۱۴:۳۶ - ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۴۸۰۸
لیگ برتر و جام حذفی

تقابل‌های ۶امتیازی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند

لیگ برتر فوتبال ایران,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
لیگ برتر فوتبال ایران به حساس‌ترین روزهای خود رسیده و پنج تیم مدعی در پنج دیدار باقی‌مانده خود می‌توانند سرنوشتشان را رقم بزنند. برای دومین‌ بار در تاریخ لیگ برتر است که پنج تیم به صورت هم‌زمان شانس بالایی برای قهرمانی دارند و چالشی جدی برای این موفقیت ایجاد شده است.

به گزارش شرق، «در پایان هفتهبیست‌وپنجم، پرسپولیس با ۵۴ امتیاز فاصله خوبی با تیم دوم، یعنی تراکتورسازی ۴۹ امتیازی، ایجاد کرده و با حاشیه امن تقریباً مناسب، چشم انتظار روزهای آتی است. سپاهان بعد از شکست مقابل استقلال در ورزشگاه نقش جهان، در کنار آبی‌پوشان پایتخت با ۴۷ امتیاز و به علت تفاضل گل کمتر، به رتبه چهارم سقوط کرد. پدیده نیز که نسبت به چهار تیم دیگر شانس کمتری برای قهرمانی دارد، با ۴۶ امتیاز جایگاه پنجم لیگ را به خود اختصاص داده است.

 

سخت‌ترین‌ها؛ تقابل‌های بزرگ ۶ امتیازی

با این که پرسپولیس حاشیه امن تقریباً مناسبی را با دیگر تیم‌ها ایجاد کرده، اما دیدارهای شاگردان برانکو در این پنج هفته آن قدر حساس و سخت است که نمی‌توان پرسپولیس را از حالا قهرمان لیگ نامید. سه مسابقه از پنج بازی پرسپولیس در دیدارهای سخت قرار می‌گیرد. سرخ‌پوشان در هفته بیست‌وششم باید در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف ذوب آهن اوج‌گرفته بروند. این مسابقه زمانی جذاب می‌شود که بدانیم علیرضا منصوریان در آخرین دیدار تیمش به پنج بازیکن اصلی خود مقابل پیکان استراحت داد تا تیمش را با تمام قوا مقابل برانکو به زمین بفرستد و به نوعی ترمز سرخ‌پوشان را بکشد. ذوبی‌ها از هفته بیست‌ویکم تا بیست‌وپنجم موفق به کسب چهار پیروزی و فقط یک تساوی شده‌اند و در لیگ قهرمانان آسیا با کسب هفت امتیاز، مدعی اول صعود از گروه خود هستند. همین پیشرفت نتایج شاگردان منصوریان باعث شده پرسپولیسی‌ها زیاد هم به سه امتیاز این مسابقه خوش‌بین نباشند و آن را دست کم نگیرند.

 

در همین هفته سپاهان در تهران مهمان سایپاست. شاگردان دایی در این فصل موفق شدند استقلال و تراکتورسازی را متوقف کنند و تا آخرین ثانیه‌ها می‌توانستند پرسپولیس را نیز از رسیدن به سه امتیاز بازدارند. تیم‌های علی دایی اصولاً سخت شکست می‌خورند و قلعه‌نویی اگر می‌خواهد همچنان شانسی برای قهرمانی داشته باشد، باید در تهران از سد سایپا عبور کند.

 

پدیده نیز در همین هفته دیدار بسیار حساسی را در مازندران مقابل نساجی این شهر دارد. این مسابقه به این دلیل سخت تلقی می‌شود که شاگردان جلالی در ورزشگاه خانگی از هر تیم بزرگی موفق به گرفتن امتیاز شده‌اند.

 

دیدار بعدی سخت پرسپولیس در هفته بیست‌وهفتم، تقابل شش‌امتیازی با سپاهان در ورزشگاه آزادی است. موفقیت پیاپی پرسپولیس مقابل دو نماینده اصفهان شاید تا حدود زیادی قهرمان لیگ برتر را مشخص کند، اما آن روی سکه می‌تواند هت‌تریک قهرمانی سرخ‌پوشان را به خطر بیندازد. گفتنی است این مسابقه با کسب هر نتیجه‌ای، به سود سایر مدعیانی است که نیم‌نگاهی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد را نیز دارند.

 

در همین هفته، استقلال تهران در دیگر دیدار شش‌امتیازی، در مشهد به مصاف پدیده‌ای می‌رود که در صورت پیروزی می‌تواند جایگاه استقلال را به خطر بیندازد و خودش را یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک کند. مشهدی‌ها که اصولاً عادت داشتند تیمی در پایین جدول داشته باشند، حالا با یحیی گل‌محمدی می‌توانند تا آخرین روز، طعم مدعی‌بودن برای کسب عنوان قهرمانی را بچشند.

 

تراکتورسازی نیز در همین هفته می‌تواند از این دو دیدار شش‌امتیازی بهترین بهره را ببرد و با برتری مقابل ذوب آهن، به‌طور موقت از بحران خارج شود.

 

هفته بیست‌ونهم یکی دیگر از دیدارهای حساس شاگردان گل‌محمدی است که نقش بسزایی در رتبه آنها خواهد داشت؛ دیدار با سپاهان در مشهد. اما در هفته بیست‌وهشتم پرسپولیس حساس‌ترین دیدار فصلش را در تبریز مقابل تراکتوری برگزار خواهد کرد که بعد از مدت‌ها تا پایان به‌عنوان مدعی جدی قهرمانی معرفی شده است. این مسابقه نیز دومین دیدار پیاپی و شش‌امتیازی به سود رقباست. تراکتورسازی، تیم دوم این فصل، بعد از شکست مقابل سپیدرود وارد بحرانی شده که شاید جمع‌کردن آن کار هر کسی نباشد. بعد از شکست ۳ بر یک تراکتوری‌ها و اخراج فروزان از این تیم به دلیل شائبه حضور در بنگاه‌های شرط‌بندی، حال و روز پرشورها چندان جالب به نظر نمی‌رسد. در بخش سخت‌ترین‌ها، سپیدرود نیز باید در تهران با سایپا دیدار کند. دایی از شانس خوب یا بد، مقابل تمام تیم‌های مدعی در چند هفته آخر صف‌آرایی خواهد کرد و می‌تواند محک خوبی برای شاگردان جوانش باشد.

 

آسان‌ترین‌ها؛ قعرنشین‌های تعیین‌کننده

دیدارهای سخت پرسپولیس پیش‌تر گفته شد اما از دو دیدار تقریباً مطلوب سرخ‌ها نیز نمی‌توان به‌راحتی گذشت؛ آنها در هفته بیست‌ونهم در تهران میزبان ماشین‌سازی هستند و در هفته پایانی نیز مقابل شاگردان مهدی تارتار، یعنی پارس‌جنوبی در جم قرار خواهند گرفت. این دو تیم با توجه به جایگاهی که در جدول دارند و شانسی برای کسب سهمیه ندارند و خطر سقوط نیز تهدیدشان نمی‌کند، بدون استرس خاصی مقابل سرخ‌ها قرار می‌گیرند.

 

تراکتورسازی نیز از پنج هفته باقی‌مانده، دو دیدار تقریباً آسان را پیش روی خود دارد؛ در هفته بیست‌وششم مقابل پیکان و هفته بیست‌ونهم مقابل پارس‌جنوبی در تبریز؛ شش امتیازی که می‌تواند کمک‌حال بزرگی برای آنها باشد.

 

استقلال تهران نیز به نسبت سایر مدعیان، دیدارهای نرمال‌تری دارد که می‌تواند روی سه امتیاز آنها حساب کند. یکی از این مسابقه‌ها، دیدار با ماشین‌سازی در هفته بیست‌وششم در ورزشگاه آزادی است. سه هفته پایانی برای استقلال «برگ برنده» محسوب می‌شود؛ چرا که در هفته بیست‌وهشتم نیز مقابل استقلال خوزستانی قرار می‌گیرند که تقریباً سقوطش به دسته پایین‌تر قطعی شده و می‌توانند در ورزشگاه آزادی روی سه امتیاز این دیدار هم حساب ویژه‌ای بازکنند. آبی‌پوشان پایتخت در هفته بیست‌ونهم مقابل صنعت‌نفت آبادانی قرار می‌گیرند که با یک برد سرانجام خودش را از منطقه سقوط دور کرد. در هفته پایانی، استقلال با سپیدرودی بازی می‌کند که تا آخرین ثانیه برای بقا می‌جنگد و اگر استقلالی‌ها خوش‌شانس باشند، سقوط سپیدرود تا هفته پایانی قطعی شده و بدون دغدغه خاصی مقابل هم قرار می‌گیرند اما اگر شاگردان دست‌نشان مانند دیدارشان مقابل تراکتور بازی کنند، هفته پایانی برایشان به احتمال زیاد بازی مرگ و زندگی برای بقا در لیگ برتر خواهد بود.

 

سپاهان در هفته بیست‌وهشتم باید مقابل ماشین‌سازی صف‌آرایی کند که در تقابل پیاپی با تیم‌های بزرگ در این فصل، آب‌دیده شده است. هفته سی‌ام برای قلعه‌نویی نیز تعیین‌کننده است؛ چراکه باید با استقلال خوزستان در اصفهان بازی کند و با حمایت تماشاگران و البته آسان بودن این دیدار، کسب سه امتیاز دور از دسترس نخواهد بود.

 

از بدشانسی یحیی گل‌محمدی، شاید بتوان به تک‌دیدار تقریباً آسانش مقابل ماشین‌سازی اشاره کرد؛ چهار مسابقه سخت و تنها یک دیدار آسان برای نماینده مشهد، چالش بزرگی است که باید دید در پایان چه سرنوشتی را برایشان رقم خواهد زد.»

 

 • 20
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 24 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲ مرداد
  اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  بایرن مونیخ - میلان
  ساعت: ۰۵:۳۰
 • اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  یوونتوس - اینتر
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • پنجشنبه ۳ مرداد
  اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  تاتنهام - منچستریونایتد
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • شنبه ۵ مرداد
  اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  رئال مادرید - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۰۴:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید