پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۱۱ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۰۱۴
لیگ برتر و جام حذفی

شوک اوسمار به پرسپولیس | گزینه اصلی پرسپولیس برای جانشینی اوسمار

قرارداد اوسمار ,هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر , پرسپولیس,
در روزهایی که همه هواداران پرسپولیس منتظر تمدید قرارداد اوسمار بوده و هستند، صبح روز گذشته یکی از خبرگزاری‌ها از پیشنهاد خارجی برای اوسمار خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین پرسپولیس بعد از به تعویق افتادن بازی‌های هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر تمرینات خود را در ورزشگاه شهید کاظمی ادامه داد. طبیعی بود که اوسمار هم به مانند خیلی از مربیان لیگ برتر از تعویق بازی‌های این هفته استقبال نکند؛ چراکه سرخپوشان مجبور شدند طراحی تمرینات خود را تغییر دهند. ضمن اینکه احتمالا سه هفته پایانی مسابقات هم بسیار فشرده برگزار خواهد شد؛ چراکه بازی‌های لیگ باید تا قبل از فیفادی به اتمام برسد و تیم ملی در تاریخ هفدهم خرداد در هنگ‌کنگ میهمان تیم ملی این کشور خواهد بود. به هر شکل اوسمار تا عصر دیروز سخت پیگیر این بود که برنامه بازی‌ها به چه شکل خواهد بود و به او اطلاع‌رسانی کردند که در تاریخ‌های ۴، ۸ و ۱۲ خرداد باید بازی‌های خود را برگزار کنند. درواقع براساس اعلام دیروز سازمان لیگ، تاریخ همه بازی‌های باقی‌مانده به همین شکل و همزمان خواهد بود.

شوک به هواداران پرسپولیس

در روزهایی که همه هواداران پرسپولیس منتظر تمدید قرارداد اوسمار بوده و هستند، صبح روز گذشته یکی از خبرگزاری‌ها از پیشنهاد خارجی برای اوسمار خبر داد و مدعی شد که ممکن است این مربی تصمیم بگیرد پیشنهاد پرسپولیس را رد کند. این خبر بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت اما در عین حال با هیچ واکنشی از سوی باشگاه پرسپولیس مواجه نشد تا مشخص شود هر احتمالی وجود دارد. طبیعی است که هواداران پرسپولیس دوست نداشته باشند اوسمار در پایان فصل از این تیم جدا شود؛ چراکه در آن صورت ممکن است مربیانی برای هدایت این تیم گزینه شوند که آنها اصلا دوست ندارند.

ماجرای عقب‌نشینی اوسمار چیست؟

باشگاه پرسپولیس چند هفته‌ای است که قصد دارد قرارداد اوسمار را تمدید کند اما هر بار این موضوع را با بهانه‌ای به تاخیر انداخت. در این میان مشاوران درویش نقش اساسی را داشتند و اعتقاد آنها این بود که برای تمدید قرارداد اوسمار باید تا آخر فصل صبر کنند. از طرفی نیز برخی در این باشگاه اعتقاد داشته و دارند که اگر نتایج خوب پرسپولیس با اوسمار تا آخر فصل ادامه پیدا کند طبیعی است که او با پیشنهادهایی نیز مواجه شده و در آن صورت نیز دستمزد بیشتری را طلب خواهد کرد. در هر صورت روز پنجشنبه هفته گذشته مدیریت باشگاه به این نتیجه رسید که قرارداد اوسمار را تمدید کند، از این رو مذاکرات مالی طرفین به صورت جدی آغاز شد اما به نتیجه لازم نرسید. در این میان اوسمار ابتدا خواهان ۵۰۰ هزار دلار دستمزد بود، درحالی‌که باشگاه پرسپولیس روی ۳۰۰ هزار دلار اصرار داشت. درنهایت آنها روی مبلغ ۳۵۰ هزار دلار به توافق اولیه رسیدند که ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار هم آپشن به آن تعلق می‌گیرد. اوسمار روز شنبه به دعوت مدیریت باشگاه پرسپولیس در نشست هیات‌مدیره شرکت کرد و از برنامه‌هایش برای سرخپوشان در فصل آتی مسابقات گفت. ضمن اینکه اعضای هیات‌مدیره نیز از او به‌خاطر عملکرد خوبش تقدیر کردند. در همین راستا نیز روز یکشنبه با حضور ایجنت اوسمار در باشگاه پرسپولیس، قرارداد او را تنظیم کردند تا فقط امضای نهایی باقی بماند و او یک نسخه قرارداد نهایی را یکشنبه شب به اوسمار می‌دهد تا بعد از مطالعه آن را امضا کند. جالب اینکه سرمربی برزیلی از این کار صرف نظر کرده و برای خواندن قرارداد و امضای نهایی آن زمان می‌خواهد. نه ایجنت اوسمار و نه مسئولان باشگاه پرسپولیس انتظار چنین پاسخی را از اوسمار نداشتند.

موافقت با پیشنهاد ۲ساله

یکی از خواسته‌های اوسمار برای ادامه کار با پرسپولیس عقد قرارداد دوساله است. درواقع برنامه‌ای که او برای باشگاهش طراحی کرده برای دو فصل است. گویا اوسمار حضور در فینال لیگ نخبگان را برای تیمش برنامه‌ریزی کرده و مدعی شده اگر شرایطی که او می‌خواهد در تیمش فراهم شود، می‌توانند راهی دیدار نهایی این تورنمنت شوند. در همین راستا نیز مدیریت و هیات‌مدیره پرسپولیس با قرارداد دوساله اوسمار موافقت کرده و به نوعی همه‌چیز طبق خواسته این مربی پیش رفته، با این حال او از امضای نهایی فعلا صرف نظر کرده و خواستار فرصت بیشتری برای فکر کردن شده است.

پای خانواده در میان است یا پیشنهاد بهتر؟

اوسمار برخلاف دیگر خارجی‌های پرسپولیس خانواده‌اش را برای زندگی به ایران نیاورده، مساله‌ای که باعث شده او زندگی ایده‌آلی نداشته باشد. از این‌رو مصمم است برای فصل بعد اگر در ایران بماند، خانواده‌اش را به ایران بیاورد اما نزدیکان او اعتقاد دارند که خانواده اوسمار چندان تمایل به زندگی در ایران نداشته و این موضوع را بارها به وی گفته‌اند. همین موضوع باعث شده خانواده اوسمار به او فشار بیاورند که به برزیل برگردد. از طرفی نیز ایجنت رسمی اوسمار در برزیل به وی اعلام کرده که برای او پیشنهادهایی از این کشور و یکی از تیم‌های حوزه خلیج‌فارس رسیده و دستمزدش نیز با پرسپولیس تفاوت چندانی ندارد. موضوعی که باعث شده خانواده اوسمار به او فشار بیاورند که به یکی از این پیشنهادها پاسخ دهد. درواقع می‌توان گفت مساله‌ای که باعث شده اوسمار با وجود تمام علاقه‌ای که برای کار کردن در پرسپولیس دارد، برای امضای نهایی دچار تردید شود، موضوع خانواده اوست و همچنین پیشنهادی که به دست ایجنت او در برزیل رسیده است.

پیغام ایجنت رسمی اوسمار به پرسپولیس

برخی از نزدیکان اوسمار احتمال ادامه کار او در پرسپولیس را کم می‌دانند؛ چراکه اعتقاد دارند او دیگر نمی‌تواند دور از خانواده‌اش باشد، مخصوصا اینکه قرار است قرارداد دوساله با این باشگاه امضا کند. از این رو حتی باخبر شدیم ایجنت برزیلی اوسمار به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده حتما به فکر مربی دیگری برای هدایت تیم‌شان باشند؛ چراکه ممکن است پاسخ اوسمار منفی باشد. آنچه مشخص است تکلیف اوسمار با باشگاه پرسپولیس تا بعد از بازی این تیم با استقلال خوزستان مشخص خواهد شد. دیداری که با اعلام رسمی سازمان لیگ جمعه شب برگزار خواهد شد و با این شرایط احتمالا اوسمار شنبه پاسخ نهایی را برای ادامه کار در پرسپولیس بدهد. 

گزینه اصلی پرسپولیس برای جانشینی اوسمار | هواداران چهره محبوب را قبول می کنند؟

سرمربی پرسپولیس با تردیدهایی برای تمدید قراردادش با این باشگاه مواجه شده است.

قرارداد اوسمار ,هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر , پرسپولیس,

به گزارش همشهری آنلاین چنانچه اوسمار حاضر به تمدید قرارداد با پرسپولیس نشود، آن وقت مدیریت این باشگاه گزینه‌های دیگر را برای نشستن روی نیمکت سرخپوشان بررسی خواهد کرد. در دو سال اخیر گزینه اول رضا درویش برای هدایت باشگاه، علی دایی بوده است؛ مربی‌ای که بدش نمی‌آید به مستطیل سبز برگردد و چه تیمی بهتر از پرسپولیس برای او که سال‌ها از فوتبال دور بوده است.

در این مورد باید دید واکنش هواداران پرسپولیس چه خواهد بود؛ هوادارانی که دوست دارند تیم‌شان با اوسمار ادامه دهد.

دایی اگر چه میان هواداران پرسپولیس محبوب است اما تردیدهایی در خصوص سرمربیگری او در این تیم میان هواداران همیشه وجود داشته است.

 • 17
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۳ خرداد
  مسابقات تولون کاپ(۲۱ سال)
  ایتالیا - اندونزی
  ۱۹:۴۵
 • فینال بسکتبال سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنادولو
  ۲۱:۰۰
 • فینال بسکتبال لیگ یونان
  المپیاکوس - پاناتینایکوس
  ۲۱:۴۵
 • فینال بسکتبال لیگ اسپانیا
  مورسیا - رئال مادرید
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  ایبار - رئال اویدو
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  دوستانه
  آمریکا - برزیل
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش