سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
۰۷:۵۲ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۶۸۶
لیگ برتر و جام حذفی

علی سامره در استقلال ماندگار شد/ نکونام درباره جواد کیا تغییر موضع داد

جلسه مدیرعامل و سرمربی استقلال با حضور پیشکسوتان/ خطیر: اعتراض نکونام برای منفعت خودش نبود

آخرین اخبار باشگاه استقلال,جلسه مدیرعامل و سرمربی استقلال با حضور پیشکسوتان
مدیرعامل و سرمربی استقلال پس از شرکت در نشست مشترک با پیشکسوتان استقلال در جلسه‌ای دو نفره و خصوصی بر ضرورت همدلی و اتحاد در مجموعه آبی تاکید کردند.

به گزارش رسانه باشگاه استقلال، جلسه هم اندیشی علی خطیر مدیرعامل و جواد نکونام سرمربی استقلال با حضور پیشکسوتان پرافتخار باشگاه از جمله علی جباری، حسن روشن، شاهرخ بیانی و ایمان عالمی برگزار شد.

قرار بود نصرالله عبداللهی پیشکسوت محبوب استقلال نیز در این نشست هم اندیشی حاضر باشد که به دلیل مشکلات شخصی از حضور در جلسه عذرخواهی کرد.

علی جباری و حسن روشن پس از شنیدن صحبت‌های علی خطیر و جواد نکونام، مدیرعامل و سرمربی استقلال را به وحدت رویه و اتحاد بیشتر دعوت کردند و شاهرخ بیانی و ایمان عالمی نیز از مدیرعامل و سرمربی استقلال خواستند دوشادوش هم برای سربلندی استقلال و رضایت هوادار گام بردارند.

مدیرعامل و سرمربی استقلال نیز بعد از رفع سوتفاهم‌ها، از پیشکسوتان و بزرگان استقلال به دلیل حسن نیت‌شان قدردانی کردند.

علی خطیر و جواد نکونام همچنین بعد از پایان جلسه هم اندیشی، نشست خصوصی و دو نفره‌ای را برگزار کردند که خروجی آن، اتحاد و صمیمیت بیشتر بود.

علی خطیر و جواد نکونام با تاکید بر اینکه کنار هم برای موفقیت استقلال تلاش خواهند کرد، به هواداران و پیشکسوتان استقلال اطمینان خاطر دادند که اتحاد و همدلی خانواده استقلال پایدار خواهد ماند.

***

خطیر: اعتراض نکونام به خاطر استقلال است نه منفعت شخصی

علی خطیر مدیرعامل استقلال بعد از برگزاری جلسه مشترک با جواد نکونام و برخی پیشکسوتان قصد داشت بدون انجام مصاحبه کمپ ناصر حجازی را ترک کند، اما وقتی با اصرار خبرنگاران روبه‌رو شد، از خودروی خود پایین آمد و دقایقی به سوالات مطروحه پاسخ داد.

مشروح صحبت‌های مدیرعامل استقلال را در ادامه می‌خوانید:

سوءتفاهمات برطرف شد

خدا را شکر جلسه خوبی داشتیم. پیشکسوتان هم زحمت کشیدند و تشریف آوردند. صحبت‌های خوبی شد و سوءتفاهماتی وجود داشت که برطرف شد. ان‌شاءالله همه با هم همدل جلو می‌رویم.

همه مشکلات فوتبال ایران در بحث مالی است

مشکلات فوتبال ایران همیشه مالی است. ان‌شاءالله مشکلات مالی فوتبال ایران هم حل شود. بخشی از این مشکلات به خاطر گره‌های قانونی است که در امر کسب درآمد در فوتبال وجود دارد. ان‌شاءالله مجلس و دولت و همه کمک کنند تا این مشکلات حل شود و اگر این مشکلات حل شود، بقیه حواشی هم برطرف می‌شود.

اضافه شدن اعضای هیات مدیره؟

من در جریان این قضیه نیستم. همیشه تقویت چیز خوبی است، ان‌شاءالله آقای وزیر هم کمک می‌کند و ان‌شاءالله هیات مدیره و تیم قوی شود و بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

عدم جذب بازیکنان مدنظر نکونام؟

چنین چیزی نبوده است؛ از اول هم اینگونه نبود، اینها مسائلی بود که در رسانه به این شیوه انتشار پیدا کرد. نمی‌توانم بگویم سوءتفاهم نبوده، قطعا سوءتفاهم بوده که منجر به این جلسه شده است. خدا را شکر تمام سوءتفاهمات برطرف شد.

اعتراض نکونام، برای منفعت خودش نبود

آقای نکونام اگر هم اعتراضی داشت، اعتراض شخصی نبود. اعتراض تیمی بوده است. در برنامه تلویزیونی هم گفتم اعتراض شخصی و برای منفعت خودش اعتراض نمی‌کند. ایشان دنبال موفقیت تیم است و طبیعی است که اعتراض کند.

تمام مسائل را با نکونام چک کردیم

نشستیم و صحبت کردیم. حرف‌های ایشان هم منطقی بود. دیدید وقتی آن جلسه هم تمام شد، دو سه ساعت با آقای نکونام بیشتر صحبت کردیم تا تمام موارد را با هم چک کنیم. ان‌شاءالله بتوانیم یک بخش زیادی از آن را مرتفع کنیم تا در مسیر موفقیت باشگاه استقلال گام برداریم.

بازگشت علی سامره به تیم؟

همه تیم همچنان پرقدرت کنار یکدیگر هستیم.

-در این قسمت یکی از خبرنگاران پرسید که حتی تیم رسانه‌ای آقای نکونام هم شامل این "همه" می‌شود. خطیر پاسخ داد: «همه، همه تیم».

تعطیلی طولانی مدت لیگ برتر؟

دوستان در سازمان لیگ هم محدودیت‌های خاص خودشان را داشته‌اند؛ به هر حال مسابقات المپیک آسیایی و همچنین لیگ قهرمانان بود و بحث فیفادی برای تیم‌های ملی هم وجود داشت. جام ملت‌های آسیا هم در پیش است. برنامه ریزی با وجود این چهار محدودیت کار راحتی نیست. ما خوشحال نیستیم که تیممان تقریبا بیش از یک ماه بازی نکرد. از آنطرف باید به محدودیت‌ها هم نگاه کنیم. چون با این شرایط سخت است.

ثبت قرارداد گوستاوو بلانکو؟

قراردادش کاملا رسمی شده و ان‌شاءالله کار ثبت قرارداد او نیز یکی دو روز دیگر رسمی می‌شود.

مشکل سعید مهری؟

حل می‌شود؛ تمام مشکلات باید دانه دانه و با تدبیر و تامل و با حوصله حل شود.

بدهی‌های سنگین فیفایی؟

متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات ما الان پرونده‌هایی است که هر روز می‌رسد. ما درس هم از گذشته نمی‌گیریم. ما می‌دانیم اگر دو ماه به بازیکن خارجی حقوق ندهید، این اتفاقات می‌افتد. قبول دارم محدودیت وجود دارد اما... نمی‌دانم چه بگویم! چیزی ندارم بگویم. حکمی است که آمده است.

درباره حکم سیلوا توضیح دهید

دیشب نزدیک به ۸۴۰، ۸۵۰ هزار دلار حکم آقای سیلوا به دستمان رسید. ان‌شاءالله اعتراض می‌کنیم، اما خودتان می‌دانید این حکم در اثر عدم پرداخت حقوق بازیکنان حاصل شده است.

شما بدهی نمی‌گذارید؟ 

تمام تلاشم این است که اگر مشکلی از باشگاه استقلال را مرتفع نکردم، مشکلی به آن اضافه نکنم.

***

درخواست برای افزایش اعضای هیات مدیره استقلال

پیشکسوتان باشگاه استقلال خواهان افزایش تعداد اعضای هیات مدیره این باشگاه شدند.

بعد از تمرین عصر دیروز استقلال در محل کمپ ناصر حجازی برخی پیشکسوتان باشگاه از جمله حسن روشن، نصرالله عبداللهی ، شاهرخ بیانی و ... جلسه‌ای را با علی خطیر و جواد نکونام برگزار کردند و باعث شدند مدیرعامل و سرمربی استقلال بی‌پرده صحبت‌های خود را مطرح کنند و سوءتفاهم‌ها برطرف شود.

در بخشی از جلسه امروز موضوعات مالی باشگاه استقلال بار دیگر وسط کشیده شد و پیشکسوتان خواهان آن شدند تا علی خطیر و همکارانش تمام تلاش خود را برای تامین منابع مالی تا حل مشکلات به کار بگیرد.

پیشکسوتان حاضر در جلسه همچنین خواهان آن شدند تا تعداد اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال اضافه شود. در حال حاضر علی خطیر، مهدی افضلی، مهدی حیدرزاده، فرشید سمیعی و علیرضا خانی ۵ عضو هیات مدیره استقلال هستند که پیشکسوتان باشگاه در راستای حل مشکلات مالی به دنبال اضافه شدن دو عضو دیگر شده‌اند.

بر اساس اعلام شاهرخ بیانی پیشکسوت استقلال قرار بر این است آنها پیشنهاد افزایش تعداد اعضای هیات مدیره این باشگاه را به کیومرث هاشمی وزیر ورزش اعلام کنند تا او اقدامات لازم را در این باره صورت بدهد.

***

علی سامره در استقلال ماندگار شد

علی سامره در جلسه یکشنبه شب پیشکسوتان باشگاه استقلال با نکونام و خطیر حضور یافت تا ماندگار شدن او نیز قطعی شود.

موضوع اختلاف علی سامره و جواد نکونام از مدت‌ها قبل باعث شده تا سرپرست استقلال در تمرینات این تیم حضور نداشته باشد. در روزهای گذشته بحث‌های زیادی درباره حل اختلافات سرپرست و سرمربی استقلال مطرح بود و در این بین صحبت‌هایی نیز رد و بدل شد، اما یک اتفاق عجیب باعث شد تا بازگشت سامره به تمرینات بازهم به تاخیر بیفتد.

ماجرا از این قرار است حسن روشن پیشکسوت استقلال که ازقضا دوستی نزدیکی هم با پدر جواد نکونام دارد، چند سال قبل به دلیل مصاحبه‌ای که درباره علی سامره انجام داد با شکایت سرپرست کنونی آبی ها با جریمه نقدی و شلاق محکوم شد. روشن در روزهای گذشته در صحبت‌هایی با نکونام و خطیر داشت، خواهان جدایی علی سامره از نیمکت استقلال شده بود. روشن امروز هم طی مصاحبه‌ای شدیدا به علی سامره تاخت و اعلام کرد که اگر مرده باشد، می‌توانند سامره را در سمتی سرپرستی استقلال نگه دارند!

با وجود این حواشی اما علی سامره که مورد حمایت علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال است، در جلسه امروز پیشکسوتان با خطیر و نکونام حضور داشت و جالب اینکه با حسن روشن هم رودررو شد!

در این جلسه علی خطیر موضع خود را درباره سامره اعلام کرد؛ مدیرعامل استقلال که در روزهای گذشته نیز از سامره حمایت کرده بود، امروز روی این مسئله تاکید داشت. خطیر بعد از پایان جلسه نیز با اشاره به وضعیت سامره گفت: «همه تیم همچنان پرقدرت کنار یکدیگر هستیم.»

قرار است سامره و نکونام جلسه‌ای را با هم داشته باشند و درباره برخی موضوعات صحبت کنند. با این حال بازگشت سامره به تمرینات استقلال منوط به موافقت سرمربی آبی‌هاست و باید دید در این خصوص چه اتفاقاتی را شاهد هستیم.

***

نکونام درباره جواد کیا تغییر موضع داد

محمدجواد کیا دروازه‌بانی که پیش از این جواد نکونام از حضور در تمرینات او را منع کرده بود، قراردادش را امضا کرد.

آخرین اخبار باشگاه استقلال,جلسه مدیرعامل و سرمربی استقلال با حضور پیشکسوتان

بعد از جدایی سینا سعیدی‌فر از استقلال و حضور او در شمس آذر قزوین مدیران باشگاه استقلال اقدام به آوردن جواد کیا که یک دروازه‌بان زیر ۲۳ سال است، کردند.

این مسئله موجب ناراحتی جواد نکونام شد؛ سرمربی استقلال اعلام کرد که حضور کیا در استقلال بدون هماهنگی با او بوده و به همین خاطر اجازه انجام تمرینات توسط این دروازه‌بان را نداد.

حالا با گذشت چند هفته از این ماجرا و بعد از مراسم آشتی‌کنان علی خطیر و جواد نکونام، سرمربی آبی‌ها به حضور کیا در جمع شاگردانش رضایت داد و این دروازه‌بان در پستی اینستاگرامی ضمن انتشار عکس خودش با پیراهن استقلال از حل مشکلش خبر داده است.

کیا در این خصوص در صفحه شخصی‌اش نوشت: «سلام خدمت همه هواداران بزرگ باشگاه استقلال تهران، خیلی خوشحالم که دوباره خداوند لایق دانست برای دومین بار در خدمت تیم محبوبم باشم. به امید یک فصل خوب و قهرمانی در کنار شما هواداران آبی دل. در نهایت تشکر می‌دانم از همه عزیزانی که در این مدت همه جوره به بنده لطف داشتند و کنارم بودند.»

گفتنی است جواد نکونام در مصاحبه دو هفته پیش خود با فوتبال برتر اعلام کرده بود که جوادکیا را از نظر فنی قبول دارد، اما چون بدون هماهنگی به تمرین رفته، اجازه تمرین کردن به او را نداده است. در جلسه امشب اما نکونام درباره این دروازه‌بان جوان تغییر موضع داد و او به تمرینات برمی‌گردد.

***

خانی: ما به نشست جواد نکونام و خطیر دعوت نشدیم

دیشب جلسه‌ای با حضور تعدادی از پیشکسوتان استقلال، علی خطیر سرپرست باشگاه و جواد نکونام سرمربی این تیم برگزار شده است. در این جلسه اعضای هیئت مدیره استقلال حضور نداشتند، در حالی که پیش از جلسه گفته می‌شد آنها نیز همراه مدیرعامل به کمپ مرحوم حجازی می روند.

علیرضا خانی عضو هیئت مدیره استقلال در این باره به تسنیم گفت: ما فقط در رسانه‌ها خبر برگزاری جلسه را دیدیم و از ما برای حضور در کمپ حجازی دعوت نشد، بنابراین از جزئیات جلسه بی اطلاع هستیم.

 • 15
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۷ آذر
  جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان آلمان
  ۱۲:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - جوهور دارالتعظیم
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پاتوم تایلند - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اینچئون - یوکوهاما مارینوس
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  مس سونگون - داماش گیلان
  ۱۴:۰۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - نفت و گاز گچساران
  ۱۴:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - کایا فیلیپین
  ۱۵:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان فرانسه - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - آخال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - مومبای سیتی
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نمنگان - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  شاختار - آنتورپ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لاتزیو - سلتیک
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - پورتو
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  فاینورد - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آث میلان - دورتموند
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  پاری سن ژرمن - نیوکسل
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - لایپزیش
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  یانگ بویز - ستاره سرخ بلگراد
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۸ آذر
  لیگ قهرمانان آسیا
  کیچه هنگ کنگ - چونبوک موتورز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پوهانگ استیلرز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - ووهان تری تاونز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - لاین سیتی سیلرز
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - منچستریونایتد
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - آیندهوون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - سالزبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - اینتر
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - یونیون برلین
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - ناپولی
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - لانس
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - کپنهاگن
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش