دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۳۷ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۵۲۷
لیگ برتر و جام حذفی

پرسپولیس، سپاهان و استقلال بیش از ۱۲۰۰ میلیارد در فصل گذشته خرج کرده اند | واکنش نصیرزاده

هزینه خرید بازیکن استقلال پرسپولیس سپاهان, هوشنگ نصیر زاده
مبلغ هزینه باشگاه ها برای خرید بازیکن در فصل گذشته به طور رسمی اعلام شد.

به گزارش فارس، هوشنگ نصیرزاده عضو کارگروه ساماندهی نقل و انتقالات بازیکنان اظهار داشت:۲۳۹۰ میلیارد تومان پول خرید بازیکن و کادر در فصل گذشته بوده در قراردادهایی که به سازمان لیگ ارایه شده است. ۱۲۸۰ میلیارد تومان آن را سه باشگاه خرج کرده اند که در واقع نصف این پول را سه باشگاه خرج کرده که نمی توانم اسم آن را بگویم. کمترین هزینه هم باشگاه ملوان بوده با ۵۰ میلیارد تومان است که بازیکن سرباز می گرفته بعد از آن که بالا بیایم هوادار، پیکان و مس بوده است.»

 ظاهرا منظور مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز از سه باشگاه، پرسپولیس، سپاهان اصفهان و استقلال بوده که بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن و مربی انجام داده اند و در جدول لیگ برتر هم به ترتیب در رده های اول تا سوم قرار گرفتند.

 از درخواست ۱۰۰ میلیارد تومانی یک بازیکن از تراکتور تا پرداخت ۴۰ درصد قراردادها توسط پرخرج ترین باشگاه

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز گفت: یک بازیکن ایرانی از ما برای دو فصل دستمزد ۱۰۰ میلیارد تومانی درخواست کرد و تصور می کند یک میلیون دلار ارزش دارد.

هزینه خرید بازیکن استقلال پرسپولیس سپاهان, هوشنگ نصیر زاده

 هوشنگ نصیر زاده اظهار داشت: بعد از اینکه آقای گل محمدی اعتراضی کرد و گفت چرا سقف بودجه کاهش پیدا کرده در مقام سخنگوی کارگروه گفتم بودجه کم نشده و شما مقررات را خوب نخوانده اید از بودجه مطلع نیستید اما هواداران شروع به انتشار مصاحبه هایی از قول من کردند که من از آنها بی خبرم و اصلا این مصاحبه ها در فضای مجازی حرف من نبود. ۲۳۹۰ میلیارد تومان پول خرید بازیکن و کادر در فصل گذشته بوده در قراردادهایی که به سازمان لیگ ارایه شده است. ۱۲۸۰ میلیارد تومان آن را سه باشگاه خرج کرده اند که در واقع نصف این پول را سه باشگاه خرج کرده که نمی توانم اسم آن را بگویم. کمترین هزینه هم باشگاه ملوان بوده با ۵۰ میلیارد تومان که بازیکن سرباز می گرفته بعد از آن که بالا بیایم هوادار، پیکان و مس بوده است.

نصیرزاده تصریح کرد: اساس اینطوری نیست که مثلا در کشتی ، ورزشکار ۹۰ کیلویی با کشتی گیر ۴۵ کیلویی کشتی بگیرد. این مسایل از آداب برگزاری مسابقات در جهان است که در فوتبال می گویند شما چقدر پول دارید که وارد بازی ها شدید. هرچقدر پول و در آمد دارید می توانید ۶۵ درصد آن را صرف خرید بازیکن بکنید. بیشتر از آن تخلف است. یوونتوس یکی از باشگاه های گردن کلفت جهان و اروپا همین چند وقت پیش ۷ امتیاز از آن کم شد و یک رده هم سقوطش دادند. نمی توان در فوتبال افسارگسیخته  خرج کرد. در حال حاضر در فوتبال ما تمامی بازیکنان تمایل دارند به کدام باشگاه ها بروند؟ همین الان ما می خواهیم بازیکن بگیریم همه می گویند می خواهیم به آن سه تیم برویم. آیا این فیر پلی است؟!

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز در خصوص اینکه باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم های پرستاره قطری و عربستانی برود، گفت: دولت پول به آن باشگاه ها می دهد. اگر بخواهیم در مورد سقف بودجه باشگاه ها صحبت کنیم به طور مثال می گویم آقای گل محمدی آیا از سقف بودجه باشگاهش مطلع است که الان می گوید چه شده است؟ گفته ایم هر باشگاه ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کند. ۲۳۷۰ میلیارد تومان می شود. این ۲۵۰ میلیارد تومان پایه است و حدود ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه می شود. اگر ۲۵۰ را در ۱۶ تیم ضرب کنیم متوجه می شوید که این کارگروه بودجه باشگاه ها را ۵ برابر کرده است و اصلا بودجه باشگاه ها کم نشده است. به همین دلیل می گویم برخی بدون خواندن قانون مطالب را نقد می کنند. یعنی ملوانی که ۵۰ میلیارد تومان خرج کرده گفته اند می توانی ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کنید. البته به باشگاه های دیگر هم گفته اند که شما در فصل گذشته ۳۲۵ میلیارد تومان خرج کردید ۳۷۰ میلیارد تومان خرج کنید. پس بودجه هیچ باشگاهی کم نشده اما برخی بی مورد داستان سرایی می کنند.

وی در مورد اینکه باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ممکن است با این بودجه در مصاف با تیم های پولدار حاشیه خلیج فارس مثل الاتحاد و النصر عربستان به مشکل برخورد کنند نه باشگاه ملوان، اظهار داشت: باشگاه های عربستانی درآمدزایی نکرده اما دولت این پول را هزینه کرده تا کشورش و لیگش را به جهان معرفی کند. شما باید این سوال را از سخنگوی دولت بپرسید و بگویید ببینید عربستان چقدر خرج کرده و چقدر به باشگاه هایش پول داده است نه من! که عضو کارگروهی هستم که براساس داده های خودمان صحبت می کنیم.

نصیرزاده در مورد عدم انعقاد قرارداد دلاری با بازیکنان خارجی گفت: با توجه به مشکلات ارزی، نهاد ریاست جمهوری به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بخشنامه کرده که شما قرارداد های دلاری نبندید اما این دقیقا به ضرر باشگاه های فوتبال است. ما در تراکتور بازیکن خارجی  به نام حمزویی داشتیم که قراردادی یک میلیارد تومانی با او امضا کرده بودیم. بعد اختلاف داشتیم واو به فیفا شکایت کرد و فیفا هم رای داد همان ۵۰۰ میلیون تومان  را به این بازیکن بدهیم با این حال بازیکنان و مربیان خارجی در قراردادهای ریالی به بانک مرکزی مراجعه می کنند و شاخص بانک را از روی سایت می گیرند و می بینند که قیمت دلار مثلا ۳۸ هزار تومان است نه ۵۰ هزار تومان و به این ترتیب پولی که می خواستیم به حمزویی بدهیم را یک و نیم برابر بیشتر دادیم.

نصیرزاده در مورد اینکه وقتی تصویب شده بازیکنان خارجی افزایش پیدا کرده چطور می خواهید به صورت ریالی با همه آنها قرارداد امضا کنید، گفت: فوتبال پدیده ای غربی است و ایرانی نیست مثل کشتی. ما باید از بازیکنان خارجی استفاده کنیم تا سطح بازی ها را بالا ببریم و باید به آنها دلار بدهیم. البته افزایش تعداد بازیکنان خارجی برای کاهش قیمت بازیکن ایرانی بوده است. برای نمونه به شما می گویم یک باشگاهی در فضای مجازی کلیپی از جذب بازیکنان منتشر کرده که ما به همان بازیکن گفتیم شما تشریف بیاور تراکتور تبریز می گوید ۳۰۰ هزار دلار بند فسخ قراردادم است یعنی ۱۵ میلیارد تومان باید به باشگاهش برای فسخ قرارداد این بازیکن ایرانی پول بدهیم. برای فصل آینده ۱۴۰۳-۱۴۰۲ هم دستمزد ۴۵ میلیارد تومانی می خواهم و برای فصل بعد از آن هم ۵۵ میلیارد تومان دستمزد می خواهم یعنی یک بازیکن ایرانی درخواست ۱۰۰ میلیارد تومانی به باشگاه ما داده است.  بازیکن درجه یک هم نیست.

وی افزود: کل بودجه فصل گذشته ملوان ۵۰ میلیارد تومان بوده من چرا باید ۱۰۰ میلیارد تومان به شما بدهم؟! یعنی این بازیکن می گوید من یک میلیون دلار ارزش دارم که اصلا این طور نیست اگر این بازیکن آن طرف پلیس راه ایران برود بیشتر از ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار دلار به او پول نمی دهند. به همین دلیل می گوییم بازیکن خارجی جذب کنیم. چند سالی بود عده ای بازیکنان خارجی بی کیفیت می آوردند اما اکنون باشگاه ها با مطالعه بازیکنان خارجی را جذب می کنند. به نظرمن عقد قرارداد ریالی با بازیکنان خارجی هم به ضرر باشگاه های ما خواهد بود.

نصیرزاده در مورد اینکه بودجه ۳۵۰ میلیارد تومانی برای باشگاه تراکتور کافی است، گفت: ما خیلی کمتر از این خرج کرده ایم. یادتان باشد یکی از این سه باشگاه پرخرج لیگ که ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه کرده فقط ۴۰ درصد قرارداد ها را به بازیکنانش پرداخت کرده است. ۴۰ درصد بقیه بودجه را پرداخت نکرده و هنوز بدهکار است بعد شما به این باشگاه می گویید برو وام بگیر، برو خرج کن! می خواهی به آسیا بروی. پول کو؟! همین چند روز پیش فصل تمام شد ولی این باشگاه فقط ۴۰ درصد از ۳۲۵ میلیارد تومان به بازیکنانش پول داده بقیه را کی می خواهد بدهد؟ در همه جای دنیا فیر پلی مالی وجود دارد. نمی توانید بدون پول بروید و خانه بخرید! باشگاهی که فصل گذشته یکی از بیشترین خرج ها را کرده ۶۰ درصد مبلغ قراداد بازیکنانش را پرداخت نکرده است.

 • 18
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۴ تیر
  جام ملت های اروپا
  آلبانی - اسپانیا
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۵ تیر
  کوپا آمریکا
  کلمبیا - پاراگوئه
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  برزیل - کاستاریکا
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش