۱۵:۳۵ - ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۵۴۴۹
لیگ برتر و جام حذفی

بررسی تغییرات نیمکت‌ها در لیگ برتر هجدهم

۱۶ تیم و ۳۴ مربی؛ این فوتبال نتیجه‌گرا

تغییرات نیمکت‌ها در لیگ برتر هجدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

بازگشت آقا فیروز، آخرین تغییر از تغییرات زیاد لیگ برتر هجدهم روی نیمکت مربیان محسوب می‌شود. فیروز کریمی که ۵ هفته ابتدایی لیگ جاری سکان هدایت ماشین‌سازی را برعهده داشت و به دلیل نتایج ضعیف برکنار شد، حالا درست ۵ هفته مانده به پایان مسابقات با نفت مسجدسلیمان به جمع سرمربیان لیگ برتری بازگشت.

 

نفت مسجدسلیمان هفته گذشته ۳-۰ مغلوب پدیده شد و مسئولان این باشگاه برای اینکه تیم‌شان به سقوط نزدیک‌تر نشود، علیرضا مرزبان را برکنار و فیروز کریمی را جایگزین او کردند. احتمالاً پیشینه موفقیت‌آمیز آقافیروز برای نجات تیم از چنین شرایطی، باعث انتخاب او شده است. ذوب آهن در لیگ برتر سیزدهم در فاصله ۳ هفته مانده به پایان مسابقات گزینه سقوط بود که کریمی جایگزین مجتبی تقوی شد و با ۲ برد و یک شکست، تیمش را به پلی‌آف رساند و در پلی‌آف هم با عبور از سد پاس همدان در لیگ برتر ابقا شد.

 

بررسی تغییرات صورت گرفته میان ۱۶ تیم در لیگ برتر هجدهم، عددی عجیب را پیش روی‌مان قرار می‌دهد. به گزارش ایران، از ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر، ۹ تیم مربیانی که فصل را با آنها شروع کردند در اختیار ندارند. در این میان، استقلال خوزستان و سپیدرود از این حیث رکوردی منفی ثبت کردند و هر کدام ۵ سرمربی را روی نیمکت خود نشاندند. در مجموع ۳۴ مربی در لیگ جاری به عنوان نفر اول کادر فنی، نیمکت تیم‌های مختلف را ولو برای یک هفته از آن خود کردند که بیش از دو برابر کل تیم‌هاست. از سویی مجید جلالی و فیروز کریمی هم حضور روی نیمکت ۲ تیم را تجربه کردند. در ادامه تیم‌هایی که از ثبات فاصله گرفتند و دست به تغییر زدند را بررسی می‌کنیم.

 

نفت مسجــــد سلیمـــــان؛ در جست‌وجوی بقا

نفت مسجدسلیمان در ابتدای فصل کار خود را با عبدالله ویسی آغاز کرد اما او تنها تا هفته پنجم روی نیمکت این تیم بود و با ۲ باخت و ۳ تساوی، از هدایت این تیم کناره‌گیری کرد. از هفته ششم، علیرضا مرزبان روی نیمکت این تیم نشست و در ۲۰ بازی، ۱۰ شکست،

 

۳ برد و ۷ تساوی به دست آورد. مرزبان درحالی برکنار شد که تیم او در نیم فصل دوم به پیروزی نرسیده بود و

 ۶ باخت و ۴ تساوی داشت. حالا هم که این تیم به دنبال بقا با فیروز کریمی است.

 

استقلال خوزستان؛ رکورددار تغییر

استقلال خوزستان کار خود را با داریوش یزدی آغاز کرد اما این مربی که اولین فصل مربیگری‌اش در لیگ برتر را تجربه می‌کرد و در ابتدای فصل هم به عنوان مربی موقت آمده بود، تا هفته دوازدهم هدایت آبی‌های اهواز را برعهده داشت و سپس برکنار شد. از هفته سیزدهم، کریم بوستانی دستیار یزدی سرمربی موقت شد. او هم در۷ بازی سرمربی بود و ۴ باخت و ۳ تساوی کسب کرد. در هفته بیستم دستیار او کریم قنبری سرمربی شد که او هم در۳ بازی، یک برد و ۲ باخت به دست آورد.

 

در ادامه سیدسیروس نعمتی‌نژاد روی نیمکت استقلال خوزستان نشست که با ۲ باخت به کار خود پایان داد و حالا هم سیدمحمد علوی سرمربی این تیم شده که در اولین بازی خود به فولاد باخت.

 

سپیدرود؛ ناکام با غزال تیزپا و جادوگر

تیم شهر باران، در شرایطی به استقبال لیگ هجدهم رفت که دعوا و کشمکش مالکیت بین طرفین خواهان سپیدرود وجود داشت. یک تیم با مربیگری نادر دست‌نشان تمرین می‌کرد و تیم دیگری با خداداد عزیزی. در این بین مدیران خواهان مربیگری خداداد بودند که حرف‌شان را پیش بردند ولی غزال تیزپای فوتبال ایران،۳ هفته بیشتر نماند و با ۲ باخت و یک مساوی جدا شد.

 

سهیل حق‌شناس، مربی موقت سپیدرود در بازی با پدیده بود که  باخت و در بازی با استقلال خوزستان هم محسن نصر هدایت این تیم را برعهده داشت که او هم شکست خورد. از هفته ششم علی کریمی که در لیگ هفدهم توانسته بود سپیدرود را در لیگ برتر نگه دارد، به رشت برگشت و همزمان مخارج آن را هم می‌داد تا به نوعی مالک هم باشد. با این حال، جادوگر تا پایان فصل دوام نیاورد و با ۵ مساوی، ۲ برد و ۷ باخت در پایان هفته نوزدهم جدا شد و مالکیت سپیدرود را هم واگذار کرد.

 

هفته بیستم دوباره حق‌شناس روی نیمکت این تیم نشست و هفته بعد آن دست‌نشان به عنوان سرمربی سپیدرود انتخاب شد که تا به اینجای کار ۳ مساوی، یک باخت و یک برد داشته است.

 

پیکان؛ دو سرمربی و یک وتو

خودروسازان لیگ هجدهم را هم با مجید جلالی آغاز کردند تا برای سومین فصل آقامعلم را روی نیمکت خود داشته باشند. پیکان از هفته نهم به بعد در سیر نزولی قرار گرفت و در۷ بازی پیاپی نبرد تا جلالی در پایان نیم فصل با ۴ برد، ۴ تساوی و ۷ باخت، فرمان هدایت پیکان را رها کند. در ادامه هم قرار بود جواد نکونام سرمربی این تیم شود اما رئیس گروه صنعتی ایران خودرو، سرمربیگری نکونام را وتو کرد تا حسین فرکی روی نیمکت پیکان بنشیند. این تیم با فرکی ۵ باخت،۳ تساوی و ۲ برد به دست آورده.

 

نساجی؛ از نکو به جلالی

این تیم قائمشهری پس از ۲۴ سال با سرمربیگری نکونام به سطح اول فوتبال ایران بازگشت و لیگ جاری را هم با کاپیتان سابق تیم ملی استارت زد اما نکو در پایان نیم فصل از تیم «شهر خسته» جدا شد تا با ۳ برد، ۵ تساوی و ۷ باخت به کار خود پایان دهد. از نیم فصل دوم مجید جلالی جایگزین او شد که یک برد، ۲ باخت و ۷ تساوی کسب کرده است.

 

ماشین‌سازی؛ تغییرات داخلی

گسترش فولاد در حالی در شروع فصل، امتیاز لیگ برتری خود را به ماشین‌سازی واگذار کرد که فیروز کریمی روی نیمکت ماشین‌سازی باقی ماند ولی این مربی پس از ۴ تساوی و یک باخت، در پایان هفته پنجم برکنار شد و در هفته ششم یوسف بخشی‌زاده به عنوان مربی موقت روی نیمکت این تیم نشست و به تراکتورسازی باخت. از هفته هفتم، محمدرضا مهاجری مدیر فنی تراکتورسازی، سرمربی ماشین‌سازی شد تا به نوعی تغییرات داخلی با نظر محمدرضا زنوزی که مالک دو باشگاه است، رخ داده باشد. مهاجری با تیمش ۴ برد، ۴ باخت و ۱۰ تساوی به دست آورده است.

 

ذوب آهن؛ تغییری که مثبت شد

اصفهانی‌ها در لیگ هجدهم نیمکت خود را به امید نمازی سپردند ولی دستیار سابق کارلوس کی‌روش که اولین فصل مربیگری خود در لیگ برتر را تجربه می‌کرد، در پایان هفته دوازدهم با ۲ برد، ۵ تساوی و ۴ باخت از هدایت این تیم برکنار شد (ذوب آهن یک بازی عقب افتاده داشت). در ادامه علیرضا منصوریان روی نیمکت این تیم نشست که ۳ باخت، ۶ تساوی و ۴ برد در لیگ به دست آورده است.

 

فولاد؛ از سید سیروس تا سید افشین

سرخپوشان اهوازی این فصل را هم مانند لیگ هفدهم با سیدسیروس پورموسوی آغاز کردند اما او که با هواداران فولاد دچار مشکل شده بود، در پایان هفته ششم با ۲ باخت، ۲ برد و ۲ مساوی از این تیم کنار رفت تا دستیارش «ایلی استان» سرمربی فولاد شود. این مربی رومانیایی از هفته هفتم تا دوازدهم، ۳ باخت و ۳ تساوی کسب کرد تا عزیز فریسات به طور موقت جایگزین او شود. پس از یک برد و یک مساوی فولاد با فریسات، سید افشین قطبی سرمربی این تیم شد. فولاد با این مربی ۵ برد، ۳ باخت و ۳ مساوی کسب کرده است.

 

تراکتورسازی؛ اوج‌گیری با لیکنز

سرخپوشان تبریزی در این فصل به سراغ یک نام بزرگ رفتند و جان توشاک را روی نیمکت خود نشاندند. اما این مربی ولزی که سابقه هدایت رئال مادرید را دارد، پس از ۳ تساوی، ۲ برد و یک باخت برکنار شد تا دستیارش محمد تقوی روی نیمکت این تیم بنشیند. او ۲ مساوی، ۲ باخت و ۵ برد به دست آورد اما زنوزی مالک باشگاه در پایان نیم فصل به سراغ جورج لیکنز رفت و تقوی کناره‌گیری کرد. این مربی بلژیکی تاکنون ۷ برد، ۲ تساوی و یک باخت داشته است.

 

حامد جیرودی

 

 

 • 18
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.7 stars from 19 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۳۰ شهریور
  کشتی آزاد قهرمانی جهان
  ساعت: ۱۵:۱۵
 • هفته ششم لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - تاتنهام
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته پنجم بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - کلن
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته چهارم سری آ ایتالیا
  یوونتوس - ورونا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته چهارم سری آ ایتالیا
  میلان - اینتر
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته پنجم لالیگا اسپانیا
  گرانادا - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ شهریور
  هفته چهارم لیگ برتر ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ششم لیگ برتر انگلیس
  چلسی - لیورپول
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته ششم لیگ یک فرانسه
  لیون - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲ مهر
  هفته پنجم سری آ ایتالیا
  برشا - یوونتوس
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید