یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۲۰:۲۸ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۳۳۵
لیگ برتر و جام حذفی

صحبت‌های بازیکنان استقلال درباره پنالتی جنجالی در دیدار با گل گهر/ چشمی: داور با شجاعت پنالتی گرفت

دیدرا استقلال و گل گهر,صحبت‌های بازیکنان استقلال درباره پنالتی جنجالی در دیدار با گل گهر
روزبه چشمی تصمیم داور دیدار استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان برای اعلام پنالتی به سود آبی‌پوشان را شجاعانه توصیف کرد.

به گزارش فارس، روزبه چشمی پس از پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: ما زودتر باید کار را تمام می‌کردیم، چراکه موقعیت‌های بسیار زیادی را داشتیم، اما مهم ۳ امتیاز بود که خداراشکر می‌کنم در دقایق پایانی توانستیم گل بزنیم و ۳ امتیاز این بازی را به دست آوریم. به همه هوداران تبریک و به بازیکنان و کادر فنی خدا قوت می‌گویم. 

وی در خصوص صحنه پنالتی بازی امروز، گفت: من بعد از بازی هم این صحنه را دیدم و می‌توانم بگویم بنیادی‌فر با جسارت این پنالتی را گرفت. همه داوران اگر با همین شجاعت کار کنند فوتبال ما روز به روز بهتر می‌شود. تمام صحنه‌ها را با قاطعیت اعلام کنند. ۱۰۰در صد میرزایی را در محوطه جریمه زدند و بازهم می‌گویم داور با جسارت و شجاعت این پنالتی را گرفت. 

چشمی در خصوص بازگشت استقلال در دقایق پایانی، تصریح کرد: من گفتم قبل از این که گل بخوریم باید در همان ۱۵ دقیقه ابتدای بازی کار را تمام می‌کردیم. استفاده نکردن از موقعیت‌ها در ادامه کار را برای ما سخت کرد و باز هم خداراشکر که توانستیم ۳ امتیاز این بازی را به دست آوریم. 

مدافع استقلال در خصوص برنامه فوتبال برتر و بررسی صحنه‌های بازی در این برنامه، عنوان کرد: اگر میثاقی ناراحت نمی‌شود می‌خواهم موضوعی را بیان کنم. در خصوص صحنه پنالتی هفته گذشته که روی مهدی قائدی اعلام نشد حرف دارم. همه کارشناسان گفتند شبیه‌سازی قائدی بوده است، اما چیزی که مهم است هیچ مدافعی به عمد برای زدن مهاجم نمی‌رود. این مهاجم‌ها هستند که فضاسازی می‌کنند تا از مدافعین خطا بگیرند. هفته گذشته هم مدافع نساجی پایش را بالا آورد و مهدی قائدی از آن فضا استفاده کرد و پنالتی گرفت.

وی افزود: اول گفتند که این صحنه اصلاً پنالتی نبوده است، اما در برنامه دیگری یک صحنه واضح‌تر منتشر شد که هیچکس دیگر نتوانست بگوید پنالتی نبوده. اگر VAR بود و آن صحنه را پنالتی اعلام می‌کرد. کارشناسان باز هم می‌گفتند این صحنه پنالتی نبوده است؟ 

چشمی خاطرنشان کرد: امروز هم چند کارشناس صحبت کرده‌اند و گفتند که خطا به روی میرزایی صورت نگرفته و برخورد طبیعی بازی بوده است. چطور می‌شود که برخورد طبیعی باشد و خطا نباشد؟ از میثاقی هم می‌خواهم در برنامه‌اش صحنه‌های بازی را کامل نشان دهد. هفته گذشته حرفی زده بود که باید توضیحی می‌دادم.

حسینی: بعضی تیم‌ها بزرگش نکنند، پنالتی ما صد درصد درست بود/ چرا از ۶ امتیازی که از ما گرفتند صحبتی نمی‌شود؟!

سیدحسین حسینی در پایان دیدار تیم‌های استقلال و گل‌گهر اظهار داشت: خدا را شکر توانستیم برد خوبی را به دست بیاوریم. با این فوتبالی که ما ارائه کردیم حق‌مان سه امتیاز بود و خدا را شکر به آن رسیدیم.

وی درباره نقش هواداران استقلال در بُرد تیم‌شان گفت: جا دارد از هواداران‌مان تشکر کنم. آنها تا دقیقه ۹۰ از تیم حمایت کردند و همین باعث شد به بازی برگردیم. هواداران هم فوتبال ما را می‌بینند و مسلماً راضی هستند. امیدوارم به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

کاپیتان استقلال در مورد صحنه‌ای که دروازه‌اش باز شد نیز توضیح داد: در یک لحظه بچه‌ها حواس‌شان نبود، ولی خدا را شکر بازی را بردیم. اینکه به بازی برگشتیم مهم است. صحنه پنالتی هم صد درصد درست بود. بعضی تیم‌ها نیایند و بزرگش کنند و بگویند به نفع استقلال گرفته‌اند. صد درصد پنالتی درست بود. واقعاً متأسفم، داور هفته قبل ما، شش امتیاز از تیم‌مان گرفته است. او جام حذفی فصل قبل را هم از ما گرفت. چرا کسی در مورد اینها حرف نمی‌زند؟! الان قطعاً همین هفته می‌گویند پنالتی استقلال درست نبوده است، اما کسی در مورد شش امتیازی که گفتم و جام حذفی فصل قبل صحبت نمی‌کند. شاید زور باشگاه ما در برخی موارد کم است. محرومیت ساپینتو هم ادامه‌دار است، او معذرت‌خواهی کرد، ولی محرومیتش کم نشد.

حسینی در پاسخ به سؤالی درباره دلیل حضورش در درگیری رخ داده بین بازیکنان پس از پنالتی اعلام شده به سود استقلال اظهار داشت: بازیکنان و مربیان گل‌گهر سعی داشتند نظر داور را تغییر دهند و وظیفه من بود که آنجا بروم.

وی راجع به شانس قهرمانی تیمش گفت: فعلاً زود است، ولی تا لحظه آخر می‌جنگیم تا ان‌شاءالله به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

غلامی: داور فصل گذشته جام حذفی را از ما گرفت

عارف غلامی بعد از برتری ۲ بر یک تیمش برابر گل‌گهر در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: تیمی که می‌خواهد قهرمان شود از یک سری بازی‌های سخت باید اینطوری عبور کند. همیشه ما نباید از حریف پیش باشیم و بازی را ببریم، گاهی رخ می‌دهد از حریف عقب باشیم اما شخصیت خودمان را نشان بدهیم و بازی را ببریم.

وی افزود: ما از دقیقه یک تا زمانی که سوت بازی پایان بازی را بزنند تلاش می‌کنیم که بازی را ببریم و اگر از حریف پیش هستیم، بازی را حفظ می‌کنیم و اگر عقب هستم نتیجه را جبران کنیم.

مدافع استقلال درباره خطای پنالتی‌ که به سود تیمش اعلام شد گفت: اعتراضات همیشه به داوری‌ها بوده و امکانات داوران کامل نیست. من حافظه خوبی دارم و سخت اتفاقات سال‌های گذشته از یادم می‌رود. ما به خاطر داوری پارسال یک جام (جام حذفی) را از دست دادیم. نه یک صحنه پنالتی و یا اتفاق ساده درون بازی باشد. امسال هم به شدت از داوری ضربه خوردیم و به درست شدن موضوعات امیدوار هستیم.

رضاوند: کارشناسان داوری در حق استقلال کم‌لطفی می‌کنند

آرش رضاوند، بازیکن استقلال پس از این دیدار اظهار کرد: روی یک اتفاق گل خوردیم. همه از بازی لذت بردند و ما تا دقیقه ۹۵ جنگیدیم تا برنده بازی شویم.

او درباره نقش هواداران در پیروزی امروز استقلال گفت: هواداران خیلی نقش داشتند و این برد را آن‌ها آوردند. آن‌ها حتی زمانی که بازی یک بر یک شد تشویق کردند تا گل دوم را بزنیم.

بازیکن استقلال درباره درخشش رضا میرزایی در دیدار با گل‌گهر بیان کرد: رضا یک فوتبالیست قابل است و امروز توانایی‌هایش را نشان داد.

رضاوند در پایان درباره پنالتی دقایق پایانی به سود استقلال توضیح کرد: قطعا پنالتی بود. یکسری کارشناسان در حق استقلال کم‌لطفی می‌کنند. در بازی با نساجی، دفاع حریف پایش را بالا آورده ولی می‌گویند مهدی قایدی تمارض کرده است. واقعا زشت است. الان هم حسینی پای رضا میرزایی را زد و ۱۰۰ درصد پنالتی بود اما بعضی کارشناسان می‌گویند پنالتی نبوده است.

***

مصلح: در روزی که باید برنده می‌شدیم با ۲ اشتباه داوری باختیم/ انگار قسمت این است که همه چیز فوتبال نباشد

مدافع تیم گل‌گهر سیرجان مدعی است تیمش در مصاف با استقلال با دو اشتباه داوری تن به شکست داده است.

دیدرا استقلال و گل گهر,صحبت‌های بازیکنان استقلال درباره پنالتی جنجالی در دیدار با گل گهر

شایان مصلح پس از شکست ۲ بر یک گل‌گهر مقابل استقلال در یک دیدار جنجالی اظهار داشت: بازی پرفشاری بود و می‌دانستیم بازی سنگینی داریم. خدا را صد هزار مرتبه شکر که زمان خوبی به گل رسیدیم، اما انگار قسمت ما این است که همه چیز فوتبال نباشد. در مسابقه‌ای که می‌توانستیم برنده باشیم با دو اشتباه داوری بازنده شدیم. در صحنه گل نخست روزبه چشمی روی کی‌روش استنلی خطا می‌کند و همان توپ گل می‌شود و در صحنه پنالتی نیز همه چیز مشخص بود.

وی تصریح کرد: موعود بنیادی‌فر در بازی استقلال - سپاهان روی برخوردی با قائدی اشتباه پنالتی گرفت. داوران در شش یا هفت دیدار رو در روی استقلال و گل‌گهر پنالتی گرفته‌اند. مگر چنین چیزی داریم؟ داوران ما آدم‌های شریفی هستند و نمی‌گویم شرف خود را می‌فروشند، اما قرار نیست هر صحنه ۵۰-۵۰، ۶۰-۴۰ یا ۷۰-۳۰ را به نفع تیم حریف سوت بزنید. ما زحمت می‌کشیم و اگر قرار است اینجوری بشود بگویند که نیایم.

مدافع تیم فوتبال گل‌گهر همچنین خاطر نشان کرد: همیشه برای استقلال و هواداران این تیم احترام قائلم. در زمان حضور در سپاهان دو بار موعود بنیادی‌فر جلوی استقلال و یک بار بیژن حیدری جلوی استقلال اشتباه کردند. سال گذشته در همین ورزشگاه هندی که هند نبود را پنالتی گرفتند. در بازی رفت روی قاسمی‌نژاد پنالتی بود و داور گرفت، اما امروز قبل گل اول خطا شد و گل دوم نیز پنالتی نبود. اگر قرار است اینطور باشد به ما بگویند که بیایم و دورهمی ۹۰ دقیقه بازی کنیم و در آخر بگویند یک برد برای تیم مقابل محاسبه خواهد شد.

 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۱۴ خرداد
  سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - فنرباغچه
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  براگا - پورتو
  ۱۹:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - سمپدوریا
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - اتلتیک بیلبائو
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - سویا
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  ویارئال - اتلتیکومادرید
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - خیرونا
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - هلاس ورونا
  ۲۲:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - اسپتزیا
  ۲۲:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - یوونتوس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  سلتاویگو - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  الچه - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱۵ خرداد
  جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  آمریکا - اروگوئه
  ۰۰:۳۰
 • فینال بسکتبال NBA
  دنور ناگتس - میامی هیت
  ۰۳:۴۰
 • هندبال قهرمانی جام باشگاه های آسیا ۲۰۲۳
  شهیدشاملی کازرون - النجمه بحرین
  ۱۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جام باشگاه های آسیا ۲۰۲۳
  سپاهان اصفهان - عمان کلاب
  ۱۸:۰۰
 • سه شنبه ۱۶ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  بلغارستان - چین
  ۱۰:۴۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ژاپن - ایران
  ۱۴:۱۰
ویژه سرپوش