جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
۲۱:۴۰ - ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۱۱۲۹۵
لیگ برتر و جام حذفی

نکونام: من را از استقلال اخراج کنید، سکوت نمی‌کنم؛ نمی‌خواهند قهرمان شوم/ دو داور دربی سال گذشته پرسپولیسی بودند

جواد نکونام,سرمربی استقلال
سرمربی استقلال با انتقاد از قضاوت رضا عادل مدعی شد داور به او کارت الکی داده تا بازی بعد را نباشد.

به گزارش ورزش سه، تیم فوتبال استقلال در یکی از سخت‌ترین دیدارهای خود در مسیر قهرمانی در لیگ برتر موفق شد آلومینیوم اراک را در دیداری خارج از خانه شکست دهد تا جواد نکونام به تنها سرمربی در بین سرمربیان چهار تیم مدعی قهرمانی تبدیل شود که تمام امتیازات ممکن از تقابل با آلومینیوم را کسب کرده است.

نکونام در نشست خبری پس از بازی درباره این مسابقه گفت: «خسته نباشید می‌گویم به دو تیم. تبریک می‌گویم به هواداران‌مان. این برد مبارک آنها باشد. خوب  تیم را تشویق کردند و ما را حمایت کردند. بازی دو نیمه متفاوت داشت. نیمه اول می‌توانستیم بازی را راحت با دو اختلاف تمام کنیم که دقت نکردیم. در نیمه دوم باد عجیبی در ورزشگاه راه افتاد که دیدید سخت بود حتی پاس دادن و توپ‌هایی که هر دو تیم روی هوا می‌زد فرق می‌کرد و یک باره سرعت می‌گرفت. باد عجیبی بود که متاسفانه مخصوصا برای ما شرایط را سخت کرد اما بچه‌ها تمام تلاش خود را کردند و ممنون آنها هستم. خدا را شکر سه امتیاز را به دست آوردیم.»

نکونام در ادامه گفت: «نکته مهمی که هست، داوری بازی بود که خدا را شکر همه دیدند سوت‌ها را. خدا را شکر همه سوت‌ها را دیدند و دفاع الکی نکنید خواهشا. من فوتبال را می‌فهمم. داور سوت بزند... اصلا مشخص بود. خطا نمی‌گرفت، کارت الکی دقیقه دو. به من الکی کارت داد که بازی بعد را نباشم و می‌دانم چرا به من کارت داد! یک سری اتفاقات عجیب و غریب. داور می‌خواست دعوا کند. با همه دعوا داشت. این هم مشکل از باشگاه ما است چون تیم‌های دیگر را ببینید چند امتیاز با داوری گرفتند. ما خدا را شکر کادو نمی‌گیریم و از کسی هم نگرفتیم تا حالا ولی هفته قبل گل صحیح‌مان را قبول نکردند و این هفته هم آخرهای بازی می‌ترسیدیم از هجده بیرون بیاییم به کسی بخوریم. یک خطاهایی اتفاق می‌افتاد که مقصر نه داور است نه کسی، مقصر چیزهایی است که می‌گذاریم برای انتهای فصل ان شاءالله.»

در ادامه سوالات خبرنگاران و پاسخ‌های نکونام را می‌خوانید؛

* داوری مشکوک این مسابقه و پیش‌بینی از داوری هفته‌های باقی‌مانده؟

- هفته قبل را دیدید. این هفته را هم همه با هم دیدیم. پارسال من در استقلال نبودم اما دربی این تیم را دیدم. دو داور، داور بازی بودند که جفت‌شان پرسپولیسی بودند. ببخشید تیم‌ها مگر در ایران با چند امتیاز قهرمان می‌شوند؟ با ده امتیاز، پانزده امتیاز که بگوییم همه‌اش امتیازات را می‌گیرند و قهرمان می‌شوند؟ نه! اختلاف گل‌ها چند تاست؟ به من بگویید کدام تیم پنج تا چهارتا گل زده؟ من از دل فوتبالم و فوتبال برای من و امثال من است ولی یک سری چیزها برای ما نیست...

* بازی کردن ماشاریپوف پشت محمدی و بلانکو؟

- من شرایط بازیکن خوب باشد، بازی می‌دهم. شاید در پست غیرتخصصی هم بازی کند. نیم فصل اول دیدید من سعادت حردانی را گذاشتم دفاع وسطِ راست با اینکه قد و قامتش کوتاه است اما چون توانایی‌اش را نشان داده بود، ما را مجبور کرده بود که از او استفاده کنیم. بازیکن خوب کار کند و خوب تمرین کند، قطعا از او استفاده می‌کنیم. امروز دیدید زبیر نیکنفس بازی کرد. شاید کسی فکرش را نمی‌کرد اما بازیکن خوب باشد نگاه نمی‌کنم کی هست کی نیست، سعی می‌کنم در سیستمم از او استفاده کنم.

* علنی شدن اختلافات کادر فنی و مدیرعامل؟

- در مورد بازی اگر سوال دارید بپرسید.

* راهکار برای حفظ صدر و فرار از افت مقطعی؟

- هیچ فشاری روی تیم ما نیست چون فوتبالیست حرفه‌ای هر روز باید تحت فشار باشد مخصوصا فوتبالیستی که در تیم بزرگ بازی می‌کند باید هرروز بجنگد و تحت فشار باشد و تمرین کند. اگر بازیکنی نتواند خودش را تحت فشار بگذارد که بهترین عملکردش را بگذارد نمی‌شود. کدام بازیکنی در سیتی و رئال می‌تواند یک روز بد داشته باشد؟ هر روز باید بهترین باشند. اینکه قبلا چه اتفاقی افتاده، من نه آنالیزش کردم نه بررسی کردم ولی چیزی که برای خودم اتفاق افتاده، این است که آن موقعی که دنبال بازیکن بودیم و داد می‌زدیم بازیکن می‌خواهیم و نیاز داریم یارهایی بگیریم که ملی پوش باشند. سال ۹۱ که من بودم، مربی ما هفت بازیکن فیکس در تیم ملی داشت. الان استقلال نباید داشته باشد؟ آن موقع که می‌گفتم برای الان بود. اینکه می‌گویم سه میلیون دلار هزینه کرده‌اند، من می‌گویم هزینه کرده‌اند. کسی هم نمی‌تواند بگوید نه. ببینید چه اتفاقاتی افتاده و چه بازیکنانی گرفته شده. قیمت‌ها هم همه مشخص است. دمشان گرم. واقعا به آن مدیریت باید تبریک و خسته نباشید گفت. ما ضرر کردیم. با همه این اتفاقات تیم من تا اینجا همه‌اش جنگیده. آرش رضاوند پنج دقیقه آخر با مصدومیت مجبور شد بازی کند. چیزی به نفع ما نیست. بیرونی‌ها دشمند اند، اشکالی ندارد. من منظورم فوتبالی است. می‌خواهند خودشان نتیجه بگیرند وگرنه ما همه دوست هستیم و خارج از فوتبال می گویم. دور رفت ما می گفتیم بازی را یک روز این ور و آن ور کنید، می گفتند جام حذفی باید برگزار شود. 

الان چه اتفاقی افتاده که ما می‌توانیم لیگ را شش روز یک بار و هفت روز یک بار برگزار کنیم؟ چرا قبل عید نمی‌توانستیم؟ سه روز یک بار بازی کردیم. دربی رفت تیم من را فرستادند اصفهان، اهواز و بعد تهران. دربی برگشت تیم من را فرستادند رفسنجان، برگشته اهواز دوباره آمده تهران. چرا همه اتفاقات برای ما می‌افتد؟ چرا کسی اعتراض نمی‌کند از باشگاه ما؟ نمی‌خواهند آقا، نمی‌خواهند. باز هم می گویم دشمن داریم. شما این اتفاقات را وقتی کنار هم بچینید [مثل] پازل، متوجه می شوید چه اتفاقی می افتد. بعد چرا با من دشمن هستند؟ اشکالی ندارد چون کارم را با صداقت و درستی انجام می دهم و هیچ کسی نمی تواند به من چیزی بگوید. فوتبالم را هم که بازی می کردم همین طوری بودم و می رفتم و می آمدم بازی ام را می کردم و تمرین را انجام می دادم اما الان مگر می شود من سکوت کنم؟ اگر من در مورد فوتبال و استقلال که عشق بچگی و آرزو و زندگی ام بوده حرف بزنم من را می اندازند بیرون، بیندازند بیرون اصلا مشکلی نیست. مگر فوتبال با رفتن من از استقلال درست می شود یا بدتر می شود؟ من نمی توانم سکوت کنم چون اتفاقاتی می افتد که دارم می بینم مثل یک کتاب باز روی میز است. عمرم را در فوتبال گذاشتم از تیم ملی نوجوانان تا الان اگر هر سال یک چیز یاد گرفته باشم بس است برای کل فوتبالم.

* انتظار قهرمانی از استقلال به جا است یا نه؟

- کسانی که می گویند انتظار قهرمانی داریم، دو دسته هستند. یکی آنها که واقعا دلسوزند و دوست دارند استقلال قهرمان شود مثل هواداران و مثل ما که زحمت می کشیم و تمام تلاش مان را هم می کنیم که قهرمان شویم. یک دسته هم هستند که به خاطر فشار این کار را می کنند. مگر نگفتند تیم باید چهارم، پنجم شود؟ بازیکن نگرفتند، سقف را رعایت کردند به خاطر همین موضوع دیگر. درست است؟ تمام شد. من خودم الان می پرسم، کی هست در دنیا که از اول شدن تیمش بدش بیاید؟ من خودم اولین نفر تمام وقت و زندگی ام را گذاشتم که این اتفاق برای استقلال بیفتد.

* با این اسکواد قهرمانی ممکن است؟

- خودتان مقایسه کنید. خودتان همه کارشناسید و تحلیل می کنید فوتبال را. آن دسته از هواداران و خودمان دوست داریم این اتفاق بیفتد و تلاش مان را می کنیم. دسته دوم کسانی هستند که به ناحق می گویند. می گویند چهارم و پنجم که اگر تیم دوم شد بگویند تیم قوی بود، اگر هم اول شد بگویند قوی بود اگر هم نشد بگویند ما گفتیم تیم باید قهرمان شود. این بازی ها نخ نما شده و هوادار شناخته اینها را. اصلا خنده دار است می گویند هوادار استقلال در کمپ را شکسته و آمده داخل زمین. آقایان، در باز شده، آمدند داخل کمپ، تمرین را دیدند بدون این که کوچک ترین حرف و بی احترامی به کسی انجام شود، هوادار تمرین را دیده و رفته. از اول فصل کلا یک بار هوادار آمده. برای چه؟ من دوست دارم هوادارم حداقل یک جلسه در هفته تمرین را ببیند ولی...

* کمرنگ شدن زحمات کادر فنی چه با قهرمانی چه بدون قهرمانی؟

- من زحمتم را برای کسی کشیدم مگر؟ من وظیفه ام را انجام دادم. هوادار از خوزستان آمده اینجا بازی را دیده. هوادار که می آید هتل من وقت می گذارم دانه به دانه با آنها صحبت می کنم که عکس بگیرم یا چه جوری است و چه جوری نیست. این صحبت ها را برای هوادارها انجام داده ام. کل فوتبالم و مربیگری ام هرجا باشم همین جوری کار می کنم و تلاش می کنم و زحمت می کشم، ته آن هرچه شد، شد.

 • 21
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - فرانسه
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - لهستان
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - آلمان
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی ترکیه
  بشیکتاش - ترابزون اسپور
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - النصر
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  کالیاری - فیورنتینا
  ۲۲:۱۵
 • جمعه ۴ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - صربستان
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - برزیل
  ۰۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - ایندیانا پیسرز
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - کانادا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - آمریکا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  عجمان - شارجه امارات
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - مس رفسنجان
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - هوادار
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - شمس آذر قزوین
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - آلومینیوم اراک
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - استقلال خوزستان
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - ذوب آهن
  ۱۹:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - استقلال
  ۱۹:۴۵
ویژه سرپوش