جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۲۳:۰۶ - ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۲۱۶۴
لیگ برتر و جام حذفی

سرمربی مس کرمان پس از سقوط به دسته یک: از همه هواداران غدرخواهی می‌کنم

ویسی: خیلی ممنون و خداحافظ/ استعفای الهویی از هدایت گل گهر

عبدالله ویسی,سرمربی صنعت نفت آبادان
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت گفت: در نیمه دوم دیدار مقابل گل‌گهر شجاعانه بازی کردیم و توانستیم در دقیقه‌ای به گل برسیم که «خیلی ممنون، خداحافظ».

به‌ گزارش ایسنا، عبدالله ویسی، سرمربی صنعت نفت آبادان پس از پیروزی مقابل گل گهر سیرجان در آخرین هفته لیگ برتر و بقای تیمش در لیگ برتر اظهار کرد: این بازی نفس‌گیرترین بازی زندگی من بود. قبل از این، این اتفاقات را داشتم اما نه اینطوری. به هر حال زحمت کشیدیم و تلاش کردیم و دانسته بازی کردیم. به قول اسپانیایی‌ها دانسته بازی کردیم. می‌دانستیم از بازی چه می‌خواهیم و بازی را در نیمه اول کنترل کردیم. هر چند بد بودیم اما خوش‌شانس هم بودیم.

وی افزود: در نیمه دوم شجاعانه بازی کریم و در دقیقه‌ای به گل رسیدیم که به قولی «خیلی ممنون و خداحافظ». به همه مردم خوزستان و همه هواداران صنعت نفت و تمام کسانی که در این ۷۰ روز به من کمک کردند. نمی‌توانم اسم بیاورم و از همه تشکر می‌کنم.

سرمربی صنعت نفت آبادان در خصوص حضور هواداران تیمش در این دیدار گفت: در سه بازی گذشته حضور هواداران را داشتیم. در رفسنجان هوادار زیاد داشتیم و خوزستانی زیاد داریم که در دوران جنگ آمدند و رفسنجان ماندند و خوشحال بودیم در کنارشان بودیم و برای ما شادی کردند. به بچه‌ها هم گفتم شما پول می‌گیرید بازی کنید، هواداران پول زندگی خود را دادند تا ما را ببینند. پس باید خوشحال برگدند و خدا را شکر لذتش را بردند.

ویسی در مورد پیش‌بینی‌اش از نتیجه مسابقه گفت: صد در درصد ماندن را پیش‌بینی کرده بودیم و به جز این فکر می‌کردیم اینجا نمی‌آمدیم. به بچه‌ها گفتم این فینال جام حذفی الست و اگر نرویم هم دوم هستیم. آمدیم که نبازیم و ببریم. به مصاف استقلال رفتیم که نبازیم و یک امتیاز بگیریم اما اینجا آمدیم که نبازیم و ببریم.

سرمربی نفت آبادان در مورد غیبت کاپیتان تیمش در این بازی، توضیح داد: شاید نبود طالب برای همه دلهره ایجاد کرد. بودن طالب هم از نظر تاکتیکی و هم روانی به ما کمک می‌کرد اما با نبودنش اینقدر بازیکنان خوب بودند که ضرر به ما نزد.

ویسی خطاب به مردم آبادان گفت: فقط می‌توانم بگویم دمشان گرم. انرژی مثبت آن‌ها باعث شد بچه‌ها روز به‌روز بهتر شوند و هیچکس از روزی که من به آبادان آمدم منفی به ما نگفت. همه خوش‌بین بودند و واقعا دمتان گرم و لایق بهترین‌ها هستند.

سرمربی نفت آبادان در پاسخ به سوالی درباره ماندنش در این تیم پاسخ داد: هنوز مشخص نیست.

ویسی در خصوص این‌که چرا نفت برای بقا به زحمت افتاد، گفت: هیچ تیمی را در دنیا پیدا نمی‌کنید که چهار سرمربی عوض کند و بماند. شاید با دو سرمربی و شوک وارده مانده باشند اما با چهار شوک و چهار سرمربی نمی‌شود. این فقط همتی بود که به من کمک کردند البته به گذشته برنمی‌گردم و باید این موضوع کالبدشکافی شود تا فصل بعد این اتفاق نیفتد.

***

الهویی استعفا داد

سرمربی گل گهر بعد از باخت در آخرین بازی اش، گفت: پروژه ۳ ساله ما در اینجا به همراه آقای قلعه نویی امروز به پایان رسید.

عبدالله ویسی,سرمربی صنعت نفت آبادان

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان امروز در آخرین هفته از لیگ برتر کشورمان میهمان گل گهر سیرجان بود و در دقایق پایانی موفق شد گل پیروزی بخش را به ثمر برساند تا از سقوط به دسته پایین تر فرار کند.

سعید الهویی سرمربی گل گهر گفت: پروژه ۳ ساله ما در اینجا به همراه قلعه نویی امروز به پایان رسید. امروز در بازی صنعت نفت فوتبال روی خوش خود را به ما نشان نداد چون در یک بازی که ما از لحاظ فنی برتر بودیم ولی رقیب برنده شد. به نظرم امروز خدا هوای مردم آبادان را داشت و به آنها تبریک می‌گویم.

وی افزود: وقتی قلعه نویی به تیم ملی رفت، قرار شد من در ۷ بازی باقی مانده این پروژه را به اتمام برسانم. به بازیکنانم گفتم تا آخرین لحظه پشتشان را خالی نمی‌کنم. بازیکنان در این بازی و در بازی‌های گذشته مثل پرسپولیس و بازی اراک دیدند من با تمام وجود از آنها حمایت کردم. بازیکنان در این بازی نمایش خوبی داشتند و عملکرد خوبی داشتند. اگر بازی را باختیم من به عنوان سرمربی مسئولیت این باخت را برعهده می گیرم. امیدوار گل گهر به همین شکل ادامه دهد. مدیریت گل گهر در پروژه ۳ ساله نشان دادند از فوتبال خوب حمایت می کنند.

سرمربی گل گهر ادامه داد: ما در پروژه ۳ ساله با آقای قلعه نویی در گل گهر با همدلی بازیکنان، مدیریت و کادرفنی تلاش کردیم تا این تیم یکی از قطب های فوتبال ایران باشد. امیدوار در آینده همین نگرش ادامه داشته باشد. روزهای خوبی را در سیرجان داشتیم. البته روزهای بدی هم تجربه کردیم ولی همیشه خاطرات خوش را به یاد می آورم. برای باشگاه گل گهر آرزوی موفقیت می کنم.

***

سرمربی مس کرمان پس از سقوط به دسته یک: از همه هواداران غدرخواهی می‌کنم

سرمربی مس کرمان پس از سقوط تیمش از همه هواداران عذرخواهی کرد.

عبدالله ویسی,سرمربی صنعت نفت آبادان

فرزاد حسین‌خانی پس از شکست ۲ بر یک تیم فوتبال مس کرمان مقابل سپاهان اصفهان که منجر به سقوط مس به لیگ دسته اول شد، اظهار داشت: بابت اتفاقی که باعث سقوط تیم شد، از مردمی که قلباً تیم‌مان را دوست دارند، عذرخواهی می‌کنم. آنها بدانند سهم خودمان را در این سقوط داریم، اما خیلی‌ها دوست داشتند چنین اتفاقی بیفتد. تلاش خودمان را کردیم و دوست داشتیم در فضای دیگری صحبت کنیم، اما نشد.

وی با اشاره به صحبت‌هایش در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بیان کرد: به اولین بازی دور برگشت لیگ مقابل نفت مسجدسلیمان برمی‌گردم. این بازی را بردیم، اما روی همین صندلی به همه مسئولانی که می‌توانستند کمک کنند، هشدار دادم که روزهای سخت‌تری داریم. اسیر جنگ داخلی شدیم و کسی کمک‌مان نکرد. از زمانی که پنج امتیاز با صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان اختلاف داشتیم، بزن بزن بزرگی به راه انداختند و تیم را علناً رها کردند.

سرمربی مس کرمان با بیان اینکه مدیران باشگاه تصور می‌کردند نارنجی‌پوشان سقوط نمی‌کنند، تصریح کرد: آنها به‌جای اینکه به مس کمک کنند، با مربیان مختلف مذاکره کردند و به دنبال تسویه حساب شخصی بودند. باشگاه مس کرمان ستاد انتخاباتی نیست؛ اجازه بدهید ورزشی‌ها تصمیم بگیرند و فضا را آلوده نکنید. سال ۹۲ که به لیگ یک سقوط کردیم، مربیان و بازیکنان بزرگی داشتیم که مورد اهانت قرار نگرفتند. الان همه اهانت‌ها به سمت من است؛ آیا یک جای کار نمی‌لنگد؟

حسین‌خانی با اشاره به فصل ناموفق باشگاه مس کرمان در فوتبال بیان کرد: مرا باندباز خواندند و به من برچسب زدند، اما وقتی مس نوین هم سقوط کرد، کادر فنی مقصر بود؟ ببینید این فصل در باشگاه مس، چه به سر فوتبال آمده است. احساس نمی‌کنید کسانی که برای تیم‌های فوتبال تصمیم گرفتند، دنبال برخی بازی‌ها بودند؟ اسفند امسال اتفاقاتی در کشور می‌افتد (انتخابات مجلس) که برای آن برنامه‌ریزی می‌کردند. آنها احساس کردند چیزی از فوتبال شامل حال‌شان نمی‌شود.

«ما خانواده خوبی نبودیم.»، وی ضمن بیان این جمله عنوان کرد: روی سکوها دیدم کسی را بالای سر بچه‌های هشت، ۹ ساله مس کرمان گذاشته‌اند که به سرمربی تیم بزرگسالان فحش می‌داد! او از سفره باشگاه نان برمی‌دارد و به آن تُف می‌کند. آیا شما می‌دانید تیم‌های بسکتبال و هندبال چقدر پاداش گرفته‌اند؟ پس چگونه هر اتفاقی که در تیم فوتبال مس می‌افتاد، رسانه‌ای می‌شد؟ چرا این کار را برای بقیه رشته‌ها نکردید و نمی‌گفتید یک شوفر را به‌عنوان مسئول انتخاب کردیم؟

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان با بیان اینکه این باشگاه با حضور برخی افراد روزهای خوبی نمی‌بیند، گفت: با ارتباطاتی که با رئیس شرکت ملی مس داشتم، جلوی همه افرادی را که در لیگ یک برای باشگاه مضر بودند، گرفتم. برخی مدیران به خودباوری نرسیده بودند و اجازه دادند کار جلو برود. این افراد پس از صعود بازگشتند و این شد حال و روز ما. با تشویق هوادارانی که مس را قلباً دوست دارند، بزرگ شده‌ام و از توهین‌ها دلخور نمی‌شوم. کسی که شرف و ناموس ندارد، به بقیه توهین می‌کند.

حسین‌خانی در مورد وضعیت ادامه همکاری خود با باشگاه مس اظهار داشت: با مس کرمان قرارداد دارم، اما با شرایط حاکم بر شهر تصمیم گرفتم بی‌خیال این شهر شوم. سه فصل سخت را گذراندیم و دلم از برخی اتفاقات گرفته است. از مس نوین کرمان که شانس سقوط بود، در سال اول یک مدعی ساختیم و سال گذشته تیم بزرگسالان را پس از هشت سال پشت خط ماندن، به لیگ برتر رساندیم. بهتر است استراحت کنم و برای مس کرمان آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی با بیان اینکه مس کرمان شرایط یک تیم لیگ برتری را ندارد، تصریح کرد: ما زیرساخت‌های یک تیم لیگ برتری را نداشتیم. ابزارهای ساده بدنسازی مانند کِش و وزنه را من، همکارانم یا بازیکنان آورده‌اند. دو بار برای تجهیزات بدنسازی از باشگاه درخواست کردم. تا زمانی که صعودمان به لیگ برتر قطعی شد، خانواده خوبی بودیم. جوّ حاکم بر ورزش استان و باشگاه مس کرمان شاید اتفاقات مثبتی رقم بزند، اما فرد دیگری جای من می‌نشیند و همین حرف‌ها را می‌زند.

سرمربی مس کرمان با اشاره به جدایی دستیار خود ظرف ماه‌های گذشته خاطرنشان کرد: زمانی که محمود محمودی‌نیا (مربی پیشین مس کرمان) از این تیم کنار گذاشته شد، کدام یک از خبرنگاران از او درباره جدایی سؤال پرسیدند؟ اگر محمودی‌نیا به حرف می‌آمد، برخی‌ها از شهر کرمان و باشگاه مس می‌رفتند.

حسین‌خانی اشاره‌ای به رقابت مس کرمان و صنعت نفت برای فرار از سقوط داشت و بیان کرد: ما و بازیکنان تنها بودیم و آنها ۲۱ امتیاز گرفتند، اما حریف ما (صنعت نفت) هفت امتیاز از داوری گرفت تا در لیگ برتر بماند. می‌توان این مسئله را با سند اثبات کرد. تلاش‌مان را کردیم و شرمنده شما و برخی مسئولان مانند استاندار کرمان شدیم که کنار بچه‌ها بودند. برخی مسئولان که هنگام پیروزی‌ها کنار ما عکس می‌گرفتند.

وی درباره برتری صنعت نفت آبادان مقابل گل‌گهر سیرجان که حکم سقوط مس را امضا کرد، گفت: گل‌گهر پنج هفته نتایج خوبی نگرفته بود و به بازیکنان گفته بودم که کاری به آن بازی نداشته باشید. برای من قابل پیش‌بینی بود که گل‌گهر به صنعت نفت امتیاز بدهد. خوب شد که هواداران ۹۰ دقیقه از مس کرمان حمایت کردند و واقعاً حمایت شدیم.

سرمربی مس کرمان در ادامه عنوان کرد: برخی‌ها منتظر بودند این اتفاق (سقوط مس کرمان) بیفتد و عده‌ای شعار بدهند، عده‌ای فیلم بگیرند و در فضای مجازی پخش کنند. من این افراد را می‌شناسم و می‌دانم اتاق فکرشان کجاست. این را به بازیکنان گفته بودیم و می‌دانستیم اگر ببازیم، ما را هدف می‌گیرند. امیدوارم هواداران نزد وجدان خودشان راحت باشند.

حسین‌خانی در مورد قطعی برق ورزشگاه شهید باهنر کرمان، در آستانه شروع نیمه دوم اظهار داشت: بازی خوب پیش می‌رفت و تعجب کردم بازی با تأخیر آغاز شد. گفتند که به‌خاطر قطعی برق بود.

 • 18
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش