شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۶:۱۶ - ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۱۰۸۸۱
لیگ برتر و جام حذفی

هاشمی‌نسب: بایدی برای قهرمانی استقلال وجود ندارد | نویدکیا: نکونام، تیم قابل تحسینی درست کرده ‌است

مهدی هاشمی‌نسب می‌گوید برخی که در ظاهر دوست هستند ولی دشمنان اصلی استقلال محسوب می‌شوند، تاکید دارند استقلال باید قهرمان شود ولی این گونه نیست.

به گزارش ورزش سه، استقلال فردا در دیداری حساس از هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر، میزبان مس رفسنجان است. آبی پوشان برای اینکه بتوانند صدر جدول رده‌بندی را همچنان حفظ کنند و به روند خوب خود ادامه دهند، نیازمند کسب پیروزی در این دیدار خانگی هستند. همچون مسابقات قبلی، جواد نکونام در نشست‌های خبری شرکت نکرد تا مهدی هاشمی‌نسب راهی محل کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی شود. موضوعی که باز هم مورد اعتراض خبرنگاران قرار گرفت و مربی استقلال از عدم حضور نکونام در این کنفرانس‌ها اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مهدی هاشمی‌نسب در نشست خبری پیش از این بازی گفت: با تیمی قابل احترام به نام مس رفسنجان بازی داریم که می‌توانید کیفیت آنها را در شش بازی اخیر بفهمید. آنها تیم خوبی هستند که در شش بازی قبلی شکست نخورده‌اند. می‌دانیم که بازی سختی در پیش داریم. در مسابقات جام حذفی با شکست برابر همین تیم از دور مسابقات کنار رفتیم. در آن بازی به دلیل فشردگی ناشی از مسابقات، به چند بازیکنمان استراحت داده بودیم. به هر حال بازی‌مان را در جام حذفی واگذار کردیم.

او ادامه داد: قطعا به سه امتیاز دیدار فردا احتیاج داریم. در تعطیلات تیم ما تمرینات بسیار خوبی را انجام داد و امیدوارم که بازی بسیار خوبی از آب در بیاید و بتوانیم در نخستین بازی سال جدید روند قبل از عید را ادامه دهیم. به این سه امتیاز نیاز داریم و برای کسب آن تلاش می‌کنیم. با تلاشی که بازیکنانمان انجام می‌دهند، امیدوارم که به این مهم دست پیدا کنیم. می‌دانیم که بازی سختی است. به هر حال با توجه به اینکه در صدر جدول قرار داریم، تیم‌های دیگر با انگیزه و توان دوچندان مقابل ما وارد زمین می‌شوند. هر چقدر که به پایان لیگ نزدیک می‌شویم، بازی‌ها به مراتب دشوارتر می‌شود. امیدوارم که بازی خوبی از آب در بیاید و مستحق کسب سه امتیاز باشیم و به این مهم دست پیدا کنیم.


وی در خصوص شرایط استقلال در تعطیلات سال نو گفت: پس از آخرین بازی مقابل هوادار در ۲۷ اسفند، به تعطیلات رفتیم و از پنجم فروردین تمرینات خودمان را آغاز کردیم. دو بازی دوستانه را برگزار کردیم. خدا را شکر بازیکنان آماده هستند. در تهران تمرینات مان را برگزار کردیم و اکنون منتظر برگزاری نخستین بازی مان هستیم و کار خاصی انجام ندادیم.

مربی استقلال در پاسخ به این سوال که با وجود برابر بودن تعداد گل‌های زده این تیم با پرسپولیس چرا هجمه‌ها در مورد سبک بازی آبی پوشان بیشتر است، گفت: سال قبل نیز از نوع بازی استقلال خیلی خوشحال بودند. سال گذشته استقلال زیبا بازی می‌کرد ولی متاسفانه در پایان فصل هیچ اتفاقی رخ نداد. ما ترجیح می‌دهیم همین گونه بازی کنیم ولی انشاالله بتوانیم در پایان فصل کاپ قهرمانی را به دست بیاریم. البته نه آن جامی که برخی دوستان روی ما فشار می‌آورند که استقلال باید قهرمان شود. ما به کسی قولی نداده‌ایم، فقط قول داده‌ایم که با تمام توانمان برای باشگاه و هواداران می‌جنگیم.


هاشمی‌نسب صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: برخی افراد به ظاهر دوست که دشمنان اصلی ما هستند، می‌گویند که استقلال باید قهرمان شود. نخیر، هیچ بایدی وجود ندارد. با توجه به بضاعت و بازیکنانی که داریم، می‌جنگیم. اگر اینجای جدول هستیم، به‌خاطر تلاش بیش از حد بازیکنان ما بوده است. آنها بیش از توانشان کار کرده‌اند. هم بازیکنان، هم کادر فنی، کادر پزشکی، تدارکات، ماساژور و تمام ارکان تیم تلاش کرده‌اند. مطمئن باشند که این ۹ هفته نیز مانند هفته اول برای آنها می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. اگر حق و قسمتمان بود، حتی با همین بردهای اقتصادی و این شکل مسابقه، ما راضی هستیم که سه امتیاز را بگیریم و به امید خدا جام قهرمانی را به دست بیاوریم و به همین سبک بازی نیز راضی هستیم. هواداران مطمئن باشند که با تمام وجودمان برای آنها می‌جنگیم و امیدوارم این مهم به دست بیاید.

مربی آبی‌ها در خصوص اینکه آیا استقلال از شکست در جام حذفی برابر مس رفسنجان درس گرفته است یا خیر و اینکه روحیه بازیکنان چگونه است، گفت: به هر حال خستگی ناشی از فشردگی مسابقات لیگ باعث شد که در آن بازی به میدان برویم. نیاز بود که به چند بازیکنمان استراحت بدهیم. البته نباید از کیفیت تیم مس رفسنجان غافل شویم. آنها تیم خوبی هستند که با احترام مقابلشان قرار می‌گیریم. می‌دانیم که تیم با کیفیتی هستند. یک‌سری صحبت‌ها هست که اگر عمری باقی بود در پایان بازی و در خصوص اینکه آیا از آن شکست درسی گرفته‌ایم یا نه را خواهیم گفت.

هاشمی‌نسب در پاسخ به این سوال که با توجه به اتفاقات بازی مقابل مس در جام حذفی، آیا بازیکنان آن انگیزه لازم را دارند که با سه امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند، گفت: ما در هر بازی برای کسب سه امتیاز تلاش می‌کنیم. گفتم که یک‌سری صحبت‌ها هست که بعد از بازی انجام می‌دهیم، ولی همیشه قرار نیست که برنده شویم. حریف هم زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند. چند روز پیش نیز گفتم که ما به لحاظ فنی بازی را واگذار نکردیم، شرایط تیم ما آن چیزی که می‌خواستیم، نیست. هرچند که باید به تیم مس رفسنجان احترام گذاشت.

وی در مورد اینکه دلیل اصلی عدم حضور جواد نکونام در نشست‌های خبری چیست، پاسخ داد: اتفاقاً داشتم با دوستانم صحبت می‌کردم و گفتم شاید او با کنفرانس مطبوعاتی حال نمی‌کند. اما من با شما حال می‌کنم و شما را دوست دارم و علاقه دارم که شرکت کنم.


هاشمی‌نسب در خصوص اینکه اگر استقلال راهی لیگ قهرمانان شود، نکونام باید در نشست‌های خبری شرکت کند و آیا غیبت‌های او در بازی‌های لیگ بی‌احترامی به اصحاب رسانه محسوب می‌شود یا نه، این چنین پاسخ داد: نمی‌توان نام آن را بی‌احترامی گذاشت. او چند باری هم در نشست‌های خبری حضور پیدا کرده بود، می‌توانستید از او بپرسید که چرا در کنفرانش شرکت نمی‌کند؟ او حتی در زمان حضور در نساجی و فولاد نیز در برخی از کنفرانس‌ها شرکت نمی‌کرد، ولی هیچ وقت از او سوال نکردید که چرا در نشست‌های خبری شرکت نمی‌کنی! واقعیت این است که من دلیل آن را نمی‌دانم اما مطمئنم که همیشه برای اصحاب رسانه احترام خاصی قائل است، ولی نمی‌دانم چه بگویم. مهم این است که من شما را دوست دارم و در این نشست‌ها شرکت می‌کنم.

نویدکیا: نکونام، تیم قابل تحسینی درست کرده ‌است/ منتظر محمد برابر استقلال بازی می‌کند
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان درباره بازی فردا با استقلال گفت: شرایط این بازی برای دو تیم تاثیرگذار است زیرا ما می‌خواهیم شرایط خود را بهتر کنیم و استقلال می‌خواهد صدرنشین بماند. فکر می‌کنم بازی جذابی شود و هواداران از آن لذت ببرند.

به گزارش ایسنا، محرم نویدکیا، سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال اظهار کرد: با صدرنشین لیگ که تیم با انضباط و خوبی است بازی داریم. استقلال در خانه همیشه عالی بازی کرده و همه امتیازات را به دست آورده که این کار را برای هر تیم سخت می‌کند.

وی ادامه داد: استقلال تیم منضبطی است که در ساختار دفاعی فوق‌العاده خوب هستند و در ضربات ایستگاهی قوی هستند. نکونام تیم خوب و قابل تحسینی درست کرده ‌و بازی برای هر دو تیم مهم است. شرایط این بازی برای دو تیم تاثیرگذار است زیرا ما می‌خواهیم شرایط خود را بهتر کنیم و استقلال می‌خواهد صدرنشین بماند. فکر می‌کنم بازی جذابی شود و هواداران از آن لذت ببرند.

سرمربی مس رفسنجان درباره مشکلات این تیم بیان کرد: اوضاع خوبی از نظر اقتصادی نداریم اما به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند هرچند هنوز به صورت عملی چیزی ندیده‌ایم. من درک می‌کنم که مثل بقیه تیم‌ها مشکل مالی داریم اما تیم‌ها باید نظم مالی داشته باشند و اینکه از سال قبل به بازیکنان بدهکاریم، جالب نیست. من همیشه در همه مسائل، سمت باشگاه هستم اما در مسائل مالی سمت بازیکنان هستم و در سپاهان هم به همین شکل بودم. مدیرعامل ما تلاش خود را می‌کند و امیدوارم مشکلات زودتر حل شود.

نویدکیا درباره حضور منتظر محمد در بازی فردا گفت: این بازیکن را در اختیار داریم و حتی برای حضور او در تیم امید عراق، ما باید تصمیم بگیریم و می‌توانستیم اجازه ندهیم اما چون کاپیتان امید است و من خودم زمانی در این شرایط بودم، دوست داشتم به او انرژی دهم تا به تیم کشورش کمک کند. او در این بازی و بازی بعد حضور دارد و بعد از آن برای بازی در تیم امید عراق از جمع ما جدا می‌شود.

نویدکیا درباره اتفاقی بودن برد برابر استقلال در جام حذفی گفت: اتفاقات در فوتبال نقش دارند اما وقتی یک تیم همه بازی‌هایش را با نتایج خوب پشت سر بگذارد، اتفاقی نیست. در همان بازی هم اگر پنالتی دقایق ابتدایی به گل تبدیل می‌شدممکن بود ما ببازیم. فوتبال برنامه‌ریزی می‌خواهد اما در شرایط حساس اتفاقاتی می‌افتد که قابل پیش‌بینی نیست. ما در آن بازی در خانه بودیم و این بازی خارج از خانه است. باید ببینیم تیممان می‌تواند کیفیت خود را نشان دهد و آماده رقابت با بزرگان هستیم یا خیر.

نویدکیا درباره بازی زمینی تیمش و تغییرات تاکتیکی در بازی با استقلال اظهار کرد: اگر مربیان بخواهند تاکتیک خود را برای هر بازی تغییر دهند، موفق نخواهند بود و ما سعی می‌کنیم مثل همیشه بازی کنیم. این واقعیت وجود دارد که گاهی اوقات شما نمی‌توانید بازی‌ای که می‌خواهید را انجام دهید و در دیدار با تراکتور این اتفاق برای ما رخ داد. حتی اگر نتیجه بگیریم و به موفقیت برسیم، مردم یا هواداران فوتبال لذتی از آن نمی‌برند و دوست دارند از فوتبال لذت ببرند تا از حواشی. البته در فوتبال ما هنوز قسمتی از این حواشی جذابیت دارد اما برای من هیچ جذابیتی ندارد. من دلم می‌خواهد کارم را همین‌گونه انجام دهم و اگر کسی دوست نداشت، اصرار ندارم که کار کنم.

سرمربی مس درباره تاثیر نتیجه‌گرا بودن فوتبال ایران روی تفکرات تاکتیکی‌اش در آینده بیان کرد: من هم مثل بقیه دوست دارم نتیجه بگیرم اما دوست ندارم به هر قیمتی نتیجه بگیرم و دوست دارم آن چه می‌خواهم به نمایش بگذارم و نتیجه هم بگیرم. اگر موفق شدم که هیچ، اگر نشدم هم در خانه می‌نشینم. دوست دارم تیمم فوتبال زیبا بازی کند زیرا امروزه کسی برای صفر - صفر پول خرج نمی‌کند و به استادیوم نمی‌رود. در فوتبال ما جواب می‌دهد و خیلی‌ها این شکلی هستند اما در دنیا این شکلی نیست و همین الآن ژاوی به خاطر همین یک، هیچ‌ها تحت فشار است و مردم فوتبال‌های کم گل نمی‌خواهند. البته در کشور ما چون فوتبال هنوز دولتی است و دولت پول تیم‌ها را می‌دهد، این قضیه جا نیفتاده و بسیاری تیم‌ها با همین تفکر پیش می‌روند.

 • 10
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش