دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۳۷ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۳۷۲
لیگ برتر و جام حذفی

منصوریان: اگر می‌گفتند برای تیم ملی برنامه بده، ناسزا می‌گفتم!

علیرضا منصوریان,سرمربی فولاد خوزستان
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: آقای داور، اگر اشتباه کردی آن را قبول کن و از داوری برو!

به گزارش تسنیم به نقل از باشگاه فولاد خوزستان؛ علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر فولاد خوزستان مقابل گل‌گهر سیرجان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اظهار داشت: پس از استادیوم آزادی، اصفهان و فولاد آره‌نا اینجا را یک استادیومی دیدم که می‌توان قشنگ فوتبال بازی کرد و به مسئولان استادیوم و هیئت فوتبال تبریک می‌گویم. صحبت‌هایم را به دو بخش تقسیم می‌کنم. روی صحبتم به هیچ عنوان گل‌گهر نیست چون گل‌گهر رقیب ما بود و پایاپای بازی می‌کردیم. به جز ضربه کی‌روش استنلی به آنها شانس هم ندادیم و همچنین ضربه کاشته‌ای که پشت تیرک خوابید، بازی پایاپای بود و سخت می‌شد گفت چه تیمی برنده می‌شود.

به داور گفتم چکاری کرد که هر کس اسمت را می‌شنود، کهیر می‌زند!

وی افزود: بخش اول صحبتم این است که یا مافیای فوتبال آن‌قدر قوی است که نمی‌گذارند ویدیو چک بیاید یا شاید چیزی زیر میز آن‌قدر خوب می‌ماسد که این بحث را به تعویق می‌اندازند. وقتی بخواهی فساد را پیدا کنی باید آب را گل‌آلود کنی. اگر خودت منبع فساد تولید کنی باید آب گل‌آلود بشود! وقتی آب گل‌آلود و کدر شد همه کار می‌توانی انجام دهی. در آب زلال همه چیز معلوم است. ما آب زلال‌مان در فوتبال ورود ویدیو چک و صد درصد از نان شب واجب‌تر است. هفته پیش بازی کردیم و آقای زاهدی‌فر ۱۳ دقیقه وقت اضافه ما را نگرفت، در شرایطی که هواداران ۷،۸ دقیقه همدیگر را می‌زدند و وقت‌کشی شد‌. من ۵ تعویض و آقای ساپینتو ۵ تعویض نیز انجام داد. به داور گفتم چطور می‌شود هر وقت اسمت را در فولاد می‌آورند هم بدنه استادیوم و هم بدن کارکنان استادیوم و بقیه کهیر و جوش می‌زند! این از هفته قبل‌مان.

بین کارشنان‌های داوری اختلاف است

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با انتقاد از داوری‌ها تصریح کرد: من این هفته به همه گفتم بازی سنگینی است و به هرکسی هم که رسیدم، زنگ زدم، از رئیس کمیته داوران گرفته تا مسئولان فدراسیون فوتبال. گفتم بازی سنگینی است و داوری را بگذارید که این داور اگر هر اشتباهی می‌کند، سهوی بوده و عمدی نیست‌. الان فوتبال برتر یا شب‌های فوتبالی می‌خواهند کارشناسی بگذارند، اصلا برایم مهم نیست، چون در تمام این سال‌ها وقتی کارشناس گذاشتند چه چیزی برگشت و چه چیزی درست شد؟ بین کارشناس‌ها اختلاف است و می‌خواهند بگویند فلان شخص گفت آره یا نه، چه فرقی به حال من و مردم خوزستان می‌کند؟ مگر می‌شود هر هفته صدای سرمربیان در بیاید. (در این لحظه صدای در زدن بین صحبت‌های منصوریان شنیده شد و او به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: بهشان یاد دهید وسط جلسه در نمی‌زنند. این ایراد هم به هیئت فوتبال خودتان است!)

کاری کردند که برخی‌ افراد صندلی تیم ملی را به تمسخر گرفتند

منصوریان در مورد انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: قبل از اینکه به قسمت دوم برسیم به امیرخان بابت دو موضوع تبریک می‌گویم؛ یکی برد و یکی تیم ملی. چقدر تلاش کردند که این مرد بزرگ نتواند سرمربی تیم ملی شود. به عناوین مختلف صبر کردند که ببینند X و Y را می‌توانند راضی کنند یا نه. یادشان رفته است که او با تیم ملی در سال ۲۰۰۷ با یک پنالتی اوت شد. از آن زشت‌تر در تاریخ هشتاد ساله‌مان به کل لیگ گفتند برنامه دهید. اصلا اوج مسخره بازی بود. الهی شکر به من نگفتند چون اگر می‌گفتند به آنها فحش می‌دادم! مسخره‌اش را در آورده‌اند و طوری شده بعضی دوستان صندلی تیم ملی را به تمسخر می‌گیرند. الحمدالله انتخاب عقلانی داشتند و این انتخاب می‌توانست پیش از جام جهانی باشد. قلعه‌نویی بسیار کار سختی دارد چون روسیه هم به آسیا اضافه می‌شود، مثل آن سالی که ازبکستان اضافه شد‌. از صمیم قلب آرزوی موفقیت می‌کنم و با تمام وجود از او حمایت خواهم کرد. او رنکینگ بهترین مربی فوتبال ایران را در لیگ دارد و حقش بود در تیم ملی باشد.

آقای داور، وقتی بیکار هستی، فوتبال خارجی ببین

وی بار دیگر به داوری امروز تیمش مقابل گل‌گهر اشاره کرد و گفت: اگر امروز  VAR بود، می‌دیدید، دست آقاسی قبلش به دست بازیکن سیاه پوست یعنی اریک بایناما خورد. یک تاچ به او خورد و بعد به آقاسی. اصلا نه باید به اریک کارت و نه باید به عارف کارت می داد. در قسمت بعدی هم اصلا وحید حیدریه برخوردی با بایناما نداشت. داداش ما، این پایش به آن پایش برخورد کرد. اصلا کسی به او نخورد اما به بازیکن ما کارت زرد دوم را می‌دهد. آقای سیدعلی، نمی‌دانم چه بگویم. او ما را ۱۰ نفره کرد که بازی دو نقطه عطف داشت، بازیکن گل‌گهر با کف پا ستون کرده پای کنت را زد. آقای سیدعلی، بیکار می‌شوی فوتبال خارجی ها را هم نگاه کن. محوطه شش قدم، منطقه امن گلر است که بازیکن با کف پا زده است. این حرکت مستقیم کارت قرمز دارد‌. اگر عارف کارت قرمز داشت، این صحنه دو کارت قرمز داشت. اگر صحنه را ببینید، خنده‌تان می‌گیرد. اصلا در صحنه نیست. از بیرون دیدم یکی گفت کارت بده. داور باید بالای سر بازیکن باشد. آنجا باید تیم امیرخان ۱۰ نفره می‌شد. داور به عارف و حیدریه کارت بیخود داده است. نیمه دوم اصلا کارت نداشت. صحنه را فریز کنید و ببینید، بازیکن سیاه‌پوست پاهایش به هم می‌خورد.

داور دچار نوسان روحی شد

منصوریان در ادامه گفت: بازی دو نقطه عطف داشت. امیرخان باید نیمه اول ۱۰ نفره می‌شد اما ما در نیمه دوم ۱۰ نفره شدیم. به عارف گفتم کارش خطرناک بود و مستقیم قرمز داشت، اگر هم داور دل‌رحم بود کارت زرد می‌داد. موضوعی روی آن کارت نداشتم اما ببینید شرایط برعکس شد. چندین خطا روی بازیکنان ما شد، کلا داور دچار نوسان روحی شد. دوستان در برنامه‌های مختلف می‌گویند کارشناسان چه گفتند، دو نفر گفتند زرد و دو نفر دیگر گفتند قرمز، این بساط را جمع کنید. به نظر من باید از بالاتر از فدراسیون دستور بگیرند ویدئو چک بیاید. پشت این موضوع یک باند مافیایی خوابیده که دوست ندارند VAR بیاید.

به داور گفتم داوری‌ات با شرف بود؟

منصوریان خاطرنشان کرد: استادیوم‌ها مشکل دارد و یک سال دیگر هم نمی‌آید. مدت‌هاست می‌گویم برای من شبهه است. داور باید پول خوب بگیرد. در فدراسیون فقط دنبال حواشی هستند. این بودجه لعنتی (منصوریان در این لحظه محکم روی میز کوبید) را که می‌دهند، بیست میلیارد را بگذارید برای داوری که داور سالی ۵۰۰ میلیارد درآمد داشته باشد. نمی‌شود فوتبالیست میلیاردی بگیرد داور ۲۰ میلیون. برای من شبهه به وجود می‌آید و دچار دوگانگی شده‌ام. قسم حضرت عباس (ع) را باور کنم یا دم خروس را. داوری وقتی می‌گوید پول بلیت را خودشان می‌دهند و هندزفری را بین هم جابجا می‌کنند، آن وقت آقای تاج و نبی در فدراسیون چه کار می‌کنند؟ بقیه عزیزان چکاری می‌کنند؟ شش ماه است درگیر انتخاب سرمربی تیم ملی هستیم. رکورد تغییر رئیس فدراسیون را زدیم، چه کسی برای آوردن VAR وقت می‌کند? هر هفته یک مربی باید اعصاب و روح و روانش به هم بریزد. تیم من تیم یک شهر نیست. اینجا گل‌گهر برای سیرجان است، برای یک شهر. تیم من فولاد خوزستان و تیم یک استان است. یک استان پشت این تیم است. کار را جمع کردند و تمام. به سیدعلی (داور بازی) گفتم داوری باشرف این بود؟ گفت قانون را اجرا کردم. اگر اشتباه کردی در انتخابت، همین امشب برو. قبول کن و بگذار کنار. من وجودش را دارم اشتباه که کردم از بچه ۶ ساله هم عذرخواهی کنم. یار آنها را اخراج نکردی، ما را اخراج کردی. ما را ۹ نفره کردی. انگار با کارت بازی می‌کنی. به هر کسی رسیدی کارت دادی. من رفتم در زمین بازیکنانم را آرام کنم، به من هم کارت دادی!

کاش رئیس فدراسیون فوتبال می‌شدم

وی در پایان گفت: اگر بخواهم صحبت کنم که دو ساعت باید حرف بزنم. ببخشید من نه روی میز دارم، نه زیر میز. کار معلمی می‌کنم. آنچه حقم از باشگاه است را می‌گیرم و هیچ خرده و بُرده‌ای ندارم، سرمربی گل‌گهر خوب من را می‌شناسد. از هیچ‌کسی جز خدا نمی‌ترسم. بروید خودتان را درست کنید. بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم کاش در این ۵،۶ سال رئیس فدراسیون می‌شدم. راحت هم رئیس می‌شدم تا حداقل صلابت بیاورم. یک‌سری را چندین سال محروم و ورود یک‌سری را را ممنوع می‌کردم. بروید ببینید چه خبر است در فدراسیون فوتبال.

 • 15
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۷ خرداد
  لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - منچسترسیتی
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ساوتهمپتون - لیورپول
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - فولام
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیدز - تاتنهام
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نیوکسل
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - بورنموث
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - برایتون
  ۱۹:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - مایورکا
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - رئال سوسیداد
  ۲۰:۳۰
 • جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  تونس - اروگوئه
  ۲۱:۳۰
 • جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  عراق - انگلیس
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - آث میلان
  ۲۲:۱۵
 • دوشنبه ۸ خرداد
  جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  کره جنوبی - گامبیا
  ۰۰:۳۰
 • جام جهانی زیر ۲۰ سال - ۲۰۲۳ آرژانتین
  هندوراس - فرانسه
  ۰۰:۳۰
 • سه شنبه ۹ خرداد
  فینال کنفرانس شرق بسکتبال NBA
  بوستون سلتیکس - میامی هیت
  ۰۴:۱۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آنکاراگوچو - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنتالیااسپور
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کاراگومروک - کایسری اسپور
  ۲۰:۳۰
 • چهارشنبه ۱۰ خرداد
  جام حذفی ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش