یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۳۲ - ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۰۴۶۲
لیگ برتر و جام حذفی

فنونی زاده :عادی نیست که پرسپولیس از تیم دهم جدول ۱۰ گل بخورد | آدم به کارهای اوسمار شک می کند

اوسمار,مصاحبه اوسمار
مرتضی فنونی زاده پیشکسوت تیم پرسپولیس اعتقاد دارد اوسمار این تیم را خلع سلاح کرد و باعث شکست مقابل آلومنیوم اراک و حذف از رقابت های جام حذفی شد.

فنونی زاده در گفت و گو با همشهری آنلاین با اشاره به شکست تیم پرسپولیس مقابل آلومنیوم اراک آنهم در ضربات پنالتی تاکید کرد: پرسپولیس بازی را خوب شروع کرد، نیمه اول خوب بود اما در نیمه دوم تحت تاثیر شرایط میزبانی قرار گرفت. از دقیقه ۶۰ به بعد هم که اوسمار با تعویض هایش پرسپولیس را خلع سلاح کرد. ۳-۴ بازیکن تاثیر گذار مثل سروش رفیعی، ترابی و اورنوف را بیرون آورد. نمی دانم این چه کار بود کرد. واقعا آدم به کارهای اوسمار شک می کند. با اینکه برزیلی است رو به کارهای دفاعی آورد. دقیقا مثل پارسال وقتی یک گل جلو می افتادیم دفاع می کردیم الان هم همین طور است.

او افزود: اگر یادتان باشد اوسمار پارسال هم وقتی یک گل از حریف پیش می افتادیم می آمد و پشت گل محمدی حرف هایی می زد این مشخص می کند حتما می گفت سبک بازی دفاعی شود تا از تک گل مان محافظت کنیم. الان خودش هم هافبک دفاعی را زیاد می کند. سروش را بین دو نیمه تعویض می کند در حالی که در کنار ریگی عملکرد خیلی خوبی داشت. اما بازیکنان کلیدی تیم را تعویض کرد تا برای بازی چهارشنبه با سپاهان استراحت بدهد ولی این کار منطقی نیست. بازی به بازی باید پیش رفت مثلا حرفه ای هستی تا بازی با سپاهان ۵ روز وقت هست.

وی اضافه کرد: اقای اوسمار ۵ تا تعویض داری هر ۵ دقیقه یکبار تعویض کن تا وقت بازی هم گرفته شود. نه اینکه یکباره همه پنالتی زن های تیم را بیرون بکشی. ترابی، اورنوف، سروش و حتی آل کثیرهمگی پنالتی زن هستند. وقتی هم بازی به پنالتی کشیده می شود مقابل برزیل هم باشید ۵۰-۵۰ است. نمی شود گفت حتما می بریم اما حرفی که من همواره بر آن تاکید دارم اینکه همیشه نمی توان برنده شد ولی پرسپولیس همیشه باید زیبا بازی کند.

این پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از تعویض های اوسمار گفت: فوق العاده اشتباه کرد البته نمی گویم بازیکنان ذخیره که وارد زمین شدند توانایی هایشان کم بود! اصلا شاید ۵ درصد و حتی کمتر اختلاف فنی بین بازیکنان اصلی و ذخیره است ولی مهم این بود که تیم پرسپولیس دو بار تا دقیقه ۹۰ با دو گل از حریف پیش افتاد ولی در نهایت برد را از دست داد. خط دفاع هم فوق العاده ضعیف عمل کرد. البته عبدالکریم حسن کار خود را انجام می داد اما گولسیانی، اسماعیلی فر و کنعانی زادگان و دروازه بان خیلی ضعیف بودند. من خودم رفیعی را تایید کردم و حتی به آقای قلعه نویی گفتم او را به تیم ملی دعوت کند. نمی گویم حتما در لیست نهایی قرار می داد چراکه گلرهای خوبی در تیم ملی هستند اما گفتم حداقل به اردو دعوت شود. اما از عملکردش مقابل آلومنیوم تعجب کردم.

فنونی زاده تاکید کرد: آن ۴-۵ بازی هم که رفیعی کلین شیت کرد فشاری روی دروازه پرسپولیس نبود. ۲ تا بازی هم هیچی نشده رفته روی دستش خاکوبی زده است. بذار دوتا بازی کنی بعد... د. اگربه مسایل حاشیه ای روی بیاوری خودت را گم می کنی و اگر هم خودت را گم کنی دیگر نمی توانی به پیشرفت ات ادامه دهی. چرا امثال عابدزاده و سلطانی سال های سال درخشیدند چراکه با حاشیه کار نداشتند. الان رفیعی ۴ تا گل در بازی خورده و ۶ تا هم در ضربات پنالتی یعنی در یک بازی ۱۰ گل خورده است. حالا به ضربات پنالتی کاری ندارم. چراکه شانس و مسایل روحی و روانی بسیار تاثیر گذار است. ولی خیلی پر اشتباه بود. البته از کیفیت پایین خط دفاعی هم نباید غافل شد.

او اضافه کرد: نیمه اول پرسپولیس خوب بود اما چرا ارنج تیم را عوض کردی؟ همان کاری که کادرفنی تیم ملی در جام ملتها کرد و به ترکیب تیم برنده دست زد و حذف شد. استقلال وقتی از جام حذفی حذف شد چیزی برای از دست دادن نداشت تمام ذهن خود را معطوف لیگ کرد. الان برای پرسپولیس هم آسیا و حذفی تمام شده است گرچه جام حذفی آسان ترین راه رسیدن به بازی های لیگ قهرمانان آسیا بود حالا ۶ بازی در لیگ مانده که ۱۸ امتیاز می شود پارسال پرسپولیس با یک اختلاف امتیاز قهرمان شد.

وی افزود: اوسمار باید خیلی حواسش جمع باشد. برای تمدید قرار داد اوسمار مدیران پرسپولیس خیلی باید با دقت عمل کنند. این ۴-۵ بازی که پرسپولیس با اوسمار پیروز شده حریفان خاصی نبودند. الان هم مقابل تیم آلومنیوم تیم رده دهمی ۴ تا گل در جریان بازی و ۶ گل در پنالتی ها می خورند. مگر می شود در یک بازی ۱۰ گل خورد!؟ ۲۰ سال بود پرسپولیس ۴-۵ گل در یک بازی نخورده بود. حالا هم می رسیم به بازی با سپاهان که واقعا ۶ امتیازی است. اوسمار باید خیلی مراقب باشد. این بازی را از دست بدهیم خیلی عواقب دارد. حریفان دارند می آیند و استقلال هم در صدر جدول درست است که خوب بازی نمی کند اما سه امتیازها را می گیرد.

این کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص درخشش لیموچی بازیکن تیم آلومنیوم گفت: لیموچی بهترین بازیکن زمین بود امیرقلعه نویی یک چیزی در این بازیکن جوان دیده بود که به تیم ملی دعوتش کرد. خود من هم در شب های فوتبالی نام او را جزو ۱۱ بازیکن برتر قرار دادم.

این پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه چه زمانی مناسب تمدید قرارداد اوسمار با پرسپولیس است تاکید کرد: پرسپولیس بازی های مهمی مانند سپاهان و تراکتور را پیش رو دارد. در کنارش دیدیم درتعویض ها و دفاعی کردن تیم دچار اشتباهات فاحشی بودند. وقتی ریگی و با سروش خوب کار می کند چرا سروش را تعویض می کنی!؟ اگر با ۵ گل هم پیش بودی نباید تعویض می کردیم. اوسمار تیم را با تعویض هایش از ۱۰۰ به ۲۰ کاهش داد. برای همین می گویم برای تمدید قرارداد صبورانه و تفکرانه عمل کرد. هنوز ۶ تا بازی تا پایان لیگ مانده است. درویش هم آدم با تجربه ای است. هیات مدیره هم هینطور است.

فنونی زاده در خصوص اینکه برخی ها می گویند سبک بازی پرسپولیس با اوسمار تغییر کرده است گفت: وقتی ۴ بازیکن مانند خدابنده لو، اورنوف، آل کثیر وعبدالکریم حسن به تیم اضافه شدند خودش می شود ۴۰ درصد یک تیم باید هم سبک بازی تغییر کند. اما حالا باید فقط به فکر بازی حساس با سپاهان باشیم. همیشه رقیب قوی برای ما بوده و ال کلاسیکو فوتبال ما است و دقیقا ۶ امتیاز دارد چراکه سپاهان هم تیم سوم است چراغ خاموش دارد خودش را بالا می کشد. اینکه بگویم بازی تهران است و کارمان راحت خواهد بود اصلا اینطوری نیست. تازه سپاهان روی زمین بازی می کند و در زمین خوب ورزشگاه آزادی راحت تر بازی می کند.

او در پایان تاکید کرد: اگر سپاهان را ببریم ۹۰ درصد راه را رفتیم اما اگر نتیجه را از دست بدهیم کار خیلی سخت می شود. هواداران هم که همیشه یار دوازدهم هستند. در سرما و گرما می آیند و از تیم حمایت می کنند. من دست آنها را می بوسم. اما جمعیت زیاد حاضر در ورزشگاه خیلی حائز اهمیت نیست بلکه مساله اصلی در مستطیل سبز اتفاق می افتاد. حواس شان باشد.

 • 15
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۶ خرداد
  جی لیگ ژاپن
  سرزو اوزاکا - اوراوا ردز
  ۱۳:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  فیلادلفیا یونیون - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • سری آ برزیل
  کورینتیانس - سائوپائولو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش