چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۸:۲۰ - ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۴۶۷
لیگ برتر و جام حذفی

این بار پنالتی‌ها را بهتر ببینید

فروزان: باید برای بازی با پرسپولیس VAR بخرم!

محسن فروزان,طعنه جنجالی فروزان به پرسپولیس
دروازه‌بان گل‌گهر تاکید دارد با همه توان مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند.

به گزارش ورزش سه، گل‌گهر سیرجان در شرایطی خود را آماده مسابقه روز یکشنبه هفته آینده در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس می‌کند که طی سه بازی از چهار دیدار اخیرش در لیگ برتر به حریفان خود پنالتی داده و همین مسئله در جدال اخیرشان با هوادار اجازه نداده صاحب سه امتیاز شوند، اما محسن فروزان می‌گوید اشتباه داوری نیز در رقم خوردن چنین اتفاقی بی‌تاثیر نبوده است.

محسن فروزان که طی دو سال اخیر درون دروازه گل‌گهر حضور داشته و عملکردش در روند نتیجه‌گیری این تیم و حضورشان در جمع بالانشینان جدول لیگ برتر موثر بوده، در گفت‌وگویی تاکید دارد جدا از اینکه پنالتی‌های بحث‌برانگیزی علیه آنها گرفته شده، تکرار پنالتی نیز نگذاشته آنها به نتایج دلخواه‌شان دست پیدا کنند.

* بعد از بازی با نساجی و فولاد، این هفته هم مقابل هوادار علیه شما پنالتی گرفتند!

بله متاسفانه این اتفاق افتاد و در فوتبال عجیب نیست. اگر حتی در یک بازی سه خطای قطعی اتفاق افتاده باشد، باید حق به حق‌دار برسد و پنالتی بگیرند، چه رسد به اینکه در سه هفته مختلف پنالتی اعلام شود، اما اگر برخوردی که پنالتی نبوده را داور سوت بزند، واقعا اجحاف کرده و زحمات و هزینه‌های یک مجموعه و باشگاه را از بین بُرده است. در نیم‌فصل دوم بارها این اتفاق برای ما رخ داده که نمونه آن را مقابل هوادار دیدید؛ ولی خدا را شکر توانستیم هنوز در جام حذفی باشیم و در لیگ برتر هم جزء پنج تیم بالای جدول قرار بگیریم.

* شما در دیدار لیگ مقابل فولاد پنالتی گرفتی و این هفته هم برابر تیم هوادار این کار را انجام دادی، اما دو بار مهار پنالتی را داور قبول نکرد و سومین پنالتی آن‌ها تبدیل به گل شد و نگذاشت سه امتیاز را بگیرید.

واقعاً نمی‌دانم چرا این اتفاق برای تیم ما می‌افتد؛ آن هم وقتی در کورس بالای جدول لیگ برتر بودیم. من به بقیه بازی‌ها اشاره‌ای نمی‌کنم که دچار محرومیت نشوم، اما همین مسابقه ما با هوادار را ببینید که چطور سه امتیاز ما با یک پرچم اشتباه از دست رفت. در پنالتی اول که من گرفتم و تکرار شد، واقعاً چه اتفاقی افتاد؟ من باید چوب پخش زنده نداشتن بازی و نبودن دوربین روی خط را بخورم؟ ۹۰ درصد کارشناسان داوری گفتند که من جلو نیامدم و خیلی هم درست پنالتی را گرفتم؛ اما کمک‌داور اول با تصمیم ۱۰۰ درصد اشتباه پرچم زد و کاری کرد تا پنالتی تکرار شود. قبول دارم که برای پنالتی دوم جلو آمدم، اما برای پنالتی اول قطعاً حرکتم درست بود. البته اگر این داور قاطع و عادل بود، پنالتی سوم را هم تکرار می‌کرد؛ چون در آن زمان بازیکنان هوادار قبل از زدن ضربه وارد محوطه جریمه شدند؛ ولی این کار را نکرد. این کمک‌داور در دیدار با ملوان هم علیه ما پنالتی گرفت و با لحن بدی با بازیکنان ما حرف می‌زد. از کمیته داوران می‌خواهم دیگر این داور را برای ما نگذراند. حداقل که می‌توانیم این درخواست را داشته باشیم.

* البته این تصمیم داور هم نگذاشت گل‌گهر سه امتیاز را بگیرد.

اصلاً شک نکنید. البته به‌جای داور بهتر است بگوییم کمک‌داور؛ چون هر دو بار او پرچم زد که اولی به ناحق بود. شما الآن حساب کنید ما این سه امتیاز را می‌گرفتیم، چهارم جدول بودیم و در برخی بازی‌های دیگر هم اتفاقات دیگری نمی‌افتاد، رتبه‌های بالاتر داشتیم. حق باشگاه بزرگی مثل گل‌گهر خورده شده و الآن فقط سه هفته از لیگ باقی مانده است. امیدوارم در جام حذفی بهترین قضاوت‌ها صورت بگیرد و حق به حق‌دار برسد، همین.

* البته بازی با پرسپولیس در جام حذفی هم احتمال دارد به پنالتی بکشد...

در جام حذفی هر اتفاقی ممکن است بیفتد و دیدید که سال گذشته نتایجی رقم خورد و تیمی قهرمان شد که کسی فکرش را نمی‌کرد. همه گل‌گهر را یک تیم با شخصیت می‌دانند و ما همه وجودمان را می‌گذاریم در ۹۰ دقیقه به پیروزی برسیم و به نیمه‌نهایی صعود کنیم، اما اگر هم بازی به وقت اضافه یا پنالتی برود، مشکلی نیست. تیم ما بازیکنان پنالتی‌زن خوبی دارد که می‌توانند تأثیرگذار باشند.

* البته تیم شما در سه هفته گذشته به پیروزی نرسیده و خیلی‌ها می‌گویند شاید پرسپولیس بازی راحتی در انتظارش باشد.

مگر همه تیم‌ها دچار اُفت نمی‌شوند؟ همین پرسپولیس که این هفته به صدر جدول برگشت، مگر تا رده سوم پایین نیامد یا مگر سپاهان دچار این شرایط نشد؟ هیچ تیم فوتبالی به‌ویژه در ایران نمی‌تواند همیشه ببرد و همه جام‌ها را بگیرد؛ مگر اینکه استثناء اتفاق بیفتد. در جام حذفی هم نشان می‌دهیم همان تیم با کیفیتی هستیم که تبدیل به یکی از قطب‌های فوتبال شده و می‌تواند برابر هر تیمی به برد برسد. البته اگر دوباره پنالتی تکرار نشود!

* انگار قضیه پنالتی با هوادار ذهنت را درگیر کرده.

درگیر نه، اما چشمم ترسیده! من دو سال قبل همراه با فولاد توانستم در بازی بزرگ با استقلال پنالتی بگیرم و تا فینال برسیم و به قهرمانی برسیم؛ ولی در بازی با هوادار اتفاقی افتاد که حتی کارشناسان هم نظر آن کمک‌داور را تأیید نکردند. البته اگر امکاناتش بود، می‌خواستم برای بازی با پرسپولیس VAR بخرم که اگر پنالتی گرفتم، تأیید شود و تیمم ضربه نخورد (با خنده).

* پس منتظر پنالتی‌های بازی تیم شما و پرسپولیس هستیم.

همه تیم ما تلاش می‌کنند و از جان مایه می‌گذارند تا در طول بازی برنده شویم؛ اما پنالتی هم خیلی خوب است و هیجان زیادی برای تیم‌ها و مهم‌تر هواداران فوتبال دارد. خدا کند بازی به پنالتی برود و البته پنالتی‌ها در نبود VAR بهتر دیده شود تا حق هیچ تیمی، حتی پرسپولیس تضییع نشود.

* از بحث پنالتی و بازی با پرسپولیس خارج شویم. چند هفته‌ای است که سعید الهویی سرمربی گل‌گهر شده.

آقا سعید یک ماه است سرمربی تیم ما شده‌اند، اما شناخت کامل نسبت به تیم و بازیکنان داشتند. هر مربی‌ای باید از یک جا شروع کند و مطمئنا ایشان آینده‌دار هستند. آقای الهویی دانش فنی بالایی دارد و کسی نمی‌تواند این موضوع را کتمان کند. در تیم ملی هم کنار امیرخان هستند و می‌توانند مثل گل‌گهر، برای تیم ملی هم مؤثر باشند. برای ایشان در این فصل و سال‌های آینده آرزوی موفقیت دارم.

* یعنی اعتقاد داری رفتن امیر قلعه‌نویی به تیم ملی، به گل‌گهر ضربه نزد؟

ببینید باید شکل دیگری این حرف را بزنید. اگر امیرخان رفتند، فردی جانشین‌اش شده که شناخت کامل نسبت به گل‌گهر داشته و از طرف دیگر در سالیان گذشته کنار ایشان بوده و تفکراتشان را می‌داند. مطمئن باشید هر مربی دیگری هم می‌آمد، معجزه اتفاق نمی‌افتاد.

* حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی را چطور می‌بینی؟

قطعاً بهترین اتفاق برای تیم ملی افتاد و مطمئنم ایشان موفق می‌شوند. امیرخان در سالیان گذشته همیشه بهترین و مدعی‌ترین تیم‌ها را داشته و حق‌اش بود سرمربی تیم ملی شود. در آینده می‌بینید که انتخاب فدراسیون فوتبال اشتباه نبوده و تیم ملی موفق خواهد شد.

* خودت هم امیدوار به دعوت دوباره و ملی‌پوش شدن هستی؟

تا آخرین روز که در فوتبال باشم، برای پوشیدن دوباره پیراهن تیم ملی تلاش می‌کنم و هیچ‌وقت انگیزه‌ام را برای رسیدن به این مهم از دست نمی‌دهم. امیدوارم بهترین بازی‌هایم را برای گل‌گهر انجام بدهم و برای باشگاهم مثمر ثمر باشم تا به تیم ملی هم برسم. من بهترین دورانم را کنار امیرخان داشتم و مطمئن هستم اگر یک بازیکن خوب کار کند، دعوت می‌شود؛ کما اینکه در اردوی گذشته این موضوع را دیدیم.

* فکر می‌کنی گل‌گهر فصل را با چه رتبه‌ای تمام کند؟

ما که شانس سوم‌شدن نداریم، اما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم هر سه بازی آینده را ببریم و با رتبه چهارم فصل را پشت سر بگذاریم. جام حذفی هم پیش رو داریم و با قدرت بازی خواهیم کرد تا مرحله به مرحله جلو برویم و با برد پرسپولیس، یک قدم به فینال نزدیک‌تر شویم.

* به‌عنوان سؤال آخر؛ برد پرسپولیس در جام حذفی بیشتر اهمیت دارد یا بازی هفته ماقبل آخر در لیگ برتر؟ بخواهی انتخاب کنی که فقط یک بازی برنده باشید، کدام یکی از آن‌هاست؟

هر دو بازی! خودم و بازیکنان گل‌گهر اصلاً نمی‌خواهیم بازنده باشیم. جام حذفی که جای خود دارد و روی موفقیت و قهرمانی در آن حساب می‌کنیم و برنامه داریم؛ اما بازی در لیگ، بحث شرافت و مردانگی همه ماست و در آن مسابقه بیشتر از همیشه تلاش می‌کنیم تا فوتبال ایران به تیم و بازیکنان گل‌گهر افتخار کند. هر چند دو بازی دیگر تا آن موقع داریم و هدف اول ما، موفقیت در جدال جام حذفی برابر پرسپولیس است.

 • 16
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
دو کلوم هم آر مادر عروس، فروزان کیسه کش بشنو،برو بابا عمو، چرت نگو
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - فرانسه
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - آلبانی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - طبیعت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - صربستان
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  آلمان - مجارستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - لهستان
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - سوئیس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - کلومبوس کرو
  ۰۳:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - کانادا
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش