شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۴:۲۵ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۷۰۴
لیگ برتر و جام حذفی

قربانی: برای تزریق روحیه مبارزه‌طلبی در جام حذفی شرکت کردیم

اوسمار: هیچ ایرادی به تیم فصل گذشته ما وارد نیست/ چیزی که همه می‌بینند نتایج است

اوسمار ویرا,سرمربی پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با یادآوری موفقیت‌های سرخپوشان در فصل گذشته تأکید کرد، به عملکرد آن تیم هیچ ایرادی وارد نیست.

به گزارش تسنیم، اوسمار لوس ویرا سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت و گاز گچساران در جام حذفی اظهار داشت: ما فصل پیش توانستیم در جام حذفی قهرمان شویم که جام سختی بود. در این جام‌ها تیم‌ها سورپرایزهایی دارند و معمولاً اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. اصلاً به همین خاطر هم مردم عاشق فوتبال هستند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در بازی اول به آلومینیوم باختیم، اما تیم ما شکل خوبی در سه بازی اخیر پیدا کرده است. ما در جام حذفی بازی‌هایی را شروع می‌کنیم که باید در ۹۰ دقیقه نتیجه بازی را مشخص کنیم. فردا یک بازی خوب خواهد بود، چون تیم نفت تیمی است که فوتبال بازی می‌کند. امیدوارم فردا یک بازی خوب انجام دهیم و نتیجه بازی را آنطور که می‌خواهیم به نفع خودمان رقم بزنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد بازیکنان جدید این تیم و اینکه آیا در دیدار فردا از ابتدا از آنها استفاده خواهد کرد یا خیر، گفت: برای استفاده از بازیکن جدید همیشه چالش‌هایی برای خود بازیکن و کادر فنی وجود دارد. ارتباطی که بین بازیکنان قبلی و جدید وجود دارد اینطور نیست که بگوییم در یک بازی خودشان را نشان دهند، ولی این چیزی که در تمرینات می‌بینیم و مطمئنم که روز به روز بهتر خواهند شد. ما تقویم بازی خیلی فشرده‌ای تا عید نوروز داریم و در تمرین امروز تصمیم می‌گیریم چه بازیکنی فردا بازی کند.

اوسمار در پاسخ به این سؤالی درباره جذب مهاجم خارجی و اینکه رضا درویش اعلام کرده است او درخواستی برای جذب مهاجم نداشته است، عنوان کرد: من درباره صحبت درویش نظر نمی‌دهم، ولی ما الان صرفاً فقط دنبال هر مهاجم نیستیم؛ دنبال مهاجمی هستیم که بتواند به ما کمک کند. ما باید یک بازیکن آزاد بگیریم، اما باید شرایط ما را داشته باشد.

«با توجه به اینکه فردا با یک تیم دسته اولی بازی دارید آیا باز هم علیرضا بیرانوند درون دروازه خواهد ایستاد یا بار دیگر به رفیعی اعتماد خواهد شد؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: من عادت ندارم در نشست‌های خبری ترکیب تیم را اعلام کنم. ما امروز تمرین خواهیم داشت و بعد از آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به تغییر نظرات با عملکرد کوتاه مدت او در پرسپولیس و تمجید از وی، گفت: من چه بگویم؟! دو روشی است که در مورد بازیکنان و کادر فنی نظر دهند؛ چیزی که همه می‌بینند، نتایج است. یک موضوع هم چیزی است که کادر فنی از تیم می‌خواهد و در زمین می‌نامند.

اوسمار در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه سرمربی تیم نفت و گاز یک استقلالی است آیا می‌توان این بازی را یک دربی نامید، توضیح داد: من مطمئنم که تمام تمرکز او روی هدایت نفت است، نه استقلال!

وی در مورد اتفاقات پیش از دیدار با ذوب‌آهن و پیدا شدن کاغذهای عجیب در رختکن تیمش توضیح داد: من قبل از بازی نمی‌دانستم چنین اتفاقی افتاده است و بعد از بازی هم از مصاحبه بازیکنان فهمیدم. در برزیل اعتقادات زیادی وجود دارد. ممکن است چیزهای زیادی را آدم ببیند، ولی به نظر من نتیجه بازی با این چیزها عوض نمی‌شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه به نظر کارشناسان تیمش در سه بازی قبلی فوتبال هجومی‌تری نسبت به زمان گل‌محمدی بازی کرده است و او چه فلسفه‌ای در پرسپولیس دارد، گفت: فصل گذشته تیم ما سه قهرمانی به دست آورد و هیچ ایرادی نمی‌توانیم به تیم بگیریم. همه هواداران هم راضی بودند. وقتی یحیی گل‌محمدی حضور داشت ما این فلسفه را داشتیم که بتوانیم توپ را به دست بیاوریم و حفظ کنیم و گل بزنیم. کاری که ما می‌کنیم این است که از نقاط قوت بازیکنان استفاده کنند و بتوانیم گل بزنیم.

اوسمار تصریح کرد: شاید نظر شخصی برخی‌ها این باشد، اما به نظرم در فوتبال باید تعامل وجود داشته باشد. همانقدر که حمله می‌کنید باید دفاع کنید و شما در سه بازی قبل دیدید که این اتفاق در تیم ما افتاد.

وی درباره مشکلات مالی پرسپولیس و حضور درویش در تمرین روز گذشته عنوان کرد: هر کسی که کار حرفه‌ای انجام می‌دهد حق و حقوقی دارد. ما همیشه در چارچوب زمین سعی می‌کنیم وظیفه‌ای که داریم را به نحوی شایسته انجام دهیم. ما بخش مالی را به مدیریت، هیئت مدیره و سرپرست تیم واگذار کردیم تا تمرکزمان را در زمین داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به سؤالی درباره رنگ پیراهن مشکی‌اش و دلیل آن گفت: من رنگ مشکی را دوست دارم.

***

قربانی: برای تزریق روحیه مبارزه‌طلبی در جام حذفی شرکت کردیم

سرمربی تیم فوتبال نفت و گچساران گفت: ما بیشتر در جام حذفی شرکت کردیم که روحیه مبارزه‌طلبی را به تیم‌مان تزریق کنیم.

اوسمار ویرا,سرمربی پرسپولیس

پیروز قربانی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای ما به‌عنوان یک تیم لیگ یکی که تازه به لیگ یک هم صعود کردیم و یک تیم شهرستانی هستیم، بهترین فرصت است برای بازیکنان و مجموعه باشگاه که از این عرصه استفاده کنند و جلوی تیم خوب پرسپولیس خودشان را نشان دهند. ما بیشتر در جام حذفی شرکت کردیم که روحیه مبارزه‌طلبی را به تیم‌مان تزریق کنیم.

وی درباره تقابل با پرسپولیس پس از تغییر کادر فنی این تیم خاطر نشان کرد: ما دو بازی گذشته پرسپولیس را آنالیز کردیم. پرسپولیس همیشه تیم خوبی است و امیدوارم که بچه‌های ما از این فرصت برای آینده خود استفاده کنند.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در واکنش به این پرسش که به‌عنوان یک استقلالی، هواداران این تیم دوست دارند او با تیمش پرسپولیس را شکست دهد، عنوان کرد: طبیعتاً یکسری حساسیت‌های اینطوری ایجاد می‌شود. تفاوت دو تیم به لحاظ قدرت و فنی فاصله خیلی زیاد است. ما تیم خوبی هستیم و یک تیم باشخصیت. امیدواریم که بازیکنان ما فردا خودشان را نشان دهند و به فوتبال ایران عرضه کنند.

قربانی در پاسخ به این سؤال که حضورش در نفت و گاز تداوم پیدا می‌کند یا مسائلی پیش می‌آید تا مانند تیم‌های سابقش از نفت جدا شود، خاطر نشان کرد: من ابتدا بگویم که من انتخاب نکردم و انتخاب شدم. دو دسته مربی داریم، یک دسته مربیانی هستند که انتخاب می‌کنند، ولی من در دسته انتخاب شدن هستم. آن دسته از مربیان که انتخاب می‌کنند هم دو گروه هستند یکسری مربیان هستند که به لحاظ فنی آنقدر قوی هستند که خودشان انتخاب می‌کنند که فکر می‌کنم در ایران دو یا سه مربی با این شرایط داریم. گروه دوم مربیان هم انتخاب می‌کنند، چون خیلی روابط دارند. این رقابت عادلانه نیست که یک مربی یک تیم دارد و با توجه به روابطی که دارد، ولی حواسش هم به سه تیم دیگر هست و باعث می‌شود که این چرخه معیوب شود. شاید بی‌عرضگی من و امثال من است، البته من این بی‌عرضگی را دوست دارم و اگر فرصت شد خودمان را بالا می‌کشیم و اگر هم نشد که عیب ندارد و برای دوستان آرزوی موفقیت می‌کنیم تا چرخه معیوب ادامه پیدا کند. فرق آدم‌ها به لحاظ فنی و روابط مشخص است. من همه دوستان را نمی‌گویم، با اغماض سه چهار نفر براساس شایستگی جابه‌جا می‌شوند، ولی بقیه را همه بهتر از من می‌دانند و متأسفانه باعث می‌شود که این رقابت ناسالم باشد.

وی در واکنش به این موضوع که اگر در برخی شرایط، بهتر عمل می‌کرد شاید در حال حاضر شانس سرمربیگری استقلال را هم پیدا می‌کرد، گفت: من قبول دارم که در بعضی از زمان‌ها تصمیمات درستی نگرفتم، شاید در زمان بازی کردن در استقلال می‌توانستم بمانم و فوتبالم را در این تیم تمام کنم. شاید اگر به عقب برگردیم تصمیمات بهتری می‌گیرم. در دوران مربیگری داستان به طور دیگری بیان شد، برای مثال استراماچونی اصلاً مربی ایرانی نمی‌خواست و من هم برای حفظ شخصیت خودم و جایگاه مربی ایرانی همان شب انصراف دادم و غیر از این چیز دیگری نبود.

قربانی در پاسخ به این سوال که نگران بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس نیست، گفت: نگران نیستیم، شاید در سال‌های گذشته تیم نفت در جام حذفی شرکت نمی‌کرد، ولی ما از روز اول تأکید کردیم که در جام حذفی شرکت می‌کنیم تا بازیکنان‌مان بتوانند خودشان را به فوتبال ایران معرفی کنند و برای من هم می‌تواند بازی با پرسپولیس یک محک خوب باشد و امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در مورد اینکه در فوتبال ما توجه کمی به بازیکنان جوان می‌شود، گفت: به نظر من این مسئله از ریشه غلط است. ما نمی‌توانیم به زور بازیکن درست کنیم. بازیکن جوان اگر خوب باشد حقش را می‌گیرد. اینکه بگوییم و باشگاه‌ها را به زور ملزم کنیم که بازیکن جوان استفاده کند، جوانی که مایه این را ندارد که جای بازیکن ۳۶ ساله را بگیرد، آن جوان آینده ندارد. ما هیچ نظارتی روی تیم‌های پایه نداریم و کارخانه بازیکن‌سازی ما چندین سال است که یک بازیکن تاپ را تولید نکرده. در لیگ برتر هم یکسری قوانین می‌گذاریم که یک باشگاه موظف است که از بازیکن جوان استفاده کند در صورتی که آن بازیکن جوان شایستگی ندارد و این موضوع باعث می‌شود کیفیت فوتبال ما پایین بیاید.

وی ادامه داد: بازیکن جوان ما باید خوب آموزش دیده باشد تا در لیگ برتر مربیان رغبت کنند که از آنها استفاده کنند. الان می‌بینم که می‌گویند تیم ملی باید جوان شود، در صورتی که این کار نیاز به زمان دارد و باید به نحو احسن از بازیکنان باتجربه‌مان استفاده کنیم و کم‌کم جوانان شایسته را به ترکیب تیم اضافه کنیم.  ما در این سال‌ها به هیچ وجه به تیم‌های پایه توجهی نکردیم. یکسری باشگاه‌ها که به باشگاه‌های بازیکن‌ساز معروف بودند مانند راه‌آهن، بانک ملی و ... از بین رفتند و دوستانی که از فوتبال تخصص ندارند وارد فوتبال می‌شوند، این مشکلات را به وجود می‌آورند، نمونه بارز آن هم شرایط باشگاه پاس که به همدان هبه شد و الان از این تیم هیچ چیزی باقی نمانده است.

وی درباره وضعیت حاکم بر استقلال و حاشیه‌های این تیم گفت: این تیم به لحاظ نتیجه‌گیری خوب کار کرده است و زمانی که یک تیم خوب نتیجه می‌گیرد کسانی که بیرون هستند کمتر اظهارنظر کنند بهتر است. استقلال روند خوبش را ادامه داده تا در پایان فصل بتواند قهرمان شود. این تجربه در چند سال گذشته و زمان مجیدی که با مدیریت باشگاه مشکل داشت، فینال جام حذفی را از دست داد. امیدوارم این تجربه امسال برای استقلال پیش نیاید. مدیرعامل و سرمربی تیم بهترین نفراتی هستند که می‌توانند مشکلات را حل کنند. من خودم را پیشکسوت نمی‌دانم، ولی به‌عنوان کسی که سابقه بازی در استقلال را دارم، عقیده دارم که در بعضی مواقع صحبت نکنیم تا تیم روند خوبش را ادامه دهد، بهتر است.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در پاسخ به این سؤال که تیمش از سوی مسئولان استانی حمایت می‌شود یا خیر، تصریح کرد: نفت و گاز زیرمجموعه وزارت نفت است و یک تیم صد درصد دولتی به شمار می‌آید. یکسری قوانین است جلوی اینکه این تیم بتواند خودش را به لیگ برتر برساند و مدعی صعود باشد، اما این پتانسیل را ندارد. اول فصل همه دنبال حفظ تیم بودند، ولی الان خوب کار کردیم و در بعضی مقاطع مدعی صعود هم بودیم. شایستگی بچه‌های ما حضور در رده سوم هست. ما الان بدترین زمین را داریم که نمی‌توانیم از میزبانی‌مان استفاده کنیم که باعث شده خیلی از امتیازات را از دست بدهیم. مردم گچساران کاملاً این تیم را دوست دارند، ولی من شرایط میزبانی را در این فصل به لحاظ تماشاگر و زمین ندیدم.

 • 14
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱ اردیبهشت
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  کره جنوبی - ژاپن
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  لسترسیتی - وست برومویچ
  ۱۵:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  هایدنهایم - لایپزیش
  ۱۷:۰۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  بحرین - ایران
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لوتون - برنتفورد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا
  امید کویت - امید ازبکستان
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  امپولی - ناپولی
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - ترابزون اسپور
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچسترسیتی - چلسی
  ۱۹:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  یونیون برلین - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - عجمان
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - رئال بتیس
  ۲۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  کلیولند کاوالیرز - اورلاندو مجیک
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الحزم - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - آرسنال
  ۲۲:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - اودینزه
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  مینه سوتا تیمبرولوز - فینیکس سانز
  ۲۳:۰۰
 • یکشنبه ۲ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  نیویورک نیکس - فیلادلفیا سیکسرز
  ۰۱:۳۰
 • لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نشویل
  ۰۳:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دنور ناگتس - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۰۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  میانمار - چین
  ۱۴:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - ویتنام
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - ناتینگهام فارست
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - آلومینیوم اراک
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - سپاهان
  ۱۷:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  وردربرمن - اشتوتگارت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - بورنموث
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - وستهم
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عراق - استرالیا
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  کاونتری - منچستریونایتد
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - لیورپول
  ۱۹:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - بایرلورکوزن
  ۱۹:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیکومادرید
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  کاساپیا - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - لیون
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش