چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۳۶ - ۲۰ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۳۹۳
لیگ برتر و جام حذفی

مورایس: رقابت بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع لیگ لذت‌بخش خواهد شد

گل‌محمدی: سر پرسپولیس در نقل و انتقالات کلاه رفت/ برابر سپاهان ۱۱ نفر می‌شویم که بازی کنیم!

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید شرایط نقل و انتقالات تیمش نسبت به رقبا مساوی نبوده ولی از بازیکنانش خواسته «کیفیت‌شان را به هر نحوی ارائه دهند» چون با «از خودگذشتگی» می‌توانند ادامه دهند.

به گزارش فارس، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان گفت: از تک تک هوادارانی که امروز از ما استقبال کردند، مخصوصا هواداران پرسپولیس تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم همیشه تقابل پرسپولیس و سپاهان، یک تقابل جذاب و دیدنی بوده و همیشه شاهد یک بازی با کیفیت از ۲ تیم بودیم. سابقه بازی‌ها نشان می‌دهد، همیشه این مسابقه تماشاگر پسند بوده است و با توجه به اینکه هر ۲ تیم دارای بازیکنان باکیفیت، تکنیکی و خوبی هستند و همچنین تیم سپاهان که کادر فنی خوب و با درایتی است، شاهد بازی خوبی، جذاب و دیدنی از طرف ۲ تیم خواهیم بود.

*به دنبال گرفتن ۳ امتیاز از سپاهان هستیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: امیدوارم نتیجه بازی، نتیجه‌ای باشد که ما به دنبالش هستیم که آن هم گرفتن ۳ امتیاز است و دوم اینکه بتوانیم نمایش خوبی داشته باشیم. با توجه به شرایطی که وجود دارد، سعی کردیم بعد از بازی سنگینی که مقابل استقلال تاجیکستان، ریکاوری خوب داشته باشیم. در این چند روز کارهای تاکتیکی و ریکاوری انجام دادیم و فرصت نداشتیم کار خاص دیگری انجام دهیم.

*بازیکنان پرسپولیس همیشه نشان دادند، مرد روزهای سخت هستند

گل محمدی اظهار داشت: بازیکنان پرسپولیس همیشه نشان دادند که مرد روزهای سخت هستند و در شرایط سخت می‌توانند تصمیم‌های خوبی بگیرند و عملکرد خوبی از خود نشان دهند. همیشه خودم از این نگرش و رویکرد آنها، نگاهی مثبت دارم. من از بچه‌های خودم یاد گرفتم که در شرایط سخت و حساس، چگونه از همدیگر حمایت کنیم و بتوانیم از این شرایط سخت عبور کنیم. امیدوارم بازی خوب و دیدنی و همراه با ۳ امتیاز برای ما باشد. امیدوارم هر تیمی که از لحاظ فنی حق‌ش است، بتواند برنده بازی باشد.

* بدون شک، گروه ما سخت‌ترین گروه در آسیاست

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد تیمش در آسیا گفت: بازی با استقلال بازی راحتی نبود. تیم الدحیل نیز در آنجا متوقف شد و استقلال از آنها نیز توانست امتیاز بگیرد. ما هم در گروهی هستیم که هر ۴ تیم، تیم‌های باکیفیتی هستند و بدون شک سخت‌ترین گروه آسیا، گروه ماست. از آن طرف نیز اتفاقاتی رخ داد و بعضی از بچه‌ها، متاسفانه مبتلای به ویروس آنفولانزا شدند و چند نفری هنوز درگیر هستند. ۲-۳ مصدوم هم داریم ولی ما یک تیم هستیم. همه بازیکنان، حتی آن جوانی که از پایه به اینجا آمده با توجه به نگرش به مسابقات، می‌تواند به تیم کمک کند. من به تک‌تک بازیکنانم ایمان و اعتقاد دارم و مطمئنم همه بازیکنان پرسپولیس کیفیت خوبی دارند و می‌توانند به تیم کمک کنند.

* به خاطر محدودیت‌ها خواسته کادر فنی و هواداران اجابت نشد

گل محمدی در خصوص روحیه تیمی پرسپولیس اظهار داشت: همیشه پرسپولیس برای تمام مسابقات، هدفش کسب ۳ امتیاز و پیروزی است. بازیکنان ما نشان دادند در این چندساله، مخصوصا سال گذشته، از چه کیفیتی برخوردار هستند. هدف ما بعد از اینکه لیگ پارسال به اتمام رسید این بود که تیم خودمان را نگه داریم و بتوانیم تیم را تقویت کنم. با توجه به محدودیت‌هایی که وجود داشت به یکسری مشکلات خوردیم. انتظار خیلی‌ها این بود که پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالات فعال‌تر باشیم. به خاطر محدودیت‌ها خواسته کادر فنی و هواداران اجابت نشد. ما همیشه وقتی کنار هم بودیم، توانستیم نتیجه خوبی بگیریم. فوتبال است و بالا و پایین زیاد داریم. یک تیم ممکن است در شرایطی قرار گیرد که نتواند آن نتایج دلخواه را بدست آورد. باید سعی کنیم از این مرحله عبور کنیم.

* فقط سر پرسپولیس کلاه رفت

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص استفاده از بازیکنان رده‌های پایه تاکید کرد: با توجه به شرایطی که در پنجره نقل و انتقالات برای ما به وجود آمد، شرایط مساوی با سایر تیم‌ها نبود. تیم‌های دیگر هر بازیکنی که کادر فنی می‌خواست و روی هر بازیکنی که دست می گذاشت را گرفتند. حالا مشکلاتی به وجود آمد ولی در هر صورت آخر سر، قرارداد آنها ثبت شد. ما انتظار داشتیم این اتفاق برای پرسپولیس هم بیفتد ولی در آخر فقط سر پرسپولیس کلاه رفت. متاسفانه نتوانستیم به آن خواسته خود برسیم. برای پرسپولیس هم فقط اتفاق نیفتاد. وقتی می‌گویم فقط، پرسپولیس را دارم با تیم‌های مدعی قهرمانی مقایسه می‌کنم.

* کمبودها با تلاش و از خود گذشتگی بیشتر جبران می‌شود

وی ادامه داد: در شرایطی قرار گرفتیم که مجبور شویم بازیکنی که آن کیفیتی که ما می‌خواستیم را نتوانیم جذب کنیم. اگر بخواهم در خصوص این موضوع صحبت کنم، باید به حاشیه بروم و در خصوص این موضوع حرف بزنم. شاید روزی وقت شود، در خصوص این موضوع حرف بزنم. چیزی که مهم است، این بوده که ما با این بازیکنان وارد مسابقات شدیم و از آنها می‌خواهم به هر نحوی کیفیت خود را ارائه کنند. بیشتر باید تلاش کنیم و کمبودها را باید با تلاش و از خودگذشتگی بیشتر می‌توانیم جبران کنیم. این راه را ادامه می‌دهیم تا ببینیم خدا چه می‌خواهد.

*شکست سپاهان در اصفهان کار راحتی نیست ولی این کار از پرسپولیس برمی‌آید

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: با تیمی با کیفیت ، خوب و فنی بازی داریم. آن هم در زمان آنها. شکست سپاهان در اصفهان کار راحتی نیست ولی از بازیکنان پرسپولیس این کار برمی‌آید. فردا از بازیکنانمان می‌خواهیم با تمام وجودشان بازی کنند. به اینجا نیامدم که کری بخوانم، دنبال این داستان‌ها نیستم. با توجه به روحیه‌ای که از بازیکنان دیدم، احساس می‌کنم، فردا عملکرد خوبی را داشته باشیم.

*برابر سپاهان ۱۱ نفر می‌شویم که بازی کنیم!

گل محمدی در انتها در خصوص وضعیت بازیکنانش گفت: برابر سپاهان ۱۱ نفر می‌شویم که بازی کنیم! و ان‌شاءالله بازی خوبی انجام می‌دهیم.

***

مورایس: دیدار سپاهان - پرسپولیس پُر از شور و هیجان است/ حمایت از تیم ما باید واقعی باشد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: رقابت بهترین خط حمله و خط دفاع لیگ برتر بسیار لذت بخش خواهد شد.

ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار سپاهان - پرسپولیس اظهار داشت: مسابقه‌ای را پیش رو داریم که همه دوست دارند آن را تماشا یا در آن بازی کنند. دیدار سپاهان - پرسپولیس پُر از شور و هیجان است و یکی از بازی‌های قوی لیگ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به هوادارانی که برای تماشای مسابقه به ورزشگاه نقش جهان می‌آیند، بیان کرد: همانطور که از بازیکنان انتظار بازی خوب و عادلانه‌ای دارم، انتظار دارم که هواداران هم تیم‌های محبوب خودشان را تشویق کنند. سپاهان از هواداران زیادی برخوردار است و انتظار داریم تماشاگران پرسپولیس هم به ورزشگاه نقش جهان بیایند. امیدواریم هواداران با آرامش و صلح وارد استادیوم شوند و ورزشگاه را با صلح و آرامش ترک کنند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم پیرامون تقابل بهترین خطوط دفاع و حمله لیگ تصریح کرد: طبیعی است که دوست داریم هیچ گلی دریافت نکنیم. باید ببینیم چگونه می‌توانیم فرمول این کار را پیدا کنیم و بازی دفاعی خودمان را بهبود ببخشیم. بازی لذت‌بخشی خواهد شد و هواداران می‌توانند از آن لذت ببرند. نمی‌توانیم قبل از مسابقه در این باره صحبت کنیم و امیدوارم بودم شما بعد از بازی نیز کنارمان حضور داشتید و این سؤال را می‌پرسیدید.

مورایس در پاسخ به این پرسش که برای دیدار با سپاهان چه قولی به هواداران سپاهان می‌دهد، خاطرنشان کرد: قولی نمی‌دهم. گاهی می‌شنویم که خدا هم هیچ قولی نداده که نمی‌دانم درست است یا غلط! ما تمام تلاش خودمان را در زمین خواهیم کرد.

وی درباره درخشش محصولات باشگاه سپاهان در دیدار تیم نوجوانان ایران مقابل برزیل گفت: اجازه بدهید مثبت باشم. من هنوز با آکادمی مشکل دارم. گل‌های جذابی در دیدار با برزیل به ثمر رسید و بازی احساسی و خیلی خوبی را دیدیم. خیلی خوشحال هستم که دو بازیکن آکادمی سپاهان گلزنی کردند که این نشان می‌دهد استعداد داریم. باید به آنها توجه کنیم و ببینیم چه اتفاقی در آینده می‌افتد. به آنها و همه کسانی که هر روز با بچه‌ها کار می‌کنند، تبریک می‌گویم.

سرمربی سپاهان در ادامه اظهارات خود عنوان کرد: نمی‌خواستم از این لحظه برای چنین صحبتی استفاده کنم. ما بازیکنان خوبی در آکادمی داریم و برخی اوقات شاید انتظار بیشتر یا کمتری نسبت به برخی از بازیکنان آکادمی داشته باشیم. در همه لیگ‌های دنیا تیم‌هایی هستند که آکادمی دارند و بازیکنان خوبی در آکادمی بازی می‌کنند.

مورایس با اشاره به اظهار نظر علیه سه بازیکن تیم سپاهان اظهار داشت: در یک باشگاه ورزشی باید از همه بازیکنان حمایت شود و به همه بازیکنان احترام بگذارند؛ چه از طرف رئیس آکادمی یا سایر افراد باشگاه. من اینگونه رفتار می‌کنم و امیدوارم آنها هم اینگونه رفتار کنند. این را نسبت به یکی از افراد آکادمی باشگاه می‌گویم که از نیلسون جونیور، هادی محمدی و سیاوش یزدانی انتقاد کرد.

وی در مورد توقف پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا و تأثیر این نتیجه در بازی با سپاهان تصریح کرد: میان رقابت در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر تفاوت وجود دارد. بازی‌های دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا، تأثیر مستقیمی بر این مسابقه ندارد. با این حال خوشحال هستیم که ۹ گل (مقابل آلمالیق) به ثمر رساندیم و زدن ۹ گل در هیچ رقابتی ساده نیست. اصلاً خوشحال نیستم که پرسپولیس مساوی کرد.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه پرسپولیس نماینده ایران بود، گفت: ما باید همه با هم، هر کاری انجام بدهیم تا از تیم‌های ایرانی که در رقابت بین‌المللی حاضر می‌شوند، حمایت شود. ما از تیم زیر ۱۷ سال ایران حمایت می‌کنیم و باید همان کار را برای نساجی، پرسپولیس و سپاهان انجام بدهیم. قبل از بازی با آلمالیق، با رئیس فدراسیون فوتبال دیدار کردیم و او گفت از سپاهان به‌صورت کامل حمایت می‌کند. این حمایت باید واقعی باشد و از این رفتار فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم.

 • 11
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۸ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ساکرامنتو کینگز - میامی هیت
  ۰۶:۳۰
 • فینال لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - مهرسان تهران
  ۱۲:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - نساجی مازندران
  ۱۴:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - دریا بابل
  ۱۵:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - ملوان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - سپاهان
  ۱۷:۱۵
 • جام حذفی ترکیه
  آنکاراگوچو - فنرباغچه
  ۲۱:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  بورنموث - لسترسیتی
  ۲۳:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  بلکبرن - نیوکسل
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  لوتون - منچسترسیتی
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۹ اسفند
  جام حذفی اسپانیا
  رئال سوسیداد - مایورکا
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - فیلادلفیا
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اوکلاهاما سیتی تاندر - هیوستون راکتس
  ۰۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  تراکتور - استقلال خوزستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - مس رفسنجان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - هوادار
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - پرسپولیس
  ۱۷:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - ناپولی
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  چلسی - لیدز
  ۲۳:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - آتالانتا
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  ناتینگهام فارست - منچستریونایتد
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  لیورپول - ساوتهمپتون
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش