سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۲۲:۲۶ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۶۶۰
لیگ برتر و جام حذفی

تاج: تیمی سقف قرارداد را رعایت نکند، سه بر صفر بازنده می‌شود/ در ماجرای استقلال کاره‌ای نیستم

مهدی تاج,رئیس فدراسیون فوتبال
رئیس فدراسیون فوتبال گفت که یکی از ضمانت‌های سقف قرارداد باشگاه‌ها، بازنده شدن تیمی است که خارج از چارچوب عمل کرده است.

به گزارش تسنیم، مهدی تاج امروز (جمعه) بعد از حضور در آخرین تمرین تیم فوتبال امید پیش از اعزام به تورنمنت غرب آسیا گفت: اولین سفر تیم امید است و خوشبختانه در اولین سفر به کربلا خواهند رفت. می‌دانید ما جزو غرب آسیا نیستیم و جزو کافا هستیم ولی تلاش کردیم تیم امید در مسابقات غرب آسیا شرکت کند. بازی‌های خوبی در این مسابقات برگزار خواهد شد. هماهنگی خیلی خوبی با کمیته ملی المپیک داریم و  سعی‌ام این بود که نظر کمیته ملی المپیک را کنار خودم داشتم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: دو آفت همیشه باعث می‌شد تیم امید در این سال‌ها نتواند توفیق داشته باشد، یکی عدم هماهنگی بین هماهنگی بین فدراسیون و کمیته المپیک بود و دومی، عدم هماهنگی بین تیم امید و بزرگسالان. تمام تلاشم این بود که این دو هماهنگی انجام شود. تیم امید و بزرگسالان حالت سینرژی (هم‌افزایی) دارند و خیلی تلاش کردیم نظر تیم ملی بزرگسال را داشته باشیم. این اتفاق خوشبختانه افتاده است.

تاج گفت: تیم ملی بزرگسال کاملا با تیم امید هماهنگ است. به دوستانم گفتم در این هفته با حبیب کاشانی صحبت کنیم تا حمایت ایشان را داشته باشیم. باید ظرفیت کشور را پای کار بیاوریم تا تیم امید نتایج خوبی بگیرد. تیم خوبی داریم و خودم امیدوارم، چون هماهنگی فعلی بین تیم امید و بزرگسال را ندیده بودم و الان هماهنگی مطلوب است.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا بازی‌ها و اردوهای تیم امید در تقویم لحاظ شده است، گفت: تیم امید در فیفادی نیست. فیفا زیر ۲۳ سال را طور دیگری نگاه می‌کند و بیشتر زیر ۲۱ سال دارد. کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهادی به کمیته مسابقات فیفا داده که یکی از نمایندگان AFC در کمیته فیفا من بودم. دنبال این هستیم که تیم زیر ۲۳ سال در تقویم گنجانده شود ولی الان دیده نشده است. برای تیم امید، باشگاه‌ها باید همکاری کنند. ما دو بسته پیشنهادی داریم، یکی از آنها که در حال کردن روی آن هستیم این است که اگر تیمی در لیگ برتر دو، سه بازیکن به تیم امید داد و سهمیه لیگ برتری بود، بسته پیشنهادی برای بازیکنان آن تیم ببینیم و بتواند از بازیکنان دیگر استفاده کند. این برنامه هنوز خام است و در حال کار کردن روی آن هستیم.

تاج در پاسخ به این سوال که منظورش این است که برای آن تیمی که سهیمه امید دارد، امتیاز ویژه قائل شوند، گفت: بله، به جای تنبیه کردن، تشویقی باشد و نگوییم اگر بازیکن ندهید محروم‌تان می‌کنیم و بازیکن نیز نتواند در تیم امید و لیگ برتر بازی کند. روی این موضوع کار می‌کنیم تا بتوانیم آن را انجام دهیم.

وی در واکنش به اظهارات محمد مایلی‌کهن که به او پیشنهاد کرده بود محرم نویدکیا سرمربی تیم امید شود، گفت: من با مایلی‌کهن صحبت نکردم ولی ادعای‌شان درست است. محمدرضا ساکت با ایشان صحبت کرده بود. نویدکیا یکی از گزینه‌های فدراسیون فوتبال بود. پرداختن به این موضوع گرفتاری را حل نمی‌کند بلکه اضافه هم می‌کند. مایلی‌کهن، کمیته المپیک، بنده و شما باید هم و غم‌مان صعود به المپیک باشد. ما ۴۸ سال است به المپیک نرفته‌ایم که علتش همین بحث‌ها  بوده است. بحث عدم تدارکات پشتیبانی و ناهماهنگی‌ها نیز بوده است. خودمان تلاش می‌کنیم منابع مالی‌مان را از فیفا بگیریم و بتوانیم موانع را رفع کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با تصمیم‌هایی که در خصوص قرارداد بازیکنان لیگ گرفته شده است، تصریح کرد: فصل این بحث‌ها هست. در رسانه ملی دیدم یکسری موافق این طرح هستند و یکسری نیز مخالف. این کار درست است چون نباید هر بخشنامه‌ای داده می‌شود، همه تعریف یا دفاع کنند و بگویند بهترین است.

وی با اشاره به ابلاغیه  سقف قرارداد باشگاه‌های ایرانی تصریح کرد: سه موضوع برای ما مطرح است. یکی اینکه شما از تراز مالی باشگاه‌ها مانند من اطلاع ندارید. شک نکنید ادعای درستی است. من تراز مالی باشگاه‌ها را یک به یک دیده‌ام و هیچ باشگاهی سوددهی وجود ندارد. از موارد فیرپلی مالی یکی این است که هزینه‌ها را باید کنترل کرد و دیگری اینکه درآمدها را احصا کرد. الان درآمد باشگاه‌هایمان از کجا است؟ توانستیم حق پخش را بگیریم؟ الان که مشغول حذف حق پخش از برنامه هفتم توسعه هستند. یکی از مواردی است که امیدوارم مجلس به ما کمک کند و در برنامه‌ هفتم توسعه بگذارد یا حداقل شکل آن به گونه‌ای باشد که گرفتاری‌ها حل شود. این جزو مراحل صدور مجوز حرفه‌ای لیگ قهرمانان آسیا است و اتفاقاً  جزو دستور هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برای نشست فردا هم به شمار می‌رود.

تاج افزود: ضمانت اجرایی ابلاغیه سقف قرارداد باشگاه‌ها این است که کمیته انضباطی دو بند دارد که اگر کسی خارج از آن رقم قرارداد را ثبت کند طرف مقابل چه بازیکن و چه مربی می‌تواند اعتراض کند و نتیجه ۳ بر صفر شود. فردا روی این موارد در نشست هیئت رئیسه بحث می‌شود و هیچ کدام آنها الان تصویب شده نیست. دومین ضمانت این است که جریمه‌های مالی برای این کار در نظر بگیریم که کسی نرود خارج از چارچوب ثبت کند. یکبار برای قرارداد بازیکنان این تجربه را داشتیم اما ما الان برای قرارداد بازیکن قرارداد نداریم و این مربوط به باشگاه‌هاست.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به تجربه شکست از طرح سقف قرارداد در گذشته عنوان کرد: یکسری از دوستان این موارد را کنار هم می‌گذارند. برای بازیکنان این طرح شکست خورده بود. ما ابلاغیه را برای بازیکنان قرار ندادیم  بلکه مربوط به کل اعضای تیم است. آمدیم برای بودجه باشگاه ابلاغیه صادر کردیم. طبق آن چیزی که در فوتبال دنیا و مجوز حرفه‌ای است می‌گویند در فدراسیون فوتبال و لیگ خودتان چقدر می‌خواهید هزینه کنید.

تاج درباره وابستگی باشگاه‌های کشور به بخش دولتی، گفت: خیلی از باشگاه‌های ما دولتی هستند. نامه‌های زیادی از بازرسی کل کشور روی میزم هست که درخواست آنها هم همین بوده است. در واقع ما آن جریان را تعدیل کردیم  به یک جریان فوتبالی که بتوانیم در فوتبال اجرا کنیم. خوشبختانه آنها هم پذیرفتند که در کنار فدراسیون فوتبال قرار بگیرند.

وی پیرامون رد مدارک باشگاه استقلال توسط کمیته استیناف و اظهار نظر سرپرست باشگاه استقلال درباره امکان تایید مدارک توسط تاج، گفت: دو موضوع وجود دارد. یک موضوع این است که رئیس فدراسیون فوتبال در تایید و تکذیب مدارک جهت دریافت  مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها هیچ کاره است و تنها می‌تواند احکام افراد را صادر کند. در AFC سامانه است و سامانه به صورت فرد محور نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: بابت دوره قبل ۳۰۰ هزار دلار جریمه شدیم برای اینکه دوستان در فدراسیون تصمیمات آنی گرفتند و گفتند ۳ ماه وقت ندارند. ما نمی‌خواهیم دیگران جریمه ای به خاطر ما بدهند. بدتر از آن حذف ما را به دنبال دارد و جریمه نخواهند کرد. در نامه آنها این موضوع صادر شده است.

تاج در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال بابت صحت در تایید مدارک تعهد داده، گفت: ما تعهدی ندادیم و فقط اطلاع رسانی کردیم. در گذشته جریمه شدیم و متعلق به ما هم نیست اما جریمه است. این بار محروم شویم به کل تیم‌های فوتبالی باز می‌گردد و کل اتفاقات فوتبال کشور حتی فوتسال هم محدود می‌شود.

وی پیرامون خروجی جلسه با سرپرست استقلال درباره مدارک مجوز حرفه‌ای آبی‌پوشان، تصریح کرد: جلسه بسیار خوبی با آقای کریمی داشتیم، گفتیم می‌توانید شکایت کنید و ان‌شاءالله نتیجه هم داشته باشد. از کمیته استیناف و بدوی شکایت کنید. آنجا (کنفدراسیون فوتبال آسیا) در کارتابل من نمی‌آید و به کمیته می‌رود. آنجا به صورت فرد نیست. یک سامانه است. 

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: زمانی در تلویزیون یک فردی درباره بدهی استقلال می‌گفت بروید بالای ۵۰۰ میلیارد، بروید بالای فلان مقدار. الان باشگاه استقلال واقعاً بدهی ندارد. این واقعاً خیلی برای فدراسیون فوتبال خوشحال کننده است. به جز دو تیم ۱۴ باشگاه دیگر بدهی ندارند.

تاج یادآور شد: ان‌شاءالله بتوانیم اتفاق دوم هم رقم بزنیم که بازیکن نتواند آپشنی بیش از مبلغ قرارداد داشته باشد و تنها می‌تواند ۲۰ درصد قرارداد خود آپشن داشته باشد. اینطور نباشد که بازیکن قرارداد یک میلیاردی ببندد و ۲ میلیارد آپشن داشته باشد. این موارد باید حذف شود. سال‌های قبل این اتفاقات بد می‌افتاد. بدهی باشگاه‌ها روی کاغذ چیزی نیست مگر اینکه فردی بیاید از باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر ادعای طلب کند که این دیگر برای ما قابل احصا نیست چون خودش قبلا نیامده که ادعا کند.

تاج در پاسخ به این سوال که با توجه به حضور ستاره‌های فوتبال دنیا نظیر رونالدو در فوتبال عربستان، آیا نباید در کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد فیرپلی مالی را مطرح کند تا رقابت برای تیم‌های ایرانی آنقدر سخت نشود، گفت: سفره فوتبال نباید کوچک شود. فدراسیون اگر این کار را بکند اشتباه کرده است. فدراسیون مشغول نظم دادن مالی است، تا ۴ یا ۵ باشگاه به اندازه یک دوم لیگ هزینه انجام ندهند. فیرپلی در داخل کشور اینگونه و با نظم دادن مالی معنا پیدا می‌کند. در خارج از کشور همان حرفی است که با آقای وزیر و همه مسئولان ذیربط همواره صحبت می‌کنیم. باید برویم با عربستان، قطر و دیگرانی رقابت کنیم که چنین وضعیتی دارند. البته همه فوتبال آسیا هم عربستان نیست.

 • 9
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - مصر
  ۰۷:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  هلند - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - ترکیه
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - کانادا
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - تونس
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - یوکوهاما مارینوس
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - قطر
  ۱۶:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نامانگان - مومبای سیتی
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  لوکوموتیو مسکو - روستوف
  ۱۷:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سالزبورگ - رئال سوسیداد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - آلمان
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - تونس
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - مکزیک
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - ترکیه
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
ویژه سرپوش