جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۰۷ - ۲۳ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۱۳۹۳
لیگ برتر و جام حذفی

بیرانوند: با VAR این بازی را درآوردند/ عالیشاه: پنالتی ما را نگرفتند

صحبت‌های بازیکنان پرسپولیس پس از دربی ۱۰۲/ نعمتی: داور می‌خواست بازی را مساوی درآورد!

دیدار پرسپولیس و استقلال,صحبت‌های بازیکنان پرسپولیس پس از دربی 102
مدافع چپ پرسپولیس معتقد است که صحنه منجر به پنالتی استقلال، صد درصد پنالتی نبوده است.

به گزارش ایسنا، علی نعمتی پس از دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال که با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و گل استقلال با پنالتی نعمتی روی رضاوند به دست آمد، اظهار کرد: صحنه پنالتی را دیدم، صد درصد پنالتی نبود. فقط داور به دلیل صحنه قبلی که چک کرده بود، پنالتی گرفت تا بازی را مساوی در بیاورد و امیدوار هستم یک جواب قانع کننده بدهد.

او ادامه داد: دیدیم که در صحنه داور دو متری ما قرار داشت و پنالتی اعلام نکرد اما ۱۰ دقیقه بعد پنالتی اعلام کرد و می‌گویم پنالتی نبود و از همه بازیکنان و هواداران عذرخواهی می‌کنم و امیدوار هستم بتوانم جبران کنم.

واکنش ترابی به استفاده از VAR در داربی: ما ضرر کردیم!

مهدی ترابی پس از پایان بازی در جمع خبرنگاران بیان کرد: باید تمرکز خود را تا آخر بازی حفظ می کردیم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. صحنه پنالتی هم مشکوک بود و امیدوارم دوباره این اتفاق رخ ندهد.

ترابی در پاسخ به این پرسش که نظرش در مورد صحنه پنالتی استقلال چیست؟ گفت: چند صحنه بود. هم صحنه پنالتی استقلال و همه صحنه دقیقه ۶۰ که حامدی فر باید اخراج می‌شد و هم در نیمه اول که روی شهاب زاهدی پنالتی گرفته نشد اما دیگر حرف زدن در مورد این صحنه ها فایده ندارد. الان دیگر پنالتی  برای استقلال گرفته شد و بازی به تساوی رسید و ما متضرر شدیم. 

او در مورد وجود VAR در داربی گفت: من کارشناس داوری نیستم اما به نظرم ما در این بازی ضرر کردیم. صحنه‌ای که روی پیمان بابایی اتفاق افتاد اصلا نیاز نبود به VAR برود اما متاسفانه این اتفاق ها رخ داد. در آخر هم یک پنالتی گرفتند.

ترابی افزود: البته حضور دائمی VAR خیلی خوب است و اشتباهات کمتر می شود اما به نظرم باید به تصمیمات داور هم احترام بگذاریم.

بازیکن پرسپولیس در مورد امیدواری خود به قهرمانی این تیم تصریح کرد: اوضاع خوب است و ما بازی عقب افتاده داریم و اگر ببریم به رده دوم می آییم. قطعا در نیم فصل دوم بهتر می‌شویم. قطعا تلاش می‌کنیم که دوباره بتوانیم جام ببریم.

واکنش عجیب بازیکن پرسپولیس به نتیجه داربی: فقط می‌توان لبخند زد!

فرشاد فرجی پس از پایان بازی در جمع خبرنگاران بیان کرد: بازی خوبی بود و به نظرم ما بهتر بازی کردیم و مستحق برد بودیم اما نشد. برخی چیزها دست ما نیست. بچه ها تلاش خودشان را کردند و فقط می توان لبخند زد. 

 او ادامه داد: الان اگر بخواهیم حرفی بزنیم، قوانینی گذاشتند که محرومیت و جریمه های سنگین نقدی دارد.  به نظرم لبخند گویای همه چیز است.

فرجی در پاسخ به این پرسش که اعتقاد ندارد صحنه دوم پنالتی بود؟ تصریح کرد: نظر شخصی‌ام را می گویم و صحنه را بازبینی کنید، همه چیز مشخص است.تازه ما متوجه شدیم چرا استقلالی ها اینقدر اصرار داشتند که VAR بیاید. ما مستحق تساوی نبودیم و برد کمترین حق ما بود.

او در مورد تعویض زودهنگام پرسپولیس و خسته بودن بازیکن این تیم تاکید کرد: این را قبول ندارم. ما هر چهار، پنج روز  بازی داریم و اکثر تعویض های ما بخاطر خستگی‌های زودهنگام است. ما تلاش خود را کردیم و همه بچه ها از جان و دل مایه گذاشتند. بازی تمام شد اما اگر فیلم مسابقه را ببینید متوجه همه چیز می شوید و نیاز نیست از ما سوال کنید. 

فرجی در مورد تنشی که بین او و بازیکن استقلال پس از تساوی بازی رخ داد، گفت:  دلیلی ندارد راجع به تیم حریف حرف بزنم و من در مورد تیم خودمان صحبت می کنم. من فقط بعد از گل به بازیکن حریف گفتم باید احترام هوادار تیم رقیب را داشته باشد. به نظرم در جو بازی قرار گرفتند و تساوی برایشان ارزشمند بود و دور افتخار هم زدند. البته حق هم داشتند. 

عالیشاه: پنالتی ما را نگرفتند و بازیکن استقلال اخراج نشد

امید عالیشاه کاپیتان تیم پرسپولیس و زننده تک گل این تیم در داربی ۱۰۲، پس از تساوی بازی در جمع خبرنگاران گفت: به تیم و مجموعه خودمان افتخار می‌کنم. با VAR دیگر سخت نیست این صحنه‌ها را درست سوت بزنند! در نیمه اول روی شهاب پنالتی شد و در دقیقه ۶۰ هم هافبک دفاعی حریف باید اخراج می‌شد. پنالتی هم گرفتند که اصلا پنالتی نبود چون دیدم که برخوردی رخ نداد.

او ادامه داد: وقتی با VAR این صحنه‌ها را اینگونه سوت می‌زنند نمی‌توان کاری کرد و به هواداران خودمان تبریک گفته و افتخار می‌کنم. حقشان برد بود اما ... 

عالیشاه در پاسخ به این سوال که کدام یک از گل‌های خود در داربی را بیشتر دوست دارد؟ اظهار کرد: من گل خودم در فینال حذفی را بیشتر از دو گل دیگرم در داربی دوست دارم.

او درباره درآوردن لباس خود و دور شدنش از مقابل دید بنیادی‌فرداور بازی نیز گفت: ارتباطی به کارت گرفتن نداشت، می‌ترسیدم با توجه به بدعت بدی که در ورزشگاه‌های ما ایجاد شده است. چیزی از سمت سکوها پرت شود.

عالیشاه تاکید کرد: خیلی بد است که هواداران اشیاء مختلفی را به سمت زمین پرتاب می‌کنند و من حتی وقتی آن اتفاقات در بازی با الدحیل هم رخ داد ناراحت می‌شدم. امیدوارم این اتفاقات هرچه زودتر از فوتبال ما جمع شود چون چنین بازی‌هایی را در همه جای دنیا می‌بینید و اصلا خوب نیست. 

کاپیتان پرسپولیس گفت: سنگ‌هایی از سکوها به سمت زمین پرت می‌شد که باور نکردنی بود و حتی وقتی هواداران ما هم این کار را می‌کنند ناراحت می‌شوم. چنین اتفاقاتی را در سایر نقاط جهان نمی‌بینید و آن کسی که چیزی پرتاب می‌کند اگر به بازیکنی برخورد کند آیا آن فرد خودش عذاب وجدان نمی‌گیرد؟ فوتبال و ورزش رسالتش جوانمردی و صلح است و این اتفاقات خوشایند نیست. 

شهاب زاهدی: نمی‌توانم روی پایم بایستم!

شهاب زاهدی مهاجم تیم پرسپولیس پس از تساوی مقابل استقلال در داربی ۱۰۲، اظهار کرد: به هواداران دو تیم خسته نباشید می‌گویم چون احترام به همه همیشه برای من اولویت اول است. به بازیکنان هر دو تیم نیز خسته نباشید می‌گویم که زحمت زیادی کشیدند.

او ادامه داد: حقیقتا راجع به بازی ترجیح می‌دهم صحبت نکنم. من پس از سال‌ها تازه به فوتبال ایران آمده‌ام و در ابتدای فصل درباره داوری‌ها صحبت‌هایی می‌شد اما من هیچوقت در این سالیان زیاد درباره داوری دخالت نکرده‌ام.

مهاجم پرسپولیس گفت: الان هم چیزی نمی‌گویم چون هر حرفی بزنم بعدا علیه خودم استفاده می‌شود، پس صحبت درباره داوری رابه کارشناسان و هواداران فهمیم هر دو تیم می‌سپارم چون اخلاق بالاتر از هر چیزی است. 

او افزود: الان هم مچ پای من خیلی درد می‌کند و واقعا نمی‌خواهم وقت زیادی بگیرم چون وقتی سر پا هستم درد زیادی روی مچ پایم احساس می‌کنم. فقط یک جمله می‌گویم؛ چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است! شب و روزگار خوبی داشته باشید.

گولسیانی: پرسپولیس تیم برتر دربی بود/ فقط ۶۰ دقیقه بازی کردیم!

گئورگی گولسیانی پس از تساوی یک - یک تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: بازی را در سراسر دقایق مسابقه کنترل کردیم و تیم برتر زمین بودیم. البته فرصت‌های زیادی روی دروازه استقلال ایجاد نکردیم و باید این مشکل را حل کنیم.

وی با اشاره به استفاده از کمک داور ویدیویی (VAR) در لیگ برتر کشورمان برای اولین بار گفت: برای فوتبال ایران خوشحال هستم، اما داوران در فوتبال ایران باید پیشرفت کنند و سریع‌تر تصمیم بگیرند. بازی بارها متوقف شد و از جریان می‌افتاد که این مسئله برای فوتبال ما خوب نیست. در این مسابقه به‌جای ۹۰ دقیقه شاید فقط ۶۰ دقیقه بازی کردیم که عجیب است. نمی‌دانم این مسئله چقدر برای فوتبال ایران خوب است.

مدافع پرسپولیس در مورد تصمیم داور مسابقه در اعلام پنالتی به سود استقلال در دقیقه ۷+۹۰ تصریح کرد: نمی‌توانم در این باره صحبت کنم و به تصمیمات داور احترام می‌گذارم. از لحاظ فنی تیم برتر زمین بودیم و نتیجه مسابقه هم قابل قبول بود. از اینکه برتری خودمان را از دست دادیم، ناراحت هستیم. با این حال استقلال هم تیم خوبی است.

بیرانوند: با VAR این بازی را درآوردند
علیرضا بیرانوند پس از تساوی پرسپولیس مقابل استقلال گفت: این دیدار، دیداری بود که بازی در دست ما بود. هواداران پرسپولیس و کسانی که این بازی را دیدند، باید به بازیکنان پرسپولیس افتخار کنند که در چنین بازی سنگینی می‌توانند بازی را کنترل کنند و پاس‌های زیاد می‌دهند. خداراشکر توانستیم استفاده کنیم و گل بزنیم.

وی ادامه داد: می‌توانست بازی را ببریم ولی متاسفانه روی یک صحنه غافل‌گیر شدیم. من قبل از بازی هم به بچه‌ها گفتم که شما تجربه دارید، بازی‌های آسیایی انجام دادیم و مراقب باشید که ویدیوچک آمده و امکان دارد VAR که برای اولین بار است، یکسری تصمیمات بگیرد. این اتفاق هم افتاد.

دروازه‌بان پرسپولیس اظهار داشت: ما پس از بازی صحنه‌ها را در رختکن دیدیم. می‌شد خطایی که روی شهاب(زاهدی) شد، می‌توانست اخراج داشته باشد. VAR برای چنین چیزی است وقتی داور نمی‌بینید.مثلا یک پنالتی می‌توانست برای ما بگیرد. این بازی هم تمام شد و نمی‌توان به داوری هم ایراد گرفت. داوری بود که خودش هم تنها نبود و یک VAR در کنارش بود. متاسفانه پنالتی را گرفت و استقلال نیز که برای نباختن آمده بود، به نتیجه رسید. استقلال می‌خواهد با تیم‌های مدعی مثل پرسپولیس نبازد که به این هدفش رسید و تبریک می‌گویم. هواداران بازی خوبی دیدند. امیدوارم بتوانیم در دربی برگشت جبران کنیم.

دروازه‌بان پرسپولیس اظهار داشت: من گفتم که طولانی‌ترین VAR دنیا را باید VAR دربی نامگذاری کنیم. این اتفاق باید در کتاب گینس ثبت شود. هر اتفاقی که می‌افتاد ۴-۵ دقیقه صبر می‌کردند. یک صحنه‌ای که الان در رختکن دیدم، فکر کنم محمدرضا احمدی گزارشگر بازی بود که او زودتر از داور علاقه داشت که VAR برود. زودتر از داور می‌گفت که پنالتی بود و باید داور برود و چک کند. اینجوری گزارش کردن برای مردم خوشایند نیست. گزارشی بکنیم که مردم لذت ببرند و این اتفاق کار را برای خودت سخت‌تر می‌کند.

بیرانوند در خصوص اینکه آیا از توپ جمع کن ناراحت شده است، گفت: نه من از او عذرخواهی می‌کنم.

وی در خصوص حرکاتش در پایان بازی به سمت هواداران پرسپولیس اظهار داشت: بازی بود که با VAR درآورده شد. با هواداران خودمان بودم. به آنها گفتم که به بازیکنان افتخار کنند. این ویدیوچک همیشه وجود دارد، باید با ویدیوچک یک اتفاقی می‌افتاد.

 • 11
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۲ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آلمانیا آخن - دورتموند
  ۱۳:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - مصر
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
ویژه سرپوش