چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
۲۱:۴۵ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۶۵۰
لیگ برتر و جام حذفی

شکایت باشگاه پرسپولیس از داور دیدار با فولاد؛ اعضای تیم‌های پایه و لیدرهای فولاد فحاشی می‌کردند

توفان یحیی: اسم این شیوه فوتبال لجن است و درمورد لجن‌بازی حرفی ندارم/ پاسخ هاشمی نسب به اظهارات تند گل محمدی

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
در پی شکست مقابل فولاد خوزستان، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از سبک بازی این تیم و البته داور مسابقه انتقاد کرد.

به گزارش تسنیم، یحیی گل‌محمدی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: خیلی دوست دارم درباره بازی و مسائل فنی صحبت کنم، اما اتفاقاتی که در طول ۹۰ دقیقه افتاد، حال آدم را از فوتبال و بازی کردن بد می‌کند. نمی‌دانم اسم این بازی را بگذاریم فوتبال یا غیرفوتبال.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از برگزاری مسابقه، بدون حضور تماشاگران گفت: از مسئولان می‌پرسم چرا این بازی بدون تماشاگر شد؟ تنها دلیل این مسئله این است که اجازه بدهند صدای مربیان حریف و افرادی که در جایگاه و جاهای دیگر نشستند، به داور برسد تا آنها داد بزنند و بازی را خراب کنند. هیچ دلیلی وجود نداشت که همه دیدارها با تماشاگر باشد، اما این ورزشگاه که همه چیز آن عالی است، تماشاگر نداشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از کیفیت مسابقه بیان کرد: آنها فوتبال بازی نمی‌کردند و با توجه به شرایطی که وجود داشت، ما هم تلاش می‌کردیم بازی بلند انجام بدهیم. این اصلاً فوتبال نبود و نمی‌دانم آیا فوتبال خوزستان این شکلی بود یا خیر. من سه سال در فولاد بازی کردم و به نظرم خوزستان اینقدر استعداد دارد که نیازی به این کارها و حاشیه‌ها ندارد. اتفاقاتی افتاد که داور هم تحت تأثیر آن قرار گرفته بود و هنگامی که به او نزدیک شدم، دیدم بدنش می‌لرزد.

گل‌محمدی در ادامه تصریح کرد: یک خطای پنالتی به سود پرسپولیس اتفاق افتاد، اما از آن گذشتند و داور ترسید سوت بزند. نه عُرضه داریم بازی‌ها را با تماشاگر برگزار کنیم؛ نه بدون تماشاگر. اگر داود رفعتی ناظر بازی نبود، مشخص نبود چه اتفاقاتی می‌افتاد و قطعاً جنگ می‌شد. باز صد رحمت به وجود رفعتی که حضور داشت و اجازه نداد اتفاقات غیرفوتبالی و بدتر از این بیفتد.

وی با بیان اینکه صحبتی درباره بازی ندارد، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم این لجن‌بازی و بازی کثیف، آخر و عاقبتی برای این تیم دارد یا خیر. فقط می‌توانم به حال این مجموعه تأسف بخورم. از اسپانیا مربی آورده‌اند، اما از بالا فقط داد می‌زد. فکر می‌کنم معیار حضور در این تیم (فولاد) فقط تُن صدا باشد. نکونام از مربیان جوان، خوب و فنی است که نیازی به این نوع بازی ندارد.

سرمربی پرسپولیس در ادامه انتقاداتش نسبت به عوامل تیم فولاد خوزستان عنوان کرد: سه امتیاز را از دست دادیم و نوش جان حریف که به آن دست یافت. ای کاش به گونه‌ای بازی کنیم که فنی امتیاز بگیریم. اگر ۱۰ بازی را به‌خاطر مسائل فنی ببازیم، برای برطرف کردن نقاط ضعف تیم تلاش می‌کنیم. با این حال اگر بازی‌ها اینگونه باشد، می‌توانیم به حال برگزارکنندگان و افراد مسئول نظم داخل ورزشگاه تأسف بخوریم.

گل‌محمدی با بیان اینکه صدای پرسپولیسی‌ها در بازی‌های اخیر در نیامد، اظهار داشت: ما نجابت به خرج می‌دهیم و به داور احترام می‌گذاریم، اما خیزش بدی برای داوری و برنامه بازی‌های پرسپولیس به وجود می‌آید. سهیل مهدی و خداداد افشاریان باید حواس‌شان را جمع کنند. خیلی چیزها را می‌بینیم و درک می‌کنیم. ما امتیازات بازی قبل را گرفتیم، اما این دلیل نمی‌شود درباره داوری صحبت نکنیم. با این حال چنین کاری انجام ندادیم.

وی با بیان اینکه کسب سه امتیاز با هر شیوه‌ای ارزش ندارد و باید برای تماشاگران احترام قائل شد، تصریح کرد: بنیادی‌فر از داوران خوب و باشخصیت ماست، اما تحت تأثیر فضای ناامن ورزشگاه قرار گرفته بود و می‌ترسید. اگر داور آن صحنه را پنالتی می‌گرفت، اتفاقات بدی برای او می‌افتاد و خوشحالم که از اینجا جان سالم به در برد.

سرمربی پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: این شیوه‌ای نادرست در فوتبال است که اگر باب شود، اتفاقات خوبی برای فوتبال ما نمی‌افتد و در عرصه میزبانی پیشرفت نخواهیم کرد. در ایران به این مسائل اهمیت نمی‌دهند. ما دور هم می‌خواهیم یک لیگ برگزار کنیم و همه چیز تمام شود، اما این مشکلات قطعاً در سطح آسیا دیده می‌شود. فکر نکنیم این اتفاقات به پایان می‌رسد، چون آن را قطعاً رصد می‌کنند و چیزی جز آبروریزی برای فوتبال ما به وجود نمی‌آورد.

هاشمی‌نسب: بعد از گل مقابل پرسپولیس بازی را کنترل کردیم/ با لجن بازی قهرمان سوپرجام شدیم؟!

مربی تیم فولاد خوزستان گفت: می‌دانستیم با تیم قابل احترامی بازی داریم و به همین دلیل بعد از گل بازی را کنترل کردیم.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

مهدی هاشمی نسب مربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس درباره این بازی و صحبت های یحیی گل محمدی اظهار داشت: ما بازی را خوب شروع کردیم. می دانستیم با تیم خوب و قابل احترامی بازی داریم. به گل رسیدیم و بازی را کنترل کردیم. اواخر مسابقه، بازی احساسی شد و روی دروازه ما فشار آوردند.

وی افزود: بچه‌های ما امروز غیرت کردند و زحمت کشیدند تا این بازی را ببریم. با برد امروز هم خود ما به جدول برگشتیم و هم اینکه تیم‌های بالای جدول را امیدوار کردیم. امروز تولد من بود و بهترین کادو را از بازیکنان باغیرت فولاد گرفت و عار نیست اگر تک تک آنها را ببوسم. امروز بازیکنان ما مردانه جنگیدند و تلاش کردند تا ببریم.

هاشمی نسب در خصوص اینکه یحیی گل محمدی از واژه لجن‌بازی برای بازی امروز استفاده کرده بود و اینکه نظر شما در خصوص این مسئله چیست، گفت: ما هفته گذشته با تیم هوادار مساوی کردیم و مربیان حریف ما را بغل کرده و خسته‌نباشید گفتند، اما امروز چون آنها را شکست دادیم فوتبال ما لجن‌بازی شد؟ ما مقابل ۷۰ هزار هوادار با پرسپولیس بازی کردیم و در سوپرکاپ آنها را شکست دادیم، آیا آن زمان هم لجن‌بازی کردیم؟ من به این صحبت‌ها احترام می‌گذارم، اما این‌طور نیست که این حرف‌ها گفته شود. اگر امروز آنها ما را می‌بردند حتما مربیان ما را بغل می‌کردند، اما حالا که ما بردیم لجن شدیم! خدا را شکر در این کشور دمکراسی وجود دارد و هر کسی آزاد است که هر حرفی را بزند.

مربی تیم فولاد در مورد اینکه تماشاگران در بازی امروز حضور نداشتند و گل محمدی از این مسئله گلایه کرده بود، ادامه داد: اگر تماشاگر امروز به ورزشگاه می‌آمد ما راحت‌تر بازی را می‌‌بردیم. همه می‌دانند در اهواز چه قشری طرفدار فوتبال هستند و اینجا درصد رنگ‌بندی‌ها مشخص است. ای‌کاش تماشاگران امروز حضور داشتند تا ما از موقعیت‌هایمان بهتر استفاده می‌کردیم، اما متاسفانه فولاد در اهواز غریب است، در تهران غریب است، در سیرجان غریب است و همه‌جا غریب هستیم. ما امروز با تعصب و غیرت بازیکنان یا به قول دوستان با لجن‌بازی برنده شدیم، اما شکل گل ما نشان داد که لجن‌بازی در کار نبود. 

وی در خصوص ادعای پرسپولیسی‌ها مبنی بر اشتباه داوری‌ و نقش آن در تعیین نتیجه افزود: همیشه اشتباهات داوری جزئی از بازی است، اما من راجع به داوری حرفی ندارم و صحنه مورد اشاره پرسپولیسی‌ها را هم ندیدم، اما به جز ۵ دقیقه آخر که بنیادی‌فر احساسی قضاوت کرد و روی تیم ما فشار وارد شد، او در مجموع داوری خوبی انجام داد. باخت جزئی از فوتبال است و ما سه بازی پشت هم باختیم و این در حالی است که اشتباهات داوری هم وجود داشت، اما بهانه نیاوردیم. جا دارد از مدیریت باشگاه هم تشکر کنم که در فصل نقل و انتقالات زحمات زیادی کشیدند، اما ای‌کاش یک مهاجم خارجی می‌گرفتیم تا قاطع‌تر امروز برنده می‌شدیم. ما به تیمی باج نمی‌دهیم. ما در این سه سال دو جام گرفتیم، آیا آنها هم با لجن‌بازی بود. با لجن‌بازی که نمی‌شود جام گرفت، اما ما حق خودمان را گرفتیم. 

هاشمی‌نسب در باره این ادعای یحیی گل محمدی که در فولاد هر کسی تن صدایش بالاتر باشد، کار می‌کند، تصریح کرد: کدام مربی کنار زمین داد نمی‌زند. ما داد می‌زنیم اما بی‌احترامی نمی‌کنیم و فقط بازیکنان خودمان را تشویق می‌کنیم. وقتی تیم‌ها به داور حمله می‌کنند، ما هم این کار را می‌کنیم. تن صدای من بالاست و در این سه سال که در فولاد بودم، یک داور بابت تن صدا من را اخراج نکرد. آنها با این حرف‌ها می‌خواهند روی داور فشار بگذارند، اما ما اجازه نمی‌دهیم. کنار نیمکت‌ها بزن بزن شده بود، اما ای‌کاش قانون و عدالت یکسان اجرا می‌شد و برای همه یکی بود. ما امروز جنگیدیم و بهتر از حریف بودیم. حق ما گرفتن ۳ امتیاز بود و برای مردم خوزستان و فوتبال اینجا جنگیدیم و باز هم می‌جنگیم. 

***

شکایت باشگاه پرسپولیس از داور دیدار با فولاد؛ "اعضای تیم‌های پایه و لیدرهای فولاد فحاشی می‌کردند"

سایت باشگاه پرسپولیس پس از دیدار امروز مقابل فولاد خوزستان در اعتراض به حضور تماشاگر در ورزشگاه نوشت:

«در دیداری که قرار بود بدون تماشاگر باشد، این افراد که از اعضای تیم‌های پایه و لیدرهای حریف هستند در جایگاه ویژه نشسته و از ابتدای بازی علاوه بر تشویق تیم میزبان، به فحاشی و توهین علیه مربیان و بازیکنان پرسپولیس و تیم داوری مشغول بودند! ناظر بازی در ابتدای نیمه دوم دستور به خارج شدن این افراد از ورزشگاه داد اما در کمال تعجب چند دقیقه بعد همه آنها برگشتند و به کاری که به آنها دیکته شده بود پرداختند. فضا برای داور به حدی سنگین و ترسناک شده بود که از گرفتن واضح‌ترین و ساده‌ترین خطاها به سود پرسپولیس می‌ترسید و در دو صحنه نیز خطای هند مدافع فولاد و همچنین خطا روی دیاباته را پنالتی نگرفت تا به راحتی ۳ امتیاز از پرسپولیس گرفته شود.

باشگاه پرسپولیس، با استناد به اظهارات کارشناسان داوری، از تیم داوری این مسابقه رسماً شکایت می‌کند. در بازی‌های گذشته نیز چندین بار شاهد ناداوری‌ها علیه خود بودیم که در احترام به جامعه داوری نه باشگاه و نه کادر فنی هیچ گله و شکایتی نکردند و نمونه بارزش همین بازی گذشته و خطای هند پنالتی واضح مدافع ذوب‌آهن بود. از فدراسیون فوتبال و کمیته‌هایش فقط انتظار اجرای عدالت داریم».

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

 • 10
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
میخائیل گورباچف,بیوگرافی میخائیل گورباچف بیوگرافی میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی

تاریخ تولد: ۲ مارس ۱۹۳۱

محل تولد: روستای پریولنوی، جمهوری فدراتیو سوسیالیستی روسیه شوروی، اتحاد شوروی

ملیت: شوروی، روسیه

حرفه: سیاستمدار

حزب سیاسی: اتحاد سوسیال دموکرات‌ها

محل تحصیل: دانشگاه دولتی مسکو

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۸ فروردين
  جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - اسپانیا
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - کرواسی
  ۲۲:۱۵
 • دوستانه
  آلمان - بلژیک
  ۲۲:۱۵
 • دوستانه
  بولیوی - عربستان
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۰ فروردين
  لیگ برتر ایران
  نفت مسجدسلیمان - تراکتور
  ۱۹:۱۵
 • جمعه ۱۱ فروردين
  لیگ برتر ایران
  سپاهان - صنعت نفت آبادان
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - پرسپولیس
  ۲۱:۱۵
 • بوندسلیگا آلمان
  آینتراخت فرانکفورت - بوخوم
  ۲۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  مایورکا - اوساسونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  مارسی - مون پلیه
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش