جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۵۷ - ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۱۲۹۱
لیگ برتر و جام حذفی

اوسمار: می‌دانستم این بازی موهای من را سفید می‌کند! | شجاعی: ما از فوتبال لذت می‌بریم

اوسمار ویرا,تمدید قرارداد اوسمار ویرا
اوسمار ویرا می‌گوید تیمش از نظر تاکتیکی مطلوب او بازی نکرده اما مهم برای آنها کسب ۳ امتیاز بوده است.

به گزارش  خبرآنلاین؛ اوسمار ویرا، سرمربی برزیلی پرسپولیس در کنفرانس خبری شرکت کرد. او در نشست خود گفت از قبل پیشبینی چنین بازی سختی را کرده بود و در این مسابقه استرس زیادی را تحمل کرده است. صحبت‌های او را می‌خوانید.

*این بازی موهای من را سفید کرد

تبریک می‌گویم به تیم هوادار. بازی را برای ما سخت کرد. بابن طرز بازی کردن‌شان به آنها تبریک می‌گویم. می‌دانستم این بازی من را یکی دو سال پیرتر می‌کند و موهایم را سفید میکند. با شانس گلهای مان در نیمه اول می‌توانستیم بازی را خیلی راحت کنیم.

*از نظر تاکتیکی خوب نبودیم

در روزی که از نظر استراتژیک و تاکتیکی خیلی خوب نبودیم مهم این بود بازی را برنده بشویم که شویم‌. ما در بازی های اخیر فشرده و سختی داشتیم و با ده نفره بازی کردن مسابقات سختی را پشت سر گذاشتیم و حالا چند روز وقت ریلکس کردن و استراحت داریم. در روزی که طوری که میخواستیم نشد که بازی کنیم ولی بازیکنان با قلب شان بازی کردند و بازیکنان خوب به بازیکنانی که خوب بازی نکردند کمک کردند.

*حرص خوردن زیاد کنار زمین

اگر بازی‌ها را ببریم ولی بازی‌ها اینطور باشد هیچ اشکالی ندارد. ۳ تا بازی بیشتر نمانده و ۲۰ روز و باید به این ۳ بازی فکر کنیم و برای سال آینده اگر من بودم یا هرکس دیگری به جذب بازیکن فکر کنیم.

گولسیانی: ما ۳ بازی دیگر داریم و استقلال ۴ بازی

بله ما تا فردا در صدر جدول هستیم. ما به تلاش خودمان ادامه می دهیم مثل همیشه. من هر وقت با شما صحبت کردم گفتم که به تلاش‌مان تا لحظه آخر ادامه می دهیم. ما پرسپولیس هستیم و این ویژگی ماست. تا زمانی که شانس داریم، می‌جنگیم. شرایط ما بستگی به نتیجه یک مسابقه دیگر دارد. پس اجازه بدهید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

امروز واقعا بازی عجیبی بود، چرا که ما موقعیت‌های زیادی داشتیم که نتوانستیم از موقعیت هایمان استفاده کنیم.

می‌خواهم از عملکرد مسعود شجاعی تقدیر کنم. او خیلی خوب کار می کند. تیم خوبی دارد که فوتبال زیبایی بازی می‌کنند. این عملکرد من را تحریک می کند و برایم انگیزاننده است، چرا که دوست دارم تمام تیم‌ها با این کیفیت در فوتبال ایران بازی کنند. این باعث رشد فوتبال ما (ایران) می شود.

بله اگر گوش داده باشید این را گفتم. ما موقعیت های زیادی را از دست دادیم ولی این فوتبال است و گاهی رخ می‌دهد و همیشه نمی توانید از تمام موقعیت هایی که ایجاد می کنید استفاده کنید.

بله به شما می گویم که ۴ بازی برای استقلال باقی مانده و ۳ بازی برای ما. تمام ۷ بازی باقی مانده برای ما و آنها آسان نیست. بازی ها سخت است. پس اجازه بدهید ببینیم چه اتفاقاتی رخ می دهد. آن چیزی که به ما مربوط می شود را انجام خواهیم داد. ما بازی‌ها را می بریم. حالا باید صبر کنیم.

مدافع گرجستانی تیم فوتبال پرسپولیس سپس در واکنش به این سوال که آیا اگر به تیم ملی دعوت شود یک بازی پرسپولیس را از دست می دهد، گفت: نه اینطور نیست. آخرین بازی ما ۳۰ می است. مسابقات یورو ۱۸ ژوئن آغاز می شود. چطور ممکن است بازی پرسپولیس را از دست بدهم؟!

شجاعی: هرکسی فلسفه خودش را دارد؛ ما از فوتبال لذت می‌بریم

به گزارش فارس؛ مسعود شجاعی پس از شکست ۲ بر صفر تیم فوتبال هوادار مقابل پرسپولیس در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: درمورد بازی باید بگویم که خوشحال نیستم، چون خستگی در تن‌مان ماند. بعد از هر بازی که نتیجه نمی‌گیریم این شرایط وجود دارد. روز نقاط ضعف و قوت پرسپولیس کار کرده بودیم و تا لحظاتی هم شرایط برای ما خوب پیش رفت، اما گاهی بازی از دست ما در می‌رفت که امری طبیعی بود، چون شکل پرسپولیس خوب بود.

حق ما امروز باخت نبود؛ عامیانه‌تر بخواهم بگویم این است که امروز حداقل باید مساوی می‌کردیم و اگر از فرصت‌های خود استفاده می‌کردیم می‌توانستیم برنده باشیم. فکر می‌کنم ما به خودباوری نرسیده‌ایم و امیدوارم بتوانیم این را در بازی‌های باقی مانده جبران کنیم.

باید به بچه‌ها کمک کنیم که بدانند در هر بازی می‌توانند برنده باشند.درمورد صحبت‌های اوسمار که هوادار را به تیم فلومیننزه تشبیه کرده بود، خاطرنشان کرد: من از وی تشکر می‌کنم. من از سبک بازی خودمان راضی هستم. ما مشکلاتی داشتیم که باید برطرف شود. همان ایرادات باعث شد این نتیجه رقم بخورد. باید روی این موارد کار کنیم. فلسفه ما این است که کارهایی که در این مدت انجام داده‌ایم موجب رضایت من است و امروز هم خیلی خوب بودند. اعتماد به نفس و برخی نکات فنی که در فوتبال خیلی مهم هستند را باید ترمیم کنیم.

درخصوص اینکه هوادار در برخی از صحنه‌ها خیلی فرصت به حریف می‌داد و اگر پرسپولیسی‌ها با دقت بودند شکست سنگین‌تری رقم می‌خورد، عنوان کرد: در سبکی که ما بازی می‌کنیم این اتفاقات طبیعی است. ما زمان زیادی نداشتیم که کامل کار کنیم. شاید اگر زمان بیشتری داشتیم این مشکلات هم برطرف می‌شد و فرصت کمتری به حریف می‌دادیم. در این سبک بازی، این موضوعات هم وجود دارد. بچه‌ها کاری که می‌توانستند را انجام دادند، اما باید بهتر شویم. تیم‌هایی که این سبک بازی می‌کنند، چون باز بازی می‌کنند به حریف فرصت می‌دهند.

همان قدر که موقعیت دادیم، توانستیم فرصت خلق کنیم و دلیلش هم سبک بازی ما است. درباره مصدومیت علیرضا حقیقی، گفت: او تا زمانی که در زمین بود، عالی بود و من از او تشکر می‌کنم. امروز ما درگیر علیرضا بودیم، چون در تمرین دیروز دچار آسیب دیدگی شد و با درد بازی می‌کرد. خیلی دوست داشت که به این بازی برسد و با تزریق‌هایی که انجام داد توانست به بازی برسد، اما از بدشانسی ما این اتفاق رخ داد. خدا را شکر مشکل خاصی رخ نداد. در درجه اول سلامتی بازیکنان ما برای مهم است و امیدوارم همه بازیکنان تا آخر فصل سلامت باشند و بتوانند به تیم‌های خود کمک کنند. امیدوارم بازیکنان ما هم دچار مصدومیت نشوند. امروز آرشا شکوری هم وارد زمین شد و عملکرد خوبی از خود نشان داد. امیدوارم هم به ما و هم به فوتبال ایران بتواند بیشتر کمک کند.

در پاسخ به این سوال که آیا تاثیر رفتاری شما، آرامش زیادی به تیم داده است و انگار که یک فرهنگ مربیگری جدید وارد فوتبال ایران شده است، اظهار داشت: بحث مفصل است. من در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم که هر کسی فلسفه‌ای دارد. در فوتبال هم ۱۰۰ مدل فلسفه مربیگری وجود دارد. اینکه می‌خواهند چطور از نظر فوتبالی تیم را تربیت کنند، رفتار فوتبالی داشته باشند و ... به نوع مربیگری ربط دارد. به نظرم چون من خودم اینگونه بودم، دوست داشتم این را به بازیکنانم منتقل کنند که از بازی کردن لذت ببرند. بهترین کار همین است که فوتبال بازی کنند.

وی ادامه داد: فوتبال ورزشی است که همه دنیا طرفدار آن هستند و همیشه به شاگردانم می‌گویم که از بازی کردن لذت ببرند و با تمام وجود خود بازی کنند و از سر اجبار کاری را انجام ندهند.

سعی می‌کنم همیشه در تمرینات این موضوعات را به آنها منتقل کنم وگرنه فکری که قبل از من اینجا بود هم زحمات زیادی کشید و فلسفه خودش را داشت. این بازیکنان همان بازیکنان هستند و فقط از نظر فکری تغییراتی ایجاد شده است. بچه‌های من از بازی کردن لذت می‌برند و شاید این بزرگترین فرق آنها با گذشته باشد. این چیزی است که من از آنها می‌خواهم و در زمین پیاده می‌شود. خودم هم در کنار خط باید لذت ببرم و انرژی مثبت را به بازیکنان منتقل کنم. گاهی شیرین و گاهی تلخ می‌شویم اما در نهایت باید انرژی مثبت را منتقل کنم. چند ماه پیش من جای آنها بودم.

شجاعی درمورد اینکه چرا تیمش فرصت‌های زیادی را از دست داد، گفت: شاید روز بد بازیکنانم بود. شاید بی‌دقت بودند، اما باید تمرین بیشتری بکنیم. ما باید این مسئله را درست کنیم. خلق موقعیت‌هایی که کردیم نکته مثبت این بازی بود، اما در تمام کنندگی ضعیف بودیم. همین که فرصت زیادی ایجاد کردیم خوشحالم، اما گلزنی تیم را باید اصلاح کنیم. امیدوارم در بازی بعدی این موضوع بهتر شود.

 • 14
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش