شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۱۴ - ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۸۲۷
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: استقلال مستحق حذف از آسیا نیست/ تارتار: مسئولیت شکست را گردن می‌گیرم

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه تیمش یک خانواده عاشق بردن است، به احتمال حذف این تیم از آسیا و تاثیر این اتفاق بر عملکرد تیمش واکنش نشان داد و گفت: ۱۱ امتیاز را به ما ندادند.

به گزارش مهر، ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال پس از پیروزی ۲ بر صفر تیمش مقابل ذوب آهن در هفته بیست و چهارم لیگ برتر در نشست خبری حاضر شد و درباره این مسابقه توضیحاتی داد.

ساپینتو گفت: یک بازی فوق العاده و خوب دیگر از تیم ما بود. در همه دقایق بازی حریف را کنترل کردیم. مستحق گل‌های بیشتری بودیم. خیلی به تیمم افتخار می‌کنم. مهم بود بازی اول در سال جدید را ببریم؛ برای خودمان و هواداران. امروز فوق العاده ما را حمایت کردند. چهار سال است که در اولین بازی سال جدید پیروز نشده بودیم. می‌دانستیم این بازی اهمیت دارد و بسیار خوشحالم.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: هرچند مشکلات زیادی داریم، ما با هم هستیم. مثل یک خانواده هستیم؛ یک خانواده قوی که عاشق بردن هستیم. تا آخر برای قهرمانی می‌جنگیم. به بازیکنانم افتخار می‌کنم. آنها قهرمان هستند. همینطور هوادارانمان. این مسیر درستی است که طی می‌کنیم؛ با اتحادی که داریم.

ساپینتو همچنین در خصوص اینکه استقلال مثل وقفه گذشته در لیگ عملکرد بهتری داشت، گفت: از تجربیات قبلی یاد گرفته‌ایم. می‌دانیم در گذشته سختی کشیدیم به خاطر وقتی که لیگ برای جام جهانی تعطیل شد. ما در شرایط خوبی بودیم. با مشکلاتی که داشتیم، برگشت به کار سخت بود. همچنین در بعضی از بازی‌ها عدالت رعایت نشد. زمانی که لیگ متوقف شد، بعضی از بازیکنان در شرایط خوبی بودند. در آن شرایط نمی‌توانستیم آمادگی ذهنی و بدنی بازیکنان را از دست بدهیم. سعی کردیم تیم را متمرکز نگه داریم. کار بسیار سختی است. با این ذهنیت برنده و اتحادی که داریم همه چیز برای من راحتتر است.

وی اظهار کرد: اگر حمایت نکنند ناراحت می‌شوم. من کسی را ندیدم. نمی دانم آمده‌اند یا نه. من قبلاً راجع به آن صحبت کردم. اگر این اتفاق رخ بدهد یک ناامیدی بزرگ است. باشگاه ما مستحق حذف از آسیا نیست.

سرمربی استقلال درباره نقش مهدی قایدی در برد مقابل ذوب آهن گفت: قایدی در شرایط فوق العاده ای است. او سخت کار کرد که به تیم ملی هم برود و به آن باور داشت. بازیکنان دیگری هم بودند. انتظار داشتیم از این فرصت استفاده کنند. او تمرکز دارد. همه بازیکنان در شرایط خوبی هستند. بازیکنان زیادی هستند که می‌توانند در آینده به تیم ملی بروند مثل آرش رضاوند، سعید مهری… بازیکنان دیگر هم می‌توانند به تیم ملی برگردند. امیدوارم در آینده این فرصت به آنها داده شود.

ساپینتو درباره پرتاب های بلند اوت نادر محمدی بازیکن ذوب آهن تصریح کرد: روی این کار کرده بودیم. صحنه‌های بازی آنها را دیده بودم. اولین موقعیتی که داشتند، روی صحنه تمرکز نداشتیم. گفته بودم می‌تواند توپ را پشت خط هافبک بیاندازد. لحظه خطرناکی بود. در بازی‌های دیگر هم دو گل زده بودند. ولی شرایط ما خوب بود.

وی در واکنش به سئوالی مبنی بر احتمال حذف استقلال از آسیا و تاثیر آن بر روی عملکرد این تیم در ادامه رقابت‌های لیگ، گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم چه می‌شود.

سرمربی استقلال در واکنش به اینکه بر خلاف بردهای گذشته به نظر می‌رسد در نشست خبری ناراحت است، خاطرنشان کرد: این شغل برای همه مربیان سخت است. چیزهای زیادی را پشت سر گذاشتیم. در شروع انتظارش را نداشتیم. بازیکنان هم انتظارش را نداشتند. در بعضی بازی‌ها استحقاق بیشتری داشتیم. ما استحقاق ۱۱ امتیاز بیشتر را داشتیم که به ما ندادند. اگر این‌طور بود با ۸ امتیاز جلوتر از سایر تیم‌ها بودیم. بازیکنان باید به اتحاد و باوری که دارند ادامه بدهند. انتظارات زیادی از ما هست که در این لیگ موفق باشیم.

***

تارتار: استقلال مستحق پیروزی بود و مسئولیت شکست را گردن می‌گیرم/ قایدی در بازی امروز تأثیرگذار بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان با اذعان به اینکه استقلال مستحق برتری مقابل ذوبی‌ها بوده است، مسئولیت این باخت را به گردن گرفت.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

مهدی تارتار در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن اصفهان که با برتری ۲ بر صفر استقلال خاتمه یافت، اظهار داشت: بازی زیبایی بود. درست است که شکست خوردیم، ولی در شروع مسابقه یک موقعیت خیلی خوب داشتیم که اگر می‌توانستیم به گل برسیم، شرایط فرق می‌کرد. بعد از آن استقلال یک موقعیت خوب داشت که مهدی قایدی خیلی خوب از آن استفاده کرد. قایدی در بازی امروز تأثیرگذار بود. او روی گل دوم هم نقش پررنگی داشت و با بازی خوبی که به همراه دیگر بازیکنان استقلال ارائه کردند، صادقانه باید بگویم که استحقاق برد را داشتند. ما هم با توجه به بضاعت‌مان بازی خوبی انجام دادیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در ادامه افزود: به هر حال بازی کردن در نیم‌فصل دوم مقابل مدعیان کار سختی است. آنها وقتی در کورس قهرمانی هستند، انرژی مضاعفی را خرج می‌کنند و حریفان را تحت فشار می‌گذارند. همچنین هواداران هم به آنها کمک می‌کنند و این مسائل کار ما را سخت کرده بود، ولی ما هم انصافاً بازی بدی را ارائه نکردیم. این شکست را خودم بر گردن می‌گیرم و مسئولیتش با من است و شرمنده هواداران شدیم. آماده بازی‌های آینده می‌شویم که سخت هستند و باید خیلی زود ریکاوری کنیم تا آماده شویم.

وی درباره تأثیر غیبت سلیمانی در ترکیب ذوب‌آهن گفت: ما بدشانسی آوردیم. دو روز قبل سلیمانی در تمرین تیم آسیب دید و به این بازی نرسید. دست ما هم در جلوی زمین خیلی باز نیست، چون سعید باقرپسند را نیز در نیم فصل اول از دست دادیم. به هر حال غیبت سلیمانی تأثیرگذار بود، اما سایر بازیکنان ذوب‌آهن تلاش خود را انجام دادند. ما از نظر تعداد بازیکن در مضیقه هستیم، اما جوانان خوبی داریم. امروز هم خوب کار کردند و خوشحالم که از آکادمی ذوب‌آهن سه نفر در ترکیب قرار گرفتند و این دستاورد خوبی بود.

تارتار راجع به عملکرد این سه بازیکن از آکادمی ذوب‌آهن یادآور شد: آنها خوب بودند. به هر حال بازی کردن مقابل تیم بزرگ استقلال در ورزشگاه آزادی و در حضور هواداران سخت است، اما انصافاً با اعتمادبه‌نفس بازی و ما را به آینده امیدوار کردند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در مورد عملکرد خط دفاعی ذوبی‌ها در این بازی تصریح کرد: ما در سه بازی قبلی گلی را دریافت نکرده بودیم. به هر حال دریافت گل زودهنگام مقابل استقلالی که عناصر سرعتی خیلی خوبی دارد، کار را سخت کرد. استقلال معمولاً زمانی که زود به گل می‌رسد، به گل‌های بیشتر هم می‌رسد. دفاع تیم ما هم بد نبود و مقابل مهاجمان خیلی قوی استقلال عملکرد بدی نداشتند. در مجموع باید بازی آنالیز شود تا ببینیم شرایط چگونه بوده است.

وی در پایان درباره غیبت آرمان قاسمی در ترکیب ذوب‌آهن گفت: او در تمرینات ما حضور دارد. بازیکنان فرقی برای ما ندارند و هر کسی که شرایطش بهتر باشد، قطعاً بازی می‌کند.

 • 10
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۱۹ خرداد
  بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  الکویت کویت - شهرداری گرگان
  ۲۱:۱۵
 • شنبه ۲۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آرژانتین
  ۰۳:۳۰
 • فینال بسکتبال NBA
  میامی هیت - دنور ناگتس
  ۰۴:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - اسلوونی
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - چین
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - بلغارستان
  ۱۳:۴۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - ایتالیا
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آمریکا
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - ایران
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - لهستان
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - فرانسه
  ۱۳:۴۰
 • بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  شهرداری گرگان - آستانه قزاقستان
  ۱۵:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - هلند
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - برزیل
  ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش