شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
۲۲:۱۴ - ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۸۲۷
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: استقلال مستحق حذف از آسیا نیست/ تارتار: مسئولیت شکست را گردن می‌گیرم

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه تیمش یک خانواده عاشق بردن است، به احتمال حذف این تیم از آسیا و تاثیر این اتفاق بر عملکرد تیمش واکنش نشان داد و گفت: ۱۱ امتیاز را به ما ندادند.

به گزارش مهر، ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال پس از پیروزی ۲ بر صفر تیمش مقابل ذوب آهن در هفته بیست و چهارم لیگ برتر در نشست خبری حاضر شد و درباره این مسابقه توضیحاتی داد.

ساپینتو گفت: یک بازی فوق العاده و خوب دیگر از تیم ما بود. در همه دقایق بازی حریف را کنترل کردیم. مستحق گل‌های بیشتری بودیم. خیلی به تیمم افتخار می‌کنم. مهم بود بازی اول در سال جدید را ببریم؛ برای خودمان و هواداران. امروز فوق العاده ما را حمایت کردند. چهار سال است که در اولین بازی سال جدید پیروز نشده بودیم. می‌دانستیم این بازی اهمیت دارد و بسیار خوشحالم.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: هرچند مشکلات زیادی داریم، ما با هم هستیم. مثل یک خانواده هستیم؛ یک خانواده قوی که عاشق بردن هستیم. تا آخر برای قهرمانی می‌جنگیم. به بازیکنانم افتخار می‌کنم. آنها قهرمان هستند. همینطور هوادارانمان. این مسیر درستی است که طی می‌کنیم؛ با اتحادی که داریم.

ساپینتو همچنین در خصوص اینکه استقلال مثل وقفه گذشته در لیگ عملکرد بهتری داشت، گفت: از تجربیات قبلی یاد گرفته‌ایم. می‌دانیم در گذشته سختی کشیدیم به خاطر وقتی که لیگ برای جام جهانی تعطیل شد. ما در شرایط خوبی بودیم. با مشکلاتی که داشتیم، برگشت به کار سخت بود. همچنین در بعضی از بازی‌ها عدالت رعایت نشد. زمانی که لیگ متوقف شد، بعضی از بازیکنان در شرایط خوبی بودند. در آن شرایط نمی‌توانستیم آمادگی ذهنی و بدنی بازیکنان را از دست بدهیم. سعی کردیم تیم را متمرکز نگه داریم. کار بسیار سختی است. با این ذهنیت برنده و اتحادی که داریم همه چیز برای من راحتتر است.

وی اظهار کرد: اگر حمایت نکنند ناراحت می‌شوم. من کسی را ندیدم. نمی دانم آمده‌اند یا نه. من قبلاً راجع به آن صحبت کردم. اگر این اتفاق رخ بدهد یک ناامیدی بزرگ است. باشگاه ما مستحق حذف از آسیا نیست.

سرمربی استقلال درباره نقش مهدی قایدی در برد مقابل ذوب آهن گفت: قایدی در شرایط فوق العاده ای است. او سخت کار کرد که به تیم ملی هم برود و به آن باور داشت. بازیکنان دیگری هم بودند. انتظار داشتیم از این فرصت استفاده کنند. او تمرکز دارد. همه بازیکنان در شرایط خوبی هستند. بازیکنان زیادی هستند که می‌توانند در آینده به تیم ملی بروند مثل آرش رضاوند، سعید مهری… بازیکنان دیگر هم می‌توانند به تیم ملی برگردند. امیدوارم در آینده این فرصت به آنها داده شود.

ساپینتو درباره پرتاب های بلند اوت نادر محمدی بازیکن ذوب آهن تصریح کرد: روی این کار کرده بودیم. صحنه‌های بازی آنها را دیده بودم. اولین موقعیتی که داشتند، روی صحنه تمرکز نداشتیم. گفته بودم می‌تواند توپ را پشت خط هافبک بیاندازد. لحظه خطرناکی بود. در بازی‌های دیگر هم دو گل زده بودند. ولی شرایط ما خوب بود.

وی در واکنش به سئوالی مبنی بر احتمال حذف استقلال از آسیا و تاثیر آن بر روی عملکرد این تیم در ادامه رقابت‌های لیگ، گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم چه می‌شود.

سرمربی استقلال در واکنش به اینکه بر خلاف بردهای گذشته به نظر می‌رسد در نشست خبری ناراحت است، خاطرنشان کرد: این شغل برای همه مربیان سخت است. چیزهای زیادی را پشت سر گذاشتیم. در شروع انتظارش را نداشتیم. بازیکنان هم انتظارش را نداشتند. در بعضی بازی‌ها استحقاق بیشتری داشتیم. ما استحقاق ۱۱ امتیاز بیشتر را داشتیم که به ما ندادند. اگر این‌طور بود با ۸ امتیاز جلوتر از سایر تیم‌ها بودیم. بازیکنان باید به اتحاد و باوری که دارند ادامه بدهند. انتظارات زیادی از ما هست که در این لیگ موفق باشیم.

***

تارتار: استقلال مستحق پیروزی بود و مسئولیت شکست را گردن می‌گیرم/ قایدی در بازی امروز تأثیرگذار بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان با اذعان به اینکه استقلال مستحق برتری مقابل ذوبی‌ها بوده است، مسئولیت این باخت را به گردن گرفت.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

مهدی تارتار در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن اصفهان که با برتری ۲ بر صفر استقلال خاتمه یافت، اظهار داشت: بازی زیبایی بود. درست است که شکست خوردیم، ولی در شروع مسابقه یک موقعیت خیلی خوب داشتیم که اگر می‌توانستیم به گل برسیم، شرایط فرق می‌کرد. بعد از آن استقلال یک موقعیت خوب داشت که مهدی قایدی خیلی خوب از آن استفاده کرد. قایدی در بازی امروز تأثیرگذار بود. او روی گل دوم هم نقش پررنگی داشت و با بازی خوبی که به همراه دیگر بازیکنان استقلال ارائه کردند، صادقانه باید بگویم که استحقاق برد را داشتند. ما هم با توجه به بضاعت‌مان بازی خوبی انجام دادیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در ادامه افزود: به هر حال بازی کردن در نیم‌فصل دوم مقابل مدعیان کار سختی است. آنها وقتی در کورس قهرمانی هستند، انرژی مضاعفی را خرج می‌کنند و حریفان را تحت فشار می‌گذارند. همچنین هواداران هم به آنها کمک می‌کنند و این مسائل کار ما را سخت کرده بود، ولی ما هم انصافاً بازی بدی را ارائه نکردیم. این شکست را خودم بر گردن می‌گیرم و مسئولیتش با من است و شرمنده هواداران شدیم. آماده بازی‌های آینده می‌شویم که سخت هستند و باید خیلی زود ریکاوری کنیم تا آماده شویم.

وی درباره تأثیر غیبت سلیمانی در ترکیب ذوب‌آهن گفت: ما بدشانسی آوردیم. دو روز قبل سلیمانی در تمرین تیم آسیب دید و به این بازی نرسید. دست ما هم در جلوی زمین خیلی باز نیست، چون سعید باقرپسند را نیز در نیم فصل اول از دست دادیم. به هر حال غیبت سلیمانی تأثیرگذار بود، اما سایر بازیکنان ذوب‌آهن تلاش خود را انجام دادند. ما از نظر تعداد بازیکن در مضیقه هستیم، اما جوانان خوبی داریم. امروز هم خوب کار کردند و خوشحالم که از آکادمی ذوب‌آهن سه نفر در ترکیب قرار گرفتند و این دستاورد خوبی بود.

تارتار راجع به عملکرد این سه بازیکن از آکادمی ذوب‌آهن یادآور شد: آنها خوب بودند. به هر حال بازی کردن مقابل تیم بزرگ استقلال در ورزشگاه آزادی و در حضور هواداران سخت است، اما انصافاً با اعتمادبه‌نفس بازی و ما را به آینده امیدوار کردند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در مورد عملکرد خط دفاعی ذوبی‌ها در این بازی تصریح کرد: ما در سه بازی قبلی گلی را دریافت نکرده بودیم. به هر حال دریافت گل زودهنگام مقابل استقلالی که عناصر سرعتی خیلی خوبی دارد، کار را سخت کرد. استقلال معمولاً زمانی که زود به گل می‌رسد، به گل‌های بیشتر هم می‌رسد. دفاع تیم ما هم بد نبود و مقابل مهاجمان خیلی قوی استقلال عملکرد بدی نداشتند. در مجموع باید بازی آنالیز شود تا ببینیم شرایط چگونه بوده است.

وی در پایان درباره غیبت آرمان قاسمی در ترکیب ذوب‌آهن گفت: او در تمرینات ما حضور دارد. بازیکنان فرقی برای ما ندارند و هر کسی که شرایطش بهتر باشد، قطعاً بازی می‌کند.

 • 10
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - فرانسه
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - لهستان
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - آلمان
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی ترکیه
  بشیکتاش - ترابزون اسپور
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - النصر
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  کالیاری - فیورنتینا
  ۲۲:۱۵
 • جمعه ۴ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - صربستان
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - برزیل
  ۰۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - ایندیانا پیسرز
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - کانادا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - آمریکا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  عجمان - شارجه امارات
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - مس رفسنجان
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - هوادار
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - شمس آذر قزوین
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - آلومینیوم اراک
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - استقلال خوزستان
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - ذوب آهن
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - استقلال
  ۱۹:۴۵
ویژه سرپوش