سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۱۴:۴۸ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۶۷۳
لیگ برتر و جام حذفی

درخواست ویژه مربی استقلال از داور دربی ۱۰۱ / آسیایی شدن استقلال سه روز دیگر مشخص می‌شود

استقلال,فینال جام حذفی
مربی استقلال اعتقاد دارد تیمش بیشترین ضرر را از داوری کرده و در مقابل، برخی تیم‌های دیگر سودهای زیادی برده‌اند.

به گزارش ورزش سه،  اعضای تیم استقلال برای مسابقه با پرسپولیس در فینال جام حذفی خود را آماده می‌کنند و امیدوارند با برد در این دیدار بتوانند ضمن جبران دربی برگشت لیگ برتر کاپ قهرمانی را در حذفی بالای سر ببرند.

خسرو حیدری، مربی استقلال، که چهره ویژه کادرفنی ریکاردو ساپینتو محسوب می‌شود،‌ در فاصله دو روزه تا مسابقه دربی درباره شرایط تیمش و برخی موضوعات دیگر صحبت‌ کرده که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

**به هیچ چیز جز جام فکر نمی‌کنیم

استقلال با تمرکز و آرامش کامل، تمرینات خود را برای فینال حذفی ادامه می‌دهد. با قدرت کامل در این مسابقه حاضر می‌شویم و به هیچ‌چیز جز موفقیت و اهدای جام به هوادارانمان فکر نمی‌کنیم.

**همه اذعان کردند استقلال از داوری بیشتر ضرر کرده

طبیعی است که ما نسبت به اتفاقات داوری در فصل اخیر معترض باشیم. دلیلش هم این است که در این سال‌ها و به خصوص در فصلی که گذشت، حق استقلال بابت اشتباهات داوری بیشتر از بقیه تیم‌ها تضییع شد. هیچکس منکر این نیست که داوران ایرانی زحمت می‌کشند، اما اشتباهات داوری، خیلی به استقلال ضربه زده. فیلم اشتباهات این فصل هم توسط باشگاه منتشر شد و خود کارشناسان داوری هم در تلویزیون اذعان کردند که استقلال بیشتر از همه تیم‌ها از این بابت آسیب خورده است.

**برای استقلال سخت‌گیری کردند، تیم‌های دیگر سود بردند

من‌ اگر پیشنهاد استفاده از داور خارجی را دادم، به این دلیل است که تیم ما و هوادارانمان نمی‌خواهند اشتباهات احتمالی داوری، روی بازی فینال اثرگذار باشد. یکی از دلایل اشتباهات داوری هم نبود VAR است، زیرا این امکان وجود ندارد که یک صحنه شک‌‌برانگیز، دوباره چک‌ شود و داور شانس تصمیم درست را از دست می‌دهد. امیدوارم هرچه زودتر این امکانات در اختیار داوران قرار بگیرد. سخت‌گیری‌هایی که امسال برای استقلال بود، بسیار زیاد بود و برای من عجیب است. هرچقدر برای استقلال سخت‌گیری زیاد بود، تیم‌های دیگری بودند که از اشتباهات داوری استفاده کردند، خطای دو متر بیرون محوطه را برایشان پنالتی گرفتند یا محل بازی را تغییر دادند.

**قضاوت خورشیدی در دربی؟

تیم داوری معرفی شده. برای اشکان خورشیدی و همکارانش آرزوی موفقیت می‌کنم و از ایشان فقط عدالت می‌خواهیم.

**بهترین بازی‌های فصل را ارائه کردیم

به نظر خودم و همین‌طور خیلی از کارشناسان، استقلال بهترین بازی‌های لیگ را ارائه می‌دهد. با اینکه در لیگ قهرمان نشدیم، اما بیشتر از همه تیم‌ها گل زدیم. تراکتور و نساجی را پرگل شکست دادیم و با آمادگی کامل در فینال حضور پیدا می‌کنیم.

**در انتظار یک شب فراموش‌نشدنی

از هواداران عزیزمان که یار دوازدهم ما هستند، درخواست می‌کنم روز بازی هم با حضور حداکثری در ورزشگاه‌ حامی تیم محبوب خود باشند. بازیکنان و کادر فنی هم‌قسم‌ شده‌اند با همه وجود در زمین حاضر باشند و هرچه در توان دارند، در زمین بگذارند تا هوادارانمان یک شب فراموش نشدنی را تجربه کنند.

آسیایی شدن استقلال سه روز دیگر مشخص می‌شود

عضو کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت در چارچوب قانون به باشگاه‌های مجوز نگرفته کمک خواهیم کرد.

استقلال,فینال جام حذفی

به گزارش ورزش سه،  غلامرضا بهروان، عضو کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال، درخصوص جلسه‌ای که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: جلسات ما محرمانه است و اجازه نداریم چیزی را اعلام کنیم. از صبح ساعت ۷ اینجا هستیم. ولی جلسات ما ادامه دارد و تمام نشده است. ما هنوز رأی صادر نکرده‌ایم و فکر می‌کنم تا ۲-۳ روز آینده باید کار تمام شود.

او درباره ددلاین تعیین شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: تا ۱۰ خرداد و ۳۱ ماه می زمان داریم تا نظر نهایی را ارسال کنیم. در جلساتی که طی فردا و روزهای دیگر داریم، رأی خود را صادر خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه آیا استقلال دفاعیاتی داشته است یا نه، گفت: بله نامه‌ای نوشته‌اند. سیستم استیناف مجوز حرفه‌ای اینگونه است که برخلاف استیناف کمیته انضباطی، هیچ مدرک جدیدی را نمی‌توانید بپذیرید. ما براساس کمیته بدوی رأی خواهیم داد و آنها را بازخوانی و بررسی می‌کنیم. چند باشگاه دیگر مانند هوادار، ملوان و مس کرمان اعتراض کرده‌اند. ولی آنها باید اعتراض را از مجرای قانونی طی می‌کردند. استقلال، آلومینیوم و ذوب آهن از طریق مجرای قانونی اعتراض کرده‌اند و در دستور کار قرار دارد.

بهروان درباره اینکه ممبینی نامه‌هایی را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده و آنها مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند، اظهار داشت: ما پرونده‌هایی را بررسی می‌کنیم که به آن اعتراض شده باشد. درخصوص این پرونده‌ها باید آقای ممبینی پاسخ دهد.

عضو کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای در مورد اینکه آیا دفاعیات استقلال در مورد پرونده استراماچونی قابل پذیرش بوده یا خیر، توضیح داد: باشگاه استقلال اعلام کرد آنها بدهی را پرداخت کرده‌اند و یک سری ادله آوردند که اگر در آن موعد مقرر پول پرداخت نشده، بخاطر بحث تحریم‌ها بوده است. این حرف درست بوده و منوط به این است که AFC آن را قبول می‌کند یا نه. حتی پاسخ‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا را نیز بررسی می‌کنیم. تمام تلاش ما این است تا به باشگاه‌های کشورمان کمک کنیم.

استقلال,فینال جام حذفی

«استقلال به آقای استراماچونی نامه‌ای زده و اعلام کرده که این باشگاه آماده پرداخت است، ولی سرمربی ایتالیایی در آن ددلاین نپذیرفته است. این نامه در روند کار چقدر تأثیر دارد؟» بهروان در پاسخ به این سوال خبرنگار ورزش سه گفت: در این خصوص باید کنفدراسیون فوتبال آسیا نظر بدهد، نه ما. وگرنه ما وضعیت کشور را می‌دانیم که تحریم هستیم و این فقط به فوتبال محدود نمی‌شود. باشگاه‌های ما و فدراسیون طلب‌هایی دارند. اینکه AFC این را بپذیرد یا نه، پیگیری می‌کنیم.

او درباره اینکه سال‌های قبل AFC نظر نهایی را می‌داد، گفت: خیر، نظر نهایی را کمیته استیناف می‌دهد. یک شرکت آلمانی وجود دارد و مدارک را راستی‌آزمایی می‌کند. اگر اشکالی وجود داشته باشد، فدراسیون محروم شده و جریمه‌های سنگین مالی برای ما در نظر گرفته می‌شود. آنها می‌گویند مدارکی را که اصالت نداشته است را تأیید کرده‌اید. سال قبل را که به یاد دارید؟ ما را یک سال تعلیق کردند.

بهروان در مورد اینکه مصطفوی اعلام کرده کمیته بدوی نمی‌توانسته است اعلام کند کدام باشگاه‌ها مجوز گرفته‌اند و کمیته استیناف باید این کار را انجام می‌داد، گفت: بله درست است. مگر ما دادگاه تجدیدنظر نداریم؟ زمانی که یک رأی علیه شما صادر می‌شود، برای اعتراض یک مهلتی دارید. افرادی که اینجا حضور دارند، آدم‌های پخته‌ای هستند.

وی درخصوص اینکه تا قبل از صدور رأی نهایی کمیته استیناف، باشگاهی هست که مجوز حرفه ای آن ۱۰۰ درصد تضمین شده و قطعی باشد، اظهار داشت: به برخی تیم‌ها اعلام شده که مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند، ولی AFC مدارک این باشگاه‌ها را بررسی می‌کند و اگر مشکلی باشد اعلام خواهد شد. از نظر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای، باشگاه‌های اعلام شده، در این امر موفق شده‌اند. نظرنهایی در این بخش توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام می‌شود. تیم‌هایی که رأی موافق گرفته‌اند، از نظر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای است و رسما از سوی دبیرکل فدراسیون اعلام شده است. می‌دانید که رئیس بخش صدور مجوز حرفه‌ای AFC تغییر کرده و یک فرد کره‌ای آمده است. آنها بررسی می‌کنند و اگر آنجا مشکلی باشد، ما نیز دچار مشکل می‌شویم.

عضو کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای درباره اینکه نفوذ تاج چقدر می‌تواند به استقلال کمک کند، پاسخ داد: آقای تاج نائب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. ما در چارچوب قانون تمام تلاشمان را می‌کنیم، ولی در چارچوب قانون. دیگر نظرشخصی و علایق و این مسائل را باید کنار بگذاریم.

پلن مدیرعامل استقلال برای برد در دربی لو رفت

سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال از همه هواداران و پیشکسوتان این باشگاه خواست به حمایت از تیم بپردازند تا قهرمانی جام حذفی میسر شود.

استقلال,فینال جام حذفی

به گزارش "ورزش سه"، در فاصله کوتاه تا برگزاری دربی پایتخت در فینال جام حذفی هردو تیم متحد شده‌اند که یک بازی خوب را به نمایش بگذارند و برای قهرمانی در این تورنمنت تلاش کنند.

حجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی استقلال، نیز در این بین از اعضای تیمش، هواداران و پیشکسوتان خواست تا اتحاد و یکدلی‌شان را به نمایش بگذارند تا آبی‌ها جام قهرمانی را به دست بیاورند.

کریمی در یک استوری در صفحه شخصی خود نوشت:‌ «استقلال در لیگ برتر علی‌رغم همه زحمات و تلاش‌ها به آنچه لیاقتش را داشت، نرسید اما این فرصت همچنان وجود دارد که در جام حذفی پاسخگوی حمایت‌ها و همدلی همه هواداران پرشور و فهیم استقلال باشیم».

او ادامه داد: «مایه افتخار است که اعضای تیم در جام حذفی نیز همچون لیگ با همه وجودشان تلاش کرده‌اند و خوشبختانه این فرصت باقی است که با تصاحب عنوان قهرمانی در جام حذفی ضمن اثبات دوباره شایستگی خود، دل هواداران را شاد کنند.»

سرپرست مدیرعاملی استقلال همچنین گفت:‌ «بی‌تردید گذر از پیچ و خم‌های این مسیر بدون اتحاد و همدلی تمام اعضای این خانواده میسر نبوده است. به خصوص هواداران که هرگز حمایتشان را دریغ نکردند و قطعا در دربی روز چهارشنبه نیز مثل همیشه پشتیبان تیم‌شان خواهند بود.»

کریمی در پایان استوری خود آورده است:‌ «همچنین از پیشکسوتان عزیز استقلال خواهش می‌کنیم همراهی و همدلی خود را از بازیکنان شایسته استقلال دریغ نکنند و از آنان دعوت می‌کنیم با حضور گرم و روحیه انرژی‌بخش خود و با صحبت‌های امیدوارکننده‌شان الهام بخش قهرمانی باشند و شور و قهرمانی را به بازیکنان تزریق کنند. اگرچه تعصب به باشگاه استقلال در ذات همه پیشکسوتان باشگاه نهفته و حضور در خانه نیازمند دعوت نیست، اما به هر جهت باشگاه روی حمایت این عزیزان که نقشی انکارناپذیر در عظمت نام استقلال داشته و دارند،‌ حساب ویژه باز کرده‌ است.»

استقلال,فینال جام حذفی

 • 10
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - مصر
  ۰۷:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  هلند - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - ترکیه
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - کانادا
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - تونس
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - یوکوهاما مارینوس
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - قطر
  ۱۶:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نامانگان - مومبای سیتی
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  لوکوموتیو مسکو - روستوف
  ۱۷:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سالزبورگ - رئال سوسیداد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - آلمان
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - تونس
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - مکزیک
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - ترکیه
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
ویژه سرپوش