‌نسب: بعد از گل مقابل پرسپولیس بازی را کنترل کردیم/ با لجن بازی قهرمان سوپرجام شدیم؟!

مربی تیم فولاد خوزستان گفت: می‌دانستیم با تیم قابل احترامی بازی داریم و به همین دلیل بعد از گل بازی را کنترل کردیم.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

مهدی هاشمی نسب مربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس درباره این بازی و صحبت های یحیی گل محمدی اظهار داشت: ما بازی را خوب شروع کردیم. می دانستیم با تیم خوب و قابل احترامی بازی داریم. به گل رسیدیم و بازی را کنترل کردیم. اواخر مسابقه، بازی احساسی شد و روی دروازه ما فشار آوردند.

وی افزود: بچه‌های ما امروز غیرت کردند و زحمت کشیدند تا این بازی را ببریم. با برد امروز هم خود ما به جدول برگشتیم و هم اینکه تیم‌های بالای جدول را امیدوار کردیم. امروز تولد من بود و بهترین کادو را از بازیکنان باغیرت فولاد گرفت و عار نیست اگر تک تک آنها را ببوسم. امروز بازیکنان ما مردانه جنگیدند و تلاش کردند تا ببریم.

هاشمی نسب در خصوص اینکه یحیی گل محمدی از واژه لجن‌بازی برای بازی امروز استفاده کرده بود و اینکه نظر شما در خصوص این مسئله چیست، گفت: ما هفته گذشته با تیم هوادار مساوی کردیم و مربیان حریف ما را بغل کرده و خسته‌نباشید گفتند، اما امروز چون آنها را شکست دادیم فوتبال ما لجن‌بازی شد؟ ما مقابل ۷۰ هزار هوادار با پرسپولیس بازی کردیم و در سوپرکاپ آنها را شکست دادیم، آیا آن زمان هم لجن‌بازی کردیم؟ من به این صحبت‌ها احترام می‌گذارم، اما این‌طور نیست که این حرف‌ها گفته شود. اگر امروز آنها ما را می‌بردند حتما مربیان ما را بغل می‌کردند، اما حالا که ما بردیم لجن شدیم! خدا را شکر در این کشور دمکراسی وجود دارد و هر کسی آزاد است که هر حرفی را بزند.

مربی تیم فولاد در مورد اینکه تماشاگران در بازی امروز حضور نداشتند و گل محمدی از این مسئله گلایه کرده بود، ادامه داد: اگر تماشاگر امروز به ورزشگاه می‌آمد ما راحت‌تر بازی را می‌‌بردیم. همه می‌دانند در اهواز چه قشری طرفدار فوتبال هستند و اینجا درصد رنگ‌بندی‌ها مشخص است. ای‌کاش تماشاگران امروز حضور داشتند تا ما از موقعیت‌هایمان بهتر استفاده می‌کردیم، اما متاسفانه فولاد در اهواز غریب است، در تهران غریب است، در سیرجان غریب است و همه‌جا غریب هستیم. ما امروز با تعصب و غیرت بازیکنان یا به قول دوستان با لجن‌بازی برنده شدیم، اما شکل گل ما نشان داد که لجن‌بازی در کار نبود. 

وی در خصوص ادعای پرسپولیسی‌ها مبنی بر اشتباه داوری‌ و نقش آن در تعیین نتیجه افزود: همیشه اشتباهات داوری جزئی از بازی است، اما من راجع به داوری حرفی ندارم و صحنه مورد اشاره پرسپولیسی‌ها را هم ندیدم، اما به جز ۵ دقیقه آخر که بنیادی‌فر احساسی قضاوت کرد و روی تیم ما فشار وارد شد، او در مجموع داوری خوبی انجام داد. باخت جزئی از فوتبال است و ما سه بازی پشت هم باختیم و این در حالی است که اشتباهات داوری هم وجود داشت، اما بهانه نیاوردیم. جا دارد از مدیریت باشگاه هم تشکر کنم که در فصل نقل و انتقالات زحمات زیادی کشیدند، اما ای‌کاش یک مهاجم خارجی می‌گرفتیم تا قاطع‌تر امروز برنده می‌شدیم. ما به تیمی باج نمی‌دهیم. ما در این سه سال دو جام گرفتیم، آیا آنها هم با لجن‌بازی بود. با لجن‌بازی که نمی‌شود جام گرفت، اما ما حق خودمان را گرفتیم. 

هاشمی‌نسب در باره این ادعای یحیی گل محمدی که در فولاد هر کسی تن صدایش بالاتر باشد، کار می‌کند، تصریح کرد: کدام مربی کنار زمین داد نمی‌زند. ما داد می‌زنیم اما بی‌احترامی نمی‌کنیم و فقط بازیکنان خودمان را تشویق می‌کنیم. وقتی تیم‌ها به داور حمله می‌کنند، ما هم این کار را می‌کنیم. تن صدای من بالاست و در این سه سال که در فولاد بودم، یک داور بابت تن صدا من را اخراج نکرد. آنها با این حرف‌ها می‌خواهند روی داور فشار بگذارند، اما ما اجازه نمی‌دهیم. کنار نیمکت‌ها بزن بزن شده بود، اما ای‌کاش قانون و عدالت یکسان اجرا می‌شد و برای همه یکی بود. ما امروز جنگیدیم و بهتر از حریف بودیم. حق ما گرفتن ۳ امتیاز بود و برای مردم خوزستان و فوتبال اینجا جنگیدیم و باز هم می‌جنگیم. 

***

شکایت باشگاه پرسپولیس از داور دیدار با فولاد؛ "اعضای تیم‌های پایه و لیدرهای فولاد فحاشی می‌کردند"

سایت باشگاه پرسپولیس پس از دیدار امروز مقابل فولاد خوزستان در اعتراض به حضور تماشاگر در ورزشگاه نوشت:

«در دیداری که قرار بود بدون تماشاگر باشد، این افراد که از اعضای تیم‌های پایه و لیدرهای حریف هستند در جایگاه ویژه نشسته و از ابتدای بازی علاوه بر تشویق تیم میزبان، به فحاشی و توهین علیه مربیان و بازیکنان پرسپولیس و تیم داوری مشغول بودند! ناظر بازی در ابتدای نیمه دوم دستور به خارج شدن این افراد از ورزشگاه داد اما در کمال تعجب چند دقیقه بعد همه آنها برگشتند و به کاری که به آنها دیکته شده بود پرداختند. فضا برای داور به حدی سنگین و ترسناک شده بود که از گرفتن واضح‌ترین و ساده‌ترین خطاها به سود پرسپولیس می‌ترسید و در دو صحنه نیز خطای هند مدافع فولاد و همچنین خطا روی دیاباته را پنالتی نگرفت تا به راحتی ۳ امتیاز از پرسپولیس گرفته شود.

باشگاه پرسپولیس، با استناد به اظهارات کارشناسان داوری، از تیم داوری این مسابقه رسماً شکایت می‌کند. در بازی‌های گذشته نیز چندین بار شاهد ناداوری‌ها علیه خود بودیم که در احترام به جامعه داوری نه باشگاه و نه کادر فنی هیچ گله و شکایتی نکردند و نمونه بارزش همین بازی گذشته و خطای هند پنالتی واضح مدافع ذوب‌آهن بود. از فدراسیون فوتبال و کمیته‌هایش فقط انتظار اجرای عدالت داریم».

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

 • 10
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش