یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۲۳ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۷۲۴
لیگ برتر و جام حذفی

مربیان پرسپولیس خواهان ترک ایران شدند/ساپینتو فقط با شرایط جدید می‌ماند

یحیی گل محمدی و ساپینتو,فینال جام حذفی

پرسپولیس در شرایطی فردا به استقبال فینال جام حذفی خواهد رفت که قهرمان لیگ شده و بازیکنان و مربیانش همچنان منتظر دریافت پاداش از باشگاه خود هستند. اتفاقی که تا به امروز رخ نداده و این ماجرا نگرانی‌هایی را در این تیم به وجود آورده است. در سوی دیگر مساله عدم ارائه لیست خرید و تمدید قرارداد با نفراتی که یحیی تمایل به ماندن آنها در تیمش دارد از سوی این مربی به باشگاه خودش ابهامات زیادی را به وجود آورده است. در واقع اصلی‌ترین عامل برای به وجود آمدن چنین شرایطی در پرسپولیس پافشاری رئیس سازمان خصوصی‌سازی برای ایجاد تغییرات در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.  رضا درویش به‌عنوان مدیرعامل موفق در باشگاه پرسپولیس اگرچه از سوی وزارت ورزش اطمینان حاصل کرده که به کارش ادامه دهد اما او خوب می‌داند که حسین قربان‌زاده تلاش زیادی دارد تا چند عضو جدید اقتصادی به هیات‌مدیره دو باشگاه سرخابی اضافه کرده و آنها مدیرعامل این دو باشگاه را نیز تعیین کنند. هرچند خود درویش این شانس را دارد که گزینه منتخب هیات‌مدیره جدید باشگاه پرسپولیس هم باشد.

 سکوت یحیی درمورد شایعات

یحیی گل‌محمدی در روز‌های اخیر ترجیح داده در مورد آینده‌اش در پرسپولیس صحبتی نکند و واکنشی به شایعات از خود نشان ندهد. شایعات مطرح‌شده درمورد یحیی این است که او به دنبال این است که با قهرمان کردن پرسپولیس در جام حذفی از سمت خود در این تیم استعفا داده و به پیشنهادهای دیگر توجه کند. شایعاتی که البته از سوی نزدیکان او تکذیب می‌شود و آنها اعتقاد دارند یحیی منتظر است تا تغییرات در هیات‌مدیره و احتمالا مدیریت باشگاه پرسپولیس انجام شود و بعد از آن لیست خرید و خروجی‌اش را به باشگاه دهد. به گفته نزدیکان یحیی، او در حمایت از بازیکنانش که هنوز ۲۴ درصد قرارداد و پاداش قهرمانی در لیگ و چند بردشان را دریافت نکرده‌اند، تصمیم گرفته هیچ اقدامی برای فصل آینده انجام ندهد و تا زمانی هم که این پرداختی‌ها انجام نشود او همچنان در این زمینه اقدامی انجام نمی‌دهد. هر‌چند یحیی برای تقویت تیمش در فصل آینده ابتدا به دنبال حفظ ستاره‌ها و بعد نفرات خارجی خوب در چند پست است. از این رو شاید یکی دو بازیکن داخلی مدنظر او باشند.

 هیچ بازیکنی نوتیس به باشگاه نداده

بازیکنان داخلی و خارجی پرسپولیس شاید در این فصل به موقع دریافتی نداشته‌اند و اکثرا باید تا قبل از اتمام لیگ تسویه‌حساب می‌کردند اما با این حال اقدامی برای فسخ قرارداد یکطرفه نکرده‌اند. در واقع آنها اگر چنین برنامه‌ای داشتند باید به باشگاه نوتیس داده و بعد از گذشت ۱۰ روز اگر پولی نمی‌گرفتند اقدام به فسخ یکطرفه می‌کردند. مشابه این اتفاق را در سال‌های قبل از سوی بازیکنانی چون شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی در پرسپولیس دیدیم که با وجود داشتن قرارداد فسخ یکطرفه کرده و راهی فوتبال قطر شدند. اما برای این فصل فعلا هیچ بازیکنی از پرسپولیس این کار را انجام نداده است. البته اگر قرار باشد سرخپوشان تا بعد از فینال جام حذفی همچنان منتظر تسویه‌حساب بمانند هیچ بعید نیست که برخی از آنها به باشگاه نوتیس داده و خواهان دریافت طلب‌شان در زمان تعیین‌شده باشند.

 دستیاران یحیی رفتنی شدند!

باشگاه پرسپولیس در پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان خارجی خود هم چندان طبق قرارداد عمل نکردند. از طرفی هم قرارداد مربیان خارجی این تیم رو به اتمام است و آنها پیشنهادی از باشگاه برای تمدید قرارداد دریافت نکرده‌اند. در این زمینه نیز درویش منتظر درخواست یحیی گل‌محمدی است و او نیز خواسته‌ای مبنی‌بر تمدید قرارداد با دستیارانش نداشته است. دلیل این مساله را هم در بالا اشاره داشتیم؛ اینکه سرمربی پرسپولیس ابتدا منتظر تسویه‌حساب با اعضای تیمش است تا درمورد ماندن یا رفتن فردی در تیمش موضع خود را به باشگاه اعلام کند. در همین راستا مربیان خارجی پرسپولیس به باشگاه مراجعه کرده و خواهان مطالبات‌شان شدند. در واقع خواسته سه دستیار خارجی یحیی این است که قبل از رفتن با آنها طبق قرارداد تسویه‌حساب شود. هر سه قصد دارند بعد از فینال جام حذفی ایران را ترک کنند. لوسادا خواسته برای روز پنجشنبه بلیت سفر به مالاگای اسپانیا برای او گرفته شود و ویرا به همراه ننکا نیز به دنبال این هستند تا روز جمعه راهی سائوپائولوی برزیل شوند. بعد از خواسته این مربیان، درویش سخت به دنبال دلار بوده تا مربیانش با تسویه‌حساب راهی تعطیلات شوند.

 تمایل مربیان خارجی پرسپولیس برای ماندن

مربیان خارجی پرسپولیس که عملکرد تاثیرگذاری در این فصل در تیم‌شان داشتند هر سه مایل به ماندن در این تیم هستند اما در عین حال متعجبند که چرا با آنها در مورد تمدید قرارداد مذاکره نشده است. این در حالی است که آنها در برنامه آماده‌سازی تیم پرسپولیس برای فصل آینده نیز به یحیی گل‌محمدی کمک کرده‌اند. در هر صورت آنها متوجه شدند که در این زمینه قرار است یحیی از باشگاه درخواست کند و آن وقت برای تمدید قراردادشان اقدام خواهد شد. اما اینکه باشگاه پرسپولیس بتواند در این بحران مالی قبل از رفتن این نفرات با آنها تسویه‌حساب کند باید منتظر ماند. ناگفته نماند که ایجنت این مربیان خیلی از نحوه پرداختی به آنها در فصلی که گذشت رضایت نداشتند.

 ننکا از قطر پیشنهاد دارد

ننکا مربی دروازه بان‌های پرسپولیس در مراجعه اخیرش به این باشگاه برای پیگیری مطالباتش اعلام کرده که برای ماندن در پرسپولیس مشتاق است اما خیلی منتظر پیشنهاد تمدید قرارداد نخواهند ماند. او مدعی شده که از یک تیم قطری پیشنهاد دارد و خانواده‌اش نیز تمایل زیادی به زندگی در این کشور دارند. با این حساب احتمال جدایی ننکا از پرسپولیس بیشتر از ماندنش در این تیم است. نا‌گفته نماند دستمزد دستیاران خارجی یحیی هر یک حدود ۱۸۰ هزار دلار بود و آنها تقریبا ۶۰ درصد طلب‌شان را دریافت کرده‌اند. به آنها اعلام شده که تا فردا مابقی طلبشان را دریافت خواهند کرد تا دغدغه‌ای برای رفتن نداشته باشند.

 ایرانسل به داد پرسپولیس می‌رسد

شرکت ایرانسل به‌عنوان یکی از حامیان این فصل باشگاه پرسپولیس قرار است امروز یا فردا آخرین قسط پرداختی‌اش به این باشگاه را انجام دهد. مبلغ این قسط ۱۸ میلیارد خواهد بود که قطعا کفاف تسویه‌حساب با بازیکنان داخلی و خارجی پرسپولیس را نخواهد داد. در این مورد با‌خبر شدیم درویش به دنبال منابع دیگر برای افزایش پرداختی به اعضای تیمش است.

یحیی گل محمدی و ساپینتو,فینال جام حذفی

ساپینتو فقط با شرایط جدید می‌ماند

تیم فوتبال استقلال درحالی به پیکار نهایی جام حذفی رسیده و قرار است در حساس‌ترین دیدار فصل خود فرداشب به مصاف پرسپولیس برود که هنوز تکلیف نیمکت هدایت این تیم و تداوم یا عدم تداوم همکاری ریکاردو ساپینتو با باشگاه استقلال برای فصل بعدی رقابت‌ها مشخص نیست.  البته ساپینتو در ابتدای فصل قبلی با قراردادی دوساله به استقلال پیوست این درحالی است که طی ماه‌های گذشته روایت‌های متفاوتی از نحوه بسته شدن قرارداد استقلالی با سرمربی پرتغالی منتشر شده است.  اما درحالی‌که فقط یک روز دیگر تا آخرین دیدار آبی‌ها تا پایان فصل باقی مانده گمانه‌زنی‌های زیادی در این بین به راه افتاده که براساس آن عده‌ای ساپینتو را ماندنی و عده دیگری او را رفتنی می‌دانند.  این درحالی است که طی روزهای گذشته حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال از مذاکرات خود با مدیربرنامه‌ها و وکیل این سرمربی خبر داده و بارها اعلام کرده اولویت وی حفظ این سرمربی برای فصل بعدی هست اما عده دیگری معتقدند تا تکلیف استقلال در فینال حذفی مشخص نشود، سرنوشت ماندن یا رفتن ساپینتو هم مشخص نخواهد شد.

 ساپینتو سنت‌شکنی می‌کند؟

نکته قابل‌توجه درباره سرمربی پرتغالی استقلال اینکه وی در هیچ تیم و کشوری برای دو فصل پیاپی سرمربیگری نکرده و عده‌ای نقطه ضعف بزرگ ساپینتو را در همین موضوع می‌دانند. حال اینکه این امر می‌تواند نشانه‌ای باشد بر رفتن وی از استقلال، به نظر می‌رسد درصورتی‌که شرایط بر وفق مراد مرد پرتغالی باشد این مربی سرانجام سنت‌شکنی کرده و برای اولین بار طی دو فصل در یک تیم بماند.  اما اینکه واقعا این اتفاق بیفتد یا خیر همه چیز به مذاکرات طرفین در روزهای آینده بستگی خواهد داشت ضمن اینکه برخلاف روایت‌هایی که در گذشته مطرح شده، درصورت کسب هر نتیجه‌ای در فینال حذفی، طرفین یعنی استقلال و ساپینتو باید برای فصل بعدی به توافق دوباره برسند. درواقع طی شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» اگرچه قرارداد بسته‌شده برای فصل اخیر دوساله منعقد شده اما در مفاد آن قید شده است که برای فصل دوم همکاری باید طرفین به توافق مجدد برسند.  ساپینتو سال گذشته با رقمی در حدود ۶۰۰ هزار دلار به استقلال پیوست و طبق قرارداد درصورت باقی ماندن باید ۲۰ درصد به این رقم اضافه شود (۷۲۰ هزار دلار) این درحالی است که در هیچ کجای قرارداد الزامی در این خصوص وجود نداشته و سرمربی پرتغالی استقلال می‌تواند رقم بیشتری را هم برای باقی ماندن طلب کند. طبق شنیده‌ها تمامی برنامه‌های آماده‌سازی و لیست این سرمربی برای فصل بعدی آماده است اما علاوه‌بر تحقق شرط‌های وی که در گذشته به آنها اشاره کردیم برای ادامه همکاری؛ حالا شرایط جدیدی نیز باید به وجود بیاید تا سرمربی فعلی آبی‌ها در استقلال ماندگار شود.

 قصه شفر درحال تکرار

استقلالی‌ها به‌خوبی ماجراهای پایان فصل هفدهم لیگ برتر را به یاد دارند. درحالی‌که این باشگاه در اواسط نیم‌فصل اول وینفرد شفر آلمانی را به جای منصوریان انتخاب کرده و هواداران این تیم تا روزهای پایانی فصل از عملکرد وی راضی بودند، اما مدیران وقت استقلال اینقدر برای تمدید قرارداد با این سرمربی آلمانی تعلل کردند که آنها درنهایت زیر فشار حداکثری درخواست هواداران مجبور شدند صبح روز فینال جام حذفی به خرمشهر لشکرکشی کرده و با رقمی به‌مراتب بیشتر از آنچه فکرش را می‌کردند با شفر تمدید کنند.  بر همین اساس در برهه زمانی فعلی نیز این ماجرا به‌نوعی درحال تکرار است و درحالی‌که می‌شد با همان ۲۰ درصد افزایش قرارداد و با برآورده کردن نسبی شرط‌های ساپینتو، با وی برای فصل بعدی به توافق رسید اما حالا به نظر می‌رسد در صورت موفقیت احتمالی استقلال در جام حذفی با توجه به الزام‌آور نبودن بند افزایش ۲۰ درصدی قرارداد برای فصل بعدی، ساپینتو مبلغی به‌مراتب بیشتر از این ارقام به همراه آپشن‌های قراردادش درخواست خواهد کرد. جالب اینکه این بار هم درصورت قهرمانی استقلال در جام حذفی، احتمالا این امر با فشار حداکثری هواداران آبی محقق خواهد شد.

 • 13
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۸ مهر
  لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - آرسنال
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - شفیلد یونایتد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لوتون
  ۱۷:۳۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - ایگلز
  ۱۸:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - پاری سن ژرمن
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - لاتزیو
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آنکاراگوچو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - لیورپول
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - رئال مادرید
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  لایپزیش - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - جمهوری چک
  ۲۰:۰۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - وولندام
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • اردیویسه هلند
  والویک - آژاکس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فارنسی - اسپورتینگ
  ۲۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - آلمان
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ مهر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نیویورک سیتی
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - کانادا
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - تونس
  ۰۷:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - لیون
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  بلکبرن - لسترسیتی
  ۱۴:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلمریا - گرانادا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - برنتفورد
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - جنوا
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - ریزه اسپور
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دارمشتات - وردربرمن
  ۱۷:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اوساسونا
  ۱۷:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  فرایبورگ - آگزبورگ
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  قونیه اسپور - بشیکتاش
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - فروزینونه
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رن - نانت
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش