دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۱۰:۳۷ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۵۲۷
لیگ برتر و جام حذفی

پرسپولیس، سپاهان و استقلال بیش از ۱۲۰۰ میلیارد در فصل گذشته خرج کرده اند | واکنش نصیرزاده

هزینه خرید بازیکن استقلال پرسپولیس سپاهان, هوشنگ نصیر زاده
مبلغ هزینه باشگاه ها برای خرید بازیکن در فصل گذشته به طور رسمی اعلام شد.

به گزارش فارس، هوشنگ نصیرزاده عضو کارگروه ساماندهی نقل و انتقالات بازیکنان اظهار داشت:۲۳۹۰ میلیارد تومان پول خرید بازیکن و کادر در فصل گذشته بوده در قراردادهایی که به سازمان لیگ ارایه شده است. ۱۲۸۰ میلیارد تومان آن را سه باشگاه خرج کرده اند که در واقع نصف این پول را سه باشگاه خرج کرده که نمی توانم اسم آن را بگویم. کمترین هزینه هم باشگاه ملوان بوده با ۵۰ میلیارد تومان است که بازیکن سرباز می گرفته بعد از آن که بالا بیایم هوادار، پیکان و مس بوده است.»

 ظاهرا منظور مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز از سه باشگاه، پرسپولیس، سپاهان اصفهان و استقلال بوده که بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن و مربی انجام داده اند و در جدول لیگ برتر هم به ترتیب در رده های اول تا سوم قرار گرفتند.

 از درخواست ۱۰۰ میلیارد تومانی یک بازیکن از تراکتور تا پرداخت ۴۰ درصد قراردادها توسط پرخرج ترین باشگاه

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز گفت: یک بازیکن ایرانی از ما برای دو فصل دستمزد ۱۰۰ میلیارد تومانی درخواست کرد و تصور می کند یک میلیون دلار ارزش دارد.

هزینه خرید بازیکن استقلال پرسپولیس سپاهان, هوشنگ نصیر زاده

 هوشنگ نصیر زاده اظهار داشت: بعد از اینکه آقای گل محمدی اعتراضی کرد و گفت چرا سقف بودجه کاهش پیدا کرده در مقام سخنگوی کارگروه گفتم بودجه کم نشده و شما مقررات را خوب نخوانده اید از بودجه مطلع نیستید اما هواداران شروع به انتشار مصاحبه هایی از قول من کردند که من از آنها بی خبرم و اصلا این مصاحبه ها در فضای مجازی حرف من نبود. ۲۳۹۰ میلیارد تومان پول خرید بازیکن و کادر در فصل گذشته بوده در قراردادهایی که به سازمان لیگ ارایه شده است. ۱۲۸۰ میلیارد تومان آن را سه باشگاه خرج کرده اند که در واقع نصف این پول را سه باشگاه خرج کرده که نمی توانم اسم آن را بگویم. کمترین هزینه هم باشگاه ملوان بوده با ۵۰ میلیارد تومان که بازیکن سرباز می گرفته بعد از آن که بالا بیایم هوادار، پیکان و مس بوده است.

نصیرزاده تصریح کرد: اساس اینطوری نیست که مثلا در کشتی ، ورزشکار ۹۰ کیلویی با کشتی گیر ۴۵ کیلویی کشتی بگیرد. این مسایل از آداب برگزاری مسابقات در جهان است که در فوتبال می گویند شما چقدر پول دارید که وارد بازی ها شدید. هرچقدر پول و در آمد دارید می توانید ۶۵ درصد آن را صرف خرید بازیکن بکنید. بیشتر از آن تخلف است. یوونتوس یکی از باشگاه های گردن کلفت جهان و اروپا همین چند وقت پیش ۷ امتیاز از آن کم شد و یک رده هم سقوطش دادند. نمی توان در فوتبال افسارگسیخته  خرج کرد. در حال حاضر در فوتبال ما تمامی بازیکنان تمایل دارند به کدام باشگاه ها بروند؟ همین الان ما می خواهیم بازیکن بگیریم همه می گویند می خواهیم به آن سه تیم برویم. آیا این فیر پلی است؟!

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز در خصوص اینکه باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم های پرستاره قطری و عربستانی برود، گفت: دولت پول به آن باشگاه ها می دهد. اگر بخواهیم در مورد سقف بودجه باشگاه ها صحبت کنیم به طور مثال می گویم آقای گل محمدی آیا از سقف بودجه باشگاهش مطلع است که الان می گوید چه شده است؟ گفته ایم هر باشگاه ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کند. ۲۳۷۰ میلیارد تومان می شود. این ۲۵۰ میلیارد تومان پایه است و حدود ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه می شود. اگر ۲۵۰ را در ۱۶ تیم ضرب کنیم متوجه می شوید که این کارگروه بودجه باشگاه ها را ۵ برابر کرده است و اصلا بودجه باشگاه ها کم نشده است. به همین دلیل می گویم برخی بدون خواندن قانون مطالب را نقد می کنند. یعنی ملوانی که ۵۰ میلیارد تومان خرج کرده گفته اند می توانی ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کنید. البته به باشگاه های دیگر هم گفته اند که شما در فصل گذشته ۳۲۵ میلیارد تومان خرج کردید ۳۷۰ میلیارد تومان خرج کنید. پس بودجه هیچ باشگاهی کم نشده اما برخی بی مورد داستان سرایی می کنند.

وی در مورد اینکه باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ممکن است با این بودجه در مصاف با تیم های پولدار حاشیه خلیج فارس مثل الاتحاد و النصر عربستان به مشکل برخورد کنند نه باشگاه ملوان، اظهار داشت: باشگاه های عربستانی درآمدزایی نکرده اما دولت این پول را هزینه کرده تا کشورش و لیگش را به جهان معرفی کند. شما باید این سوال را از سخنگوی دولت بپرسید و بگویید ببینید عربستان چقدر خرج کرده و چقدر به باشگاه هایش پول داده است نه من! که عضو کارگروهی هستم که براساس داده های خودمان صحبت می کنیم.

نصیرزاده در مورد عدم انعقاد قرارداد دلاری با بازیکنان خارجی گفت: با توجه به مشکلات ارزی، نهاد ریاست جمهوری به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بخشنامه کرده که شما قرارداد های دلاری نبندید اما این دقیقا به ضرر باشگاه های فوتبال است. ما در تراکتور بازیکن خارجی  به نام حمزویی داشتیم که قراردادی یک میلیارد تومانی با او امضا کرده بودیم. بعد اختلاف داشتیم واو به فیفا شکایت کرد و فیفا هم رای داد همان ۵۰۰ میلیون تومان  را به این بازیکن بدهیم با این حال بازیکنان و مربیان خارجی در قراردادهای ریالی به بانک مرکزی مراجعه می کنند و شاخص بانک را از روی سایت می گیرند و می بینند که قیمت دلار مثلا ۳۸ هزار تومان است نه ۵۰ هزار تومان و به این ترتیب پولی که می خواستیم به حمزویی بدهیم را یک و نیم برابر بیشتر دادیم.

نصیرزاده در مورد اینکه وقتی تصویب شده بازیکنان خارجی افزایش پیدا کرده چطور می خواهید به صورت ریالی با همه آنها قرارداد امضا کنید، گفت: فوتبال پدیده ای غربی است و ایرانی نیست مثل کشتی. ما باید از بازیکنان خارجی استفاده کنیم تا سطح بازی ها را بالا ببریم و باید به آنها دلار بدهیم. البته افزایش تعداد بازیکنان خارجی برای کاهش قیمت بازیکن ایرانی بوده است. برای نمونه به شما می گویم یک باشگاهی در فضای مجازی کلیپی از جذب بازیکنان منتشر کرده که ما به همان بازیکن گفتیم شما تشریف بیاور تراکتور تبریز می گوید ۳۰۰ هزار دلار بند فسخ قراردادم است یعنی ۱۵ میلیارد تومان باید به باشگاهش برای فسخ قرارداد این بازیکن ایرانی پول بدهیم. برای فصل آینده ۱۴۰۳-۱۴۰۲ هم دستمزد ۴۵ میلیارد تومانی می خواهم و برای فصل بعد از آن هم ۵۵ میلیارد تومان دستمزد می خواهم یعنی یک بازیکن ایرانی درخواست ۱۰۰ میلیارد تومانی به باشگاه ما داده است.  بازیکن درجه یک هم نیست.

وی افزود: کل بودجه فصل گذشته ملوان ۵۰ میلیارد تومان بوده من چرا باید ۱۰۰ میلیارد تومان به شما بدهم؟! یعنی این بازیکن می گوید من یک میلیون دلار ارزش دارم که اصلا این طور نیست اگر این بازیکن آن طرف پلیس راه ایران برود بیشتر از ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار دلار به او پول نمی دهند. به همین دلیل می گوییم بازیکن خارجی جذب کنیم. چند سالی بود عده ای بازیکنان خارجی بی کیفیت می آوردند اما اکنون باشگاه ها با مطالعه بازیکنان خارجی را جذب می کنند. به نظرمن عقد قرارداد ریالی با بازیکنان خارجی هم به ضرر باشگاه های ما خواهد بود.

نصیرزاده در مورد اینکه بودجه ۳۵۰ میلیارد تومانی برای باشگاه تراکتور کافی است، گفت: ما خیلی کمتر از این خرج کرده ایم. یادتان باشد یکی از این سه باشگاه پرخرج لیگ که ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه کرده فقط ۴۰ درصد قرارداد ها را به بازیکنانش پرداخت کرده است. ۴۰ درصد بقیه بودجه را پرداخت نکرده و هنوز بدهکار است بعد شما به این باشگاه می گویید برو وام بگیر، برو خرج کن! می خواهی به آسیا بروی. پول کو؟! همین چند روز پیش فصل تمام شد ولی این باشگاه فقط ۴۰ درصد از ۳۲۵ میلیارد تومان به بازیکنانش پول داده بقیه را کی می خواهد بدهد؟ در همه جای دنیا فیر پلی مالی وجود دارد. نمی توانید بدون پول بروید و خانه بخرید! باشگاهی که فصل گذشته یکی از بیشترین خرج ها را کرده ۶۰ درصد مبلغ قراداد بازیکنانش را پرداخت نکرده است.

 • 18
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش