یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۱۸:۲۰ - ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۴۶۷
لیگ برتر و جام حذفی

این بار پنالتی‌ها را بهتر ببینید

فروزان: باید برای بازی با پرسپولیس VAR بخرم!

محسن فروزان,طعنه جنجالی فروزان به پرسپولیس
دروازه‌بان گل‌گهر تاکید دارد با همه توان مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند.

به گزارش ورزش سه، گل‌گهر سیرجان در شرایطی خود را آماده مسابقه روز یکشنبه هفته آینده در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس می‌کند که طی سه بازی از چهار دیدار اخیرش در لیگ برتر به حریفان خود پنالتی داده و همین مسئله در جدال اخیرشان با هوادار اجازه نداده صاحب سه امتیاز شوند، اما محسن فروزان می‌گوید اشتباه داوری نیز در رقم خوردن چنین اتفاقی بی‌تاثیر نبوده است.

محسن فروزان که طی دو سال اخیر درون دروازه گل‌گهر حضور داشته و عملکردش در روند نتیجه‌گیری این تیم و حضورشان در جمع بالانشینان جدول لیگ برتر موثر بوده، در گفت‌وگویی تاکید دارد جدا از اینکه پنالتی‌های بحث‌برانگیزی علیه آنها گرفته شده، تکرار پنالتی نیز نگذاشته آنها به نتایج دلخواه‌شان دست پیدا کنند.

* بعد از بازی با نساجی و فولاد، این هفته هم مقابل هوادار علیه شما پنالتی گرفتند!

بله متاسفانه این اتفاق افتاد و در فوتبال عجیب نیست. اگر حتی در یک بازی سه خطای قطعی اتفاق افتاده باشد، باید حق به حق‌دار برسد و پنالتی بگیرند، چه رسد به اینکه در سه هفته مختلف پنالتی اعلام شود، اما اگر برخوردی که پنالتی نبوده را داور سوت بزند، واقعا اجحاف کرده و زحمات و هزینه‌های یک مجموعه و باشگاه را از بین بُرده است. در نیم‌فصل دوم بارها این اتفاق برای ما رخ داده که نمونه آن را مقابل هوادار دیدید؛ ولی خدا را شکر توانستیم هنوز در جام حذفی باشیم و در لیگ برتر هم جزء پنج تیم بالای جدول قرار بگیریم.

* شما در دیدار لیگ مقابل فولاد پنالتی گرفتی و این هفته هم برابر تیم هوادار این کار را انجام دادی، اما دو بار مهار پنالتی را داور قبول نکرد و سومین پنالتی آن‌ها تبدیل به گل شد و نگذاشت سه امتیاز را بگیرید.

واقعاً نمی‌دانم چرا این اتفاق برای تیم ما می‌افتد؛ آن هم وقتی در کورس بالای جدول لیگ برتر بودیم. من به بقیه بازی‌ها اشاره‌ای نمی‌کنم که دچار محرومیت نشوم، اما همین مسابقه ما با هوادار را ببینید که چطور سه امتیاز ما با یک پرچم اشتباه از دست رفت. در پنالتی اول که من گرفتم و تکرار شد، واقعاً چه اتفاقی افتاد؟ من باید چوب پخش زنده نداشتن بازی و نبودن دوربین روی خط را بخورم؟ ۹۰ درصد کارشناسان داوری گفتند که من جلو نیامدم و خیلی هم درست پنالتی را گرفتم؛ اما کمک‌داور اول با تصمیم ۱۰۰ درصد اشتباه پرچم زد و کاری کرد تا پنالتی تکرار شود. قبول دارم که برای پنالتی دوم جلو آمدم، اما برای پنالتی اول قطعاً حرکتم درست بود. البته اگر این داور قاطع و عادل بود، پنالتی سوم را هم تکرار می‌کرد؛ چون در آن زمان بازیکنان هوادار قبل از زدن ضربه وارد محوطه جریمه شدند؛ ولی این کار را نکرد. این کمک‌داور در دیدار با ملوان هم علیه ما پنالتی گرفت و با لحن بدی با بازیکنان ما حرف می‌زد. از کمیته داوران می‌خواهم دیگر این داور را برای ما نگذراند. حداقل که می‌توانیم این درخواست را داشته باشیم.

* البته این تصمیم داور هم نگذاشت گل‌گهر سه امتیاز را بگیرد.

اصلاً شک نکنید. البته به‌جای داور بهتر است بگوییم کمک‌داور؛ چون هر دو بار او پرچم زد که اولی به ناحق بود. شما الآن حساب کنید ما این سه امتیاز را می‌گرفتیم، چهارم جدول بودیم و در برخی بازی‌های دیگر هم اتفاقات دیگری نمی‌افتاد، رتبه‌های بالاتر داشتیم. حق باشگاه بزرگی مثل گل‌گهر خورده شده و الآن فقط سه هفته از لیگ باقی مانده است. امیدوارم در جام حذفی بهترین قضاوت‌ها صورت بگیرد و حق به حق‌دار برسد، همین.

* البته بازی با پرسپولیس در جام حذفی هم احتمال دارد به پنالتی بکشد...

در جام حذفی هر اتفاقی ممکن است بیفتد و دیدید که سال گذشته نتایجی رقم خورد و تیمی قهرمان شد که کسی فکرش را نمی‌کرد. همه گل‌گهر را یک تیم با شخصیت می‌دانند و ما همه وجودمان را می‌گذاریم در ۹۰ دقیقه به پیروزی برسیم و به نیمه‌نهایی صعود کنیم، اما اگر هم بازی به وقت اضافه یا پنالتی برود، مشکلی نیست. تیم ما بازیکنان پنالتی‌زن خوبی دارد که می‌توانند تأثیرگذار باشند.

* البته تیم شما در سه هفته گذشته به پیروزی نرسیده و خیلی‌ها می‌گویند شاید پرسپولیس بازی راحتی در انتظارش باشد.

مگر همه تیم‌ها دچار اُفت نمی‌شوند؟ همین پرسپولیس که این هفته به صدر جدول برگشت، مگر تا رده سوم پایین نیامد یا مگر سپاهان دچار این شرایط نشد؟ هیچ تیم فوتبالی به‌ویژه در ایران نمی‌تواند همیشه ببرد و همه جام‌ها را بگیرد؛ مگر اینکه استثناء اتفاق بیفتد. در جام حذفی هم نشان می‌دهیم همان تیم با کیفیتی هستیم که تبدیل به یکی از قطب‌های فوتبال شده و می‌تواند برابر هر تیمی به برد برسد. البته اگر دوباره پنالتی تکرار نشود!

* انگار قضیه پنالتی با هوادار ذهنت را درگیر کرده.

درگیر نه، اما چشمم ترسیده! من دو سال قبل همراه با فولاد توانستم در بازی بزرگ با استقلال پنالتی بگیرم و تا فینال برسیم و به قهرمانی برسیم؛ ولی در بازی با هوادار اتفاقی افتاد که حتی کارشناسان هم نظر آن کمک‌داور را تأیید نکردند. البته اگر امکاناتش بود، می‌خواستم برای بازی با پرسپولیس VAR بخرم که اگر پنالتی گرفتم، تأیید شود و تیمم ضربه نخورد (با خنده).

* پس منتظر پنالتی‌های بازی تیم شما و پرسپولیس هستیم.

همه تیم ما تلاش می‌کنند و از جان مایه می‌گذارند تا در طول بازی برنده شویم؛ اما پنالتی هم خیلی خوب است و هیجان زیادی برای تیم‌ها و مهم‌تر هواداران فوتبال دارد. خدا کند بازی به پنالتی برود و البته پنالتی‌ها در نبود VAR بهتر دیده شود تا حق هیچ تیمی، حتی پرسپولیس تضییع نشود.

* از بحث پنالتی و بازی با پرسپولیس خارج شویم. چند هفته‌ای است که سعید الهویی سرمربی گل‌گهر شده.

آقا سعید یک ماه است سرمربی تیم ما شده‌اند، اما شناخت کامل نسبت به تیم و بازیکنان داشتند. هر مربی‌ای باید از یک جا شروع کند و مطمئنا ایشان آینده‌دار هستند. آقای الهویی دانش فنی بالایی دارد و کسی نمی‌تواند این موضوع را کتمان کند. در تیم ملی هم کنار امیرخان هستند و می‌توانند مثل گل‌گهر، برای تیم ملی هم مؤثر باشند. برای ایشان در این فصل و سال‌های آینده آرزوی موفقیت دارم.

* یعنی اعتقاد داری رفتن امیر قلعه‌نویی به تیم ملی، به گل‌گهر ضربه نزد؟

ببینید باید شکل دیگری این حرف را بزنید. اگر امیرخان رفتند، فردی جانشین‌اش شده که شناخت کامل نسبت به گل‌گهر داشته و از طرف دیگر در سالیان گذشته کنار ایشان بوده و تفکراتشان را می‌داند. مطمئن باشید هر مربی دیگری هم می‌آمد، معجزه اتفاق نمی‌افتاد.

* حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی را چطور می‌بینی؟

قطعاً بهترین اتفاق برای تیم ملی افتاد و مطمئنم ایشان موفق می‌شوند. امیرخان در سالیان گذشته همیشه بهترین و مدعی‌ترین تیم‌ها را داشته و حق‌اش بود سرمربی تیم ملی شود. در آینده می‌بینید که انتخاب فدراسیون فوتبال اشتباه نبوده و تیم ملی موفق خواهد شد.

* خودت هم امیدوار به دعوت دوباره و ملی‌پوش شدن هستی؟

تا آخرین روز که در فوتبال باشم، برای پوشیدن دوباره پیراهن تیم ملی تلاش می‌کنم و هیچ‌وقت انگیزه‌ام را برای رسیدن به این مهم از دست نمی‌دهم. امیدوارم بهترین بازی‌هایم را برای گل‌گهر انجام بدهم و برای باشگاهم مثمر ثمر باشم تا به تیم ملی هم برسم. من بهترین دورانم را کنار امیرخان داشتم و مطمئن هستم اگر یک بازیکن خوب کار کند، دعوت می‌شود؛ کما اینکه در اردوی گذشته این موضوع را دیدیم.

* فکر می‌کنی گل‌گهر فصل را با چه رتبه‌ای تمام کند؟

ما که شانس سوم‌شدن نداریم، اما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم هر سه بازی آینده را ببریم و با رتبه چهارم فصل را پشت سر بگذاریم. جام حذفی هم پیش رو داریم و با قدرت بازی خواهیم کرد تا مرحله به مرحله جلو برویم و با برد پرسپولیس، یک قدم به فینال نزدیک‌تر شویم.

* به‌عنوان سؤال آخر؛ برد پرسپولیس در جام حذفی بیشتر اهمیت دارد یا بازی هفته ماقبل آخر در لیگ برتر؟ بخواهی انتخاب کنی که فقط یک بازی برنده باشید، کدام یکی از آن‌هاست؟

هر دو بازی! خودم و بازیکنان گل‌گهر اصلاً نمی‌خواهیم بازنده باشیم. جام حذفی که جای خود دارد و روی موفقیت و قهرمانی در آن حساب می‌کنیم و برنامه داریم؛ اما بازی در لیگ، بحث شرافت و مردانگی همه ماست و در آن مسابقه بیشتر از همیشه تلاش می‌کنیم تا فوتبال ایران به تیم و بازیکنان گل‌گهر افتخار کند. هر چند دو بازی دیگر تا آن موقع داریم و هدف اول ما، موفقیت در جدال جام حذفی برابر پرسپولیس است.

 • 16
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
دو کلوم هم آر مادر عروس، فروزان کیسه کش بشنو،برو بابا عمو، چرت نگو
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۸ مهر
  لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - آرسنال
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - شفیلد یونایتد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لوتون
  ۱۷:۳۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - ایگلز
  ۱۸:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - پاری سن ژرمن
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - لاتزیو
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آنکاراگوچو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - لیورپول
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - رئال مادرید
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  لایپزیش - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - جمهوری چک
  ۲۰:۰۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - وولندام
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • اردیویسه هلند
  والویک - آژاکس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فارنسی - اسپورتینگ
  ۲۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - آلمان
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ مهر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نیویورک سیتی
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - کانادا
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - تونس
  ۰۷:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - لیون
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  بلکبرن - لسترسیتی
  ۱۴:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلمریا - گرانادا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - برنتفورد
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - جنوا
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - ریزه اسپور
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دارمشتات - وردربرمن
  ۱۷:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اوساسونا
  ۱۷:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  فرایبورگ - آگزبورگ
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  قونیه اسپور - بشیکتاش
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - فروزینونه
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رن - نانت
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش