شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۵۵ - ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۸۶۲
لیگ برتر و جام حذفی

فتح الله‌زاده: استقلال ۹۰۰ میلیارد بدهی دارد/ مومنی: دیدید بعد از رفتن ما چه اتفاقاتی افتاد؟

فتح الله زاده,صحبت های فتح الله زاده و مومنی درباره استقلال
مدیرعامل سابق استقلال گفت: عملکرد مدیران بعد از من خیلی هم عالی است.

به گزارش خبرآنلاین، اختلاف میان علی خطیر و جواد نکونام به نقطه‌ای رسیده که هر لحظه احتمال دارد مدیرعامل باشگاه استقلال از سمتش کنار گذاشته شود و فرد دیگری به جای او در این مسند قرار بگیرد. طبق معمول وقتی صحبت از تغییرات در مدیریت باشگاه استقلال می‌شود نام چند گزینه به گوش می‌رسد که یکی از آنها علی فتح الله‌زاده است که تجربه تلخی از آخرین حضورش در این باشگاه در خاطر هواداران این باشگاه به یادگار مانده است. در کنار فتح الله‌زاده نام احمد سعادتمند و حتی مصطفی آجورلو نیز به گوش می‌رسد اما به واقع روشن نیست که تصمیم گیران در وزارت ورزش چه زمان قصد تغییرات در این حوزه را داشته باشند. بدون شک باید تا زمان معرفی نام وزیر ورزش تحمل کرد تا آرام آرام تکلیف باشگاه استقلال نیز مشخص شود. با این حال گفت‌وگو با علی فتح الله‌زاده تا حدی می‌تواند درباره احتمال برخی تغییرات اطلاعات تازه‌ای به ما بدهد.

چند روزی است که بحث تغییرات در مدیریت باشگاه استقلال داغ شده است. اختلاف خطیر با نکونام و از سویی نارضایتی هواداران باشگاه استقلال از وضعیت موجود، دوباره احتمال تغییرات را افزایش داده است. در این میان نام شما هم دوباره مطرح شده است

ببینید اینکه نام من مطرح شود یا نشود، اهمیتی ندارد. مهم این است فردی که مدیرعامل باشگاه استقلال می‌شود بتواند کار کند. من زمانی که مدیرعامل بودم بارها به مسئولان و بالادستی‌ها گفتم برکنارم کنید چون از عهده پرداخت بدهی‌های سنگین برنمی‌آیم. اسناد مصاحبه‌های من موجود است. آن زمان التماس کردم من را برکنار کنید اما نکردند تا اینکه اتفاقات برنامه فوتبال برتر پیش آمد و بعد از چند روز من از سمتم استعفا دادم. ببینید فردی که مدیرعامل باشگاه استقلال می‌شود باید بتواند کاری انجام دهد. من صادقانه آن روزها گفتم نمی‌شود با ۹۰۰ میلیارد بدهی کاری از پیش برد.

استقلال ۹۰۰ میلیارد بدهی دارد؟!

بله، همان زمان هم گفتم این تیم ۹۰۰ میلیارد بدهی دارد که برخی فکر کردند من دارم شوخی می‌کنم. الان این بدهی بیشتر هم شده و می‌بینید که کاری از دست مدیریت این باشگاه ساخته نیست. کریمی به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی‌ها رفت. خطیر هم می‌رود و اگر کمکی نشود، این داستان ادامه خواهد یافت.

اما علی خطیر خیلی تلاش می‌کرد روزی مدیرعامل باشگاه استقلال شود

عملکرد اشخاص مشخص است. من چیزی درباره او نگویم خیلی بهتر است. هواداران استقلال خودشان می‌توانند قضاوت کنند. همه دارند می‌بینند که چه شرایطی درباشگاه حاکم است. از قول من بنویسید عملکرد مدیران استقلال بعد از برکناری من بسیار عالی بوده!

خودتان هم مورد قضاوت هواداران استقلال قرار گرفتید و آن زمان که از برنامه فوتبال برتر خارج شدید هجمه زیادی علیه شما شکل گرفت

من خودم را همیشه خادم این باشگاه می‌دانم. قصد دفاع ندارم اما یک نکته را باید اینجا بگویم. آن شب دربرنامه فوتبال برتر بدون اینکه به من درباره حضور قربانزاده اطلاعی داده شود، ایشان را به مناظره با من کشاندند. هیچ اطلاعی به من داده نشده بود. این شخص هم آمد هرچه خواست علیه من گفت. هرادعایی خواست، کرد و الان می‌بینید که سرنوشت او چه شده است. من از قربانزاده به خاطر تهمت‌هایی که زده شکایت خواهم کرد. بحث ۵ میلیارد را وسط کشید درحالی که این موضوع صحت ندارد. حتی اگر هم صحت داشته باشد سؤال من این است که چرا درباره آورده من به باشگاه استقلال چیزی گفته نشد؟ چرا خواستند با یک برنامه از پیش طراحی شده فقط من را تخریب کنند؟

کدام آورده؟

همان کمپ که الان ۲ هزار میلیارد برای باشگاه استقلال سرمایه است. چرا درباره این آورده چیزی گفته نشده است؟ چرا با شخصیت افرادی که برای این باشگاه زحمت کشیدند این طور بازی می‌شود. واقعاً باید شرم کنند از این رفتارهای ناجوانمردانه.

درباره ماجرای بازگشت‌تان به باشگاه استقلال شایعاتی مطرح شده است. برخی همچنان اعتقاد دارند که شما به دلیل مسائلی که درآخرین دوره مدیریت‌تان به وجود آمده دیگر نباید به این باشگاه بازگردید. برخی هم اعتقاد دارند شاید همچنان گزینه مطلوبی باشید.

من هرانتقادی را می‌پذیرم. چه آن‌هایی که علیه من شده‌اند و چه آن‌هایی که همچنان لطف دارند و از من حمایت می‌کنند. باکی از گفتن حقایق ندارم. اینجا هم می‌خواهم با شما روراست صحبت کنم. درحال رفتن به کربلا هستم و دوست ندارم حرفی بجز راستی بزنم. حقیقت این است که دیگر انگیزه‌ای برای بازگشت به استقلال ندارم. شایعه‌سازی‌های اخیرهم که گفته می‌شود من قصد دارم به استقلال برگردم همه برای تخریب من است. اسم من را وسط انداخته‌اند تا به اهداف خودشان برسند. نه، عزیزان من قصدی برای بازگشت ندارم و تلاشی هم برای بازگشت نخواهم کرد.

با آقای هاشمی هم درباره بازگشت به استقلال صحبتی نکردید.

هیچ صحبتی با ایشان نداشتم. حتی اگر یک جلسه‌ای هم بود به شما می‌گفتم. کمک بخواهند به عنوان کسی که سال‌ها اینجا بوده و زیر و بم این باشگاه را می‌شناسد و از مشکلات آگاه است، درخدمتم اما بازگشت هرگز. جایی برای بازگشت نیست. اصلاً نمی‌شود برای این باشگاه کار بزرگی انجام داد چون کوهی از بدهی است.

شاید اگر بدهی استراماچونی سروقت پرداخت می‌شد با چنین سرنوشتی مواجه نمی‌شدید

قبول دارم که بدهی استراماچونی را زمانی پرداخت کردند که من از باشگاه رفتم و به نوعی خواستند پرداخت این بدهی را جزو فتوحات دیگران قرار دهند اما مسأله باشگاه استقلال برای حضور درلیگ قهرمانان آسیا فقط پرداخت بدهی استراماچونی نبود. بحث مالکیت بود که به هیچ وجه درآن مقطع درست نمی‌شد و ما قطعاً از آسیا حذف می‌شدیم. البته اگر به من کمک می‌شد و بدهی استراماچونی را می‌دادم کار به آن نقطه نمی‌رسید که هجمه علیه من درست شود اما عده‌ای دوست داشتند این هجمه ایجاد شود و با شخصیت من بازی شود. پول ندادند تا من را تخریب کنند. به هرحال این مسائل تمام شده و رفته و الان بیرون نشستیم و نظاره‌گر مدیریت آقایان هستیم. امیدوارم لااقل کاری کنند که استقلال فصل بعد در لیگ قهرمانان آسیا حضور یابد.

وضعیت استقلال را با جواد نکونام چه طور ارزیابی می‌کنید. آیا احتمال موفقیت این تیم در فصل جاری وجود دارد؟

استقلال تحت هرشرایطی تیم بزرگی است و نمی‌شود گفت که چون تیم در برخی پست‌ها مشکل دارد، پس مدعی نیست. ما شرایط بدتر از این را در استقلال دیدیم. یادم می‌آید فصل دهم درحالی که یک هفته به پایان نقل وانتقالات باقی مانده بود به این باشگاه آمدم. آن زمان بازیکنان بزرگی مانند مبعلی، میداودی و چند تای دیگر را جذب کردیم. زمان کم داشتیم اما خوب خرید کردیم و درنهایت تیم با وجود اینکه مشکلاتی داشت موفقیت‌هایی را به دست آورد و تا هفته پایانی مدعی بودیم. الان هم استقلال با اینکه در نقل وانتقالات عملکرد خوبی نداشت اما به نظر من می‌تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد. اما به شرط آنکه اختلافات درون خانوادگی به تیم لطمه نزند. به هرحال باید مدیریت شود و تیم به نقطه‌ بحرانی نرسد. نکونام کاربلد و استقلالی است و نتایج خوبی گرفته است. برایش آرزوی موفقیت دارم و خوشحالم که هواداران استقلال هم از او حمایت می‌کنند.

***

عضو پیشین هیئت مدیره استقلال: دیدید بعد از رفتن ما چه اتفاقاتی افتاد؟/ قرار بود ماهی ۳ میلیون حق جلسه بگیریم که آن را هم ندادند!

عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: آن‌هایی که در زمان حضور ما در استقلال حواشی درست می‌کردند می‌دانستند با حضور ما نمی‌توانند جایی در سیستم داشته باشند ولی حالا می‌بینید که بعد از رفتن ما چه اتفاقاتی رخ داده است.

فتح الله زاده,صحبت های فتح الله زاده و مومنی درباره استقلال

محمد مومنی در گفت‌وگو با آنا، در خصوص اینکه این روزها مشکلات بین مدیریت و کادر فنی استقلال را چطور ارزیابی می‌کند گفت: علی خطیر و جواد نکونام هر دو زمانی به درخواست هواداران به استقلال آمدند و اختلاف این دو نفر در شرایط فعلی چیزی جز آسیب برای استقلال نخواهد داشت.

وی افزود: خطیر یکی از مدیران جوان و خوب کشور است و نکونام نیز مربی باهوش و با انگیزه به حساب می‌آید. مشکلات اقتصادی برای همه باشگاه‌ها وجود دارد ولی اینکه یک باشگاه خودش را قانونمند می‌کند تقصیر باشگاه استقلال نیست.بهتر است نکونام و خطیر به خاطر هواداران هم که شده کنار هم قرار بگیرند و هر دو در حیطه وظابفشان برای استقلال و موفقیت تیم تلاش کنند.خطیر و نکونام لازم و ملزوم یکدیگر هستند و چالش‌های بین آنها اصلا به سود استقلال نیست.

عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: مطمئنا پیشکسوتان باشگاه می‌توانند در ایام تعطیلات لیگ جلسه گذاشته و اختلافات را از بین ببرند. متاسفانه فضای استقلال به شکلی است که برخی که هیچ درکی از فضای فوتبال ندارند از اختلاف این دو طرف سود می‌برند و مباحث را به سمت فضای مجازی می‌برند ولی هوادار استقلال باید باهوش باشد و اجازه ندهد این افراد قدرت بگیرند.

مومنی در خصوص اینکه اعضای هیات مدیره استقلال در سالهای گذشته بعد از جدایی بیشتر درگیر دادگاه و نامه‌هایی که امضا می‌کردند می‌شدند و آیا وی بعد از جدایی همین شرایط را تجربه  می کند یا خیر گفت: خوشبختانه نه. یکی از اقدامات هوشمندانه ما ابن بود که تسویه حساب دارایی، بیمه و ... را گرفتیم و از تجربیات مدیران قبلی استفاده کردیم که درگیر دادگاه و این مسائل نباشیم.

وی در خصوص اینکه چرا استقلال در ۵-۶ سال گذشته تغییرات پی در پی مدیریتی داشته و همه افراد در مشکلات این باشگاه حل می‌شوند گفت: استقلال در آمد پایدار ندارد و مرتب درگیری روزمرگی است. یک عده هم می‌آیند و می‌گویند فوتبالیست ها پول مفت می‌برند در حالی که آنها نمی‌دانند کار فیزیکی با کار ذهنی متفاوت است. متاسفانه این افراد بدون داشتن آگاهی این حرف را به جامعه منتقل کرده و فضای اجتماع را نسبت به ورزشکاران و به خصوص فوتبالیست ها تخریب می‌کنند.

عضو پیشین هیات مدیره استقلال در مورد اینکه باشگاه استقلال بیش از ۷۰۰-۸۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد و آیا می‌توان این باشگاه را ورشکسته دانست گفت: من نمی‌توانم این اسم را روی باشگاه استقلال بگذارم چون توانایی و پتانسلی این باشگاه به حدی است که به راحتی می‌توان این بدهی را جبران کرد. متاسفانه در این سالها سلیقه‌های شخصی در اداره باشگاه‌ها باعث شده که به بن بست بخوریم. شاید خیلی باشگاه‌ها از نظر مالی وابسته به یک نهاد باشند ولی استقلال و پرسپولیس الگوهای این جامعه هستند که در کمترین حالت ۴۰-۵۰ میلیون هوادار در کشور دارند. نادیده گرفتن این ظرفیت باعث می‌شود که آسیب های اجتماعی به هر دو باشگاه زیاد شود. استقلال که بیش از ۷۰۰ میلارد تومان بدهی دارد ظرفیت هایی دارد که باید با کمک مسئولان از این ظرفیت ها استفاده شود تا مشکلاتش به حداقل برسد.

وی در خصوص اینکه آیا به عنوان عضو پیشین هیات مدیره از این باشگاه حقوق دریافت می کرد یا خیر گفت: ما حقوقی نداشتیم، قرار بود ماهیانه مبلغ ۳ میلیون تومان حق برگزاری جلسه بدهند که آن را هم ندادند! عضویت در هیات مدیره باشگاه‌ها از نظر برند خوب است اما فراموش نکنید همین عضو هیات مدیره باید جواب کاستی‌های مالی و منابعی که باشگاه نتوانسته جذب کند را بدهد.اگر عشق ما فوتبال نبود شاید چنین مسئولیت مهمی را قبول نمی‌کردیم چون سری را که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندند اما به هر حال حضور در هیات مدیره مسئولیت سنگینی است.

مومنی تاکید کرد: آنهایی که در زمان حضور ما در استقلال حواشی درست می‌کردند می‌دانستند با حضور ما جایی نمی‌توانند در سیستم داشته باشند به همین دلیل فضاسازی منفی انجام می‌دادند ولی حالا می‌بینید که بعد از رفتن ما چه اتفاقاتی رخ داده است.اگر ما در استقلال بودیم چنین اتفاقاتی رخ می‌داد؟ آنها می‌گفتند ما اش را با جایش برای خودمان می‌خواهیم در حالی که استقلال چه چیزی دارد که ما بخواهیم از آن بخوریم.صادقانه می‌گویم به جز یک پاداش قهرمانی که آجرلو برای ما در نظر گرفت چیزی از باشگاه نگرفتیم.

***

شکوری: نکونام و خطیر همدیگر را تحمل کنند

بازیکن سابق استقلال درباره تعطیلی مسابقات لیگ گفت: استقلال باید در این تعطیلی مسائل حاشیه‌ای را برطرف کند.

هادی شکوری، بازیکن سابق استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد آبی پوشان در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر اظهار کرد: فکر می‌کنم عملکرد استقلال در حد نام این تیم نبوده است و فقط توانسته در نتیجه گیری موفق عمل کند. نتایج این تیم باب میل هواداران بوده و در این تعطیلی باید مشکلات حاشیه‌ای این تیم حل شود و به یک بلوغ تاکتیکی مناسب برسد.

او درباره تعطیلی مسابقات لیگ ادامه داد: استقلال باید در این تعطیلی مسائل حاشیه‌ای را برطرف کند و تیم را برای ادامه مسابقات لیگ آماده سازد. کادر مدیریت و کادر فنی باید در جلسه‌ای مشکلات را حل کنند تا تیم بیشتر از این ضربه نخورد.

بازیکن سابق استقلال درباره لیست تیم ملی تصریح کرد: به نظر من استقلال هنوز در قالب مناسب شکل نگرفته‌ و به همین دلیل است که نفرات کمی از این تیم به تیم ملی دعوت شده‌اند. بار دفاعی تیم بر روی چشمی و مرادمند است و آنها به حق به تیم ملی دعوت شده‌اند. حق استقلال این نیست و امیدوارم این بازیکنان در تیم ملی ابروداری کنند.

شکوری درباره اختلاف خطیر و نکونام بیان کرد: یک سوال دارم اگر اختلاف آنها حل نشود چاره دیگری وجود دارد؟ باید همدیگر را تحمل کنند چون الان وقت عوض کردن هیچ کدام از آنها نیست. شرایط الان طوری است که بین بد و بدتر باید یکی را انتخاب کنیم.

او درباره عملکرد حسینی در فصل جاری لیگ برتر تصریح کرد: با فشاری که ابتدای فصل روی حسینی وجود داشت توانست عملکرد خوبی داشته باشد. حسنی چند سال است که در استقلال حضور دارد و در جام جهانی باز کرده است و با عملکردش توانست جواب منتقدان را بدهد.

شکوری در پایان درباره پیش بینی‌اش از داربی پیش رو گفت: زود است درباره داربی صحبت کنیم اما این را بگویم نتیجه داربی در سرنوشت مدیریت و کادرفنی تاثیرگذار است.

 • 17
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش