دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۱۲:۱۷ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۴۴۹
لیگ برتر و جام حذفی

سکوت گلر استقلال بعد از یکسال شکست! / عذرخواهی خاص یامگا

علیرضارضایی ویامگا,استقلال
علیرضا رضایی دروازه‌بان جوان استقلال در گفت و گو با "ورزش سه" از روزهای سختی که به خودش گذشته حرف زد و به برخی ابهام‌ها پاسخی محکم داد.

به گزارش ورزش سه، در لیگ بیستم درخشش یک دروازه‌بان جوان در ترکیب پیکان ، نوید معرفی یک بازیکن خوب در این پست را به فوتبال ایران داد. نمایش‌های علیرضا رضایی باعث شد تا در پایان همان فصل و در حالی که استقلال سیدحسین حسینی و رشید مظاهری را در لیست خود داشت، با نظر فرهاد مجیدی برای جذب او اقدام کند.

با وجود اینکه تصور می‌شد رضایی به گلر سوم استقلال تبدیل شود، اما او با گذشت چند هفته به ترکیب اصلی آبی‌ها رسید و موفق شد عملکرد خوبی از خود برجا بگذارد تا خیلی‌ها از این گلر به عنوان آینده دروازه‌بانی در فوتبال ایران یاد کنند. تبدیل شدن به گلر شماره یک تیم فوتبال امید شرایط را برای او بهتر کرد و پیش‌بینی می‌شد در لیگ بیست و دوم اوضاع برایش بهتر هم بشود.

رضایی در فصلی که گذشت اما اتفاقات عجیب و غریبی را تجربه کرد؛ او اگرچه با مصدومیت سیدحسین حسینی در ۴ مسابقه برای استقلال به میدان رفت، اما بعد از آن دچار پارگی در عضله چهارسر ران شد و دیگر تا پایان فصل حتی در لیست ۲۰ نفره استقلال نیز قرار نگرفت.

موضوعی که این روزها باعث شده نام رضایی بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد اما ربطی به مسائل فنی ندارد؛ صحبت‌هایی که محمدحسین میثاقی شب گذشته در برنامه فوتبال برتر درباره مبلغ قرارداد این گلر ۲۴ ساله بر زبان آورد و با تایید ضمنی حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال هم مواجه شد، ناراحتی او را در پی داشته است؛ این موضوع چندی قبل در همان برنامه توسط علی فتح‌الله‌زاده هم بیان شد و همین مساله سبب شده تا رضایی نسبت به ماجرا و برخی اتهام‌ها و انتقادها توضیحاتی را ارائه کند.

علیرضا رضایی در گفت  وگو با "ورزش سه" صحبت‌های مهمی را درباره فصلی که گذشت و البته جزییات قرارداد خود انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

**همیشه از حاشیه دورم، اما مجبور به شفاف‌سازی هستم

علیرضا رضایی در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به انتقادهایی که به مبلغ قرارداد او بعد از صحبت‌های مجری فوتبال برتر صورت گرفته، گفت: قبل از هرچیز باید خداراشکر کنم، چراکه هرچه دارم، از محبت و لطف خداوند است. از هیچ‌کس هم در زندگی‌ام جز خدا نمی‌ترسم. من همیشه سعی کردم از حاشیه و مسائلی که تمرکزم را برهم می‌زند، دور باشم اما بعضی وقت‌ها یکسری اتفاقات رخ می‌دهد که زبینده نام من و باشگاه بزرگ استقلال نیست. از این رو با توجه به حواشی ایجاد شده تصمیم به شفاف‌سازی در خصوص برخی مسائلی که طی یکسال گذشته برایم رخ داد، بپردازم.

**قسم می‌خورم همه حرف‌هایم راست است

او ادامه داد: از همه عزیزانی که وقت می‌گذارند و این صحبت‌های من را می‌خوانند، تشکر می‌کنم. شاید خواندن همه این جملات کمی زمان‌بر باشد اما قسم می‌خورم که حتی کلمه‌ای از حرف‌هایم آلوده به دروغ نیست و همه‌اش بر مبنای صداقت است. بعضی وقت‌ها یکسری حرف‌ها بیان می‌شود که آدم را اذیت می‌کند، مثل همین موضوعی که درباره قراردادم پیش آمده است. این‌ حرف‌ها نه تنها مرا اذیت می‌کند که باعث توهین به برخی افراد می‌شود و مطالبی که خلاف واقع است را به یکسری آدم‌ها مثل انگ می‌چسباند.

**آقافرهاد گفت حسینی یا مظاهری می‌روند و گزینه بازی کردن هستی

دروازه بان استقلال در ادامه به روزهای شروع همکاری‌اش با این تیم اشاره کرد و گفت: جهت روشن‌ شدن اذهان عمومی دوست دارم از فصل گذشته که به استقلال پیوستم، خیلی از نکات را بگویم. من زمانی به استقلال پیوستم که آقای فرهاد مجیدی سرمربی تیم بودند و با نظر مستقیم ایشان راهی استقلال شدم. آن زمان آقافرهاد با من صحبت کردند و گفتند که از بین آقای حسینی و آقای مظاهری یک نفر از تیم جدا می‌شود و جایگزین می‌شوی. آقای مجیدی همچنین گفتند که برای ایشان گلر اول و دوم معنی نداردو گزینه بازی کردن در استقلال هستم. من هم با جان و دلم قبول کردم که به استقلال بپیوندم.

**عملکردم در سال قهرمانی استقلال مشخص است

رضایی در ادامه تاکیدکرد: من همیشه گفته‌ام و بازهم می‌گویم سرباز تیمی هستم که پیراهن آن را برتن می‌کنم. برای من در آن روزها بسیار مهم بود که هواداران استقلال خوشحال باشند. به همین خاطر همه تلاشم را کردم و صد درصد توانم را به کار گرفتم و در نهایت هم شانس بازی کردن از سرمربی تیم گرفتم. عملکردم هم مشخص است، ۷ بازی در تیمی که بدون باخت قهرمان شد، ثبت کردم، تعداد کلین‌شیت‌هایم در همان مسابقات در دسترس است و بعد هم که به تیم امید رفتم و بازی کردم. فکر می‌کنم در سالی که قهرمان شدیم، همه دیدند که عملکرد من چگونه بوده است.

**دلیل اثبات توانایی هر فرد، نتیجه است

دروازه‌بان استقلال در بخش دیگری‌ از صحبت‌های خود گفت: من همیشه یک موضوعی در ذهن خودم دارم که اعتقادم است. پارسال هم دریکی از مصاحبه‌هایم گفتم که تنها دلیل اثبات توانایی یک فرد نتیجه‌گیری است. مثلا آقای مجیدی در لیگ بیست و یکم بدون باخت استقلال را در لیگ برتر بعد از ۹ سال قهرمان کردند و این همه رکورد شکستند و با همین نتایج توانایی‌های ایشان اثبات شد. درباره خودم هم چنین اعتقادی دارم. اگر یک نفر می‌خواهد بگوید دروازه‌بان خوبی است، باید دستاورد داشته باشد و من هم از این قاعده استثنا نیستم.

**پیشنهاد مالی خوب از تیم صنعتی داشتم، خواستم که بروم اما...

از دروازه‌بان استقلال پرسیدیم: «با همه شرایط خوبی که در فصل اول حضور در این تیم داشت، چه اتفاقاتی افتاد که مبلغ قراردادش افزایش پیدا کرد؟ »

او پاسخ داد: واقعیت این است که در ابتدای فصل جاری من یکسال با استقلال قرار داد داشتم و از طرفی پیشنهادی با مبلغ بسیار خوب از یک تیم صنعتی دریافت کردم که آنجا شانس بازی کردن داشتم. سرمربی آن تیم مرا برای دروازه‌بان اصلی انتخاب کرده بود و مبلغ پیشنهادی هم انصافا عدد خیلی خوبی بود. از این رو با مدیران باشگاه استقلال صحبت کردم و خواستم که کارهای انتقالم صورت بگیرد. من حتی پیشنهاد کردم که به صورت قرضی به فولاد بروم، اما مدیران وقت باشگاه اجازه جدایی به من ندادند. در مذاکراتی که داشتیم، قرار بر این شد که قراردادم را یک فصل دیگر تمدید کنم و حالا که نمی‌گذارند به آن تیم صنعتی بروم، مبلغی به قراردادم اضافه شود.

**قراردادم نه ۴۰ میلیارد است، نه ۱۰ میلیارد!

رضایی صحبت‌های خود را درباره ماجرای مبلغ قرارداد خود اینطور ادامه داد: قرارداد من در سازمان لیگ فوتبال موجود است وخیلی راحت می‌توانند پرس و جو کنند و متوجه شوند که مبلغ آن چقدر است. مبلغ قرارداد من نه ۴۰ میلیارد است و نه ۱۰ میلیاردی که این روزها درباره‌اش صحبت می‌شود. فکر می‌کنم برخی از سکوت من سوءاستفاده می‌کنند و لازم است که برخی مسائل را بیان کنم.

**آن دوست‌مان علاقه داشت یک جریان راه بیندازد

دروازه‌بان استقلال همچنین گفت: یکبار آقای فتح‌الله‌زاده این حرف را درباره مبلغ قرارداد من بر زبان آوردند و حرفی نزدم. آقای کریمی هم در برنامه دوشنبه‌شب واقعا علاقه‌ای نداشتند درباره این ماجرا چیزی بگویند اما ظاهرا آن دوست ما که مجری برنامه بود، خیلی علاقه داشت یک جریانی را راه بیندازد و نمی‌دانم هدفش هم از آن صحبت‌هایی که هرگز واقعیت نداشت، چه بود.

**مردم باید نظر بدهند رضایی گلر خوبی است یا نه؟

او درباره جوی که در برخی صفحات مجازی علیه خودش به راه افتاده، اینطور توضیح داد: هواداران واقعی استقلال هرچه درباره من بگویند، حق دارند و اصلا نمی‌خواهم لحظه‌ای از دست من دلخور شوند. حرفم با برخی صفحات مجازی و برخی افراد است که مشخصا دنبال تخریب افراد هستند. مردم و هواداران واقعی فوتبال می‌دانند اگر علیرضا رضایی اشتباهی کرده باشد، آن اشتباه را قطعا گردن می‌گیرد. همین مردم هستند که باید نظر بدهند علیرضا آدم خوبی هست یا نه؟آنها باید بگویند که من گلر خوبی هستم یا نه؟

علیرضارضایی ویامگا,استقلال

**من با گلری که ۵۰۰ بازی انجام داده مقایسه نکنید

رضایی در بخش بعدی صحبت‌های خود گفت: برای قضاوت و نظر دادن درباره عملکردم ابتدا باید یک فصل کامل من را بازی بدهند، بعد بیایند بگویند عملکردم چگونه بوده است. فکر می‌کنم در حدی که فرصت بازی داشتم، همه متوجه شده‌اند که چگونه برای تیمم گلری کرده‌ام. اینکه مرا با یک دروازه‌بانی که ۴۰۰، ۵۰۰ بازی در لیگ برتر انجام داده، مقایسه کنید، فکر نمی‌کنم کار درستی باشد. پس خواهش می‌کنم، لطفا هرکسی را با من مقایسه نکنید. از طرفی من جایگاه و سطح خودم را می‌دانم و نیاز نیست که هر‌آدمی با هر قصدی یکسری مسائل را به من گوشزد کند.

**من که ۱۰ میلیارد نگرفتم، اما چرا فقط درباره من صحبت می‌کنید؟

دروازه بان استقلال با بیان اینکه اعداد میلیاردی در فوتبال ایران ، مبالغ بالایی نیست، گفت: رقمی که درباره‌اش صحبت می‌شود واقعا خنده‌دار است. واقعا در فوتبال روز ایران قرارداد ۱۰ میلیارد تومانی بالا است؟ من که چنین مبلغی در قراردادم درج نشده و از همان عدد هم کمتر از ۴۰ درصد را دریافت کردم، اما آیا واقعا همه قراردادها بی‌مشکل است و فقط برای من این ارقام ایراد دارد؟ قرارداد من که ۱۰ میلیارد نیست، اما در تیم خودمان بازیکنان زیادی داریم که رقم قراردادشان دو سه برابر مبلغ قرارداد من است. چرا فقط درباره من صحبت می‌کنید؟

**زور دارم، اما اهل حاشیه نیستم، باید اینطور قضاوتم کنید؟

رضایی در بخش بعدی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ این واکنش‌ها درست نیست، من زور دارم و می‌توانم حرف بزنم، اما نمی‌خواهم بحث کنم و دلخوری پیش بیاورم و حاشیه درست کنم. چون دوست ندارم وارد حاشیه شوم و علاقه‌ای به این ندارم که روی آنتن زنده تلویزیون بروم و حرف بزنم، باید اینطور درباره‌ام حرف زده شود و قضاوتم کنند؟

**کمتر از ۴۰ درصد پول گرفتم و می‌توانستم فسخ کنم

دروازه‌بان آبی‌های پایتخت ادامه داد: شکی ندارم آینده من در فوتبال جواب همه این موضوعات را می‌دهد اما دوست ندارم اینطور بی‌محابا درباره‌ام صحبت شود. آنهم به خاطر موضوعی که واقعیت ندارد و اگر هم واقعیت داشت، چندان غیرمعقول نبود. شما می‌دانید که من از مبلغ قرارداد امسال خودم کمتر از ۴۰ درصد پول گرفته‌ام؟ خیلی راحت می‌توانستم به صورت یک طرفه و بر اساس مبلغی که نگرفته‌ام قراردادم را فسخ کنم اما تا این لحظه این کار را نکرده‌ام. منتی هم نمی‌گذارم اما فکر می‌کنم مردم خیلی چیزها را نمی‌دانند.

**ساپینتو در بازی‌های دوستانه هم به من بازی نمی‌داد!

از دروازه‌بان استقلال درباره شایعاتی که در طول فصل درباره اختلافش با ریکاردو ساپینتو شنیده می‌شد، سوال کردیم. او گفت: من اهل حاشیه نیستم و دوست ندارم چیزهایی بگویم که شاید باعث ناراحتی برخی شود اما واقعا از اول فصل یک مساله برایم عجیب بود، اینکه آقای ساپینتو حتی در بازی‌های دوستانه هم مرا بازی نمی‌داد! من دروازه بان تیم قهرمان و گلر اول تیم امید بودم؛ من گلری بودم که سیدحسین حسینی دروازه‌بان ایران در جام جهانی روی نیمکت نشست و رشید مظاهری در لیست نبود اما برای استقلال بازی کردم. آنوقت چطور می‌شود در بازی دوستانه هم بازی نکنم؟ حتی در تمرینات هم به من توجهی نمی‌شد و واقعا نمی‌دانم از کجا نشات گرفته بود. امیدوارم خداوند مسببان این مساله را ببخشد.

**همین موضوعات سبب شد استقلال موفق نشود

رضایی افزود: جالب است که بدانید من به عنوان یک دروازه‌بان تا آخر فصل هرگز با مدافعان تیمم هماهنگ نشدم! با بازیکنانی مثل عارف غلامی، رافائل سیلوا و ... هیچ هماهنگی‌نداشتم. چون در بازی‌های دوستانه هم فرصت هماهنگ شدن با آنها را نداشتم. مگر چنین چیزی امکان دارد؟ سالی که گذشت واقعا برایم اتفاقات عجیبی به همراه داشت که در هیچ‌کدام از سال‌های گذشته ندیده بودم. مگر می‌شود گلر اول تیم امید و دروازه‌بان تیم قهرمان را دربازی‌های دوستانه هم بازی ندهند؟ این مسائل نمی‌دانم از کجا وارد استقلال شد، اما فکر می‌کنم همین موضوعات سبب شد تا تیم موفق نشود. تیم پارسال ما با نصف همین بازیکنان قهرمان شد و فکر می‌کنم در شرایط طبیعی در لیگی که گذشت باید خیلی راحت‌تر قهرمان می‌شدیم.

علیرضارضایی ویامگا,استقلال

**قبل از دو مسابقه زیر سرم بودم و اجبارا بازی کردم

او درباره اینکه امسال در ۴ مسابقه درون دروازه تیمش ایستاد اما در همان مقطع هم به خصوص بعد از دیدار با سپاهان انتقادهایی به او وارد آمد، گفت: متاسفانه مردم و هواداران عزیز فوتبال خیلی مسائل را نمی‌دانند. من کلا ۴ بازی درون دروازه ایستادم. قبل از دو بازی زیر سرم بودم و با شرایط بیماری و فقط به خاطر اینکه دروازه‌بان دیگرمان مصدوم بود، مجبور به بازی کردن شدم. در یکی از بازی‌ها هم عضله چهارسررانم پاره شد اما به خاطر اینکه تیمم آسیب نبیند، در زمین ماندم و بازی کردم که همین امر مصدومیتم را تشدید و باعث شد مدت زیادی دور از میادین باشم.

**هواداران نمی‌دانستند با بیماری مقابل سپاهان بازی کردم

رضایی درباره اتفاقاتی که بعد از دیدار با سپاهان برای او رخ داد، بیان کرد: بعد از بازی با سپاهان که آن اشتباه رخ داد، خیلی از هواداران به من لطف داشتند و به من می‌گفتند که ایرادی ندارد. واقعیت این است که در فوتبال روز بد و خوب داشتن طبیعی است اما هیچ‌کدام از هواداران نمی‌دانستند که من با چه شرایط بد و بیماری درون دروازه ایستادم.

**تمرینات خاص می‌کنم

دروازه‌بان استقلال درباره وضعیت جسمانی‌اش و اینکه اکنون تمرین دارد یا نه، گفت: من همیشه تمرین می‌کنم. حتی زمانی که مصدوم بودم تمرینات بالاتنه را انجام می‌دادم. جالب است بدانید که سه سال قبل در پیکان که دستم شکست و مدت‌ها دور از فوتبال بودم، با همان دست شکسته شب‌ها می‌دویدم تا بدنم آماده باشد. الان هم تمرینات خاصی را دنبال می‌کنم که البته نمی‌توانم درباره‌اش توضیح بدهم.

**اگر جایی نخواهند بمانم، با زور نمی‌مانم

دروازه‌بان استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است با دلخوری‌هایی که دارد، این تیم را ترک کند، گفت: من آدمی هستم که با هیچ‌کس تعارف ندارم. اگر فکر کنم جایی قدرم را نمی‌دانند و یا نمی‌خواهند بمانم، با زور می‌مانم. نمی‌دانم در آینده چه پیش می‌آید اما واقعا همیشه در هر تیمی آرامش برایم مهم‌ترین مساله بوده تا بتوانم تمرکز کنم و کارم را به نحو احسن انجام بدهم.

**تا الان حرفی نزدم تا تیم وارد حاشیه نشود

رضایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: اگر تا امروز حرفی درباره این موضوعات نزدم، به خاطر هواداران استقلال بود و اینکه نمی‌خواستم خدای ناکرده تیمم را وارد حاشیه کنم. الان اما دوست دارم مردم بدانند داخل باشگاه بزرگ استقلال چه مسائلی می‌گذرد.

علیرضارضایی ویامگا,استقلال

**ماجرای کارشناس اماراتی و فیکس شدن در جام جهانی ۲۰۲۶

دروازه‌بان جوان و آینده‌دار استقلال با اشاره به مساله‌ای که در حین برگزاری  جام جهانی پیش آمده، تاکید کرد:‌ گاهی وقت‌ها اتفاقاتی می‌افتد که شما با خودتان فکر می‌کنید چرا اینطور علیه‌تان موضع‌گیری کنند و دلیل این هجمه‌ها چیست. نمونه این موضوع را در جام جهانی دیدم. یادم هست که یک کارشناس اماراتی در حین برگزاری جام جهانی گفت که علیرضا رضایی گلر اول تیم ملی در جام جهانی بعدی خواهد بود. من آن کارشناس را نه می‌شناسم و نه تابه حال او را دیده‌ام. اما برایم عجیب بود که فردای همان روز در یک رسانه مطلبی تحلیلی نوشته بودند که چه دلیلی دارد رضایی دروازه‌بان ایران در جام جهانی باشد و ...؟

**با نصف پیشنهاد تیم صنعتی در استقلال ماندم

رضایی ضمن بیان اینکه به توانایی های خودش اطمینان دارد، گفت: بازهم تکرار می‌کنم تنها دلیل اثبات توانایی،‌ نتیجه است.شک ندارم اگر یک فصل کامل در لیگ بازی کنم، خیلی بیشتر همه توانایی‌هایم را متوجه می‌شوند. من ابتدای فصل با یک رقم نجومی می‌خواستم به یک تیم صنعتی بروم، اما با نصف آن مبلغ در استقلال ماندم. منتی هم نیست، حالم خوب بود و فکر می‌کردم شرایط برای رقابت مساعد باشد؛ ولی توقعم این است که حالا اینقدر درباره رقم قراردادم حرف نادرست زده شود.

**وقتی کسی سرگرم کار خودش است، برایش حاشیه درست نکنیم

رضایی خطاب به هواداران استقلال هم گفت: امیدوارم یکروز در فوتبال ما رقابت فقط فوتبالی باشد و کسی مجبور نباشد بیرون از زمین رقابت انجام بدهد. چه خوب است اگر می‌بینیم کسی ساکت است و سرگرم کارهای خودش و مراحل پیشرفتش شده، برایش حاشیه درست نکنیم و او را مجبور نکنیم حرف‌هایی را بزند که نباید. همین حالا هم حرف‌های زیادی دارم اما فکر می‌کنم در همین حد کافی است. آرزو می‌کنم هواداران استقلال همیشه شاد باشند.

**این حاشیه‌سازی‌ها برای گلر دوم که با کسی کار ندارد، بی‌منظور نیست

صحبت‌های دروازه‌بان جوان استقلال با این جملات خاتمه پیدا کرد: در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری‌است، ورنه هر گبری به پیری می‌شود پرهیزکار. از نظر من آدم نباید فقط به چندسالی که بازی می‌کند، فکر کند. هر فوتبالیستی باید به بعد از بازنشستگی‌اش هم از حالا فکر کند. من دلم به حال خیلی از هواداران می‌سوزد که با جان و دل و با دست خالی تیم‌شان را حمایت می‌کنند و این خیلی برایم باارزش است‌. تیم ما در فصلی که گذشت مستحق قهرمانی بود اما مسایل زیادی اتفاق افتاد که جام نگیریم‌. شما فکر می‌کنید اینکه برای من که کمتر از ۴۰ درصد پول گرفتم و می‌توانستم فسخ کنم اما نکردم و به قول معروف گلر دوم بودم حاشیه می‌سازند دلیلی ندارد؟ وقتی در کل فصل گوشه ای نشستم و کارم را انجام دادم، آنوقت برایم جنجال می آفرینند هدفی ندارند؟ از نظر من که الکی و بی منظور نیست. قطعا دلایلی دارد بعدها هواداران همه چیز را متوجه می‌شوند.

علیرضارضایی ویامگا,استقلال

عذرخواهی خاص یامگا: متاسفم که خوشحال نشدید

ستاره فرانسوی استقلال در پیامی از هواداران استقلال بابت عدم کسب عنوان قهرمانی عذرخواهی کرد.

به گزارش ورزش سه،  کوین یامگا که برای فینال جام حذفی به تهران برگشت اما به واسطه مصدومیتش نتوانست مقابل پرسپولیس هم به میدان برود. او حالا در شرایطی که به فرانسه برگشته بابت از دست رفتن جام قهرمانی ناراحت است و به همین خاطر از هواداران استقلال عذرخواهی کرده است.

یامگا با انتشار یک استوری در صفحه شخصی‌اش نوشت:‌«فصل سختی بود، با لحظات خوب و بد. ما همه کار کردیم تا به اهدافمان برسیم اما متاسفانه موفق نشدیم.»

علیرضارضایی ویامگا,استقلال

او ادامه داد: «متاسفم که نتوانستم شما را خوشحال کنم، اما می‌خواهم از همه هواداران استقلال برای حمایت باورنکردنی که دوباره از ما نشان دادید تشکر کنم، این برای ما بسیار مهم است».

بازیکن فرانسوی استقلال هنوز دو فصل دیگر از قراردادش با این تیم باقی مانده است؛ او در آینده‌ای نزدیک به ایران برمی‌گردد تا کارش را از سر بگیرد. هرچند که شایعاتی درباره لژیونر شدن این بازیکن نیز شنیده می‌شود.

 • 16
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۹ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - مصر
  ۱۳:۵۵
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - لیون
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  بلکبرن - لسترسیتی
  ۱۴:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید ایران - امید هنگ کنگ
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلمریا - گرانادا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - برنتفورد
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - جنوا
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - ریزه اسپور
  ۱۶:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - جمهوری چک
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دارمشتات - وردربرمن
  ۱۷:۰۰
 • لیگ آزادگان
  داماش گیلان - دریا بابل
  ۱۷:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اوساسونا
  ۱۷:۴۵
 • لیگ آزادگان
  چادرملو اردکان - خیبر خرم آباد
  ۱۸:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  فرایبورگ - آگزبورگ
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  قونیه اسپور - بشیکتاش
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر کرواسی
  هایدوک اشپلیت - دیناموزاگرب
  ۱۹:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  کوبا - آلمان
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - فروزینونه
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رن - نانت
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  ایران - اوکراین
  ۰۳:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش