سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۲۸ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۳۳۵
لیگ برتر و جام حذفی

صحبت‌های بازیکنان استقلال درباره پنالتی جنجالی در دیدار با گل گهر/ چشمی: داور با شجاعت پنالتی گرفت

دیدرا استقلال و گل گهر,صحبت‌های بازیکنان استقلال درباره پنالتی جنجالی در دیدار با گل گهر
روزبه چشمی تصمیم داور دیدار استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان برای اعلام پنالتی به سود آبی‌پوشان را شجاعانه توصیف کرد.

به گزارش فارس، روزبه چشمی پس از پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: ما زودتر باید کار را تمام می‌کردیم، چراکه موقعیت‌های بسیار زیادی را داشتیم، اما مهم ۳ امتیاز بود که خداراشکر می‌کنم در دقایق پایانی توانستیم گل بزنیم و ۳ امتیاز این بازی را به دست آوریم. به همه هوداران تبریک و به بازیکنان و کادر فنی خدا قوت می‌گویم. 

وی در خصوص صحنه پنالتی بازی امروز، گفت: من بعد از بازی هم این صحنه را دیدم و می‌توانم بگویم بنیادی‌فر با جسارت این پنالتی را گرفت. همه داوران اگر با همین شجاعت کار کنند فوتبال ما روز به روز بهتر می‌شود. تمام صحنه‌ها را با قاطعیت اعلام کنند. ۱۰۰در صد میرزایی را در محوطه جریمه زدند و بازهم می‌گویم داور با جسارت و شجاعت این پنالتی را گرفت. 

چشمی در خصوص بازگشت استقلال در دقایق پایانی، تصریح کرد: من گفتم قبل از این که گل بخوریم باید در همان ۱۵ دقیقه ابتدای بازی کار را تمام می‌کردیم. استفاده نکردن از موقعیت‌ها در ادامه کار را برای ما سخت کرد و باز هم خداراشکر که توانستیم ۳ امتیاز این بازی را به دست آوریم. 

مدافع استقلال در خصوص برنامه فوتبال برتر و بررسی صحنه‌های بازی در این برنامه، عنوان کرد: اگر میثاقی ناراحت نمی‌شود می‌خواهم موضوعی را بیان کنم. در خصوص صحنه پنالتی هفته گذشته که روی مهدی قائدی اعلام نشد حرف دارم. همه کارشناسان گفتند شبیه‌سازی قائدی بوده است، اما چیزی که مهم است هیچ مدافعی به عمد برای زدن مهاجم نمی‌رود. این مهاجم‌ها هستند که فضاسازی می‌کنند تا از مدافعین خطا بگیرند. هفته گذشته هم مدافع نساجی پایش را بالا آورد و مهدی قائدی از آن فضا استفاده کرد و پنالتی گرفت.

وی افزود: اول گفتند که این صحنه اصلاً پنالتی نبوده است، اما در برنامه دیگری یک صحنه واضح‌تر منتشر شد که هیچکس دیگر نتوانست بگوید پنالتی نبوده. اگر VAR بود و آن صحنه را پنالتی اعلام می‌کرد. کارشناسان باز هم می‌گفتند این صحنه پنالتی نبوده است؟ 

چشمی خاطرنشان کرد: امروز هم چند کارشناس صحبت کرده‌اند و گفتند که خطا به روی میرزایی صورت نگرفته و برخورد طبیعی بازی بوده است. چطور می‌شود که برخورد طبیعی باشد و خطا نباشد؟ از میثاقی هم می‌خواهم در برنامه‌اش صحنه‌های بازی را کامل نشان دهد. هفته گذشته حرفی زده بود که باید توضیحی می‌دادم.

حسینی: بعضی تیم‌ها بزرگش نکنند، پنالتی ما صد درصد درست بود/ چرا از ۶ امتیازی که از ما گرفتند صحبتی نمی‌شود؟!

سیدحسین حسینی در پایان دیدار تیم‌های استقلال و گل‌گهر اظهار داشت: خدا را شکر توانستیم برد خوبی را به دست بیاوریم. با این فوتبالی که ما ارائه کردیم حق‌مان سه امتیاز بود و خدا را شکر به آن رسیدیم.

وی درباره نقش هواداران استقلال در بُرد تیم‌شان گفت: جا دارد از هواداران‌مان تشکر کنم. آنها تا دقیقه ۹۰ از تیم حمایت کردند و همین باعث شد به بازی برگردیم. هواداران هم فوتبال ما را می‌بینند و مسلماً راضی هستند. امیدوارم به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

کاپیتان استقلال در مورد صحنه‌ای که دروازه‌اش باز شد نیز توضیح داد: در یک لحظه بچه‌ها حواس‌شان نبود، ولی خدا را شکر بازی را بردیم. اینکه به بازی برگشتیم مهم است. صحنه پنالتی هم صد درصد درست بود. بعضی تیم‌ها نیایند و بزرگش کنند و بگویند به نفع استقلال گرفته‌اند. صد درصد پنالتی درست بود. واقعاً متأسفم، داور هفته قبل ما، شش امتیاز از تیم‌مان گرفته است. او جام حذفی فصل قبل را هم از ما گرفت. چرا کسی در مورد اینها حرف نمی‌زند؟! الان قطعاً همین هفته می‌گویند پنالتی استقلال درست نبوده است، اما کسی در مورد شش امتیازی که گفتم و جام حذفی فصل قبل صحبت نمی‌کند. شاید زور باشگاه ما در برخی موارد کم است. محرومیت ساپینتو هم ادامه‌دار است، او معذرت‌خواهی کرد، ولی محرومیتش کم نشد.

حسینی در پاسخ به سؤالی درباره دلیل حضورش در درگیری رخ داده بین بازیکنان پس از پنالتی اعلام شده به سود استقلال اظهار داشت: بازیکنان و مربیان گل‌گهر سعی داشتند نظر داور را تغییر دهند و وظیفه من بود که آنجا بروم.

وی راجع به شانس قهرمانی تیمش گفت: فعلاً زود است، ولی تا لحظه آخر می‌جنگیم تا ان‌شاءالله به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

غلامی: داور فصل گذشته جام حذفی را از ما گرفت

عارف غلامی بعد از برتری ۲ بر یک تیمش برابر گل‌گهر در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: تیمی که می‌خواهد قهرمان شود از یک سری بازی‌های سخت باید اینطوری عبور کند. همیشه ما نباید از حریف پیش باشیم و بازی را ببریم، گاهی رخ می‌دهد از حریف عقب باشیم اما شخصیت خودمان را نشان بدهیم و بازی را ببریم.

وی افزود: ما از دقیقه یک تا زمانی که سوت بازی پایان بازی را بزنند تلاش می‌کنیم که بازی را ببریم و اگر از حریف پیش هستیم، بازی را حفظ می‌کنیم و اگر عقب هستم نتیجه را جبران کنیم.

مدافع استقلال درباره خطای پنالتی‌ که به سود تیمش اعلام شد گفت: اعتراضات همیشه به داوری‌ها بوده و امکانات داوران کامل نیست. من حافظه خوبی دارم و سخت اتفاقات سال‌های گذشته از یادم می‌رود. ما به خاطر داوری پارسال یک جام (جام حذفی) را از دست دادیم. نه یک صحنه پنالتی و یا اتفاق ساده درون بازی باشد. امسال هم به شدت از داوری ضربه خوردیم و به درست شدن موضوعات امیدوار هستیم.

رضاوند: کارشناسان داوری در حق استقلال کم‌لطفی می‌کنند

آرش رضاوند، بازیکن استقلال پس از این دیدار اظهار کرد: روی یک اتفاق گل خوردیم. همه از بازی لذت بردند و ما تا دقیقه ۹۵ جنگیدیم تا برنده بازی شویم.

او درباره نقش هواداران در پیروزی امروز استقلال گفت: هواداران خیلی نقش داشتند و این برد را آن‌ها آوردند. آن‌ها حتی زمانی که بازی یک بر یک شد تشویق کردند تا گل دوم را بزنیم.

بازیکن استقلال درباره درخشش رضا میرزایی در دیدار با گل‌گهر بیان کرد: رضا یک فوتبالیست قابل است و امروز توانایی‌هایش را نشان داد.

رضاوند در پایان درباره پنالتی دقایق پایانی به سود استقلال توضیح کرد: قطعا پنالتی بود. یکسری کارشناسان در حق استقلال کم‌لطفی می‌کنند. در بازی با نساجی، دفاع حریف پایش را بالا آورده ولی می‌گویند مهدی قایدی تمارض کرده است. واقعا زشت است. الان هم حسینی پای رضا میرزایی را زد و ۱۰۰ درصد پنالتی بود اما بعضی کارشناسان می‌گویند پنالتی نبوده است.

***

مصلح: در روزی که باید برنده می‌شدیم با ۲ اشتباه داوری باختیم/ انگار قسمت این است که همه چیز فوتبال نباشد

مدافع تیم گل‌گهر سیرجان مدعی است تیمش در مصاف با استقلال با دو اشتباه داوری تن به شکست داده است.

دیدرا استقلال و گل گهر,صحبت‌های بازیکنان استقلال درباره پنالتی جنجالی در دیدار با گل گهر

شایان مصلح پس از شکست ۲ بر یک گل‌گهر مقابل استقلال در یک دیدار جنجالی اظهار داشت: بازی پرفشاری بود و می‌دانستیم بازی سنگینی داریم. خدا را صد هزار مرتبه شکر که زمان خوبی به گل رسیدیم، اما انگار قسمت ما این است که همه چیز فوتبال نباشد. در مسابقه‌ای که می‌توانستیم برنده باشیم با دو اشتباه داوری بازنده شدیم. در صحنه گل نخست روزبه چشمی روی کی‌روش استنلی خطا می‌کند و همان توپ گل می‌شود و در صحنه پنالتی نیز همه چیز مشخص بود.

وی تصریح کرد: موعود بنیادی‌فر در بازی استقلال - سپاهان روی برخوردی با قائدی اشتباه پنالتی گرفت. داوران در شش یا هفت دیدار رو در روی استقلال و گل‌گهر پنالتی گرفته‌اند. مگر چنین چیزی داریم؟ داوران ما آدم‌های شریفی هستند و نمی‌گویم شرف خود را می‌فروشند، اما قرار نیست هر صحنه ۵۰-۵۰، ۶۰-۴۰ یا ۷۰-۳۰ را به نفع تیم حریف سوت بزنید. ما زحمت می‌کشیم و اگر قرار است اینجوری بشود بگویند که نیایم.

مدافع تیم فوتبال گل‌گهر همچنین خاطر نشان کرد: همیشه برای استقلال و هواداران این تیم احترام قائلم. در زمان حضور در سپاهان دو بار موعود بنیادی‌فر جلوی استقلال و یک بار بیژن حیدری جلوی استقلال اشتباه کردند. سال گذشته در همین ورزشگاه هندی که هند نبود را پنالتی گرفتند. در بازی رفت روی قاسمی‌نژاد پنالتی بود و داور گرفت، اما امروز قبل گل اول خطا شد و گل دوم نیز پنالتی نبود. اگر قرار است اینطور باشد به ما بگویند که بیایم و دورهمی ۹۰ دقیقه بازی کنیم و در آخر بگویند یک برد برای تیم مقابل محاسبه خواهد شد.

 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۴ تیر
  جام ملت های اروپا
  آلبانی - اسپانیا
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۵ تیر
  کوپا آمریکا
  کلمبیا - پاراگوئه
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  برزیل - کاستاریکا
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش