پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۲۰:۱۸ - ۲۳ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۱۳۹۴
لیگ برتر و جام حذفی

انتقاد چشمی از پرسپولیسی‌ها: اول خودتان را درست کنید بعد حرف از احترام بزنید

صحبت‌های بازیکنان استقلال پس از دربی ۱۰۲/ میرزایی: کدام کارشناس آن صحنه را پنالتی نمی‌داند؟

دیدار استثلال و پرسپولیس,صحبت‌های بازیکنان استقلال پس از دربی ۱۰۲
بازیکن تیم فوتبال استقلال گفت: پنالتی اول خیلی واضح همه صحنه را دیدند. فقط می‌خواهم بدانم کدام کارشناسی می‌خواهد بگوید آن صحنه که داور نگرفت، پنالتی نبود؟ آن صحنه از صحنه دوم خیلی پنالتی‌تر بود.

به گزارش ایسنا، رضا میرزایی، بازیکن تیم فوتبال استقلال پس از تساوی پرسپولیس و استقلال در صد و دومین داربی پایتخت درباره این دیدار اظهار کرد: بازی خیلی خوبی به ویژه در نیمه دوم انجام دادیم‌. موقعیت‌های متعددی برای گلزنی داشتیم و همگی بابت تساوی ناراحتیم.

او افزود: پنالتی اول خیلی واضح بود و همه صحنه را دیدند. فقط می‌خواهم بدانم کدام کارشناسی می‌خواهد بگوید آن صحنه را که داور نگرفت، پنالتی نبود؟

این بازیکن استقلال در پاسخ با اینکه آیا صحنه خطای بازیکن استقلال روی شهاب زاهدی می‌توانست موجب اخراج او شود؟ گفت: آن‌ صحنه را ندیدم ولی در صحنه پنالتی اول پس از بازبینی با VAR نمی‌دانم چه چیز را داور مسابقه نگرفت. آن صحنه از صحنه دوم خیلی پنالتی‌تر بود.

او تاکید کرد: در نیمه دوم پرسپولیس حرفی برای گفتن نداشت و تیممان فوق‌العاده‌ بازی کرد. ناراحتیم که مساوی شد.

میرزایی همچنین درباره شرایط خود تصریح کرد: خوبم و امیدوارم از نیم‌فصل به لیست تیم برگردم. یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارم. دوشنبه هم با آقای خطیر جلسه‌ای داریم که قول دادند مشکلات (پرداختی) را حل کنند.

مهدی‌پور: خداراشکر حق استقلال دوباره ضایع نشد/ صداوسیما جای دلقک بازی نیست!
مهدی مهدی‌پور هافبک تیم استقلال پس از تساوی داربی ۱۰۲، با حضور در جمع خبرنگاران راجع به این بازی گفت: نیمه اول پرسپولیس بیشتر توپ را در اختیار داشت اما موقعیت چندانی به آن‌ها ندادیم. برنامه ما این بود که اگر آن‌ها توپ را هم داشتند موقعیتی به این تیم ندهیم که فکر می‌کنم همین اتفاق هم افتاد و به آن‌ها موقعیت چندانی ندادیم.

او ادامه داد: آن‌ها فقط یک ضربه ایستگاهی داشتند و در ادامه و خصوصا نیمه دوم روند بازی به گونه‌ای بود که می‌توانستیم به گل برسیم اما در یک موقعیت نه چندان خطرناک اشتباه کردیم و گل زدند که کار برای ما سخت شد. 

هافبک استقلال با انتقاد از مجریان صداوسیما گفت: صدا و سیمای یک مملکت جای مسخره بازی و دلقک بازی نیست. مجری نمی‌تواند درباره استقلال با تمسخر صحبت کند و نمک بریزد. صحبت‌های او اصلا در شان صدا و سیما نبود. فکر می‌کنم گفته بودند که بازیکنان استقلال VAR را هم می‌بینند که خوشبختانه امروز VAR بود و خداراشکر که ما VAR را دیدیم که چه شد. اگر نمی‌دیدیم باز هم حق استقلال ضایع می‌شد.

او با انتقاد از داوری بازی گفت: با همه احترام به داور بازی، فکر می‌کنم که باز هم یک پنالتی ما سوخت چون مدافع پرسپولیس دست راست پیمان بابایی را کاملا گرفته بود و نگذاشت او ضربه بزند. از نظر من صد درصد پنالتی بود و خداراشکر حداقل VAR بود حق ما باز هم ضایع نشد. دو سال است که ما می‌گوییم VAR را بیاورید، نه تنها برای داربی، بلکه در همه بازی‌ها باید باشد.

مهدی‌پور با اشاره به اشتباهات داوری در داربی‌های سال‌های گذشته نیز گفت: شما داربی‌های گذشته را ببینید که اگر VAR بود چقدر نتایج فرق می‌کرد. صحنه رودی ژستد دو سال قبل، پای وحید امیری دوست خوب من که پای مهدی قایدی را زد، توپی که به دست گولسیانی خورد در داربی پارسال و ... ، اگر در همه این‌ بازی‌ها VAR بود نتایج خیلی فرق می‌کرد و روی قهرمانی‌ها هم تاثیرگذار بود.

او در پایان تاکد کرد: من این صحبت را از طرف همه بازیکنان استقلال انجام می‌دهم، اگر برخورد در شانی با این مجریان صدا و سیما نشود، بازیکنان استقلال دیگر با هیچ دوربینی از صدا و سیما صحبت نمی‌کنند. 

انتقاد چشمی از پرسپولیسی‌ها: اول خودتان را درست کنید بعد حرف از احترام بزنید
روزبه چشمی پس از تساوی یک - یک استقلال مقابل پرسپولیس در دیدار معوقه از هفته پنجم لیگ برتر، گفت: به لحاظ فنی سرتر بودیم و باید از موقعیت‌های‌‌مان استفاده می‌کردیم. دربی دیداری نیست که ۴،۵ موقعیت بدست بیاورید، بازیکنان ما به راحتی از موقعیت‌ها می‌گذرند. باید بازی را می‌بردیم ولی روی اتفاق بچگانه‌ای که همه انجام دادیم، گل خوردیم.

وی در مورد اینکه پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند بازیکنان استقلال روی هر صحنه اعتراض می‌کردند، گفت: الان با VAR هم یک پنالتی طلبکار هستیم و فرار رو به جلو نکنیم. شک نکنید پنالتی اول پنالتی بود. یکی از کارشناسان در برنامه فوتبال برتر به مجری پیامک داده و گفته در فوتبال روز دنیا دست کشیدن پنالتی نیست. این دیگر قانونی است که آن آقا از خودش در آورده است. اگر اسم این کارشناس را نمی‌آورم برای حفظ احترام است. اگر کارشناسی نمی‌کنیم طرفداری هم نکنیم. اگر قرار است طرفداری کنیم، رها کنیم تا فوتبال راه خودش را برود.

مدافع استقلال در رابطه با اظهارات جواد نکونام گفته است تا زمانی مجریان برخی برنامه‌ها از استقلال عذرخواهی نکنند، نباید با صداوسیما مصاحبه‌ای انجام داد، گفت: به شخصه و خودم باشگاه تلاش کردیم احترام بگذاریم اما اینکه این آقا یک ماه پیش چیزی بگوید و معذرت خواهی ساده کند و برخوردی از سوی صداوسیما نشود، درست نیست. فکر کنم او را تشویق هم کرده‌اند که دوباره چیزی می‌گوید. این مجری به خودش اجازه می‌دهد مزه بریزد. صداوسیما باید این آدم را اخراج کند چون صداوسیما نه شخصی است و نه برای من. این بار چندم است که به باشگاه ما و هواداران بی‌احترامی کرده است. تا زمانی که صداوسیما عذر این آقا را نخواهد و خود او نیز رسماً عذرخواهی نکند دیگر نمی‌توانیم با صداوسیما مصاحبه‌ای انجام دهیم.

چشمی در خصوص اینکه مجریانی نیز هستند که درباره باشگاه پرسپولیس اظهارنظر می‌کنند، یادآور شد: فکر کنم دو، سه سال پیش مجری برنامه‌ای حرفی زد که دیگر او را حتی در خیابان ندیدیم. نمی‌دانم او زنده است یا نه، چون با جمله کوچک، او را اخراج کردند! فکر کنم او را محو کردند و دیگر نمی‌تواند طرفدار فوتبال باشد، آن وقت این آقا ماهی یکبار مزه می‌ریزد، حتماً تشویق شده است که دوباره حرف می‌زند.

وی در مورد نزدیک شدن سپاهان به استقلال در صدر جدول خاطرنشان کرد: بازی‌ها به خاطر برنامه لیگ و آسیا نوسان داشت و نمی‌شد به جدول لیگ نگاه کرد. الان زود است و مهم آخر فصل است. سعی می‌کنیم بهترین نتایج را بگیریم. یکسری کمبودها وجود دارد ولی بازیکنان با غیرت بازی می‌کنند.

مدافع استقلال با اشاره به اظهارات برخی از مسئولان، بازیکنان و مربیان پرسپولیس گفت: یکسری از مسئولان و بازیکنان پرسپولیس حرف از احترام و حفظ حرمت می‌زنند، ولی احترام را دیدیم و دوباره یکی از دوستان‌مان خوشحالی که نباید جلوی هواداران‌مان می‌کرد را، انجام داد. بازیکنان رقیب جلوی هواداران‌شان می‌توانند هر کاری دوست دارند، انجام دهند ولی اینکه پیراهن قرمز را جلوی هواداران ما بگیرید، نه شخصیت است نه احترام.

چشمی گفت: آن بنده خدا که دوباره جلوی هواداران‌مان شادی کرد اسمش نه حرمت است نه احترام. وقتی حرف از احترام می‌زنیم اول بازیکنان خودمان را درست کنیم. کتاب احترام و شخصیت را خیلی خوب باز می‌کنند ولی مسئولان و بازیکنان‌شان خودشان در عمل چیز دیگری هستند. چندین دربی است که بازیکنان و مسئولان‌شان در دربی یکسری کارها انجام می‌دهند. امروز کارشان افتضاح بود و پیراهن را سمت تماشاگران ما گرفتند، در صورتی که بازی تمام نشده بود. اگر پنالتی ما را زودتر می‌گرفتند، بازی را می‌بردیم. پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم از خط نیمه رد نشدند و ما مستحق برد با قاطعیت بودیم. بهتر است خودمان را درست کنیم و سپس از دیگران عیب و ایراد بگیریم.

 • 18
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  -
  ۱۱:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • فوتبال
  سویا - الاتحاد
  ۱۵:۳۰
 • راگبی هفت نفره المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  آرژانتین - کنیا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
 • فوتبال
  آژاکس - ویوودینا
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  بنفیکا - برنتفورد
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۵ مرداد
  اتومبیل رانی
  فرمول ۱ بلژیک - دور اول تمرینی
  ۱۵:۰۰
 • دوستانه
  نورنبرگ - یوونتوس
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اسن - بایرلورکوزن
  ۲۰:۳۰
 • المپیک
  مراسم افتتاحیه - المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  ۲۱:۳۰
 • شنبه ۶ مرداد
  دوستانه
  لیورپول - رئال بتیس
  ۰۳:۰۰
 • والیبال المپیک
  ژاپن - آلمان
  ۱۰:۳۰
 • بسکتبال المپیک
  استرالیا - اسپانیا
  ۱۲:۳۰
 • والیبال المپیک
  ایتالیا - برزیل
  ۱۴:۳۰
 • هندبال ساحلی
  آمریکا - کوبا
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید عراق
  ۱۶:۳۰
 • والیبال المپیک
  لهستان - مصر
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اینتر - لاس پالماس
  ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش