دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
۲۰:۳۸ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۷۱۳
لیگ برتر و جام حذفی

انتقاد نکونام از داور بازی؛ مشخص بود که من باید ببازم

نکونام: وجود دارید به کمپ و رختکن تیم بیایید | تکرار می‌کنم که قطعاً دوست ندارند من نتیجه بگیرم

حمله نکونام به خطیر,اظهارات طوفانی نکونام
جواد نکونام: همه خسته شده‌اند و هیچ جانی برای ما نمانده است. به جای اینکه شمشیر به دست یاران خودمان بدهیم تا بروند بجنگند، شمشیر را از آنها می‌گیریم و خودمان را خلع سلاح می‌کنیم. نیم‌فصل اول همین داستان بود و الان هم همین داستان است.

به گزارش ورزش سه، استقلال در نخستین دیدار از دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با تک گل مهدی مهدی پور از سد صنعت نفت آبادان عبور کرده و صدر جدول را حفظ کند.

جواد نکونام در نشست خبری پس از بازی حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانیم:

* محروم شدیم تا نه سیخ بسوزد نه کباب

در ابتدا این برد را به هواداران استقلال تبریک می‌گویم و جای آنها واقعا در استادیوم خالی بود. به خاطر اینکه نه سیخ بسوزد و نه کباب، تیم ما را هم از حضور هواداران محروم کردند. خوشحالیم که بازی را توانستیم ببریم و ۳ امتیاز را به هواداران تقدیم می‌کنیم.

* تغییر تاکتیک دادیم و توانستیم موقعیت گل ایجاد کنیم

تمام تلاش‌مان را کردیم که بازی خوبی انجام دهیم. می‌دانستیم برای تیمی که شرایط خوبی در جدول ندارد، در نیم‌فصل دوم هر پانزده بازی مرگ و زندگی است. در نیمه دوم تغییر تاکتیک دادیم و توانستیم موقعیت گل ایجاد کنیم. در نیمه اول می‌توانستیم به گل برسیم و گل زودهنگامی که در نیمه دوم زدیم باعث شد موقعیت‌های دیگری به دست بیاوریم و بازی را با اختلاف دو، سه گل ببریم.

* طبیعی بود که نیمه اول خیلی خوب نبودیم

بازی را سخت کردیم و در اواخر بازی حریف ما را تحت فشار گذاشت ولی خداراشکر موقعیتی به آنها ندادیم. در نیمه اول طبیعی بود که خیلی خوب نبودیم ولی در نیمه دوم خوب بازی کردیم و توانستیم ببریم. باید ادامه دهیم و ببینیم در ادامه مسیر چه اتفاقی می‌افتد.

* توجهی به آمار ندارم

پیروزی در خانه و ناکامی در خارج از خانه؟ من به آمار توجهی ندارم. در هر بازی تلاش می‌کنیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم، هر اتفاقی بیفتد شرایط خاص فوتبال است.

* همه خسته شده‌اند و هیچ جانی برای ما نمانده است

اختلافات و نگرانی هواداران؟ همه خسته شده‌اند و هیچ جانی برای ما نمانده است. به جای اینکه شمشیر به دست یاران خودمان بدهیم تا بروند بجنگند، شمشیر را از آنها می‌گیریم و خودمان را خلع سلاح می‌کنیم. نیم‌فصل اول همین داستان بود و الان هم همین داستان است.

* قطعاً دوست ندارند من نتیجه بگیرم

باز هم می‌گویم و تکرار می‌کنم که قطعاً دوست ندارند من نتیجه بگیرم و اگر شهامت داشته باشند می‌توانند بگویند بله ما نمی‌خواهیم نکونام نتیجه بگیرد. من به پشتیبانی تیمی که دارم زحمت می‌کشم و کارمان را انجام می‌دهم و به برد و باخت نگاه نمی‌کنم. در فوتبال باید همه تیم‌ها لذت ببرند.

* ما آرامش نداریم

ما آرامش نداریم و هر روز از قصد و عمد یک داستان برای ما درست می‌کنند. به یک بازیکن کمتر پول می‌دهند و به یکی دیگر بیشتر. قرارداد بازیکنان را درست نمی‌کنند و یک روز مانده به بازی‌ها قرارداد‌ها را امضا می‌کنند.

* اینها همه کار می‌کنند که تیم نتیجه نگیرد

مشکلات ما مشخص است و هواداران می‌دانند اینها همه کار می‌کنند که تیم نتیجه نگیرد. من اول فصل گفتم و الان هم می‌گویم که هیچ چیزی فرق نکرده و همه جوره ما را اذیت می‌کنند و تحت فشار می‌‌گذارند.

* یک آدم بی‌سروپا درباره من می‌خواهد حرف بزند

الان هم یک آدم بی‌سروپا می‌آید و درباره نظرات من می‌خواهد حرف بزند. متأسفانه آنقدر می‌خواهند فوتبال را کوچک کنند که آدمی که معلوم نیست چه کسی است بیاید درباره صحبت‌های من حرف بزند. ایشان بیخود می‌کند که بخواهد جواب من را بدهد، اصلاً کی هست؟ همین که وجود نمی‌کند به کمپ و سمت رختکن بیاید معلوم است که چه کار می‌کند.

* ایشان بیخود می‌کند که بخواهد جواب من را بدهد!

اینها یکسری آدم هستند که دشمنی با من را به استقلال کشاندند. با من دشمنی دارید مشکلی ندارد و می‌توانیم از هم خوشمان نیاید ولی باید با هم کار کنیم و استقلال موفق باشد. تلاش‌مان را می‌کنیم ولی این کارها واقعاً خسته کننده شده و نمی‌دانیم چه کار کنیم. چرا کسی الان درباره بازیکنانی که به تیم‌های دیگر دادند صحبت نمی‌کند؟ چرا کسی درباره سعید مهری صحبت نمی‌کند که جدا شده است؟ بیایند توضیح بدهند. درباره هر چیزی که دلشان بخواهد توضیح می‌دهند.

* با همه داریم می‌جنگیم و داور هم روی آن
اخطارهای بازیکنان استقلال؟ زمانی که در فولاد بودم، با نساجی بازی داشتیم، بازی دو بر صفر برده را سه بر دو باختیم و مشخص بود که من باید ببازم. در آن بازی هم حسن اکرمی داور بود. امروز پنج کارت گرفتیم و در صورتی که صحنه‌هایی را برای حریف نمی‌دید. صحبت‌کردن درباره آن بی‌فایده است. اینقدر مشکلات داریم که نمی‌توانیم برویم جایی جواب پس بدهیم. با همه داریم می‌جنگیم و داور هم روی آن؛ مشکلی نیست.

* من پاسخ این سوال شما را نمی‌دهم!
زمانیکه خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها از نکونام پرسید آیا او نیز از اکرمی کارت زرد گرفته، سرمربی استقلال گفت: من جواب شما را نمی‌دهم چون شما اطلاعات غلط در سایتتان می‌گذارید. الآن جلوی همه ۲۶ بازیکن من را بشمارید. اگر ۲۶ بازیکن بودیم من همین جا خداحافظی می‌کنم و می‌روم. بشمارید ببینم! به مردم دروغ نگویید. وقتی به من می‌گویند بازیکنان لیست مازادت را نبر، امید و جوانان‌ات را هم نبر، ۲ بازیکن مصدوم داریم و ۲ بازیکن هم در تیم ملی داریم، چند نفر می‌شویم؟ آمار دروغ به مردم ندهید، اول فصل هم یک کار اشتباهی کردید و مجبور به عذرخواهی شدید.

* نمی دانم فردا باز چه مشکلی برایمان درست می کنند
برگزاری بازی های معوقه سپاهان قبل از دیدار با استقلال؟ آقا ما اینقدر مشکل داریم که فکرمان به این چیزها نمی‌رسد. (با خنده) تمرکزمان روی کار خودمان و جنگ و دعواهای خودمان است و اگر الان از اینجا بروم نمی‌دانم قرار است در رختکن یا اتوبوس یا در تمرین مشکل جدیدی برای ما درست می‌کنند یا نه، ولی چو فردا رسد فکر فردا کنیم.

سرپرست تیم؟ سرپرست تیم فعلا صحبتی نکردیم و فعلا آقای خواجه‌گیری کنار ما هستند و کار می‌کنند.

* یک مصاحبه بیاورید که گفته ام اورونوف را نخواسته ام
نکونام در پاسخ به این سوال که گفته می شود او اورونوف را نخواسته، پاسخ داد:  شما یک مصاحبه از من نشان دهید که گفته‌ام این بازیکن را نمی‌خواهم. یا یک نامه ای یا چیز دیگری.


* به سرپرست تیم گفتم اورونوف و دو بازیکن ایرانی می خواهم
نکونام در مورد اینکه گفته می شود صدای ضبط شده ای در این خصوص وجود دارد، پاسخ داد: اولا که ویس ضبط کردن که کار اینهاست و دوما مشکلی ندارد ویس من را بیرون بدهند و ببینیم چه کسی را می‌خواستیم یا نمی‌خواستیم. سرپرست ما آقای خواجه گیری است و صبح آن روز آمدم و گفتم ارونوف و دو بازیکن ایرانی را می‌خواهم و اگر می‌خواهید فقط یک بازیکن خارجی برای من بگیرید، نمی‌خواهید بگیرید؛ بله این را به سرپرست تیم گفتم. من به آقای خواجه گیری گفتم ارونوف و دو بازیکن ایرانی می‌خواهم که به کارم بیاید. اگر قرار باشد یک بازیکن ایرانی بگیرم و بعد بگوییم که بازیکن گرفته ایم که به دردمان نمی خورد. بعد از آن دیدیم که ارونوف تصمیم گرفت به پرسپولیس برود.

* ۶ ماه پیش نامه درخواست جذب اورونوف را دادم
وی درباره اینکه گفته می شود پس از جذب ماشاریپوف، او از جذب اورونوف منصرف شده، پاسخ داد: من الآن گفتم. قبل یا بعد از ماشاریپوف ندارد! ۶ ماه پیش و زمانی که ارونوف در بازی رفت نوبهار مقابل نساجی در لیگ قهرمانان بازی کرد، نامه زدم و گفتم این بازیکن را می‌خواهیم. پرس و جو کردیم که این بازیکن قرارداد ندارد و قراردادش هم ۲۰۰ هزار دلار در نوبهار بوده است، در صورتی که  تا جام ملت‌ها این اتفاق نیفتاد. ماشاریپوف یک دفعه آزاد شد و ما این بازیکن را گرفتیم، ارونوف هم به درد ما می‌خورد در صورتی که ۲ بازیکن ایرانی هم در کنارش می‌گرفتیم که بتوانیم با سیستمی که دوست داریم بازی کنیم. نمی توانم هافبک نفوذی بگیرم و ۴۴۲ بازی کنم. اینجوری نمی شود. باید نسبت به بازیکنی که می‌گیرم سیستم‌ تیم را بچینم. نمی توانم بگویم ایکس بیاید چون بازیکن خوبی است. ما معضلی داریم که نمی‌دانیم چه کار باید انجام دهیم.

* شاید از میرزایی استفاده کنیم و شاید جدا شود
بسته شدن پنجره استقلال براساس رأی حسین زاده؟ در خصوص این موضوع هیچ اطلاعی ندارم و این موضوع مربوط به مدیریت باشگاه می‌شود و مدیر باشگاه باید پیگیر آن باشد.

وضعیت رضا میرزایی؟ این بازیکن هنوز شرایط بازی پیدا نکرده تا ما بتوانیم تصمیم‌گیری کنیم. اگر بتواند زود به تیم اضافه شود شاید از او استفاده کنیم و اگر این اتفاق نیفتد، باید با باشگاه صحبت کنیم و این بازیکن به صورت قرضی یا دائمی انتقال پیدا می‌کند تا شرایط بهتری داشته باشد.

مدیرعامل استقلال از اظهار نظر در مورد اختلاف با نکونام طفره رفت
علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال امروز جمعه با حضور در ورزشگاه آزادی به تماشای بازی استقلال و صنعت نفت آبادان نشست اما بعد از پیروزی یک بر صفر آبی پوشان نه تنها به رختکن تیم نرفت بلکه حاضر نشد در مورد اتفاقات حاشیه ای این باشگاه صحبت کند.

علی خطیر که با اصرار خبرنگاران حاضر شد گفت و گوی کوتاهی داشته باشد گفت: خسته نباشید می‌گویم به بازیکنان و کادر فنی، امیدوارم این بردها ادامه دار باشد و به سمت هدف اصلی‌مان که قهرمانی است حرکت کنیم.

مدیرعامل استقلال در واکنش به حواشی ایجاد شده در هفته گذشته گفت: در این زمینه ان شالله در طول هفته صحبت خواهیم کرد.

 • 9
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
علی نصیریان بیوگرافی علی نصیریان؛ پیشکسوت صنعت بازیگری ایران

تاریخ تولد: ۱۵ بهمن ۱۳۱۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر، نویسنده و کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۲۹ تاکنون

تحصیلات: دانش آموخته مدرسه تئاتر در رشته هنرپیشگی

ادامه
هنری موزلی زندگینامه هنری موزلی دانشمند و شیمیدان تاثیرگذار جهان

تاریخ تولد: ۲۳ نوامبر ۱۸۸۷

محل تولد: ویموث، دورست، بریتانیا

ملیت: انگلیسی

زمینه فعالیت: فیزیک و شیمی

دلیل شهرت: کشف عدد اتمی برخی از اتم ها، رفع ابهامات جدل مندیلف، بیان قانون موزلی

درگذشت: ۱۰ اوت ۱۹۱۵

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۷ فروردين
  لیگ برتر بسکتبال
  کاله - ذوب آهن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  مس کرمان - مهرام
  ۱۶:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  فیورنتینا - جنوا
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - الوحده امارات
  ۲۰:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آلانیااسپور - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - هلاس ورونا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - اورتون
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲۸ فروردين
  لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  النصر دبی - شباب الاهلی امارات
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دورتموند - اتلتیکومادرید
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۲۹ فروردين
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ویتنام - میانمار
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - استرالیا
  ۱۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اولسان اچ دی - یوکوهاما مارینوس
  ۱۳:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - چین
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - ذوب آهن
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عربستان - عراق
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  اورنبورگ - دینامو مسکو
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الاهلی دوحه - السد
  ۲۱:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  پورتو - ویتوریا گیمارش
  ۲۲:۴۵
ویژه سرپوش